Veilingnummer 1178: 14 OKTOBER SCHILDERIJEN EN GRAVURES

Academic year: 2022

Share "Veilingnummer 1178: 14 OKTOBER SCHILDERIJEN EN GRAVURES"

24

Veiling gegevens

Veilingnummer 1178: 14 OKTOBER 2021 - SCHILDERIJEN EN GRAVURES

Kunst en Antiek

Schilderijen en Gravures

Start pre-bid: 17-08-2021 07:00

Start veiling: 14-10-2021 21:59

Kijkdagen:

Het bekijken van veilingobjecten kan momenteel zonder

afspraak, op de volgende momenten:

Ma. 4 t/m vr. 8 oktober 09:00 - 16:30*

Za. 9 oktober 10:00 - 16:00**

Ma. 11 t/m do. 14 oktober 09:00 - 16:30*

* Laatste inloop om 16:00.

** Laatste inloop om 15:30.

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor afslag.

Ophaaldagen:

Aankopen kunt u bij ons ophalen of via een van onze verzendpartners laten versturen. De verzendkosten en - mogelijkheden verschillen per categorie, meer informatie hierover vindt u hier. Ophalen kan van ma. t/m vr. van 9:00 - 16:45 en enkel op afspraak. Ook zijn wij de zaterdag na afloop van de veiling (16 oktober) op afspraak geopend van 10:00 - 15:45.

4795: Een Griekse tondo met voorstelling van Mattheus het evangelie schrijvend, 18e eeuw of eerder.

Diam. 27 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 250.

4796: Een Russische Icoon met voorstelling van St.

Maria, 17e/18e eeuw.

Afm. 30 x 22 cm. Geschat t e opbrengst : € 70 - € 90.

4797: Een Griekse icoon met onbekende voorstelling, 18e eeuw of eerder.

Afm. 30 x 20 cm. Afm. L: 25 cm, B: 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4798: Engelse School, 17e eeuw. Portret van een edelman.

Met lakzegel (verso), olieverf op paneel. Afm. 29 x 24 cm.

Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 700

Hoogst e bod: € 131

Hoogst e bod: € 1.600

4799: Circle of Cornelius van Poelenburgh (Utrecht 1594 - 1667), Badende Diana.

4800: Navolger David Teniers II, Herbergscène met harmonieus koppel.

Navolging uit de 19e eeuw . olieverf op paneel,

4801: Franse School, 18e eeuw. Johannes de Doper bezoekt de H. Familie.

Olieverf op koper. Afm. 51 x 42 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 250.

4802: Hollandse School, 17e eeuw. Vissers in een gracht bij een stadspoort.

Olieverf op doek. Afm. 65 x 88 cm. Geschat t e opbrengst : € 400 - € 600.

4803: Navolger Jacob Jordaens, ca. 1800. Madonna met kind.

Olieverf op doek, niet gelijst , oude schades aan het doek.

4804: Hollandse School, ca. 1800. Een lezend meisje.

Olieverf op doek, niet gesigneerd. Afm. 49 x 40 cm.

Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.

4805: Navolger P.P. Rubens (Siegen Dld. 1570 - 1640 Antwerpen), Portret van een dame met kanten kraag.

Olieverf op doek, niet gesigneerd. Afm. 43 x 26 cm.

4806: Engelse School ca, 1900. Portret van Sir Thomas Cowdrey of Berks, 1611 en een Portret van de Lady Cowdrey (een paar).

Geschilderd op een koperen schild. Diam. 70 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4807: Italiaanse School, 16e/17e eeuw. Portret van kardinaal Petrus de Fonseca/ Pedro a Fonseca (Cortizada 1528 - 1599 Lissabon).

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 550

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 410

Hoogst e bod: € 410

Hoogst e bod: € 560

Hoogst e bod: € 4.200

(3)

4808: Franse School, ca. 1800. De verbanning.

Olieverf op doek, niet gesigneerd. Afm. 86 x 69 cm.

Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4809: Hollandse School, ca. 1790. Portret van een heer.

Niet gesigneerd, olieverf op paneel. Afm. 37 x 30 cm.

4810: Johann Ernst Heinsius (Ilmenau, Du. 1731 - 1792 Erfurt, Du.), Portret van een elegante dame.

Gesigneerd (linksboven), olieverf op doek. Afm. 65 x 54 cm.

4811: Vlaamse School, ca. 1800. Madonna met kind.

Olieverf op koper. Afm. 10,5 x 8 cm. Geschat t e opbrengst :

€ 60 - € 80.

4812: Naar Arent de Gelder (Dordrecht 1645 – 1727), Portret van een man met een hellebaard, een vroeg 18e-eeuwse kopie naar het origineel in Dresden, Gemäldegalerie Alte Meister.

4813: Duitse School, 18e eeuw. Portret van Paulus Nesius.

4814: Noordelijke Romanist ca. 1600. Charitas / Liefdadigheid - Een moederfiguur met spelende kinderen in een hof.

