Veiling gegevens
Veilingnummer 1131: 9 OKTOBER 2020 - KUNST EN ANTIEK
Kunst en Antiek
Porselein en aardewerk
Start pre-bid: 04-09-2020 08:05
Einde prebid: 09-10-2020 16:00
Kijkdagen:
Het bekijken van veilingobjecten doen we uitsluitend op
afspraak. Neem voor een afspraak contact opvia info@veilinghuisderuiter.nl of bel +31 (0) 186 – 746 746.
Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor afslag.
Ophaaldagen:
We verzoeken u viendelijk om goederen zoveel als mogelijk thuis te laten bezorgen i.v.m. de corona maatregelen. Wilt u toch afhalen? Dat kan uitsluitend op afspraak.
4084: Een Herend mokkaservies, bestaande uit een mokkapot, roomkan en kandijbakje.
Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4085: Een Herend mokkaservies, bestaande uit 6 kop-en-schotels.
4086: Een lot divers porselein met Rotschild decor.
Herend, eind 20e eeuw.
Diverse condit ies. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.
4087: Een lot divers porselein met Rotschild decor.
Herend, eind 20e eeuw.
4088: Een set van (4) kop en schotels gedecoreerd met vogels. P.Regout, circa 1900.
Model : Plat a 1888. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.
4089: Een aardewerk schotel Model Xerxes ontwerper W.J. Rozendaal 1927. Petrus Regout, 1e helft 20e eeuw.
Model Xerxes ont w erper W . J. Rozendaal 1927. Afm. Diam.
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 95,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 75,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 30,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 24,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 10,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 130,00
4090: (18) Delig Mosa Maastricht dinerservies.
Uit gevoerd in Past el geel met gouden bies best aande uit :.
4091: (27) Delig Mosa Maastricht ontbijtservies.
Uit gevoerd in past el geel met gouden bies , best aande uit :.
4092: (27) Delig Mosa Maastricht theeservies.
Uit gevoerd in past el geel met gouden bies, best aande uit :.
4093: (15) Delig poppenservies.
Bespeelde st aat , haarlijnen. Engeland begin 20e eeuw . Geschat t e opbrengst : € 10 - € 50.
4094: Droste cacao servies.
4095: Eta Lempke (1909-1991), Een oranje vormstuk van een danseres, Kon. Plateelfabr.
Gouda, 1e helft 20e eeuw.
4096: Een aardewerken baardmankruik, Hollands, 17e/18e eeuw.
Afm. 36,7 x 23,3 cm. Geschat t e opbrengst : € 30 - € 50.
4097: Een lot van (3) Delftse schotels, Holland, 20e eeuw.
W aarvan een defect . Afm. Van 30,5 t ot 36 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.
4098: Een lot van (2) Delftse schotels, blauw-wit en Amsterdams bont, Holland, 20e eeuw.
Gemerkt a. d. onderzijde "De Porceleyne Fles" en "Delft ".
4099: Een lot van (3) diverse stuks geglazuurd keramiek, een fles, een kan en een potje.
Diverse afmet ingen. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.
4100: Een tegeltableau met (20) mangaan-tegels voorstellende een boerenhoeve, Holland, 1e kwart 19e eeuw.
Diverse defect en. Afm. 50 x 63 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.
Openingsbod: € 80,00 Hoogst e bod: € 80,00
Openingsbod: € 120,00 Hoogst e bod: € 120,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 12,00
Openingsbod: € 90,00 Hoogst e bod: € 90,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 140,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 150,00
Openingsbod: € 20,00 Hoogst e bod: € 20,00
Openingsbod: € 20,00 Hoogst e bod: € 22,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 390,00
4101: Twee dekselvazen en daarbij 3 vazen, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft. Holland, 20e eeuw.
Diverse afmet ingen. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4102: Een lot (7) diverse Delftse blauw-witte vazen en kruiken en daarbij een kom, gemerkt:
Porceleyne Fles, Delft. Holland, 20e eeuw.
