Veilingnummer 1131: 9 OKTOBER KUNST EN ANTIEK

Academic year: 2022

Share "Veilingnummer 1131: 9 OKTOBER KUNST EN ANTIEK"

10

Veiling gegevens

Veilingnummer 1131: 9 OKTOBER 2020 - KUNST EN ANTIEK

Kunst en Antiek

Porselein en aardewerk

Start pre-bid: 04-09-2020 08:05

Einde prebid: 09-10-2020 16:00

Kijkdagen:

Het bekijken van veilingobjecten doen we uitsluitend op

afspraak. Neem voor een afspraak contact op

via info@veilinghuisderuiter.nl of bel +31 (0) 186 – 746 746.

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor afslag.

Ophaaldagen:

We verzoeken u viendelijk om goederen zoveel als mogelijk thuis te laten bezorgen i.v.m. de corona maatregelen. Wilt u toch afhalen? Dat kan uitsluitend op afspraak.

4084: Een Herend mokkaservies, bestaande uit een mokkapot, roomkan en kandijbakje.

Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4085: Een Herend mokkaservies, bestaande uit 6 kop-en-schotels.

4086: Een lot divers porselein met Rotschild decor.

Herend, eind 20e eeuw.

Diverse condit ies. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.

4087: Een lot divers porselein met Rotschild decor.

Herend, eind 20e eeuw.

4088: Een set van (4) kop en schotels gedecoreerd met vogels. P.Regout, circa 1900.

Model : Plat a 1888. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.

4089: Een aardewerk schotel Model Xerxes ontwerper W.J. Rozendaal 1927. Petrus Regout, 1e helft 20e eeuw.

Model Xerxes ont w erper W . J. Rozendaal 1927. Afm. Diam.

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 95,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 75,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 30,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 24,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 10,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 130,00

4090: (18) Delig Mosa Maastricht dinerservies.

Uit gevoerd in Past el geel met gouden bies best aande uit :.

4091: (27) Delig Mosa Maastricht ontbijtservies.

Uit gevoerd in past el geel met gouden bies , best aande uit :.

4092: (27) Delig Mosa Maastricht theeservies.

Uit gevoerd in past el geel met gouden bies, best aande uit :.

4093: (15) Delig poppenservies.

Bespeelde st aat , haarlijnen. Engeland begin 20e eeuw . Geschat t e opbrengst : € 10 - € 50.

4094: Droste cacao servies.

4095: Eta Lempke (1909-1991), Een oranje vormstuk van een danseres, Kon. Plateelfabr.

Gouda, 1e helft 20e eeuw.

4096: Een aardewerken baardmankruik, Hollands, 17e/18e eeuw.

Afm. 36,7 x 23,3 cm. Geschat t e opbrengst : € 30 - € 50.

4097: Een lot van (3) Delftse schotels, Holland, 20e eeuw.

W aarvan een defect . Afm. Van 30,5 t ot 36 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4098: Een lot van (2) Delftse schotels, blauw-wit en Amsterdams bont, Holland, 20e eeuw.

Gemerkt a. d. onderzijde "De Porceleyne Fles" en "Delft ".

4099: Een lot van (3) diverse stuks geglazuurd keramiek, een fles, een kan en een potje.

Diverse afmet ingen. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.

4100: Een tegeltableau met (20) mangaan-tegels voorstellende een boerenhoeve, Holland, 1e kwart 19e eeuw.

Diverse defect en. Afm. 50 x 63 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

Openingsbod: € 80,00 Hoogst e bod: € 80,00

Openingsbod: € 120,00 Hoogst e bod: € 120,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 12,00

Openingsbod: € 90,00 Hoogst e bod: € 90,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 140,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 150,00

Openingsbod: € 20,00 Hoogst e bod: € 20,00

Openingsbod: € 20,00 Hoogst e bod: € 22,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 390,00

(3)

4101: Twee dekselvazen en daarbij 3 vazen, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft. Holland, 20e eeuw.

Diverse afmet ingen. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4102: Een lot (7) diverse Delftse blauw-witte vazen en kruiken en daarbij een kom, gemerkt:

Porceleyne Fles, Delft. Holland, 20e eeuw.

En daarbij ook t w ee polychrome st uks majolica. Let op:

4103: Een lot (3) Delftse blauwe-witte schotels, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft. Holland, 20e eeuw.

Geschat t e opbrengst : € 30 - € 50.