4815: Atelier van Jacob Willemszoon de Wet of Jacob Willemsz. de Wet I (Haarlem c. 1610 – 1675 / 1691), De Triompf van Mordechai.

4816: Noord Nederlandse School, 18e eeuw. Portret van een kerkbeamte.

Olieverf op koper. Afm. 22 x 17 cm. Geschat t e opbrengst : € 70 - € 90.

Hoogst e bod: € 280

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 480

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 260

Hoogst e bod: € 1.000

Hoogst e bod: € 1.450

Hoogst e bod: € 140

(4)

4817: Duitse School, 18e eeuw. Portret van een officier in rode frak en pruik leunend op een gebroken zuil.

Olieverf op doek, niet gesigneerd. Afm. 130 x 80 cm.

4818: Vlaamse School, 19e eeuw. Hoofd van Johannes de Doper.

4819: Omgeving Michiel van Mierevelt, 17e eeuw.

Portret van een man met molensteenkraag.

Olieverf op paneel. Afm. 51 x 45 cm. Geschat t e opbrengst :

€ 600 - € 800.

4820: Hollandse School, 19e eeuw naar ouder voorbeeld, Portret van een heer ten halve lijve, een gouden penning tonend.

Olieverf op doek. Afm. 107 x 82 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4821: Naar Ferdinand Bol (Dordrecht 1616 - 1680 Amsterdam), Portret van een oude vrouw, mogelijk Elizabeth Bas.

4822: Duitse School, 18e eeuw, Portret van een heer in een brokaten vest.

Ongesigneerd, ongelijst . Afm. 80 x 62 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 300.

4823: Duitse School 18e eeuw, Een edelman in een huzaren uniform.

4824: Duitse School, 18e eeuw. Portret van een man in uniform.

Met een familiew apen (recht sboven), olieverf op doek. Afm.

4825: Duitse School, 18e eeuw, Portret van een officier.

Hoogst e bod: € 1.900

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 1.250

Hoogst e bod: € 290

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 270

Hoogst e bod: € 420

Hoogst e bod: € 560

Hoogst e bod: € 390

(5)

4826: Navolger Aert Schouman (Dordrecht 1710 - 1792 Den Haag), Dubbelportret van een elegant echtpaar.

Olieverf op doek, diverse beschadigingen. Afm. 42 x 34 cm.

4827: Duitse School ca. 1900, Portret van een kerkvorst.

4828: Oost-Europese School, 20e eeuw. Portret van een meisje in 17e-eeuwse dracht met een appel.

Niet gesigneerd, olieverf op doek op paneel (marouflé). Afm.

4829: Belgische School, ca. 1900. Portret van een hoogwaardigheidsbekleder, de Leopoldsorde dragend.

4830: Hollandse School, ca. 1700. Portret van een adellijke dame.

Olieverf op doek, ongesigneerd. Afm. 128 x 100 cm.

Geschat t e opbrengst : € 400 - € 600.

4831: Henri Luyckx (XIX), Een portret van een dame. Daarbij een portret van een heer, mogelijk van dezelfde hand.

De eerst e gesigneerd en gedat eerd "1860" (recht smidden);

4832: George Adam Schmidt (Dordrecht 1791 - 1844), Portret van Govert Noteman.

4833: Hollandse School, 19e eeuw, Het kunstkabinet.

Niet gesigneerd, olieverf paneel. Afm. 21,5 x 16 cm.

Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4834: Dordtse School, 19e eeuw. Koehoedster met vee aan een rivier.

Niet gesigneerd, olieverf op paneel. Afm. 30 x 38 cm.

Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

Hoogst e bod: € 450

Hoogst e bod: € 660

Hoogst e bod: € 371

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 550

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 4.000

Hoogst e bod: € 330

Hoogst e bod: € 135

(6)

4835: Draagt signatuur "P.T. van Brussel", Een bloemstilleven op een marmeren plint.

Olieverf op paneel. Afm. 35 x 24,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4837: Nicolaas Riegen (Amsterdam 1827 - 1889), Een brik voor anker bij een kustplaats aan de Zuiderzee.

4838: Belgische School, gesigneerd, en gedateerd

"L. Semlin 1867", Moeder met kind in interieur.

4839: Hollandse School, 19e eeuw. Portret van een heer.

Niet gesigneerd, olieverf op doek. Afm. 52 x 45 cm.

Geschat t e opbrengst : € 70 - € 90.

4840: Albert Jurardus van Prooijen (Groningen 1834 - 1898 Amsterdam), Schaatsenrijders op een rivier in wijds landschap.

Gesigneerd (recht sonder),olieverf op doek. Afm. 46 x 60 cm. Geschat t e opbrengst : € 600 - € 800.

4841: Antoinette van Leemputten (1875 - 1906), Moederkip en kuikens.

4842: Jacques Verreyt (Antwerpen 1807 - 1872 Bonn, Du.), Portret van een heer.

4843: Hermanus Willem Koekkoek (Amsterdam 1867 - 1929), Kurassiers op verkenning.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 56 x 65 cm.

