1. Gegeven Uitwerking V = 340 m/s s =510 m t = ? t = s / V t = 510 / 340 t = 1.5 s 2. Uitwerking V = 340 m/s t = 2.4 s s = ? s = V x t s = 340 x 2.4 s = 816 m 3. Gegeven Uitwerking V = 340 m/s t = 3.4 s s = ? s = V x t s = 340 x 3.4
s = 1156 m (echo, heen en terug) s = 1156 / 2 = 578 m
4.
A)
De eerste klap komt via de brug, omdat het geluid door staal veel sneller gaat dan
door lucht.
Gegeven Uitwerking Vstaal = 5100 m/s t = 0.04 s s = ? s = V x t s = 5100 x 0.04 s = 204 mB)
De tweede klap komt via de lucht. Denk op het laatst eraan dat je een verschil
moet uitrekenen.
Gegeven Uitwerking Vlucht = 340 m/s s = 204 m t = ? t = s / V t = 204 / 340 t = 0.6 s dus t = 0.6 - 0.04 = 0.56 s5.
Als eerste gaat het geluid door de lucht.
Gegeven Uitwerking Vgeluid = 340 m/s s = 425 m t = ? t = s / V t = 425 / 340 t = 1.25 sec
Daarna raakt het geluid de zeespiegel en gaat verder de diepte in.
Vwater = 1500 m/s s = 375 m t = ? t = s / V t = 375 / 1500 t = 0.25 sec
De totale tijd = 1.25 + 0.25 = 1.5 sec
6.
Als eerste moet je de tijd van het geluid berekenen van het vliegtuig naar de grond.
Gegeven Uitwerking Vgeluid = 340 m/s s = 3145 m t = ? t = s / V t = 3145 / 340 t = 9.25 sec