En daarbij ook t w ee polychrome st uks majolica. Let op:
4103: Een lot (3) Delftse blauwe-witte schotels, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft. Holland, 20e eeuw.
Geschat t e opbrengst : € 30 - € 50.
4104: Een lot van (2) Delftse blauw-witte kommen en daarbij een schotel en een bord. Gemerkt:
Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.
4105: Een Delftse schotel met blauw-wit decor naar Du Chattel, Een schaapsherder loopt over een bruggetje, 20e eeuw.
Gemerkt : De Porceleyne Fles, Delft . Afm. ø : 41 cm.
Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.
4106: Een lot (17) diverse tegels, waaronder Delft.
Met decor van vissen en zeemonsters, Holland, 17e eeuw en later.
Diverse defect en. Afm. Ca. 13 x 13 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4107: Een (5) dlg. lot keramiek Royal Copenhagen, decor Floreana, Denemarken, 20e eeuw.
Gemerkt aan de onderzijde: Royal Copenhagen, Denmark;
4108: Harm Kamerlingh Onnes (Zoeterwoude 1893 - 1985 Leiden), Een keramieken tulpenvaas, (3) dlg., Holland, 1936.
4109: Een lot (8) diverse blauw-witte Delftse borden.
4110: Een (5) delig Art-Nouveau lampetstel.
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 66,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 34,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 14,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 110,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 250,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 32,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 2.610,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 55,00
4111: Een (3) delig Art-Nouveau lampetstel.
4112: Een tegeltableau bestaande uit acht tegels, transfare decor. 1e helft 20e eeuw.
Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.
4113: Een set van twee porseleinen theebusjes met vogeldecor in een notenbelijmd kistje, Frankrijk, ca. 1900.
Afm. 17 x 21 x 14 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.
4114: Een set van (2) grote Wedgwood biscuit gebakken Jasperware vazen. 20e eeuw.
Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.
4115: (6) handbeschilderde magenta tegels met Bijbelse voorstellingen, 18e eeuw of eerder, .
Diverse condit ies. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.4116: Een kavel bestaande uit drie stuks plateel, w.o. een hanging basket en een vaas.
Diverse afmet ingen. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.
4117: Een 14-delig Société Céramique, Maastricht aardewerk servies decor Beatrix Blauw. Nederland, ontw. 1938.
4118: Een (PZH) Zuid Holland plateel Gouda polychroom gedecoreerde Jugendstil vaas met bloemdecoraties . Gemaakt rond 1910-1920.
Afm. 45 x 37 cm. Geschat t e opbrengst : € 600 - € 800.
4119: Plateelbakkerij Rozenburg - Eierschaal porseleinen siervaas met handbeschilderd met decor van bloemen en vogels door Sam Schellink (1876-1958).
Een Barst . Afm. 28 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 2500 -
€ 3500.
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 20,00
Openingsbod: € 50,00 Hoogst e bod: € 150,00
Openingsbod: € 100,00 Hoogst e bod: € 160,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 40,00
Openingsbod: € 100,00 Hoogst e bod: € 140,00
Openingsbod: € 550,00 Hoogst e bod: € 550,00
Openingsbod: € 2.000,00 Hoogst e bod: € 1.500,00
4120: Een Breetvelt glans plateel Unica vaas met bloemdecor. Plateelbakkerij Zuid-Holland (PZH), 1e helft 20e eeuw.
Afm. 40 x 21 cm. Geschat t e opbrengst : € 1000 - € 1500.
4121: Een aardwerken schenkkan met floraal decor, Faience de Purmerende, ca. 1900.
Rest aurat ies aan heft en t uit . Afm. 17 x 16 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.
4122: Een aardewerken Velser "blokjes" vaas, modelnummer 16, Holland, 1920 - 1949.
Afm. H. : 20 x ø : 14 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 240.
4123: Een aardewerk schotel met Chinoiserie decor. Delft, 18e eeuw.
Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.
4124: Een aardewerk schotel met Chinoiserie decor. Delft, 18e eeuw.
4125: Een lot van (3) Delfts-blauwe tegels waarvan twee met religieuze voorstelling en een met landschapsvoorstelling. 17e eeuw.
