• No results found

Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Mentor Datum Groep Aantal lln. Helma Goudsmits a 32"

Copied!
5
0
0

Bezig met laden.... (Bekijk nu de volledige tekst)

Hele tekst

(1)

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven Bron: Didactisch model ‘van Gelder’

Student(e) Klas Stageschool Plaats

Dilia Couwenberg P14EhvADT

’t Startblok Eindhoven

Mentor Datum Groep Aantal lln

Helma Goudsmits 09-04-2015 6a

32 Vak- vormingsgebied: Handvaardigheid

Speelwerkthema / onderwerp: Droomboom maken

Persoonlijk leerdoel: Ik wil de fantasie van de leerlingen prikkelen. Ik geef een duidelijke instructie, zodat de leerlingen weten wat de bedoeling is. Ik wil de onderlinge samenwerking verbeteren, door samenwerkend leren te gebruiken.

Lesdoel(en):

De leerlingen plakken en knippen en gebruiken hun fantasie. De leerlingen werken in tweetallen samen.

Evaluatie van lesdoelen: Ik vraag de leerlingen wat ze van deze les vonden en vraag ook feedback van de lerares.

Beginsituatie: De leerlingen maken veel werkjes, maar doen niet zo veel aan plakken en knippen.

Lesverloop Tijd Leerinhoud Didactische handelingen

Leraar 

Leeractiviteit

 leergedrag leerling(en) Materialen / Organisatie

10 min. Instructie Ik vraag de aandacht van de kinderen en wacht tot ze stil zijn. Ik leg de leerlingen uit dat we nu zelf een droomboom gaan maken, zoals die uit het lied dat we zojuist geleerd hebben. Ik laat een voorbeeld zien dat ik gemaakt heb.

De leerlingen luisteren. Voorbeeld op het bord

Ik leg uit dat we in tweetallen gaan werken, de nrs 1-2 en de nrs 3-4 gaan samen 1

droomboom maken. Ze moeten goed met elkaar overleggen (op fluistertoon) wat ze willen maken. Ik laat 2 leerlingen de boom uitdelen.

De leerlingen luisteren. 2 leerlingen delen de bomen uit.

(2)

Ik leg uit dat ze mogen tekenen met potlood of stift, maar dat ze moeten plakken en knippen. Ik heb daarvoor tijdschriften meegebracht. Ze moeten wel netjes werken en niet de tafels onder plakken. Ik geef aan dat ik een foto maak van de mooiste boom en die mee naar mijn school neem.

De leerlingen luisteren

Voorbereidin g

Ik vraag de leerlingen de stiften/potloden te pakken. Ik vraag de nrs 2 van de groep de lijm te pakken. Ik geef 2 leerlingen de opdracht op iedere tafel wat tekeningen en tijdschriften te leggen.

De leerlingen zitten op de stoel, behalve degenen die iets uitdelen.

20 min. Werken Ik loop rond en kijk wat de kinderen aan het doen zijn.

De leerlingen werken. Boom, tijdschriften,

kleurpotloden, stiften, plak.

5 min. Evaluatie Ik vraag de leerlingen wat ze van de opdracht vonden? Ik vraag ook om de vinger op te steken als je de opdracht leuk vond.

De leerlingen die willen reageren, steken de vinger op.

(3)

Persoonlijke reflectie

Datum: 3-3-2015

Handtekening mentor

(4)

Dit is de afbeelding die ik gebruik om de boom te laten maken. Het is A3-formaat.

Ik bevorder in deze les de samenwerking tussen de leerlingen. Uit de groepstypering kwam naar voren dat niet iedereen graag met iedereen samenwerkt. Door deze vorm te gebruiken, laat ik toch leerlingen samenwerken. Door deze samenwerking positief te bekrachtigen, hoop ik de onderlinge samenwerking te verbeteren.

Leerdoelen:

• ze leren de beeldende mogelijkheden van diverse materialen onderzoeken aan de hand van de aspecten kleur, vorm, ruimte, textuur en compositie;

• ze maken tekeningen en ruimtelijke werkstukken;

• ze leren liedjes en leren ritme-instrumenten te gebruiken als ondersteuning bij het zingen;

• ze spelen en bewegen.

 Waar mogelijk worden daarbij onderwerpen gebruikt die samenhangen met die uit andere leergebieden. Het onderwijs wordt daardoor meer samenhangend en mede daardoor betekenisvoller voor leerlingen. Maar voorop staat natuurlijk de

authentieke bijdrage van kunstzinnige oriëntatie aan de ontwikkeling van kinderen.

Kerndoelen Kunstzinnige Oriëntatie

(5)

54 De leerlingen leren beelden, taal, muziek, spel en beweging te gebruiken, om er gevoelens en ervaringen mee uit te drukken en om er mee te communiceren.

55 De leerlingen leren op eigen werk en dat van anderen te reflecteren.

56 De leerlingen verwerven enige kennis over en krijgen waardering voor aspecten van cultureel erfgoed.

Referenties

GERELATEERDE DOCUMENTEN

Aan de hand van diverse kwalitatieve en kwantitatieve tools kan bepaald worden wat de milieu- en sociale impact is van een product en/of dienst over de ganse

Aftrekkingen van het type HT-H, HT-T, HT-E, HT-HT en H-HT correct oplossen door aftrekker af te trekken van het aftrektal.. Twee getallen van elkaar aftrekken: twee of meer

Evalueer hier je eigen didactisch handelen: wat zou je behouden of veranderen mocht je dit tussendoortje nog eens geven.. Denk aan voorbereiding

Vaardigheden/ kennis die leerlingen nodig hebben voor deze les: - Lesdoel(-en) – wat kunnen en kennen de leerlingen aan het einde van de les: ze weten dat vroeger en nu

- 17.2 nadenken over woorden (signaalwoorden, verwijswoorden) die belangrijk zijn in de tekst, om zo de tekst beter te begrijpen. In eigen woorden vertellen wanneer een foto

En in díe ruis kunnen vooral, wanneer er een tamelijk grote wegcondensator in wordt geplaatst, inderdaad heel aardige boodschappen worden doorgegeven, waarbij je wel rekening

Instructie Ik laat de kinderen stoppen en vraag ze samen met mij naar opdracht 4 te kijken.. Ik leg uit wat we

Nu we de voorflap eens van dichterbij hebben bekeken, gaan we een ander fragment uit het boek lezen. Dit fragment kan je terugvinden in het handboek op pagina 75. Jullie mogen per