Veilingnummer 1195: 2 DECEMBER KUNST EN ANTIEK

Academic year: 2022

Share "Veilingnummer 1195: 2 DECEMBER KUNST EN ANTIEK"

97

Veiling gegevens

Veilingnummer 1195: 2 DECEMBER 2021 - KUNST EN ANTIEK

Kunst en Antiek

Schilderijen en Gravures

Apparatuur en Instrumenten

Start pre-bid: 08-11-2021 08:06

Start veiling: 02-12-2021 22:59

Kijkdagen:

Het bekijken van veilingobjecten kan momenteel zonder afspraak, op de volgende kijkdagen:

Zaterdag 27 november 10:00 - 16:00*

Maandag 29 november 09:00 - 16:30**

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor afslag. Dit kan van dinsdag 30 november t/m donderdag 2 december, van 9:00 tot 16:30.**

* Laatste inloop om 15:30.

** Laatste inloop om 16:00.

Ophaaldagen:

Aankopen kunt u bij ons ophalen of (via een van onze verzendpartners) laten versturen. De verzendkosten en - mogelijkheden verschillen per categorie, meer informatie hierover vindt u hier. Ophalen kan van ma. t/m vr. van 9:00 - 16:45 en enkel op afspraak. Ook zijn wij de zaterdag na afloop van de veiling (4 december) op afspraak geopend van 10:00 - 15:45.

1208: Piet Middelhoek (Brielle 1930 - 2004), Stilleven met oliekan, theepot en appels.

1219: Een collectie van (10) prenten door Piet Middelhoek (Brielle 1930 - 2004).

Diverse onderw erpen, format en en condit ies.

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 15

1435: Een gietijzeren "Berkel" type 114 snijmachine.

In goed w erkende st aat met marmeren plat eau

1436: Een fagot, houten blaasinstrument, 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 750

Maritiem en militaria

1437: Een accordeon en een trombone, 20e eeuw.

De t rombone rest aurat iebehoeft ig, in foedraal. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.

1438: Een Fujiyama zoom telescope 12x - 40x 40mm.

Lengt e 43 cm.

1439: Een "Dicas" hydrometer, Verenigde Staten(?), mid. 19e eeuw.

1440: Een "Mafi Freudenstadt Burogerät" apparaat, Duitsland, 1e helft 20e eeuw.

Bakeliet , w erking niet get est .

1441: Een grote sirene.

J.H. Brunnell&Co. N.Y . eerst e helft 20e eeuw .

1442: Motor defectzoeker

Originele defect det ect or gemaakt door Apparat ebau: C.

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 36

Hoogst e bod: € 60

1443: Een Afghaans percussiegeweer, ca. 19e eeuw.

Met rest aurat ie aan de kolf. T ot ale lengt e: 129, Loop: 93 cm. Geschat t e opbrengst : € 60 - € 80.

1445: Een Afghaans lang vuursteen percussiegeweer, 19e eeuw.

1447: Een houten koersindicator, stuurmanshulpje, Engeland(?), 19e/ 20e eeuw.

Met w eergave van get allen.

1448: Een diepzee duikpak met duikschoenen, 20e eeuw.

Geïmpregneerd, t en behoeve van gebruik met messing duikhelm. Daarbij kleerhangers.

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 60

(3)

1449: Een model kanon gemonteerd op affuit, Frankrijk(?), ca. 1900.

1450: Een ronde messing sterilisatiedoos voor doktersinstrumenten met glazen spuit en bloeddrukmeter, medische instrumenten, 20e eeuw.

Diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1451: Een "Östergaard's Globus" wereldbol, Duitsland, 2e kwart 20e eeuw.

Gemerkt : Öst ergaard's Globus / "Durch alle W elt "/ Pet er J.

Öst ergaard Verlag - Berlin.

1452: Een draagbare verchroomde anemometer / windkrachtmeter, Duitsland, 20e eeuw.

W erking niet gegarandeerd.

1453: Een "Replogle" wereldglobe, Verenigde Staten, 2e helft 20e eeuw.

Gemerkt : Replogle 12 Inch Reference Globe.

1455: Een verchroomde industriële hanglamp, 20e eeuw.

Voorzien van bevest igingsbeugel.

1456: Een messing hangende kooilamp gemonteerd aan bevestigingsstaaf, 2e helft 20e eeuw.

W erking niet get est .

1457: Een "J.E.S." theodoliet, 20e eeuw.

Nummer: 485, w erking niet get est .

1458: Een scheepschronometerdoos met lens, Observator Rotterdam N.V., Holland, 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 45

(4)

1459: Een lot bestaande uit diverse items waaronder een miniatuur gevechtsvliegtuig (F16), 20e eeuw.

Daarbij een vergroot glas en uniformsknopen. Diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1460: Een nautische / maritieme verrekijker, Zuid Korea(?) / Azië, 1e helft 20e eeuw.

Met messing en st aande op een verst elbare driepoot .

1461: Een knopenteller / taffrail log, Verenigd Koninkrijk, 1e helft 20e eeuw.

1462: Een Stenhouse equipment Hull, misthoorn met blaasbalg, Engels, eerste kwart 20e eeuw.

W erking niet get est .

1463: Een lot diversen waaronder: een Vostok Christopol wandklok, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

Grijs geverfde kast en gemerkt op de w ijzerplaat

1464: Een lot bestaande uit een Amerikaanse WO II legerhelm en daarbij twee veldflessen, Verenigde Staten, 20e eeuw.

1465: Een scheepscalculator, Denemarken, 2e helft 20e eeuw.

Met opschrift : M/S Kopenhavn. W erking niet get est .

1466: Een Morse Code Aldis signaal- / seinlamp, lichtkanon, Japan(?), mid. 20e eeuw.

In aluminium kist .

1467: Een lot diverse items, waaronder Stuart's Marine Distance Meter, 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 1.000

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 106

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 45

(5)

1468: Een gietijzeren alarmbel met klepel, voorzien van lamp, 20e eeuw.

W erking niet get est .

1469: Een messing ronde plafonnière / kooilamp, Azië, 20e eeuw.

W erking niet get est .

1470: Een lot diversen waaronder een leren helm (WOII, U.S.A.) en daarbij een morse-apparaat, 20e eeuw.

1471: Een Hezzanith Observatory London sextant in kist, Verenigd Koninkrijk, 1e helft 20e eeuw.

Gelabeld: "Hezzanit h".