4844: Hubert Bellis (Brussel 1831 - 1902 Sint Joost- ten-Node, Br.), Stilleven van bloemen en aardbeien.

Hoogst e bod: € 175

Hoogst e bod: € 1.301

Hoogst e bod: € 185

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 420

Hoogst e bod: € 750

Hoogst e bod: € 750

Hoogst e bod: € 3.000

Hoogst e bod: € 800

(7)

4845: Simon van den Berg (Overschie 1812 - 1891 Arnhem), Kleinvee bij een stal

4846: Nicolaas Riegen (Amsterdam 1827 - 1889), Schepen op kalm water.

4847: Eliza Agnetus Emilius Nijhoff (Arnhem 1826- 1903 Stadspoort Noord), Een berglandschap met koehoeder en kudde bij een bergmeertje.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 40 x 60 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4848: Gijsbert op ten Nones (Arnhem 1821 - 1870 Arnhem), Portret van een heer.

Gesigneerd en gedat eerd "1858" (verso), olieverf op paneel.

4849: "Kolenchuk" Russische School, ca. 1950. De aanleg van een Kolchoz.

Gesigneerd "Kolenchuk" (recht sonder), en geannot eerd

4851: Belgische School, 19e eeuw. Portret van een jongeman.

4852: Max Albert Carlier (Belgische School, 1872- 1938). Een stilleven met rozen in een rieten mand.

Gesigneerd (recht sboven) olieverf op doek. Afm. 64 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 600 - € 800.

4853: Toegeschreven aan Henri de Braekeleer (Antwerpen 1840-1888), Vlaams interieur met schouw - Zaal in het Brouwershuis, Antwerpen.

Niet gesigneerd. olieverf op paneel. Afm. 38 x 45 cm.

4854: Johannes Hollander Pzn. (Oosterhout N-B 1821 - 1899), Portret van een heer.

Hoogst e bod: € 575

Hoogst e bod: € 1.970

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 500

Hoogst e bod: € 350

Hoogst e bod: € 400

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 170

(8)

4855: L.M.D.R. "Louis" Robbe (Kortrijk 1806 - 1887 Brussel), Weidelandschap met kleinvee.

4856: Hollandse School, ca. 1830, Een stilleven van bloemen in een vaasje.

Gesigneerd "G. Jamar" (recht sonder), olieverf op doek. Afm.

4857: J. van Haverkamp, 19e/20e eeuw. "La peur de la réprimande".

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op paneel. Afm. 40 x 30 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4858: François Carlebur van Dordrecht (1821- 1893) (toegeschreven aan), Scheepvaart op een rivier in een zomers landschap.

4859: Johannes Gijsbert Vogel (Hooge Zwaluwe 1828 – 1915 Velp), Een koehoedstertje met vee langs een riviertje.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op paneel Afm. 21 x 32 cm. Geschat t e opbrengst : € 70 - € 90.

4860: Nicolaas Riegen (Amsterdam 1827 - 1889), Palingvissers.

4861: Pieter Frederik van Os (Amsterdam 1808 - 1892 Haarlem), Paarden bij de trog.

4862: Bretonse School, 19e eeuw. Een platbodem buiten de stadswal

Olieverf op doek, ongesigneerd. Afm. 65 x 50 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 150.

4863: Pieter Adriaan C. "Piet" Schipperus (Rotterdam 1840 - 1929 Den Haag), Rivierlandschap met koeien aan de oever.

Hoogst e bod: € 1.005

Hoogst e bod: € 190

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 420

Hoogst e bod: € 1.450

Hoogst e bod: € 1.250

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 650

(9)

4864: Wilhelm Albertus Lammers (Aalten 1857 - 1913 Ginniken/Breda), Pluimvee in een stal (2x), pendanten.

4865: naar William Adolphe Bouguereau (La Rochelle 1825 - 1905), Breiend meisje.

4866: Antonie Jacobus van Wijngaerdt (Rotterdam 1808 - 1887 Haarlem), Naar de weide.

4867: Louwerencius Plas (Alkmaar 1828 - 1888 Amsterdam), Schapen in een stal.

4868: Een dessus porte voorstellende een fazant en een ijsvogeltje.

Olieverf op doek, 19e eeuw . Afm. 40 x 92 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 250.

4869: Michael Doré (Geb. 1922), Stilleven met o.a.

Uil en Vlaamse Gaai (recto), Surrealistische voorstelling met ballonnen (verso).

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op board. Afm. 90 x 60 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4870: Toegeschreven aan Leonide Frechkop (Moskou 1887 - 1982 Brussel), Een Ballerina rustend op een divan.

4871: Toegeschreven aan D. Smorenberg, 20e eeuw. Waterlelies.

4872: Frans de Haas (geb. Arnhem 1934),

"Balkonscene".

Hoogst e bod: € 131

Hoogst e bod: € 190

Hoogst e bod: € 1.000

Hoogst e bod: € 250

Hoogst e bod: € 4.600

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 390

Hoogst e bod: € 230

(10)

4873: Hao Xin Zhong, China 20e eeuw. Portret van een oudere vrouw.

