Veilingnummer 1179: 14 OKTOBER KUNST EN ANTIEK

Academic year: 2022

Share "Veilingnummer 1179: 14 OKTOBER KUNST EN ANTIEK"

7

Veiling gegevens

Veilingnummer 1179: 14 OKTOBER 2021 - KUNST EN ANTIEK

Kunst en Antiek

Beelden en Sculpturen

Start pre-bid: 17-08-2021 07:00

Start veiling: 14-10-2021 21:00

Kijkdagen:

Het bekijken van veilingobjecten kan momenteel zonder

afspraak, op de volgende momenten:

Ma. 4 t/m vr. 8 oktober 09:00 - 16:30*

Za. 9 oktober 10:00 - 16:00**

Ma. 11 t/m do. 14 oktober 09:00 - 16:30*

* Laatste inloop om 16:00.

** Laatste inloop om 15:30.

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor afslag.

Ophaaldagen:

Aankopen kunt u bij ons ophalen of via een van onze verzendpartners laten versturen. De verzendkosten en - mogelijkheden verschillen per categorie, meer informatie hierover vindt u hier. Ophalen kan van ma. t/m vr. van 9:00 - 16:45 en enkel op afspraak. Ook zijn wij de zaterdag na afloop van de veiling (16 oktober) op afspraak geopend van 10:00 - 15:45.

4676: Naar Jean Jules B. SALMSON (1823-1902), een gezeten dichter.

Brons, gesigneerd (in de voet ), H. 28 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4677: Naar Pierre-Maximilien Delafontaine (1774- 1860), Euterpe, naar het origineel uit 1828 in het Louvre, gegoten ca. 1880.

Gemodelleerd naar Afrodit e uit de Borghèse collect ie. Afm.

4678: D'après Jean-Jacques "James" Pradier (Genève 1790 - 1852 Parijs), Een bronzen gezeten Sappho, 19e eeuw.

4679: Een bronzen bureau-ornament voorstellende een slapend kind, Frankrijk, mid. 19e eeuw.

Gemerkt a.d. onderzijde: CP / HG / 143. Afm. L: 5,8 cm, B:

Hoogst e bod: € 85

Hoogst e bod: € 250

Hoogst e bod: € 565

Hoogst e bod: € 70

4680: Een gegoten brons van een lezende putto, ca. 1900.

H. 18 cm. Geschat t e opbrengst : € 70 - € 90.

4681: Een bronzen beeldengroepje van twee musicerende putti.

Eén t rommelst ok manco. H. 19 cm. Geschat t e opbrengst : € 80 - € 120.

4682: Jules Moigniez (1835 – 1894), een bronzen beeld van een jachthond, Frankrijk, 19e eeuw.

4683: Een gegoten bronzen buste van een jongeman met marmeren kopje.

4684: Een 19e-eeuwse portretbuste van een dame, ca. 1900.

4685: Alfredo Pina (1883 - 1966), Afrikaanse vrouw met kind, brons, Frankrijk, 1e helft 20e eeuw.

4686: Guillaume dit William Guérin (1838-1912) et Cie, Een set van (2) Oriëntalistische bustes, een man en een vrouw, Limoges, Frankrijk, ca. 1900.

4687: Louis-Auguste Hiolin (1846 - 1910), Een bronzen sculptuur van een waterdrager - Aguador, eind 19e eeuw.

Een man met kruik op zijn schouder, hoofddeksel en t uniek.

4688: Emile Pinedo (Frankrijk, 1840-1916), Een bronzen sculptuur van een wandelende Arabier - Arabe en marche, Frankrijk, eind 19e eeuw.

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 330

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 750

(3)

4689: Een terracotta buste van een jonge vrouw in Franse klederdracht.

4690: Een bronzen plaquette met voorstelling van een dansende kozak.

4691: D'après José Belloni (Uruguay 1882-1965 Montevideo, Uruguay).

La Carret a'Afm. 15 x 52 cm. Geschat t e opbrengst : € 500- € 700. Geschat t e opbrengst : € 500 - € 700.

4692: Een set van (2) bronzen figuurtjes in de vorm van een eendenfokker en een

houtsprokkelaarster, 20e eeuw.