1472: Een vintage messing patrijspoort

(rechthoekig), daarbij een zandloper en stormlamp, 20e eeuw.

1473: Een bronzen replica "Lantaka" / saluutkanon met opschrift: VOC, Indonesië / voormalig

Nederlands Indië, 20e eeuw.

1474: Een messing wand-/ kooilamp, Azië(?), 20e eeuw.

W erking niet get est .

1475: Een messing miniatuur saluut kanon, Frankrijk(?), 20e eeuw.

1476: Een Glashütte quarz chronometer, Duitsland, laatste kwart 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 26

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 240

(6)

1477: Een lot bestaande uit twee stormlampen, waaronder met rood glas, 20e eeuw.

1478: Een lot van (2) stormlampen, China, 20e eeuw.

1479: Een Vostok (BOCTOK) Maritieme onderzeeër wandklok, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

1480: Een watt-meter / electriciteitsmeter, Frankrijk, 20e eeuw.

Met opschrift : W at t Mèt re de Precision / Chauvin Armoux / Paris. W erking niet get est .

1481: Een lot diversen waaronder een toneelkijker, 20e eeuw.

1482: Een 12-bout messing duikhelm door C.E.

HEINKE & Co. LTD, Londen, ca. 1930.

Beide met serienummer 7840.

1483: Een houten koersindicator, zgn stuurmans- helper, Engeland(?), 19e/ 20e eeuw.

Met w eergave van get allen.

1484: Een lot bestaande uit twee messing patrijspoorten, 20e eeuw.

Voorzien van zw are glasplat en, diverse condit ies.

1485: Een General Electric frequentiemeter, Verenigd Koninkrijk, 1960-'69.

Frequency met er, 40 t ot 60 cycli per seconde, 410 volt , pat ent No.648569, in hout en behuizing.

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 2.100

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 20

(7)

1486: Een Thomas Walker & Son Ltd. knopenteller / taffrail log, Verenigd Koninkrijk, 1e helft 20e eeuw.

1487: Een lot van (2) diverse VOC wandschotels in blauw-wit decor, Holland, 20e eeuw.

Naar ouder voorbeeld.

1488: Een "Spencer Lens Co." microscoop in kist, Engeland, 1e helft 20e eeuw.

1489: Een messing landmeetkundig instrument, theodoliet / nivelleerinstrument, Duitsland(?), ca.

1900.

In hout en kist .

1490: Een bronzen replica kanon op affuit Republiek der 7 Verenigde Nederlanden.

Met dat ering 1602 en w apen van de Republiek op de loop.

Lengt e loop. 75 cm.

1491: Een set van (2) ijzeren diepzeeduikschoenen, 20e eeuw.

Condit ie overeenkomst ig leeft ijd en gebruik.

1492: Een lot bestaande uit (2) ijzeren diepzeeduikschoenen, 20e eeuw.

1493: Een C. Reichert microscoop, Oostenrijk, ca.

1900.

Zw art met messing onderdelen en met opschrift : C.

Reicht ert / W ien.

1494: Een draagbare elektrische signaal- / seinlantaarn of lichtkanon, patt. 4298, 20e eeuw.

Funct ioneren niet gecont roleerd.

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 35

(8)

1495: Een Roby Liverpool stokbarometer, Verenigd Koninkrijk, 20e eeuw.

Messing, w erking niet get est .

1496: Een geologische alidade, afstandsmeter, Dietzgen U.S.A., Verenigde Staten, 1e helft 20e eeuw.

Genummerd: 70538, w erking niet get est .

1497: Een C. Plath microsextant in bakelieten koffer, Duitsland, mid. 20e eeuw.

Genummerd: 55025 en met opschrift : C. Plat h, Hamburg.

1498: Een "Hamilton Watch Co." chronometer in kist, Verenigde Staten, 1e helft 20e eeuw.

Met opschrift : Hamilt on W at ch Co. P.A. U.S.A.

1499: Een "Tamaya" sextant, model: CHO-T, in koffer, Japan, 1e helft 20e eeuw.

Genummerd: 3840.

1500: Een sextant in houten kist, voormalige U.S.S.R., mid. 20e eeuw.

Genummerd: 8805 en kist met label aan binnenzijde deksel met t ekst in cyrillisch schrift .

1501: Een lot bestaande uit (3) replica VOC saluutkanonnen, Indonesië, 20e eeuw.

Met daarbij affuit en (niet geheel bijpassend).

1502: Een "Kelvin Hughes" magnetisch kompas, 2e helft 20e eeuw.

1503: Een peilinstrument met Kardanische ophanging, Duitsland, 20e eeuw.

Met opschrift : Kardanisch aufgehängt e Peilscheibe.

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 590

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 250

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 55

(9)

1504: Een M79 rookgranaatwerper, jaren '50.

Genummerd G2SO N4 1959 - No.: 204. W erking niet get est .

1505: Een Chinese messing scheeps- / stormlamp, China, eind 19e eeuw.

Met opschrift in Chinese karakt ers en "86".

1506: Een scheepslamp, China, 2e helft 20e eeuw.

Elekt risch gemont eerd, w erking niet get est .

1507: Een messing duikhelm, samengesteld, Rusland / voorm. U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

Voorzien van drie st erren, met diverse serienummers, condit ie overeenkomst ig leeft ijd en gebruik.

1508: Een E.J. Willis Co. ("Snead") duikhelm, Verenigde Staten, eind jaren '30.

Zgn. "open shallow w at er helmet ", met opschrift "Snead", geproduceerd net voor W OII.

1509: Een helm van de maritieme infanterie, 2e helft 20e eeuw.

Met opschrift : P M, (milit aire polit ie?) in het midden een anker.

1510: Een set van (2) originele messing Daeyang wandlampen, Zuid-Korea, 1970's.

Afkomst ig van een oude oliet anker, w erking niet get est .

1511: Een lot van (4) messing Daeyang(?) wandlampen, Zuid-Korea(?), jaren 1970.

Voorzien van w andbeugels, w erking niet get est .

1512: Een lot van (3) Aziatische industriële scheeps- / kooilampen, Zuid-Korea(?), 20e eeuw.

W erking niet get est .

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 400

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 61

Hoogst e bod: € 50

(10)

1513: Een industriële thermometer in bakelieten koffer, 2e helft 20e eeuw.

Genummerd: 6553-52, No.: 8641, 1967, w erking niet get est .