4874: Chen Yan Ning (B. China 1945), (toegeschreven aan), Vissersjongens.

Met signat uur (recht sonder), olieverf op doek, Afm. 72 x 60 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4875: Chuah Thean Teng

蔡天定蔡天定

(1914 – 2008), Figuren.

Gesigneerd (linksonder), bat ik print . Afm. 58 x 44,5 cm.

Geschat t e opbrengst : € 1500 - € 2000.

4876: Donald Grant (North Shields, Northumberland, VK 1930 - 2001). Afrikaanse olifanten bij een boom

Olieverf op doek. Gesigneerd (recht sonder). Afm. 50 x 75 cm. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 700.

4877: Donald Grant (North Shields, Northumberland, VK 1930 - 2001), Een neushoorn voor de

Kilimanjaro.

Olieverf op doek. Gesigneerd recht sonder. Afm. 60 x 90 cm.

Geschat t e opbrengst : € 450 - € 650.

4878: Eduard Karsen (Amsterdam 1860 - 1941), Een map met (7) diverse etsen)

Allen in goede st aat . Geschat t e opbrengst : € 400 - € 600.

4879: Franjo Klopotan (Kroatië 1938-2004), Op weg naar de markt.

4880: François-Auguste Ravier (Lyon 1814 - 1895 Morestel), Paysage de Morestel - Moeraslandschap met ondergaande zon.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 30 x 40 cm. Geschat t e opbrengst : € 400 - € 600.

4881: David Young Cameron (Glasgow 1865 - 1945 Perth)(toegeschreven aan) - Een afgemeerd scheepje bij een dorpje aan een rivier.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 50 x 75 cm.

Geschat t e opbrengst : € 700 - € 900.

Hoogst e bod: € 400

Hoogst e bod: € 700

Hoogst e bod: € 1.500

Hoogst e bod: € 1.500

Hoogst e bod: € 2.400

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 650

(11)

4882: Piet in 't Hout (Den Haag 1879 - 1965), Gezicht op de Nieuwe Haven met molen Schiedam.

4883: Franciscus Laurentius 'Frans' de Bruin (Delft 1879 - 1944 Breda), Het schildersmodel.

4884: Hobbe Smith (Witmarsum 1862 - 1942 Amsterdam), Een molen aan de waterkant.

4885: Jur. M. Beek (Arnhem 1879 - 1965 Den Haag), Een watermolen langs een rivier.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 60 x 80 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4886: Epigoon Larense School, ca. 1920. Een interieur met moeder en kinderen.

Onduidelijk gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm.

4887: Cornelis Raaphorst (Nieuwkoop 1875 - 1964 Wassenaar), Kittens op een Japanse doos.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 30 x 40 cm. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 700.

4888: Piet Bouter (Gouda 1887 - 1968 Den Haag), Vee in de weide.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 35 x 45 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4889: Toegeschreven aan Dirk Jan Koets

(Wissenkerke 1895 – 1956 Veere), Korenschoven.

4890: Jan Ouwersloot (Gouda 1902 - 1996 Amsterdam), Bollenvelden bij Hillegom.

Hoogst e bod: € 290

Hoogst e bod: € 42

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 1.300

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 161

Hoogst e bod: € 500

(12)

4891: Jur. M. Beek (Arnhem 1879 - 1965 Den Haag), Polderlandschap met molens.

4892: Lion Schulman (Hilversum 1851 - 1943 Auswitsch, Pl.), Figuren aan een meertje in een bosrijk landschap.

4893: 'Paul' Henry Schouten (Parijs, 1860 - 1922 Watermaal-Bosvoorde), Koehoedster met vee op een zandpad bij een boerderij, een molen in het verschiet

4894: Hippolyte van Soom (1856-1922), Environs de Bruxelles.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 40 x 50 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4895: Karel Johan Baerwaldt (Belgisch 1862-1922) - Terugkeer van de vangst - Le Soleil Couchant.

4896: Ron Meilof (Hilversum 1933 - 2016 Hijken), Een schaapsherder op een zandpad langs een rivier.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. B: 130 cm, D:

4897: Toegeschreven aan Clarence-Alphonse Gagnon (Sainte-Rose bij Laval 1881 - 1942

Montreal, Ca.), Elegante dames op het strand bij St.

Malo (?).

4898: Maurice Sys (Gent 1880 - 1972), Opzeilende botters, 1919.

4899: M. de Jongere (pseudoniem voor Martinus Drulman) (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam), Activiteiten in de Rotterdamse haven met op de achtergrond de aankomst- en vertrekhal van de Holland Amerikalijn op de Wilhelminakade.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek, Afm. 40 x 60 cm. Geschat t e opbrengst : € 600 - € 1000.

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 320

Hoogst e bod: € 220

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 330

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 5.200

Hoogst e bod: € 750

Hoogst e bod: € 1.000

(13)

4900: Hollandse School, 20e eeuw. De binnenhaven van Dordrecht.