4104: Een lot van (2) Delftse blauw-witte kommen en daarbij een schotel en een bord. Gemerkt:

Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.

4105: Een Delftse schotel met blauw-wit decor naar Du Chattel, Een schaapsherder loopt over een bruggetje, 20e eeuw.

Gemerkt : De Porceleyne Fles, Delft . Afm. ø : 41 cm.

Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4106: Een lot (17) diverse tegels, waaronder Delft.

Met decor van vissen en zeemonsters, Holland, 17e eeuw en later.

Diverse defect en. Afm. Ca. 13 x 13 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4107: Een (5) dlg. lot keramiek Royal Copenhagen, decor Floreana, Denemarken, 20e eeuw.

Gemerkt aan de onderzijde: Royal Copenhagen, Denmark;

4108: Harm Kamerlingh Onnes (Zoeterwoude 1893 - 1985 Leiden), Een keramieken tulpenvaas, (3) dlg., Holland, 1936.

4109: Een lot (8) diverse blauw-witte Delftse borden.

4110: Een (5) delig Art-Nouveau lampetstel.

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 66,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 34,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 14,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 110,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 250,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 32,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 2.610,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 55,00

(4)

4111: Een (3) delig Art-Nouveau lampetstel.

4112: Een tegeltableau bestaande uit acht tegels, transfare decor. 1e helft 20e eeuw.

Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4113: Een set van twee porseleinen theebusjes met vogeldecor in een notenbelijmd kistje, Frankrijk, ca. 1900.

Afm. 17 x 21 x 14 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4114: Een set van (2) grote Wedgwood biscuit gebakken Jasperware vazen. 20e eeuw.

Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4115: (6) handbeschilderde magenta tegels met Bijbelse voorstellingen, 18e eeuw of eerder, .

Diverse condit ies. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4116: Een kavel bestaande uit drie stuks plateel, w.o. een hanging basket en een vaas.

Diverse afmet ingen. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4117: Een 14-delig Société Céramique, Maastricht aardewerk servies decor Beatrix Blauw. Nederland, ontw. 1938.

4118: Een (PZH) Zuid Holland plateel Gouda polychroom gedecoreerde Jugendstil vaas met bloemdecoraties . Gemaakt rond 1910-1920.

Afm. 45 x 37 cm. Geschat t e opbrengst : € 600 - € 800.

4119: Plateelbakkerij Rozenburg - Eierschaal porseleinen siervaas met handbeschilderd met decor van bloemen en vogels door Sam Schellink (1876-1958).

Een Barst . Afm. 28 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 2500 -

€ 3500.

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 20,00

Openingsbod: € 50,00 Hoogst e bod: € 150,00

Openingsbod: € 100,00 Hoogst e bod: € 160,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 40,00

Openingsbod: € 100,00 Hoogst e bod: € 140,00

Openingsbod: € 550,00 Hoogst e bod: € 550,00

Openingsbod: € 2.000,00 Hoogst e bod: € 1.500,00

(5)

4120: Een Breetvelt glans plateel Unica vaas met bloemdecor. Plateelbakkerij Zuid-Holland (PZH), 1e helft 20e eeuw.

Afm. 40 x 21 cm. Geschat t e opbrengst : € 1000 - € 1500.

4121: Een aardwerken schenkkan met floraal decor, Faience de Purmerende, ca. 1900.

Rest aurat ies aan heft en t uit . Afm. 17 x 16 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4122: Een aardewerken Velser "blokjes" vaas, modelnummer 16, Holland, 1920 - 1949.

Afm. H. : 20 x ø : 14 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 240.

4123: Een aardewerk schotel met Chinoiserie decor. Delft, 18e eeuw.

Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.

4124: Een aardewerk schotel met Chinoiserie decor. Delft, 18e eeuw.

4125: Een lot van (3) Delfts-blauwe tegels waarvan twee met religieuze voorstelling en een met landschapsvoorstelling. 17e eeuw.

4126: Een ontbijt servies gedeelte, Holland, 20e eeuw.

Een t heepot , suikerpot , kaasst olp en t heekop- en -schot els.

4127: Een set van (2) porseleinen kop en schotels, Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.

Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4128: Een porseleinen roomstel Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.

4129: Een set van (6) gebaksbordjes Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.

Afm. Diam. 15 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

Openingsbod: € 700,00 Hoogst e bod: € 700,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 135,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 235,00

Openingsbod: € 40,00 Hoogst e bod: € 40,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 36,00

(6)

4130: Een porseleinen koffiepot Lomonosov Imperial Porcelain Factory. Rusland, 2e helft 20e eeuw.