1514: Een verchroomde Siebe Gorman & Cie. / Avondale Way professionele "duikers" zaklamp/

schijnwerper, eerste helft 20e eeuw.

W erking niet get est .

1515: Een lot van (4) messing Daeyang(?) wandlampen, Zuid-Korea(?), jaren 1970.

1516: Een Lutz Ferando & Cie. Florida nivelleerinstrument (theodoliet?), Verenigde Staten, 20e eeuw.

Genummerd: 58271, w erking niet get est .

1517: Een messing scheepskompas, 20e eeuw.

In hout en behuizing.

1518: Een lot van (2) antieke ijzeren kanonskogels.

St ammend uit de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog 1827.

Diam.: 11,5 cm.

1519: Een messing miniatuur saluutkanon, Frankrijk, 19e eeuw.

Gemont eerd op affuit , onklaar.

1520: Een zware replica messing en roodkoperen 12-bouts United States Navy duikhelm, Verenigde Staten, 20e eeuw.

Gemerkt op het kuras.

1521: Een gietijzeren paraplustandaard, Frankrijk, ca. 1900.

Met diverse ornament en, condit ie overeenkomst ig leeft ijd en gebruik.

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 46

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 190

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 40

(11)

1522: Een Siebe Gorman & Company Ltd, medisch beademingsinstrument, Engeland, mid. 20e eeuw.

1523: Een schakelbord in houten behuizing C.B. 935, 1e helft 20e eeuw.

1524: Een Vostok (BOCTOK) Maritieme wandklok voor duikboten, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

1525: Een misthoorn met handpomp, eerste helft 20e eeuw.

1526: Een klein model vuursteenslot pistool.

eerst e helft 19e eeuw . L.: 18 cm.

1527: Een lot diversen waaronder een toneelkijker, munten en een kompas, 20e eeuw.

1528: Een zware replica messing en roodkoperen 12-bouts United States Navy duikhelm, Verenigde Staten, 20e eeuw.

Gemerkt op het kuras.

1529: Een zwartkruit enkelloops kogel jachtgeweer, Duitsland, ca. 1900.

De kolf gest oken met decorat ief gezicht van een man.

Barrel: 79,6, L 1,22 (overall) cm.

1530: Een Carl Zeiss afstandsmeter, gebruikt in de Falkland oorlog door Argentinië

voorzien van lederen foedraal.

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 95

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 135

(12)

1531: Een houten snijwerk van een Javaan in traditionele kledij.

20e eeuw . H.: 151 cm.

1532: Een vintage duikhelm Siebe Gorman & Co.

met zes bouten.

eerst e helft 20e eeuw .

1533: Een grote alluminium deklamp.

eerst e helft 20e eeuw . Op de bout en "HRS" 5/6. Diam.: 46 cm.

1534: Een stalen Jacobson van den Bergh & Co.

tweedeurs vintage kluis.

ca. 1900. gevuld met cement . ST C Pat ent . 133 x 47 x 57 cm.

1535: Een authentieke Plath Geomar standaard kompas.

Eerst e helft 20e eeuw . H.: 152 cm.

1537: Een replica messing 12-bouts United States Navy duikhelm, Verenigde Staten, 20e eeuw.

Gemerkt op het kuras.

1538: Een industriële tafellamp bestaande uit diverse machineonderdelen, begin 21e eeuw.

1539: Een hand- luchtpomp ten behoeve van duikactiviteiten, Engeland(?), ca. 1900.

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 1.260

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 420

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 30

(13)

1540: Twee antieke grote bronzen patrijspoorten.

eerst e kw art 20e eeuw .

1541: Een lot bestaande uit diverse messing hangsloten, 20e eeuw.

W erking niet get est . Diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1542: Een replica messing 12 bout Siebe Gorman &

Co. duikhelm, London, Verenigd Koninkrijk, 20e eeuw.

1543: Een industriële thermometer(?) in bakelieten doos, 20e eeuw.

1544: Een lot bestaande uit (2) diverse messing stormlampen/ kooilampen, 20e eeuw.

Elekt risch gemont eerd, diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1545: Een lot bestaande uit (5) stormlampen/

kooilampen, w.o. Dae Yang, Korea, 20e eeuw.

Enkele gemerkt , diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1546: Een lot bestaande uit (2) stormlampen/

kooilampen, 20e eeuw.

1547: Een lot bestaande uit (4) Delftse vazen waaronder met blauw-wit décor, 20e eeuw.

1548: Een kavel bestaande uit (5) spreekhoorns, en een koperen waterkan.

Een aant al gemerkt "Holland Americalijn", 20e eeuw .

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 190

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 56

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 70

(14)

1549: Lantaka of rentaka, scheepskanon op affuit.

Indonesië, 20st e eeuw .

1550: Een industriële tafellamp bestaande uit diverse machineonderdelen, begin 21e eeuw.

1551: Een paar antieke scheepsmastlantaarns, olielampen.

De ene gemerkt J.H. Peet ers & Bey / Hamburg Din 89 950, De Ander onleesbaar, maar komend uit Bremen.

1552: Een set van (2) identieke replica VOC-stijl schotels, Holland, 20e eeuw.

Met blauw -w it decor.

1553: Een lot bestaande uit (3) diverse replica VOC-stijl schotels, Holland, 20e eeuw.

Met blauw -w it decor. Diam. resp. 39 & 40 cm.

1554: Een lot bestaande uit twee nautische diorama's en een model baken / boei, 20e eeuw.

1555: Een lot divers keramiek waaronder een gepolychromeerde neksteun, 20e eeuw.

1556: Een lot diversen waaronder een thermometer, 20e eeuw.

1557: Een grote melkglazen verchroomd koperen kooilamp, plafondmodel, 20e eeuw.

Verchroomd.

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 10

(15)

1558: Een misthoorn met blaasbalg, Engels, eerste kwart 20e eeuw.

w erking niet get est .

1559: Een groengelakte S & Co. NY City lenspomp.

eerst e helft 20e eeuw . geannot eerd op de cilinders. H.: 130 cm.

1560: Een lessenaar en daarbij een lectuurbak, 1e helft 20e eeuw.

1561: Een grote Siebe Gorman & Co. duikers zaklamp, eerste helft 20e eeuw.

Verchroomd, w erking niet get est .

1562: Een grote roodkoperen en messing luchtkoker

ca. 1920 H.: 95 cm.

1563: Een messing staande scheepstelegraaf, J.C.

Krohn, Bergen Norway.