Olieverf op paneel. Afm. 15 x 10 cm. Geschat t e opbrengst :

€ 30 - € 50.

4901: Franse School, 20e eeuw. Gezicht op Menton (?).

4902: Cornelis "Cor" Wouter Bouter (Gouda 1888 – 1966 Den Haag), Koeien melken.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek. Afm. 55 x 80 cm.

4903: Cor Noltee (Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht), Zeilbootjes op de Merwede bij Dordrecht.

4904: M. de Jongere (pseudoniem voor Martinus Drulman) (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam), Activiteiten in de Rotterdamse haven.

Gesigneerd (linksonder), hout skool en aquarel op papier.

4905: Gijsbertus Johannes van Overbeek (Dordrecht 1882 - 1947 Rotterdam), Een boer ploegend met een driespan.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 60 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 300 - € 500.

4906: Adrianus Johannes "Ad" van der Kok (Schoonhoven 1901 - 1963 Amsterdam), Een kerkje aan een zandpad in winter bij avond.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 36 x 26 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.

4907: Chris Soer (Den Haag 1882 - 1961), Gezicht op oud Rotterdam met de St. Laurenstoren.

Gesigneerd ( recht sonder), olieverf op doek. Afm. 60 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 700.

4908: M. de Jongere (pseudoniem voor Martinus Drulman) (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam),

"Ingang Waalhaven"-Activiteiten in de Rotterdamse haven, een werkboot op de voorgrond.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 70 x 120 cm. Geschat t e opbrengst : € 800 - € 1200.

Hoogst e bod: € 175

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 270

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 130

Hoogst e bod: € 810

Hoogst e bod: € 2.100

(14)

4909: A.J. "Arie" Zwart (Rijswijk 1903 - 1981 Laren, NH), Bollenvelden.

4910: Johannes Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945), "Een idyllisch plekje".

4911: Siem Schaeffer (Rotterdam 1924 - 2005), Slepers trekken een schip van de Holland Amerikalijn (HAL), het HAL-gebouw aan het Koninginnehoofd in de verte.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 60 x 100 cm.

Geschat t e opbrengst : € 200 - € 400.

4912: Edouard Bolsius, 19e eeuw. Een fuikvisser in de uiterwaarden in een rivierlandschap.

4913: M. de Jongere (pseudoniem voor Martinus Drulman) (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam), Een vrachtschip wordt geladen in de Maashaven met behulp van een stoom graanelevator

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 50 x 80 cm. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 700.

4914: Jaap Wigersma (Noord 1877 - 1957 Haarlem), Landarbeiders op de bollenvelden.

4915: Evert Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag), Mogelijk gezicht op de Leuvehaven, met de Zuidblaak, Rotterdam.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op paneel. Afm. 16 x 22 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.

4916: Marinus Johannes Drulman (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam), onder pseudoniem "M. de Jongere", Het lossen van een schip met behulp van graanelevatoren in de Maashaven, Rotterdam.

Gesigneerd (recht sonder), aquarel op papier. Afm. 40 x 80 cm. Geschat t e opbrengst : € 150 - € 200.

4917: Antonie Pieter Schotel (Dordrecht 1890 - 1958 Laren, NH), Platbodems aan de kade bij Dordrecht.

Hoogst e bod: € 7.200

Hoogst e bod: € 1.100

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 1.100

Hoogst e bod: € 390

Hoogst e bod: € 440

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 950

(15)

4918: Ype Heerke Wenning (Leeuwarden 1879 - 1959 Wassenaar), Een boerenhoeve in een landschap.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 70 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 300 - € 300.

4919: Theodorus Henry Wiegman (Rotterdam 1908 - 1996 Schiedam), De haven van Rotterdam.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 70 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4920: Gustave Facq / Fack (Doornik 1902 - 1971), Een paard en kar in een weidelandschap.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek. Afm. 32 x 40 cm.

Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4921: Ferdinand Gustaaf Willem Oldewelt (Amsterdam 1857- 1935 Laren, NH), Interieur voormalige volksgaarkeuken voor

minderbedeelden, Amsterdam.

Rest en van signat uur (recht sonder), olieverf op doek. Afm.

4922: Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972), Stadsgezicht te Parijs met een zijaanzicht van de Nôtre Dame gezien vanaf de Rue D'Arcole.

4923: Jan Schaeffer (Rotterdam 1923 - 2018), Schepen in de haven van Rotterdam.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 70 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4924: Herman Adrianus Charles Bogman Junior (Den Haag 1890 - 1975), Gezicht op De Blaak met het Dagblad van Rotterdam bij de Lutherse Kerk

4925: Hollandse School, 20e eeuw, Strandgezicht met paviljoen in aanbouw.

Gesigneerd "Dacost a" (?) linksonder, olieverf op doek. Afm.

4929: Jan Schaeffer (Rotterdam 1923 - 2018), Rivierlandschap met boerenhoeves.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek. Afm. 60 x 80 cm.