Pijpje manco. Afm. L: 25 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4693: Een polychroom gesneden beeld, Italië ca.

1600.

Afm. L: 35 cm. Geschat t e opbrengst : € 300 - € 600.

4694: Een polychroom sculptuur van Madonna met kind, Filipijnen 19e eeuw.

H. 32 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 150.

4695: (A203/A141). Een houten sculptuur van een engel, 17e eeuw.

Met origineel paat en polychroom. 58,5x27x30 cm.

Geschat t e opbrengst : € 300 - € 500.

4696: Een bronzen "Putto at the butterfly" N°2184, gesigneerd "BARBIER", Frankrijk, eind 19e eeuw.

4697: Een bronzen groepje van kinderen spelend met een hond, gegoten ca. 1900.

Niet gesigneerd, H. 22 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 500

Hoogst e bod: € 115

Hoogst e bod: € 600

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 375

Hoogst e bod: € 155

Hoogst e bod: € 110

(4)

4698: "S. Blanc". Een bronzen buste van een dame in traditionele kledij, 1e helft 20e eeuw.

Inclusief hout en sokkel. Afm. 19 x 20 cm. Geschat t e opbrengst : € 100 - € 200.

4699: Georges van der Straeten (Gent 1856 - 1928 Gent), Art Nouveau buste van een aristocratische dame, België, ca. 1900.

4700: Victor Bruyneel (1859 -), Buste van een meisje met opgestoken haar, Frankrijk, eind 19e eeuw.

4701: Onbekende kunstenaar, Spaanse danseres op een marquetterie voet, te dateren ca. 1920.

Brons, H. 20,7 cm. (excl. voet ). Geschat t e opbrengst : € 400 - € 600.

4702: Max Valentin (1875-1931), Een bronzen figuur van een elegante dansende schoonheid, Duitsland, vroeg 20e eeuw.

4704: E. Thomasson (XIX-XX), Een bronzen sculptuur van een elegante dame met mof, België, ca. 1900.

Het gezicht van gest oken ivoor. Gesigneerd op de voet : "E.

4705: Ferdinand Lugerth (1885 - 1915), een sculptuur van een gitaar spelende dame, Oostenrijk, ca. 1900.

4706: Johann Philipp Ferdinand Preiss (1882-1943), Een 'chryselephantine' figuur van een ballerina, Frankrijk, begin 20e eeuw.

4707: Georges Omerth (1895 - 1925), Een bronzen 'chryselephantine' figuur voorstellende een danseres die cimbalen bespeelt, Frankrijk, ca. 1900.

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 500

(5)

4708: Johann Philipp Ferdinand Preiss (Duitsland, 1882-1943), Een 'chryselephantine' sculptuur getiteld 'Champagne Danseres', ca. 1925.

4709: B. Grundmann (XIX-XX), een bronzen sculptuur van een jongen met knikkers, Duitsland, ca. 1900.

4710: Affortunato Gory (XIX-XX), Een bronzen 'chryselephantine' sculptuur voorstellende een bloemenmeisje, Frankrijk, ca. 1900.

4711: Joseph de Guluche (Plourivo (Côtes-d'Armor) 1849 - 1915 Villejuif), een bronzen beeld van een kindje in winterkledij, Frankrijk, ca. 1900.

4712: R. Richard (XIX-XX), Een bronzen sculptuur van een zigeunerin met gitaar op de rug, Frankrijk, ca. 1900.

4713: Mogelijk: Affortunato Gory (XIX-XX), Een bronzen sculptuur voorstellende een

bloemenmeisje, Frankrijk, ca. 1900.

4714: Dominique Alonzo (act. 1910 - 1930), Een 'chryselephantine' figuur waterdraagster - porteuse d'eau, Frankrijk, ca. 1900.

4715: Heinz Müller (Münster 1872 - 1941 Düsseldorf), Boerin met nukkig kalf, brons, Duitsland, eind 19e eeuw.

4716: "Charles" Henri Marie van Wijk (Den Haag 1875-1917), bronzen Buste "Krijntje".

Hoogst e bod: € 310

Hoogst e bod: € 280

Hoogst e bod: € 280

Hoogst e bod: € 900

Hoogst e bod: € 1.500

(6)

4717: Een houten buste van een vrolijke monnik.