Afm. 20 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4131: Een porseleinen etagère met bloemendecor en ajour opengewerkte rand. Duitsland, 1e helft 20e eeuw.

Enkele haarlijnen. Afm. 33 x 23 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4132: Een aardewerk schotel met Wanli decor.

Delft 18e eeuw.

Randschade. Afm. Diam. 34,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 250.

4133: Een porseleinen bord met blauw fond en in het centrum een romantische scene, gemerkt Sévres. Frankrijk, eind 19e eeuw.

Afm. Diam. 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.

4134: Een polychrome porseleinen beeldengroep met personificatie van de oogst met de hoorn des Overvloeds en twee putti, gemerkt Meissen.

Duitsland 19e eeuw.

Diversebeschadigingen. Afm. 17 x 17 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4135: Een polychrome porseleinen beeldengroep van een aanzoek, gemerkt Meissen. Duitsland 19e eeuw.

Diversebeschadigingen. Afm. 15 x 18 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4136: Bert Nienhuis (1873-1960), een blauw/bruin geglazuurde vaas. Gesigneerd en gedateerd aan onderzijde (1921).

Afm. 21 x 12 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 400.

4137: Een set van (2) aardewerk borden met pauwestaart decor. De Porceleyne Byl, Delft, 18e eeuw.

Randschade. Afm. Diam. 27 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 -

€ 100.

4138: Een aardewerk schotel met floraal decor.

Delft, 18e eeuw.

Randschade en chip. Afm. Diam. 25,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.

Openingsbod: € 5,00 Hoogst e bod: € 65,00

Openingsbod: € 100,00 Hoogst e bod: € 100,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 265,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 260,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 855,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 28,00

(7)

4139: Een set van (3) aardewerk borden met pauwestaart decor. De Porceleyne Byl, Delft, 18e eeuw.

Afm. Diam. 27 x 32 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.

4140: Een platelen 7 kantige schotel met floraal decor. Plateelbakkerij Ivora, Gouda, 1e helft 20e eeuw.

Afm. Diam. 29 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.

4141: Een Daisy plateel vaas met decor naar Breetvelt. Plateelbakkerij Zuid-Holland (PZH), 1e helft 20e eeuw.

Afm. 31 x 18 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4142: Een aardewerk Mangaan bord. De Pauw, Delft, circa 1750.

Gerest aureerd. Afm. Diam. 23 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.

4143: Een set van (6) aardewerk borden met

"Portici" decor. Petrus Regout, circa 1860.

Afm. Diam. 23 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4144: Een platelen dekseldoos met floraal decor, Rozenburg. Den Haag, circa 1900.

Chips. Afm. 9 x 13 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.

4145: Een aardewerk gepolychromeerde snavelkan, Mosa. Maastricht, circa 1930.

Afm. 23 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.

4146: Een Breetvelt glans plateel Unica schotel.

Plateelbakkerij Zuid-Holland (PZH), 1e helft 20e eeuw.

Een chip. Afm. Diam. 47 cm. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 1000.

4147: Een set van (2) Zuid-Holland platelen vazen met decor van bloemen.

Gemerkt : Made in Zuid-Holland, LM. Afm. H. : 31,5 cm.

Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 50,00

Openingsbod: € 50,00 Hoogst e bod: € 50,00

Openingsbod: € 60,00 Hoogst e bod: € 60,00

Openingsbod: € 500,00 Hoogst e bod: € 500,00

Openingsbod: € 150,00 Hoogst e bod: € 150,00

(8)

4148: Een set van (2) platelen knobbelvazen, Rozenburg. Den haag, circa 1900.

Afm. 19 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.

4149: Een aardewerk kraagvaas met floraal decor, gemerkt Rozenburg. Den-Haag, begin 20e eeuw.

Afm. 23 x 12,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4150: Een eierschaal plateel onderschotel, Amphora, Holland, ca. 1920.

4151: Een set van (2) porseleinen schouwvazen beschilderd met verschillende scénes. Frankrijk, eind 19e eeuw.

Afm. 29,5 x 16 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4152: Een ca. 50 dlg. groot aardewerk servies

"Hollebol", Zaalberg Holland.

4153: Een porseleinen opengewerkte mand met bloemendecor aan de binnenzijde. Dresden, 20e eeuw.