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 92

Hoogst e bod: € 130

Hoogst e bod: € 1.600

Hoogst e bod: € 220

Hoogst e bod: € 1.500

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 65

(16)

4930: Willem "Wim" Bos (Rotterdam 1906 - 1974 Den Haag), Bedrijvigheid in de Rotterdamse haven.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 60 x 100 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4931: Visserschepen voor de kust van Zeeland(?)

4932: W.A. van Deventer (Den Haag 1824 - 1893), Vissersvolk aan de vloedlijn.

Gesigneerd (recht sonder), aquarel op papier. Afm. 29 x 42 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.

4933: Frederik van Rossum Du Chattel (Leiden 1856 - 1917 Yokohama, Japan) - (toegeschreven aan), Riviergezichtje in de Vechtstreek in winter.

4934: Een schilderspalet met schilderij daarop een afbeelding van schaatsers op het ijs.

Ca 1900. Afm. 34 x 51 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4935: H. W. Mesdag (Groningen 1831 - 1915 Den Haag) (toegeschreven aan), Bomschuiten voor anker in de branding.

4936: Schmitt, 19e/20e eeuw, Schepen op het IJ te Amsterdam.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek. Afm. 40 x 60 cm.

4937: Hollandse School, 19e eeuw, mogelijk Gerrit Hendrik Schmitt (Nijmegen 1877 - 1944 Den Haag).

Een houtvester in het bos in winter.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek, Afm. 60 x 75 cm. Geschat t e opbrengst : € 200 - € 300.

4938: Toon Koster (Schiedam 1913 - 1989), Een winterlandschap bij avond.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 75 x 90 cm.

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 320

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 2.300

Hoogst e bod: € 91

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 180

(17)

4939: Toon Koster (Schiedam 1913 - 1989), Stoomsleper bij een ducdalf.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op board, Afm. 25 x 30 cm.

Geschat t e opbrengst : € 30 - € 50.

4940: Walter Vaes (Borgerhout, Antwerpen 1882- 1958), De klok en het land van Walcheren

4941: Belgische School, 19e eeuw.

4942: Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972), Een set van (3) Parijse stadsgezichten.

4943: Een print naar Kees van Dongen (Rotterdam 1877 - 1968 Monte Carlo), Een vrouw aan een kaptafel. Daarbij een gezicht op de Notre Dame in Parijs.

4944: W. Fransen, eerste kwart 20e eeuw. Een visser in de havenmonding.

4945: Jan Michielsen (Breda 1939 – 2010), Scheepshelling.

4946: Johannes Jacobus Willem de Munck (Middelburg 1866-1943 Eindhoven), La rêve.

Gesigneerd, en gedat eerd "1891". olieverf op doek. Afm.

4947: "Pieter" Annanius van den Berg (Den Haag 1865 - 1950) - Molen onder een wolkenlucht.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 53 x 80 cm.

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 62

Hoogst e bod: € 270

Hoogst e bod: € 112

(18)

4948: J.P. "Joop" Molenaar (Rotterdam 1914 - 1989), Gezicht op de Rotterdamse haven met het Gebouw van de Holland Amerikalijn en de Koningshavenbrug ("De Hef").

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 30 x 60 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4949: Jaap Wigersma (Noord 1877 - 1957 Haarlem).

Gezicht de Bakenessergracht te Haarlem met de Bakenessertoren.

4950: Theo Goedvrind (1979 - 1969), Een rivierlandschap in winter.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op paneel, 60 x 120 cm.

4951: Willem van der Does (Rotterdam 1889 - 1966 Zeist), Gezicht in de Rotterdamse havens met graanelevatoren.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek. Afm. 60 x 100 cm.

4952: Leo Grijseels (1884 - 1966), Straat met trambaan, Den Haag.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op papier op paneel, Afm.

4953: Adrianus "Marie" van der Plas (Rotterdam 1899 - 1974 Kerkrade), Portret van HKH Juliana Koningin der Nederlanden (1848 - 1980).

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op paneel. Afm. 162 x 114 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4954: Antonie Bernardus Pluymers (Middelburg 1910 - 1967 Amsterdam), Roeivereniging.

4955: Arnout Colnot (Amsterdam 1887 - 1983 Bergen) - Stilleven met appels en een kruik (recto), een plooival (verso).

Gemengde t echniek op papier, Afm. 44 x 36 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4956: Herman Bieling (Hilligersberg 1887 - 1964 Rhoon), Bloesemboom.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm.70 x 90 cm. Geschat t e opbrengst : € 800 - € 1200.

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 500

Hoogst e bod: € 350

Hoogst e bod: € 550

Hoogst e bod: € 32

Hoogst e bod: € 2.220

(19)

4957: D.W.H. "Dirk" Filarski (Amsterdam 1885 - 1964 Zeist), Stadje in Zuid-Frankrijk.

4958: Peter Wilhelm Millernaar (Kleef Dld. 1887 - 1978 Den Haag), Stilleven met kalebassen en blauwe vaas.

4959: Geertruida van Hettinga Tromp (Groningen 1872 - 1962 Zwolle), De Kloosterkerk, Den Haag.