H.: 120 cm. 20e eeuw .

1564: Een stalen geldkist met sleutel en dubbele slotband.

ca. 1880, 27 x 27 x 35 cm.

1565: Een stalen geldkist met sleutel en dubbele slotband.

ca. 1880, 33 x 33 x 43 cm.

1566: Een diepzee duikpak, begin 20e eeuw.

rubber en canvas, geimpregneerd t bv een duikhelm.

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 46

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 320

Hoogst e bod: € 275

Hoogst e bod: € 310

Hoogst e bod: € 90

(16)

1567: Een bronzen Lantaka, opgebaggerd nabij Maleisië.

L.: 122 cm.

1568: Een lot van (5) reddingsboeien diam.: 76 cm.

1569: Een lot bestaande uit landmeters benodigdheden.

begin 20e eeuw .

1570: Een messing scheepsklokje "Sewill Ltd, Liverpool".

Diam. 23 cm.

1571: Een Dräger-Tuacherstelefon. Model TS1.

met t oebehoren.

1572: Een John Lillley & Gillie Ltd. watercompass, North Sheffield, England

Diam. 28 cm.

1573: Een groot staand standaard kompas.

H.: 141 cm.

1574: Een grote aluminium scheepslamp / schijnwerper.

ca. 1950 diam.: 56 cm

1575: Een lot bestaande uit duikersgewichten voor diepzee.

eerst e helft 20e eeuw .

1576: Een bronzen scheepsbel, Pompong, 1992.

H.: 32 cm.

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 330

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 70

(17)

1577: Een replica lantaka op affuit (niet bijpassend).

20st e eeuw .

1578: Een grote industriële pers.

20e eeuw . H.:

1579: Een vintage twaalf bouts duikhelm, gemerkt C.E. Heinke, London.

eerst e helft 20e eeuw .

1580: Een staande messing scheepstelegraaf

"Chadburn London".

H.: 115 cm.

1581: Een authentieke "Sestrel" standaard kompas.

gemerkt "Henry Brow n & Sons" H.: 140 cm.

1583: Een zachthouten kofferstandaard vermaakt tot prentenstandaard voorzien van lederen banden.

banden bovenzijde verw ijderd. 87 x 60 x 40 cm.

1584: Een set van (2) gietijzeren diepzee duikschoenen, 1e helft 20e eeuw.

1585: Een set van (2) ijzeren diepzee duikschoenen, 20e eeuw.

1586: Een groot lot messing reling en wandbeslag in diverse condit ies. 20e eeuw .

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 3.000

Hoogst e bod: € 280

Hoogst e bod: € 310

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 55

(18)

1587: Een replica Indonesische lantaka op eiken affuit. 20th. C.

lengt e loop 62 cm.

1588: Een replica Indonesische lantaka op eiken affuit. 20th. C

Lengt e loop: 62 cm.

1589: Een lot bestaande uit een set vintage peddels, en twee Japanse reddingsboeien

1590: Een grote zware bronzen replica VOC klok aan gestoelte.

Met inscript ie "Hal Mayer Holmia de Fundebat " en 1738. 20e eeuw .

1591: Een groot lot koper en messing beslag.

w aaronder een pat rijspoort , scharnieren, en haken.

1592: Een grote stalen geldkist met sleutel en dubbele banden.

44 x 58 x 44 cm., 19e eeuw .

1593: Een bronzen drie-blads scheepsschroef.

linksdraaiend. Eerst e helft 20e eeuw .

1594: Een lot bestaande uit (4) messing maritieme wandlampen, met porseleinen fitting.

Azië, 20e eeuw .

1595: Een lot bestaande uit (4) messing maritieme wandlampen, met porseleinen fitting.

Azië, 20e eeuw .

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 390

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 290

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 100

(19)

1596: Een lot bestaande uit (2) messing maritieme wandlampen, met porseleinen fitting.

20e eeuw .

1597: Een lot bestaande uit (2) messing maritieme wandlampen, (2) thermometers en een aluminium plaquette.

Azië, 20e eeuw .

1598: Een lot bestaande uit (4) messing maritieme wandlampen.

20e eeuw .

1599: Een grote stalen en cementen staande kluis met dubbele deur. "Bolt Lock/Austria". ca. 1880.

H.: 135 cm.

1600: Een lot bestaande uit (6) messing maritieme wandlichten.

20e eeuw .

1601: Een lot bestaande uit een Amerikaanse helm en Cubaanse pet, daarbij (2) handbarometer, een scheepsbarometer een foedraal en een lens, 20e eeuw.

1602: Een lot bestaande uit (2) Amerikaanse legerhelmen, w.o. WOII, 20e eeuw.

Diverse condit ies, binnenw erk ont breekt .

1603: Een messing navigatieliniaal. in inches. ca.

1900.

lengt e: 122 cm. / 48 inches.

1604: Een "C. Plath" micrometer sextant, Duitsland, 2e kwart 20e eeuw.

Bakeliet en in koffer.

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 150

(20)

1605: Een "Slack & Brownlow" waterfilter, Manchester, Engeland, ca. 1900.

Met opschrift .

1606: Een lot diversen waaronder twee (Duitse) helmen (WOI) en een gasmasker, 20e eeuw.

Daarbij een bakeliet en t elefoon. Diverse condit ies.

1607: Een messing scheepslamp / - lantaarn, 20e eeuw.

Met hengsel.

1608: Een lot diversen waaronder twee messing kooilampen, 20e eeuw.

1609: Een Vostok (BOCTOK) Maritieme onderzeeërs wandklok, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

Chelyabinsk klokkenmakers (KOMANDIRSKIY E), w it geverfd en met 12-uurs not at ie. W erking niet get est .

1610: Een Vostok (BOCTOK) Maritieme onderzeeërs wandklok, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

1611: Een roestvast stalen hangende kooilamp, 20e eeuw.

Met melkglazen binnenkap.

1612: Een lot diversen waaronder een strijkijzer en een inclinometer, 20e eeuw.

Daarbij een t w eet al sierborden en een kooilamp.

1613: Een houten lessenaar, Holland, 20e eeuw.

Gemont eerd op voet st uk, draaibaar.

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 85

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 10

(21)

1614: Een lot bestaande uit diverse messing hangsloten, Duitsland(?), 20e eeuw.

1615: Een lot bestaande uit twee leeslampen / indirecte verlichting, 20e eeuw.

Elekt risch gemont eerd, w erking niet get est . Diverse condit ies.

