• No results found

Lesvoorbereiding. Datum: 12 maart 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Lesvoorbereiding. Datum: 12 maart 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: Groep: 4"

Copied!
5
0
0

Bezig met laden.... (Bekijk nu de volledige tekst)

Hele tekst

(1)

Lesvoorbereiding

Zakelijke gegevens

Naam student: Jessica Gotink

Stageschool: Daltonbasisschool de Vlier Winterswijk

Iselinge klas: VR3C mentor/mentrix: Natascha Hulzink

Datum: 12 maart 2013 aantal leerlingen: 33 tijd: 14.30 – 15.30 Groep: 4

Inhoudelijke gegevens

Vak of vormingsgebied: Handenarbeid

Activiteit: Dit is de laatste les van Corneille. De leerlingen gaan vandaag het kunstwerk afmaken. Ze gaan de compositie bepalen, door te schuiven met de gemaakte dieren/voorwerpen. Daarna kunnen ze deze opplakken. Aan het eind van de middag houden we een tentoonstelling voor de ouders.

Componenten van de les Beginsituatie van de leerlingen:

- De school heeft eens in het jaar een lessenreeks van kunstenares Ine Blok. Iedere groep heeft door het jaar heen een reeks van 6 lessen.

- Er is een digibord in het lokaal

- Tijdens de uitleg van de juf zijn de kinderen stil.

- Het belletje betekent stilte in de klas. Hierbij wordt ook het stilteteken gebruikt.

- De kinderen hebben de achtergrond, de wascotekeningen en het verhaaltje allemaal af.

- De ouders komen 15.25 voor de tentoonstelling.

Persoonlijk leerdoel:

- Ik wil door middel van deze les aansluiten bij de belevingswereld van de leerlingen. Dit wil ik bereiken door gebruik te maken van een schilder die gebruik maakt van veel kleuren en door de leerlingen een verhaal te laten bedenken over een eigen ervaring.

Lesdoelen

proces-/productdoelen; kennis-, vaardigheids-, vormingsdoelen:

- De leerlingen hebben aan het einde van de les de compositie bepaald op de achtergrond, het kunstwerk is af (productdoel).

- De leerlingen hebben meegedacht over de tentoonstelling.

(2)

Product: Dit is de laatste les van Corneille. De leerlingen gaan vandaag het kunstwerk afmaken. Ze gaan de compositie bepalen, door te schuiven met de gemaakte dieren/voorwerpen. Daarna kunnen ze deze opplakken. Aan het eind van de middag houden we een tentoonstelling voor de ouders.

Betekenis: De leerlingen weten op welke manier je het beste plaatjes op kunt plakken.

Vorm: compositie

Materiaal: wasco, de gemaakte werkjes, plakstift, schaar

Beschouwing: De leerlingen zien op welke manier de kunstenaar de posities heeft bepaald.

Werkwijze: De leerlingen gaan schuiven met de wascotekeningen om de juiste compositie te bepalen.

Daarna bespreken we samen op welke manier we het beste de tentoonstelling kunnen houden.

Onderzoek: De leerlingen onderzoeken op welke manier de wascotekeningen het beste kunnen liggen.

Organisatie:

In de klas

(3)

lesfase tijd didactische route (wat doen de kinderen?) leerstof leerling leefwereld

interventies van de leerkracht organisatie en

hulpmiddelen Inleiding

introduceren 3

2 X

De leerlingen luisteren naar de uitleg en halen de vorige les weer naar boven.

X

De leerlingen luisteren naar de uitleg.

We gaan vandaag weer verder met Corneille. Wat hebben we vorige week gedaan? We gaan vandaag het kunstwerk helemaal afmaken.

Je hebt de vorige keren een verhaaltje gemaakt, een achtergrond en dieren/voorwerpen getekend uit jou verhaal. Iedereen heeft dat vorige week afgekregen.

Vandaag gaan wij deze een plek geven op jou achtergrond. Om 15.25 komen er ouders kijken naar jullie gemaakte werk. We moeten dan zorgen dat de klas netjes is.

prezi

Kern

Informeren/

instrueren

15

X

De leerlingen luisteren naar de uitleg. Ik heb hier een schilderij van corneille. Hoe heeft hij alles erop geplakt? Wat gebruikt hij daarbij? Staan alle plaatjes op één lijn?

Eerst ga je straks jou plaatjes uitknippen. Denk aan de witte rand die je moet overlaten.

We gaan de plaatjes niet zomaar ergens opplakken.