4126: Een ontbijt servies gedeelte, Holland, 20e eeuw.
Een t heepot , suikerpot , kaasst olp en t heekop- en -schot els.
4127: Een set van (2) porseleinen kop en schotels, Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.
Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.
4128: Een porseleinen roomstel Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.
4129: Een set van (6) gebaksbordjes Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.
Afm. Diam. 15 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.
Openingsbod: € 700,00 Hoogst e bod: € 700,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 135,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 235,00
Openingsbod: € 40,00 Hoogst e bod: € 40,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 36,00
4130: Een porseleinen koffiepot Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.
Afm. 20 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.
4131: Een porseleinen etagère met bloemendecor en ajour opengewerkte rand. Duitsland, 1e helft 20e eeuw.
Enkele haarlijnen. Afm. 33 x 23 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4132: Een aardewerk schotel met Wanli decor.
Delft 18e eeuw.
Randschade. Afm. Diam. 34,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 250.
4133: Een porseleinen bord met blauw fond en in het centrum een romantische scene, gemerkt Sévres. Frankrijk, eind 19e eeuw.
Afm. Diam. 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.
4134: Een polychrome porseleinen beeldengroep met personificatie van de oogst met de hoorn des Overvloeds en twee putti, gemerkt Meissen.
Duitsland 19e eeuw.
Diversebeschadigingen. Afm. 17 x 17 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.
4135: Een polychrome porseleinen beeldengroep van een aanzoek, gemerkt Meissen. Duitsland 19e eeuw.
Diversebeschadigingen. Afm. 15 x 18 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.
4136: Bert Nienhuis (1873-1960), een blauw/bruin geglazuurde vaas. Gesigneerd en gedateerd aan onderzijde (1921).
Afm. 21 x 12 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 400.
4137: Een set van (2) aardewerk borden met pauwestaart decor. De Porceleyne Byl, Delft, 18e eeuw.
Randschade. Afm. Diam. 27 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 -
€ 100.
4138: Een aardewerk schotel met floraal decor.
Delft, 18e eeuw.
Randschade en chip. Afm. Diam. 25,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.
Openingsbod: € 5,00 Hoogst e bod: € 65,00
Openingsbod: € 100,00 Hoogst e bod: € 100,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 265,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 260,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 855,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 28,00
4139: Een set van (3) aardewerk borden met pauwestaart decor. De Porceleyne Byl, Delft, 18e eeuw.
Afm. Diam. 27 x 32 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.
4140: Een platelen 7 kantige schotel met floraal decor. Plateelbakkerij Ivora, Gouda, 1e helft 20e eeuw.
Afm. Diam. 29 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.
4141: Een Daisy plateel vaas met decor naar Breetvelt. Plateelbakkerij Zuid-Holland (PZH), 1e helft 20e eeuw.
Afm. 31 x 18 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.
4142: Een aardewerk Mangaan bord. De Pauw, Delft, circa 1750.
Gerest aureerd. Afm. Diam. 23 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.
4143: Een set van (6) aardewerk borden met
"Portici" decor. Petrus Regout, circa 1860.
Afm. Diam. 23 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.
4144: Een platelen dekseldoos met floraal decor, Rozenburg. Den Haag, circa 1900.
Chips. Afm. 9 x 13 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.
4145: Een aardewerk gepolychromeerde snavelkan, Mosa. Maastricht, circa 1930.
Afm. 23 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.
4146: Een Breetvelt glans plateel Unica schotel.
Plateelbakkerij Zuid-Holland (PZH), 1e helft 20e eeuw.
Een chip. Afm. Diam. 47 cm. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 1000.
4147: Een set van (2) Zuid-Holland platelen vazen met decor van bloemen.
Gemerkt : Made in Zuid-Holland, LM. Afm. H. : 31,5 cm.
Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 50,00
Openingsbod: € 50,00 Hoogst e bod: € 50,00
Openingsbod: € 60,00 Hoogst e bod: € 60,00
Openingsbod: € 500,00 Hoogst e bod: € 500,00
Openingsbod: € 150,00 Hoogst e bod: € 150,00
4148: Een set van (2) platelen knobbelvazen, Rozenburg. Den haag, circa 1900.