1617: Een messing scheeplantaarn/ zoeklicht/

signaal-lamp, Engeland(?), 20e eeuw.

Voorzien van concaaf spiegelglas.

1618: Een industriële thermometer(?), Engeland, 20e eeuw.

W erking niet get est , niet gegarandeerd.

1619: Een lot diversen afkomstig uit de Indische Archipel, Indonesië & Papua Nieuw Guinea, 20e eeuw.

1620: Een "Brodie" helm uit de WOI, Engeland, 1e helft 20e eeuw.

Met binnenw erk, kin-gordel ont breekt . Condit ie overeenkomst ig leeft ijd en gebruik.

1621: Een "C. Plath" micrometer sextant, Duitsland, 2e kwart 20e eeuw.

Gemerkt : C. Plat h. Bakeliet en in koffer.

1622: Een Maihak hogedruk indicator voor stoommachines en/ of Dieselmotoren, Duitsland, 20e eeuw.

Model t ype 50.

1623: Een "Aldis" lange-afstands (longrange) signaal-lamp, Engeland, 1e helft 20e eeuw.

Bakeliet en in hout en behuizing.

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 170

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 15

(22)

1624: Een messing handpomp, Engeland(?), 20e eeuw.

1625: Een ontmantelde mortiergranaat, "32", 20e eeuw.

1626: Een Chinese koperen scheeps- hanglamp.

Zejiang Haixing lamps & Elect rical apparat us co. lt d. Diam.: 30 cm.

1627: Een grote groengelakte stalen scheeps- lenspomp met koperen cilinder.

met bijpassende sleut el.

1628: Een koperen schrijfdoos met opschrift VOC, Nederlands Indië, 18e eeuw.

1629: Een "Gold Special Hand Bearing" kompas in kist, Tokyo, Japan, mid. 20e eeuw.

Met opschrift : Gold Special Hand Bearing / T okyo, Japan / Est . 1916.

1630: Een lot bestaande uit diverse items, w.o. een Buddha hoofd en dekselpot, Sino-Tibetaans, 20e eeuw.

Daarbij oorbellen, uniformsknopen en een pelgrimsfles.

1631: Een lot bestaande uit diverse items waaronder een heupflacon en antiek scheermes (manueel), 20e eeuw.

Daarbij een zandloper en andere it ems. Diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1632: Een elektrische spannings- / voltmeter, Frankrijk, 1e helft 20e eeuw.

In een koffer.

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 20

(23)

1633: Een set diepzee duikschoenen, gietijzer, 20e eeuw.

Met leren riemen en rood geverfd.

1634: Een sein-/ signaal lantaarn, Engeland, eind 19e eeuw.

In zw art , de zijkant en beschilderd.

1635: Een oud waterkompas, Engeland(?), 1e helft 20e eeuw.

1636: Een lot bestaande uit (3) kanonskogels waaronder marine-vondsten, 18e eeuw en later.

1637: Een lot diversen waaronder gravitatiemeter, barometers en peilinstrumenten, 20e eeuw.

Daarbij een set uniforms-knopen.

1638: Een messing octant, meetinstrument, Engeland(?), 19e/ 20e eeuw.

1639: Een messing Walkers' "trident" scheepslog, Engeland, 2e kwart 20e eeuw.

W ijzerplaat in messing fit t ing.

1640: Een ijzeren scheepskompas, behuizing ontbreekt, Portugal, 20e eeuw.

Gemerkt : Garraio, Lisboa (Lissabon).

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 25

(24)

1641: Een Vostok (BOCTOK) Maritieme onderzeeër wandklok, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

1642: Een lot diversen waaronder een helm en miniatuur schepen, 20e eeuw.

1643: Een seinpistool van de koopvaardijvloot, Engeland, ca. 1930/ '40.

Gemerkt : S.P.R.A. en gest empeld met keurmerk van goedkeuring koopvaardij.

1644: Een bronzen replica "Lantaka" / saluutkanon met opschrift: VOC, Indonesië / voormalig

Nederlands Indië, 20e eeuw.

Naar ouder voorbeeld, zonder affuit .

1645: Een lot bestaande uit (2) Amerikaanse maritieme helmen, met geel anker w.o. WOII, 20e eeuw.

1646: Een zeer grote houten stuurwiel afkomstig van de brug van een schip, 20e eeuw.

Eerst e helft 20e eeuw , Diamet er: 168 cm.

1647: Een "Chadburn" scheeps-telegraafpaal, Engeland, mid. 20e eeuw.

De w ijzerplaat gemerkt en met opschrift .

1648: Een "Scotstoun Glasgow" scheeps- telegraafpaal, Schotland, mid. 20e eeuw.

1649: Een "AFA Schiedam" scheepstelegraaf, Holland, mid. 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 180

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 320

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 260

(25)

1650: Een messing standaardkompas in houten 'binacle', 1e helft 20e eeuw.

1651: Een lot bestaande uit (2) reddingsboeien, 20e eeuw.

1652: Een houten stuurwiel afkomstig van de brug van een schip, 20e eeuw.

1653: Een eikenhouten Art Deco vitrinekast, Holland, jaren '30.

Met enkele beglaasde deur, beglaasde zijkant en en drie legplanken.

1654: Een Alidade, Duitsland, 20e eeuw.

Met draabij een hout en doos.

1655: Een Vostok (BOCTOK) Maritieme wandklok, Rusland / voormalige U.S.S.R., 2e helft 20e eeuw.

Chelyabinsk klokkenmakers (KOMANDIRSKIY E), ongeverfd en met 12-uurs not at ie. W erking niet get est .

1656: Een lot bestaande uit twee houten peddels en twee nautische tonnen, daarbij diverse luchtkokers, 20e eeuw.

Diverse afmet ingen.

1657: Een lot bestaande uit (2) seismograaf-/

aardbeving detectoren, 1e helft 20e eeuw.

In diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1658: Een hemelglobe/ celestial globe, Rusland, voorm. U.S.S.R., ca. 1970.

Hoogst e bod: € 475

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 51

Hoogst e bod: € 130

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 230

(26)

1659: Een seismograaf/ aardbevings- meetinstrument, Duitsland, 20e eeuw.

Gelabeld: Feingerät ebau / Drebach en genummerd.

Gemont eerd in vit rinekast .

1660: Een replica messing 12-bout Siebe Gorman &

1661: Een lot bestaande uit (2) handbarometers waarvan twee in foedraal, een morsesleutel, een granaathuls, en (3) kruithoorns.

diverse leeft ijden en herkomst en.