Waar plaats je de onderdelen op je schilderij? Welke plaatjes zet je dichtbij of veraf? Hoe gebruik je de ruimte op je vel? Wat wil je laten zien? Bijvoorbeeld mijn kunstwerk, ik heb een hond, konijn, huis en deur.

Ik kan de plaatjes op deze manier neerzetten, maar hoe zou het ook anders kunnen?

Het is niet de bedoeling dat je alles onderaan neerzet,

Voorbeelden dieren

(4)

uitvoeringsfase 25

X

De leerlingen gaan de plaatjes schuiven op de achtergrond en bepalen de positie die zij het mooiste vinden.

X

De leerlingen ruimen de spullen op. Helpen andere leerlingen. Helpen met de tentoonstelling klaar zetten. Als ze helemaal klaar zijn kunnen ze verder met haken.

je moet het hele papier gebruiken.

Het kan zelfs zo zijn dat jou plaatje niet mooi uitkomt als je deze helemaal laat zien op de achtergrond? Wat zou je dan kunnen doen?

Wie heeft er een leuk idee voor de tentoonstelling?

Wat kunnen we dan doen met jullie kunstwerken?

We spreken vandaag af dat we op onze plek blijven zitten als je iets wil vragen. Ik loop rond om iedereen te helpen. De scharen en lijmpotjes worden

uitgedeeld. De verhaaltjes, de achtergronden en de wascotekeningen ook. Je mag beginnen met het afmaken van je kunstwerk.

Eerst knippen en daarna de positie bepalen je schuift een beetje heen en weer met de plaatjes en legt ze in een positie die jij mooi vind, eventueel afknippen en als je het hebt gevraagd mag je het opplakken.

Als je dat hebt gedaan dan ben je helemaal klaar.

Je ruimt dan vast jou spullen op. Papier in de papierbak. Je kunt iemand anders in je groepje even helpen. Samen proberen we ook even de

tentoonstelling klaar te zetten en je mag als je helemaal klaar bent verder gaan met haken.

Wascotekeningen, verhaaltjes, achtergronden, scharen, lijm

Afsluiting

Nabeschouwings- fase

5 X

De leerlingen zorgen voor een opgeruimde klas. 15.15 (afsluiten) We moeten nu zorgen dat alles netjes is voor de tentoonstelling. Alle rommeltjes moeten in de prullenbak. Wat vinden jullie van het eindresultaat? Hoe vond je de verschillende lessen?

Wat ga je zo dadelijk laten zien?

Ik laat op het bord nog foto’s zien van de dinsdagen dat wij aan het kunstwerk gewerkt hebben.

Diashow met foto’s

(5)

Hoe evalueer je om na te gaan hoe de kinderen het gedaan hebben?

Ik evalueer na de les met mijn mentrix hoe de les is gegaan.

Ik evalueer de les met de leerlingen.

Ik loop bij de zelfstandige momenten een ronde om kinderen te helpen.

Referenties

GERELATEERDE DOCUMENTEN

Groen & openbare Ruimte: grote centrale groene ruimte voor buurt en bewoners, invulling van dat groen in vervolgfase samen met de buurt (co-creatie), zo veel mogelijk

Wanneer de pedagogisch medewerkers de verwachting hebben dat zij een kind niet voor het vierde jaar op het verwachte niveau kunnen brengen, hebben zij verschillende mogelijkheden

Voorts is voor de toepassing van artikel 7, vierde lid, van de Terugkeerrichtlijn vereist dat de betrokken onderdaan van een derde land die illegaal op het grondgebied van een

Beginsituatie: De leerlingen maken veel werkjes, maar doen niet zo veel aan plakken en knippen.. Lesverloop Tijd Leerinhoud

Dan mag uw kind uitsluitend fruit of groente meenemen naar school voor de ochtendpauze.. In het kader van het projekt JOGG (Jongeren op gezond gewicht) vanuit de gemeente

2419/2001 wordt, in geval van een verschil tussen de aangegeven en geconstateerde oppervlakte in de zin van artikel 31, lid 2, toe te schrijven aan een opzettelijke

Bij aankoop moet te zien zijn voor de consument wat dat betekent voor het dier: wat voor stal, hoeveel dieren, wat voor ras is gebruikt, wat voor voer het heeft gekregen,

NB: het moment van eigen aangifte faillietverklaring is door de directie ook juist gekozen na voltooiing van lopende opdrachten en vóór aanvang van nieuwe opdrachten, dus op een