4960: Henri Schoonbrood (Maastricht 1898 - 1972), Zwemmers aan de waterkant.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 50 x 60 cm.

4961: Jan Rijlaarsdam (1911-2007), Clochards, Paris.

4962: Een uitgebreid lot met correspondentie, grafiek en twee tekeningen van Mary 'Jetje' Wilson en Jan Toorop.

4963: Leendert "Leo" Gestel (Woerden 1881 - 1941 Hilversum), Wolkenlucht, Blaricum.

Gesigneerd en gedat eerd '30' (linksboven), past el op papier.

4964: Lodewijk Schelfhout (Den Haag 1881-1943 Amstelveen), Drie figuren uit het Oude Testament w.o. Koning David en Mozes.

4965: Sam Schellink (Utrecht 1876 - 1958 Den Haag), Stilleven van bloemen.

Hoogst e bod: € 2.400

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 250

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 3.800

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 70

(20)

4966: Cornelis Bernardus "Kees" van Bohemen (Den Haag 1928 - 1985), Panter, 1984.

4967: Willy Sluiter (Amersfoort 1873 - 1949 Den Haag), (toegeschreven aan), Wandelaars / Flirt (2x)

Beide gesigneerd, pot lood op papier. Afm. 25 x 19 cm.

Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4968: Lubertus Jacobus Swaanswijk "Lucebert"

(Amsterdam 1924 – 1994 Alkmaar), Strijder

4969: Jacobus "Co" Westerik (Den Haag 1924 - 2018 Rotterdam), "Jerommeke en het meisje".

4970: Salvador Dali (Figueres 1904-1989), "Tristal le Fou", afkomstig uit het Duitstalige portfolio

"Tristan und Isolde", 1969.

Gravure, gesigneerd in pot lood (recht sonder), op B.F.K.

4971: Salvador Dali (Figueres 1904-1989), De ridders van koning Arthur, uit het Duitstalige portfolio "Tristan und Isolde", 1969.

4972: Salvador Dali (Figueres 1904-1989), De veroordeelde geliefden, afkomstig uit het Duitstalige portfolio "Tristan und Isolde", 1969.

4973: Salvador Dali (Figueres 1904-1989), Tristan en de draak, afkomstig uit het Duitstalige portfolio

"Tristan und Isolde", 1969.

4974: Salvador Dali (Figueres 1904-1989), De komst van Isolde, afkomstig uit het Duitstalige portfolio "Tristan und Isolde", 1969.

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 270

Hoogst e bod: € 335

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 100

(21)

4975: Marc Chagall (Liozna, Belarus 1887 - 1985, Saint Paul de Vence, France), d'après, "Les Loups et les Arbres"

4976: Marc Chagall (Liozna, Belarus 1887 - 1985, Saint Paul de Vence, France), d'après, "L'Ours et l'Amateur des Jardins."

4977: Karel Appel (Amsterdam 1921 - 2006 Zürich), Vogelfiguren.

Gesigneerd en gedat eerd "71" (recht sonder) en genummerd

4978: Jan Cremer (Geb. Enschede 1940), Tulpen.

4979: Gesigneerd "Van Dongen", Schepen op de rivier nabij Rotterdam.

Gesigneerd (linksonder), gouache op papier. Afm. 50 x 65 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4980: Cornelis Bernardus "Kees" van Bohemen (Den Haag 1928 - 1985), Sans titre.

Gesigneerd, en gedat eerd '64', en genummerd

4981: Bitia Rosendor (Jeruzalem ? - 2013 Brussel), Een gezicht op de dokken in Antwerpen; Twee oudere mannen. (2x)

Beide gesigneerd, acryl op doek. ongelijst . Afm. 60 x 80 cm.

4982: Willy Sluiter (Amersfoort 1873 - 1949 Den Haag), "Vaders thuiskomst".

Gesigneerd, geannot eerd, en gedat eerd "K.W . '04"

4983: Bitia Rosendor (Jeruzalem ? - 2013 Brussel), Magnliabloesem

Gesigneerd, olieverf op doek. Afm. 120 x 150 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 320

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 42

Hoogst e bod: € 3.600

Hoogst e bod: € 70

(22)

4984: Bitia Rosendor (Jeruzalem ? - 2013 Brussel),

"Bonheur".

4985: Toon Koster (Schiedam 1913 - 1989), Platbodems. Daarbij een aquarel van boerenhoeves van dezelfde hand (2x)

Allen gesigneerd, diverse Afm. Geschat t e opbrengst : € 50 -

€ 70.

4986: Pablo Picasso (Málaga 1881 - 1973 Mougins), L'oiseau.

4987: Naar Pablo Picasso (Malaga, Sp. 1881 - 1973 Mougins), Le Coq.

Gesigneerd (in de druk, recht sonder), zeefdruk in kleur. Afm.

4988: Bitia Rosendor (Jeruzalem ? - 2013 Brussel), Bloeiende boom bij maanlicht.