1662: Een "Brodie" helm uit de WOII, Engeland, 1e helft 20e eeuw.

1663: Eenmessing ronde kooilamp plafonnière, 20e eeuw.

Voorzien van glas en fit t ing. Elekt risch gemont eerd, w erking niet get est .

1664: Een "Bergen J.C. Krohn & Sons, Norway"

scheeps- telegraafpaal, Noorwegen, 20e eeuw.

1665: Een "Hamilton Watch. Co." chronometer, Verenigde Staten, 2e helft 20e eeuw.

De w ijzerplaat gemerkt , in hout en doos.

1666: Een lot diversen waaronder nautische instrumenten w.o. een polsband dieptemeter, 20e eeuw.

1667: Een Copex N.V. reiskoffer, Haarlem, Holland, 2e helft 20e eeuw.

Voorzien van hoekst ukken en met hengsel, sluit ing schoonmaakbehoeft ig.

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 180

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 700

Hoogst e bod: € 50

(27)

1668: Een seismograaf aardbeving detector, 1e helft 20e eeuw.

Diverse gebreken, met messing behuizing.

1669: Een diepzee duikpak, begin 20e eeuw.

1670: Een messing "Alkmaarse machinefabriek"

model scheeps- stoommachine motor, Nederland, 20e eeuw.

1671: Een lot bestaande uit (2) medische gebruiksvoorwerpen, bloeddruk- en instructiemateriaal, Engeland, 20e eeuw.

Sfygmomanomet er, diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1672: Een messing misthoorn/ scheepstoeter, 20e eeuw.

Slijt age overeenkomst ig leeft ijd en gebruik, w erking niet get est .

1673: Een scheepskompas in houten kist, Frankrijk, 20e eeuw.

Met opschrift : Marine Nat ionale Const ruct ion Navales. In hout en behuizing.

1674: Een nivelleerinstrument/ theodoliet, Duitsland(?), mid. 20e eeuw.

Met koffer.

1675: Een lot diversen waaronder een gasmasker, 20e eeuw.

Daarbij een passerset , scheepshoorn en t rompet .

1676: Een marine 2-dagen chronometer, Thomas Mercer Ltd, St. Albans, Engeland, mid. 20e eeuw.

In hout en kist , langdurige w erking niet get est .

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 210

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 600

(28)

1677: Een lot bestaande uit een VOC schotel en daarbij drie doosjes, naar ouder voorbeeld, Holland, 20e eeuw.

Één doosje defect . Diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1678: Een "Chadburn London" scheeps- telegraafpaal, Engeland, mid. 20e eeuw.

1679: Een messing "Hagenuk / Kiel"

scheepstelegraaf, Duitsland, mid. 20e eeuw.

1680: Een messing scheepsmotor telegraafpaal, 20e eeuw.

De w ijzerplaat met opschrift .

1681: Een "Chadburn" scheeps-telegraafpaal, Engeland, mid. 20e eeuw.

Naar ouder voorbeeld. De w ijzerplaat gemerkt en met opschrift .

1682: Een "Wempe Chronometer Werke"

chronometer, Duitsland, mid. 20e eeuw.

De w ijzerplaat gemerkt , in hout en kist .

1683: Een "Glashütte" Chronometer, Duitsland, voorm. DDR, 2e helft 20e eeuw.

1684: Een lot bestaande uit twee camera's en vergrootglas voor kaartlezen, mid. 20e eeuw.

W aaronder een Eumig mini. Diverse condit ies, diverse afmet ingen.

1685: Een lot diverse flessen en vazen, model naar ouder voorbeeld, 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 340

Hoogst e bod: € 340

Hoogst e bod: € 240

Hoogst e bod: € 240

Hoogst e bod: € 850

Hoogst e bod: € 900

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 55

(29)

Diversen

1686: Een Siebe & Gorman Co. zes bouts vintage duikhelm.

eerst e helft 20e eeuw .

Hoogst e bod: € 2.800

1687: Een set van (2) diverse Santons/ kerststal figuren, Joseph en Maria, Napels(?), Italië, ca. 1900.

De vrouw -figuur met ont brekend onderbeen.

1688: Een set van (2) diverse Santons/ kerststal figuren, Herders, Napels(?), Italië, ca. 1900.

1689: Twee messing wandconsoles, Pax Christi, mid.

20e eeuw.

L: 45 cm, B: 13 cm, H: 30 cm. Geschat t e opbrengst : € 30 -

€ 50.

1690: Een set van (2) Empire kandelaren, Frankrijk, begin 19e eeuw.

1691: Een emaillen reclamebord met afbeelding van Coca-Cola. Midden 20e eeuw.

Diam. 30,5 cm.

1692: Een lot bestaande uit (3) diverse stukken koraal waaronder een paddenstoel-koraal (Fungia spinifer), 20e eeuw.

1693: Een lot van (2) diverse koperen warme drankketels met tapkraan, 20e eeuw.

W aarvan een inclusief comfoor, diverse afmet ingen.

1694: Een lot bestaande uit twee ijzeren kaasstekers, inclusief meetinstrument, Holland, 18e/ 19e eeuw.

L. resp.: 15,4 & 14,6 cm.

Hoogst e bod: € 30

Hoogst e bod: € 750

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 55

(30)

1695: Een (3) delig lot: sieradendoosje met daarbij een porte-montre, 19th century and later.

1696: Een (2) delig lot religieuze objecten.

1697: Een bronzen sierstuk in de vorm van een zeilvis.

ca. 1950. Afm.: 40 x 66 x 26 cm.

1698: Een ZAMAK schouwornament van een dame met jachthond, Italië, 2e kwart 20e eeuw.

Gemont eerd op een marmeren voet st uk. Diverse gebreken.

1699: Een 'Schwarzwald'/ 'Zwarte Woud' familie- fotoalbum, Duitsland, ca. 1900.

Diverse ingevoegde port ret fot o's, een zgn. liber amicorum.

1700: Een collectie van scheeps pleet, 20e eeuw.

1701: Een palissander doos (likeurkelder?), Engeland, 19e eeuw.

Vierkant , voorzien van int arsia en met t w ee bronzen grepen.

1702: Een gedreven koperen doopschotel, Duitsland, Nürnberg, 17e eeuw.

Voorzien van cent raal medaillon met bloem-mot ief, rondom met gepreegde mot ieven.