Gesigneerd met "F. Parpan" (verso). H. 28 cm. Geschat t e opbrengst : € 300 - € 500.

4718: Een bronzen portretbuste van Paus Leo XIII (Carpineto Romano 1810 - 1903 Apostolisch Paleis, Vaticaanstad), gesigneerd "J. Delcorte" (verso).

H. 46 cm. Geschat t e opbrengst : € 50 - € 70.

4719: Alfredo Pina (1889 - 1966), Een bronzen buste van Beethoven, Frankrijk, 1914.

4720: Antoine Joseph Van den Kerckhove (Brussel 1849-c.1910), Een bronzen buste van een man in uniform, België, circa 1900.

4721: Naar een reliëf van Prof. Johannes Schilling (Mittweida 1828 – 1910 in Klotzsche, Dresden),

"Figurengruppe für das Nationaldenkmal auf dem Niederwald".

Get it eld "Das Abschied", geannot eerd "Prof. J. Schilling.

4722: Naar een reliëf van Prof. Johannes Schilling (Mittweida 1828 – 1910 in Klotzsche, Dresden),

"Das Wiedesehn", "Figurengruppe für das Nationaldenkmal auf dem Niederwald".

Get it eld "Das W iedersehn", geannot eerd "Prof. J. Schilling.

4723: Een houten snijstuk van een adelaar, ca.

1920.

Verschillende barst en, H. 45 cm. Geschat t e opbrengst : € 40 - € 60.

4724: Henri Payen (1894-1933), Een rustende jonge leeuw.

4725: M. Marïen (XX), Een bronzen sculptuur van een tijger/ katachtige, 2e helft 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 240

Hoogst e bod: € 180

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 130

Hoogst e bod: € 310

(7)

4726: Roger PINTENS (1931-2014), Een messing uil op een gegoten bronzen sokkel.

Gesigneerd met init ialen "PR" (op de st aart ). H. 40 cm. (incl.

4727: Pieter D'HONT (1917-1997), een bronzen sculptuur van een bizon.

Afm. 12,5 x 15 x 5,5 cm. Geschat t e opbrengst : € 1200 - € 1600.

4728: Frans van Straaten (B. Den Haag 1963), Een bronzen sculptuur van een stier op marmeren basement, "Bull", 2003.

Genummerd "9/25". Afm. ca. 22,5 x 21 x 15 cm. Geschat t e opbrengst : € 1000 - € 1200.

4729: Tjikkie Kreuger (Leeuwarden 1941 - 2017 Knegsel) Een bronzen beeld van een wachter

4730: Hollandse School, ca. 1970. (2) Houten sculpturen van een kop en een vrouwenfiguur.

W aarvan één gesigneerd J.W eyt ens. Diverse afmet ingen.

4731: Hollandse School, een houten wandsculptuur beslagen met koper, ca. 1970.

Hoogst e bod: € 250

Hoogst e bod: € 4.600

Hoogst e bod: € 151

Hoogst e bod: € 90

1339: Een bronzen miniatuur beeld naar Nike van Samothrake, 20th century.. Het origineel vervaardigd

Geur : vol voor en intens na walsen, tropisch fruit, geel en wit fruit, karamel, amandel vanille/toast (mooi verweven hout), wat floraal, lichte zoete toets/romig,

Vanaf 15 september 2021 kan je als patiënt kiezen om je voorschriften volledig digitaal te beheren en zonder papieren voorschrift naar de apotheek te gaan.. Tot nu

Er blijft altijd een leerkracht in de buitenklas (het centrale punt) toezien op het materiaal en de leerlingen, terwijl de andere leerkracht samen met de gids rondloopt en

Eén bordje is gelijmd, haarlijnen en randschade..

Hier zou het werk van Grigely (of andere kunstenaars met een beperking) de aanleiding kunnen zijn voor een dialoog tussen het museum en mensen met een beperking.. De dialoog kan

4101: Twee dekselvazen en daarbij 3 vazen, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft.. Holland,

de Jongere (pseudoniem voor Martinus Drulman) (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam), Een vrachtschip wordt geladen in de Maashaven met behulp van een stoom graanelevator Gesigneerd