Afm. 7 x 26 x 19 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4154: Een porseleinen bord met in het midden een afbeelding van een damen met cupido. Frankrijk, 19e eeuw.

Afm. Diam. 25 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4155: Een porseleinen bord met in het midden een galante scéne in een parklandschap. Dresden, circa 1900.

4156: Een porseleinen vaas met (transfer) decor

"Carlsbad 1 september 1889". Duitsland, 1e heft 20e eeuw.

Afm. 36 x 26 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

Openingsbod: € 120,00 Hoogst e bod: € 170,00

Openingsbod: € 200,00 Hoogst e bod: € 280,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 160,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 60,00

(9)

4157: Een porseleinen tafelstuk met ajour opengewerkte rand, Schierhold. Duitsland, circa 1900.

Afm. 13 x 20,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4158: Een (3) delige set (PZH) zuid holland plateel panorama vazen. 1e helft 20e eeuw.

Afm. 27 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 100.

4159: Een lot mer divers Jasper ware. Wedgwood, 20e eeuw.

4160: Een stel porseleinen steelvaasjes met decor naar Watteau. Frankrankrijk, 19e eeuw.

Afm. 23 x 8 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 100.

4161: Een lot van (2) stuks aardewerk "nr 160/404". Velsen, 1e helft 20e eeuw.

Afm. 10,5 x 13 & 14 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 -

€ 120.

4162: Een lot van (2) aardewerk schenkkannen waaronder Velsen (nr 181). 1e helft 20e eeuw.

Afm. 12 x 13 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.

4163: Een platelen bloempot met floraal decor

"1009". Rozenburg , circa 1900.

Een chip en haarlijn in de rand. Afm. 11 x 19 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.

4164: Een aardewerk geglazuurde vaas, Brouwer.

Leiderdorp, 1e helft 20e eeuw.

Afm. 16 x 14 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4165: Een aardewerk vaas, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Afm. 22 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 400.

4166: Een aardewerk vaasje, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Afm. 18,5 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.

Openingsbod: € 40,00 Hoogst e bod: € 80,00

Openingsbod: € 30,00 Hoogst e bod: € 55,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 38,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 45,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 328,00

(10)

4167: Een aardewerk amphora vaasje

"Valkenburg", ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis.

De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé en haarlijnen. Afm. 14 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 40.

4168: Een aardewerk amphora vaas, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé. Afm. 21 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4169: Een aardewerk steel vaasje "Bergen", ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Afm. 18,5 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 80.

4170: Een aardewerk steel vaasje, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé. Afm. 12 x 7 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4171: Een aardewerk steel vaasje, ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé. Afm. 14,5 x 7 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4172: Een lot van (2) aardewerk vaasjes ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé en verbruining. Afm. 7 x 8 & 9 x 11 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.

4173: Een lot van (2) aardewerk vaasjes ontwerp Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé en haarlijnen. Afm. 7 x 9 & 6 x 10 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4174: Een lot van (3) aardewerk objecten waaronder met ontwerp van Lambertus (Bert) Nienhuis. De Distel, Amsterdam, 1900-1912.

Craquelé en haarlijnen. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4175: Een set van (2) keramieken vazen, Wim Visser voor de Sphinx, Maastricht (ca. 1950-1954).

Afm. 28 x 22 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 100.

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 18,00

Openingsbod: € 10,00 Hoogst e bod: € 80,00

1339: Een bronzen miniatuur beeld naar Nike van Samothrake, 20th century.. Het origineel vervaardigd

4023: (12)-Delig Porseleinen kop en schotel set in originele doos.. Royal

Een Art deco 'chryselephant ine sculpt uur, het gezicht gest oken ivoor, de kledij brons, gesigneerd in.... 4711: Joseph de Guluche (Plourivo (Côtes-d'Armor) 1849 - 1915

Eén bordje is gelijmd, haarlijnen en randschade..

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor

Jammer genoeg werd geen notitieschrift aangetroffen waarin Offermans zijn eerste experimenten beschreef met de bijzondere loopglazuren en refletglazuren die vanaf 1891 werden

1786: Een (6) delig lot diversen waaronder een tazza en dekseldoos, diverse herkomst, eind 19e eeuw en later.. W aaronder een flacon, dekseldoos gegraveerd, de t azza met port

de Jongere (pseudoniem voor Martinus Drulman) (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam), Een vrachtschip wordt geladen in de Maashaven met behulp van een stoom graanelevator Gesigneerd