1703: Een emaillen reclamebord met afbeelding van Coca-Cola. Midden 20e eeuw.

Diam. 30 cm.

Hoogst e bod: € 130

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 1.910

Hoogst e bod: € 140

Hoogst e bod: € 95

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 90

(31)

1704: Een lotje bestaande uit diverse antieke kerstballen, daarbij een piek, Duitsland(?), 1e helft 20e eeuw..

1705: Een verzilverde Champagne koeler met twee heften en gedecoreerd met druiventrossen.

Engeland, eind 20e eeuw.

Afm. 35 x 31 cm. Licht e gebruikssporen.

1706: Een zachthouten studieezel. ca. 1900 H.: 144 cm.

1707: Een verzilverde Champagne koeler gedecoreerd met druiventrossen. Engeland, eind 20e eeuw.

Afm. 27 x 38 cm. Licht e gebruikssporen.

1708: Een vintage "Salter" weegschaal in "Lb"

groengelakt . H.: 37 cm.

1709: Een voorstelling van het stadswapen van Leiden, ca. 1900.

1710: Een lot bestaande uit een ingelegde kist en een ladenkistje, 1e kwart 20e eeuw..

Afm. resp. 12x30,5x22 & 17x30,5x22,5 cm.

1711: Een ZAMAK gegoten sculptuur van een jonge vrouw met tak waarop vogeltjes. Putti aan haar voeten.

ca. 1890, 65x26x22 cm.

1712: Een messing zgn. "carriage clock".

12,5x8x6,5 cm.

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 85

Hoogst e bod: € 80

(32)

1713: Een koppel vuurbokken.

ca. 1900, 37x31x15 cm.

1714: Een lot bestaande uit (4) diverse kistjes.

Diverse afmet ingen en leeft ijden.

1715: Een bronzen beeldje van een jonge schone bij een zuil.

ca. 1900, H.: 32x12x9,5 cm.

1716: Een houten ingelegd juwelenkistje met daarop voorstelling van een paar dat elkaar het hof maakt.

ca. 1860, 19x35x24 cm.

1717: Een lot bestaande uit een inktpot, een koloniale documentenkist, en een faux-schildpad theedoos.

De bronzen inkt pot gesigneerd A. Puijt . 10x25,5x16 &

9,5X27X16 & H. 12, diam. 8 cm.

1718: Een lot bestaande uit (2) boekensteunen en een asbak, allen voorzien van biljartballen.

ca. 1930. 18x14,5x14 cm.

1719: Een lot bestaande uit een bronzen inktpot / luciferhouder in de vorm van een figuurtje, een kist en een kaarten kistje met cherubijnen daarin.

ca. 1900. 12,5x30,5x23 & 17x30,5x22,5 cm.

1720: Een bronzen goudfazant / chrysolophus, 1e helft 20e eeuw.

25 x 44 x 14 cm.

1721: Een grote bronzen inktpot met scupltuur van een burlend hert.

Daarbij een brievenopener. 20x45x17 cm.

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 110

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 65

Hoogst e bod: € 130

(33)

1722: Een bronzen figuurtje van een schaatsende Volendammer visser

35 x 21 x 12 cm.

1723: Een bronzen "vide poche" gedragen door putti.

ca. 1900, 20 x 25 x 16 cm.

1724: Een verchroomd stalen medisch clysteerinstrument, mid. 20e eeuw.

Diverse onderdelen in verchroomde doos, hierbij een w eegschaal met haak. 7 x 44,5 x 19,5 cm.

1725: Een marmeren fruitmand op voet.

H. 13,5, diam. 26,5 cm.

1726: Een Chinese theetegel.

1727: Een bronzen beeldengroep voorstellende de Leeuw en het zwijn (Aesopus), Frankrijk, 20e eeuw.

1728: Een taxidermy centauruskever/

neushoornkever (Augosoma Centaurus), Centraal Afrika, mid. 20e eeuw.

Gemont eerd in doos acht er glas.

1729: Een jugendstil smeedijzeren

kerstboomstandaard, gemerkt: Brill 2, Duitsland, ca. 1920.

Met uit w aaierende st ralen en hoekmot ieven in de vorm van dennenappels.

1730: Een lot diversen waaronder twee pyrogènes en een boîte de mariage, Frankrijk, eind 19e eeuw en later.

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 15

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 105

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 130

(34)

1731: Een gegoten bronze tazza met in het midden Minverva kop, aan de randen lopende leeuwen.

ca. 1900. H.: 19, diam. 33 cm.

1732: Een "Erpe" (Begië) bureaulamp.

t e dat eren ca. 1950, op giet ijzeren voet . 43,5x24x20 cm.

1733: Een schildpad poederdoosje, eind 19e eeuw.

Diam. 5,5 cm. Licht e schade aan deksel.

1734: Een lot bestaande uit een schermhelm en daarbij een degen, 20e eeuw.

1735: Een groot stuk blauw koraal (Heliopora coerulea), Filipijnen, mid. 20e eeuw.

Diverse gebreken. (HxBxD) 29 x 24 x 21 cm.

1736: Een lot bestaande uit (3) diverse stukken versteend koraal waaronder een orgelpijp koraal, 1e helft 20e eeuw.

Daarbij een w it koraal (Acropora Florida, Solomon Islands?).

1737: Een ronde paddenstoel-koraal (Fungia granulosa), Indische Oceaan, 1e helft 20e eeuw.

Ronde koepel met ribben aan de buit enzijde.

1738: Een apothekersweegschaal, Duitsland(?), 20e eeuw.

Daarbij een set gew icht en (incompleet ), diverse defect en, niet geijkt .

1739: Een lot van (2) bronzen wandkandelaren, voorzien van putto die kaarsenhouder hoog houdt, 20e eeuw.

H. 35 cm.

Hoogst e bod: € 25

Hoogst e bod: € 66

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 45

(35)

1740: Een glazen stolp met bloemstuk van zijde, daarbij een voetstuk, Frankrijk(?), ca. 1900.

Het bloemenboeket van lat er dat um.

1741: Een lot van (3) diverse stolpen, daarbij voetstukken, Franrkijk(?), ca. 1900.

1742: Een WOI Royal Navy (koninklijke marine) bootsman-fluit / "boatswain" of "bosun", Engeland, 1e helft 20e eeuw.

Met horlogeket t ing en met opschrift : Made in England.