Gesigneerd (recht sonder), acryl op board. Afm. 47 x 60 cm.

4989: Roger Hebbelinck (Brussel 1912 - 1987) - Naar Albert Saverys (Deinze (België) 1886-1964 Petegem-aan-de-Leie (België)) - Rivierlandschap in winter.

Gesigneerd in pot lood "R. Hebbelinck" en genummerd

4990: Henriëtte Pessers (Tilburg 1899 - 1986), Stilleven met stoofperen.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op board. Afm. 40 x 30 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4991: Henriëtte Pessers (Tilburg 1899 - 1986), Gezicht op een witte hoeve in een landschap.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op board. Afm. 40 x 50 cm.

4992: Henriëtte Pessers (Tilburg 1899 - 1986), Stilleven met bloemen.

Gesigneerd (*linksonder), olieverf op doek. Afm. 35 x 30 cm.

Geschat t e opbrengst : € 60 - € 85.

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 260

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 71

Hoogst e bod: € 37

Hoogst e bod: € 235

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 35

(23)

4993: Frans J. van der Heide (Schiedam 1936 - ?), Schepen bij een havenhoofd op een woelige zee.

4994: Herman Smorenburg (geb. Alkmaar 1958),

"De ontsnapping" (uit de Pierrot serie).

4995: Roberet Frans Josef Maria Verbunt (Waalwijk 1879 - 1952 Tilburg). Stilleven van bloemen.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek. Afm. 45 x 30 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4996: Reinier Kennedy (Dordrecht 1881 - 1960 Bergen op Zoom) - Een onweerslucht boven de akkers.

Gesigneerd (recht sonder), olieverf op doek, Afm. 55 x 70 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4997: Gerard Wiegman (Rotterdam 1875 - 1994 Schiedam) - Een markt op een stadsplein met de Belfort van Brugge.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 45 x 52 cm.

4998: Anton Heyboer (Sabang (Indonesië) 1924 - 2005 Den Ilp) - Haan.

Gesigneerd (middenonder), aquarel op papier, Afm. 40 x 40 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4999: Anton Heyboer (Sabang (Indonesië) 1924 - 2005 Den Ilp) - Staande.

Gesigneerd (middenonder), ecoline op papier, Afm. 86 x 55 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

5000: Anton Heyboer (Sabang (Indonesië) 1924 - 2005 Den Ilp) - Drie Gratiën.

5001: Anton Heyboer (Sabang (Indonesië) 1924 - 2005 Den Ilp) - Haan.

Gesigneerd (middenonder), krijt en aquarel op papier, Afm.

Hoogst e bod: € 155

Hoogst e bod: € 900

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 220

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 107

Hoogst e bod: € 70

(24)

5002: Anton Heyboer (Sabang (Indonesië) 1924 - 2005 Den Ilp) - Twee vrouwen op het strand.

Gesigneerd (middenonder), w askrijt op papier, Afm. 38 x 38 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

5003: Paul Permeke (Sidford, Devon 1918 – 1990 Brugge), Landschap met boerenhoeve tussen de bomen.

Gesigneerd (linksonder), olieverf op doek, Afm. 68 x 100 cm.

Geschat t e opbrengst : € 300 - € 500.

5004: Jan Baartmans (Bergen op Zoom 189 - 1968), Een boerenhofje. - "Binnentuin".

5005: Belgische School, ca. 1930, Huizen aan de waterkant.

Onduidelijk gesigneerd (linksonder), olieverf op doek. Afm.

5006: Toegeschreven aan Eberhard Havecost (Dresden 1962 - 2019 Berijn), Een schets van een varken bij een schuur.

5007: Eugenius Antonius Maria Ëugène" Brands (Amsterdam 1913 - 2002), "Zwarte vlek".

5008: Eugenius Antonius Maria Eugène" Brands (Amsterdam 1913 - 2002), "Rode Vlek".

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 550

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 470

Hoogst e bod: € 760

Hoogst e bod: € 950

Maar de Maatschappij voor ter dood veroordeelden ontvangt ze nu als weg- geworpen leden, als voor den Staat onbruikbare wezens, en belast zich met de geheele zorg voor h u n

4101: Twee dekselvazen en daarbij 3 vazen, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft.. Holland,

Een Art deco 'chryselephant ine sculpt uur, het gezicht gest oken ivoor, de kledij brons, gesigneerd in.... 4711: Joseph de Guluche (Plourivo (Côtes-d'Armor) 1849 - 1915

Dat heeft geleid tot een opdracht vanuit de gemeente Waterland voor een extra onderzoek naar de ontwikkeling van de binnenstad en de gevolgen van de bouw van het project op

1641: Een set van (3) Porseleinen gerinde Famille Verte bordjes met floral decor..

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor

1339: Een bronzen miniatuur beeld naar Nike van Samothrake, 20th century.. Het origineel vervaardigd

Hans, juist door de kracht die de Geest Hem gaf, en juist hoe de Heer zelfs zijn zwakte gebruikte, is Simson toch een inspirerend voorbeeld. Voor alle