Afm. 19 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.
4149: Een aardewerk kraagvaas met floraal decor, gemerkt Rozenburg. Den-Haag, begin 20e eeuw.
Afm. 23 x 12,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.
4150: Een eierschaal plateel onderschotel, Amphora, Holland, ca. 1920.
4151: Een set van (2) porseleinen schouwvazen beschilderd met verschillende scénes. Frankrijk, eind 19e eeuw.
Afm. 29,5 x 16 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.
4152: Een ca. 50 dlg. groot aardewerk servies
"Hollebol", Zaalberg Holland.
4153: Een porseleinen opengewerkte mand met bloemendecor aan de binnenzijde. Dresden, 20e eeuw.
Afm. 7 x 26 x 19 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.
4154: Een porseleinen bord met in het midden een afbeelding van een damen met cupido. Frankrijk, 19e eeuw.
Afm. Diam. 25 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.
4155: Een porseleinen bord met in het midden een galante scéne in een parklandschap. Dresden, circa 1900.
4156: Een porseleinen vaas met (transfer) decor
"Carlsbad 1 september 1889". Duitsland, 1e heft 20e eeuw.
Afm. 36 x 26 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
Openingsbod: € 120,00 Hoogst e bod: € 170,00
Openingsbod: € 200,00 Hoogst e bod: € 280,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 160,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 60,00
4157: Een porseleinen tafelstuk met ajour opengewerkte rand, Schierhold. Duitsland, circa 1900.
Afm. 13 x 20,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4158: Een (3) delige set (PZH) zuid holland plateel panorama vazen. 1e helft 20e eeuw.
Afm. 27 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 100.
4159: Een lot mer divers Jasper ware. Wedgwood, 20e eeuw.
4160: Een stel porseleinen steelvaasjes met decor naar Watteau. Frankrankrijk, 19e eeuw.
Afm. 23 x 8 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 100.
4161: Een lot van (2) stuks aardewerk "nr 160/404". Velsen, 1e helft 20e eeuw.
Afm. 10,5 x 13 & 14 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 -
€ 120.
4162: Een lot van (2) aardewerk schenkkannen waaronder Velsen (nr 181). 1e helft 20e eeuw.
Afm. 12 x 13 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.
4163: Een platelen bloempot met floraal decor
"1009". Rozenburg , circa 1900.
Een chip en haarlijn in de rand. Afm. 11 x 19 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.
4164: Een aardewerk geglazuurde vaas, Brouwer.
Leiderdorp, 1e helft 20e eeuw.
Afm. 16 x 14 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4165: Een aardewerk vaas, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Afm. 22 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 400.
4166: Een aardewerk vaasje, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Afm. 18,5 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.
Openingsbod: € 40,00 Hoogst e bod: € 80,00
Openingsbod: € 30,00 Hoogst e bod: € 55,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 38,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 45,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 328,00
4167: Een aardewerk amphora vaasje
"Valkenburg", ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis.
De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé en haarlijnen. Afm. 14 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.
4168: Een aardewerk amphora vaas, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé. Afm. 21 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.
4169: Een aardewerk steel vaasje "Bergen", ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Afm. 18,5 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.
4170: Een aardewerk steel vaasje, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé. Afm. 12 x 7 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4171: Een aardewerk steel vaasje, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé. Afm. 14,5 x 7 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4172: Een lot van (2) aardewerk vaasjes ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé en verbruining. Afm. 7 x 8 & 9 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.
4173: Een lot van (2) aardewerk vaasjes ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé en haarlijnen. Afm. 7 x 9 & 6 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4174: Een lot van (3) aardewerk objecten waaronder met ontwerp van Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.
Craquelé en haarlijnen. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.
4175: Een set van (2) keramieken vazen, Wim Visser voor de Sphinx, Maastricht (ca. 1950-1954).
Afm. 28 x 22 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 18,00
Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 80,00