1743: Een gietijzeren buste/ borstbeeld voorstellende Napoleon Bonaparte, 19e eeuw.

Naar oduer voorbeeld (Ant oine Denis Chaudet , Frankrijk 1763 - 1810).

1744: Een set van (2) antieke ski's (Bottega dello Sportivo), met daarbij skistokken, Turijn, Italië, 1e helft 20e eeuw.

De skist okken bamboe.

1745: Een 19e-eeuwse, Franse, kolommenklok ingelegd met intarsia.

Niet get est op w erking. 41x22,5x13 cm.

1746: Een set van (2) identieke cassolettes / schouwornamenten, Frankrijk, eind 19e eeuw.

Bruin marmer t erazzo en met verguld bronzen ornament en.

1747: Een lot bestaande uit een groot aantal paarlemoeren fiches

Ca. 1900 / 1920. 17x33x22 cm.

1748: Een "volkskunst" bijouterie of fiches listje gemaakt van o.a. riet.

Scharnier beschadigd (zie fot o). 11x27x29 cm.

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 390

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 80

Hoogst e bod: € 300

Hoogst e bod: € 120

Hoogst e bod: € 20

(36)

1749: Een boekje met 17e-eeuwse teksten gebonden in geitenleer.

Ooit t oebehorend aan Francois Ant oine Varenbergh.

32x20x3 cm.

1750: Hortus Pastorum sacrae doctrinae floribus polymitus (1673)

Jacques Marchant (1585 - 1648), Edit ie uit 1683. 37x25x7 cm.

1751: Een sculptuur van een mannelijk hert.

De sokkel met diverse beschadigingen. 42x39x14 cm.

1752: Een in gietijzer gegoten deurstopper in de vorm van een wild zwijn.

ca. 1900. 18x20x6 cm.

1753: Naar Léon Mignon (1847 - 1898), Zigeunerinnetje met tamboerijn.

Gesigneerd "Mohlet haler", brons. 31,5x10x11,5 cm.

1754: Een bronzen sculptuurtje van een poolvos.

Vermoedelijk onderdeel van een grot er groepje of deks ornament . 18x20x6 cm.

1755: Een art deco / flapper girl-stijl hoedenstandaard in de vorm van een

vrouwenhoofd/ -mannequin, Duitsland, 20e eeuw.

Gepolychromeerd.

1756: Een art deco / barbier-stijl hoedenstandaard in de vorm van een mannenhoofd, dandy

mannequin, Duitsland, 20e eeuw.

Gepolychromeerd.

1757: Een lot van (2) diverse sieradenkistjes / 'boîtes de mariage', Frankrijk, eind 19e/ vroeg 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 35

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 220

Hoogst e bod: € 200

Hoogst e bod: € 150

Hoogst e bod: € 80

(37)

1758: Een lot van (4) messing en koperen kandelaren, Holland, 18e/ 19e eeuw.

Diverse condit ies. H. resp. t ussen 13 & 20 cm.

1759: Een goud gepatineerd gipsen meisjeskopje, Frankrijk, ca. 1920/30.

1760: Een goudgelakte houten liturgie standaard op gedraaide poot. Daarbij een gemarmerde houten wandconsole.

ca. 1900.

1761: Een lot bestaande uit (2) wereldglobes en een blikken doosje, 1e helft 20e eeuw.

Allen in mat ige condit ie.

1762: Een gietijzeren boekenpers.

ca. 1900 - 1920.

1763: Een lot met (2) wereldglobes.

1764: Een lot van (2) wereldglobes.

Eén op gegot en met alen voet (erg sleet s) en één op gedraaide hout en voet . Beide mat ige condit ie.

1765: A lot bestaande uit (2) wereldglobes op metalen voet, ca. 1950.

O.a. J. Forrest .

1766: Een badge en nummerbord van een Ford Mustang 1967.

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 40

Hoogst e bod: € 100

Hoogst e bod: € 230

Hoogst e bod: € 60

Hoogst e bod: € 190

Hoogst e bod: € 220

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 25

(38)

1767: Een ZAMAK beeldengroep van dansende Aeneiden, ca. 1900.

Kleine beschadigingen.

1768: Een set van (2) ZAMAK en marmeren kandelaren, Frankrijk ca. 1900.

Onderdeel van een klokkenst el.

1769: Een lot van (4) ivoren billiartballen, ca. 1900- 1920.

1770: Een lot van (2) diverse sieradenkistjes / 'boîtes de mariage', Frankrijk, eind 19e/ vroeg 20e eeuw.

W aarvan één met geslepen glas, de andere met voorst elling acht er glas van de Kat hedraal van Anvers.

1771: Een zachthouten pijpenkastje.

Met t ekst "En fumant On est cont ent "

1772: Een polychroom terra cotta water reservoir met tinnen kranen

met voorst elling van reiger in het riet . Frankrijk ca. 1900.

Kranen niet w erkend.

1774: Een koperen paraplustandaard, Holland, 20e eeuw.

Diverse gebreken. H: 60 cm, Diam.: 38 cm. Geschat t e opbrengst : € 20 - € 30.

1776: Een bronzen ajour haard-/vonkenscherm of waaier, Frankrijk, eind 19e eeuw.

H: 66 cm. Geschat t e opbrengst : € 30 - € 50.

1777: Een smeedijzeren hoedenstandaard, 20e eeuw.

Hoogst e bod: € 70

Hoogst e bod: € 45

Hoogst e bod: € 160

Hoogst e bod: € 50

Hoogst e bod: € 20

Hoogst e bod: € 55

Hoogst e bod: € 10

Hoogst e bod: € 90

Hoogst e bod: € 100

1641: Een set van (3) Porseleinen gerinde Famille Verte bordjes met floral decor..

Tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor

1339: Een bronzen miniatuur beeld naar Nike van Samothrake, 20th century.. Het origineel vervaardigd

4101: Twee dekselvazen en daarbij 3 vazen, gemerkt: Porceleyne Fles, Delft.. Holland,

Van diverse gebruiksvoorw erpen w .o t elefoon (It aliaans gekeurd) en een haardst el.. Allen

Een Art deco 'chryselephant ine sculpt uur, het gezicht gest oken ivoor, de kledij brons, gesigneerd in.... 4711: Joseph de Guluche (Plourivo (Côtes-d'Armor) 1849 - 1915

Eén vaas gerest aureerd, de ander randschade... 4730: Een porseleinen schotel met

Eén bordje is gelijmd, haarlijnen en randschade..