2422 Frankrijk, met wol geborduurde voorstel-ling, 1e kwart 19e eeuw, boeket bloemen in een vaas met op de achtergrond een landschap.
Hierbij een geborduurd paneel met figuren in een landschap. Beide gekaderd in houten lijst. h. 75 cm, b. 65 cm. [2] € 200/300 2423 Notenhouten schildersezel, 19e eeuw, staande
op drie poten waarvan één scharnierend. In hoogte verstelbaar. (oude beschadiging) h. 143 cm, b. 43 cm.Provenance: collectie uit een herenhuis in Amsterdam Zuid
[1] € 400/500
2424 Een met wortennoten houten opgelegde schrijfkist met schuine klep, 18e eeuw, voor-zien van bandintarsia. Het interieur met klepje en twee laatjes. Met koperen slot entree, geheel staande op vier pootjes. Hierbij een Engelse mahoniehouten theekist met indeling voor twee soorten thee en een geslepen glazen mengkom, 19e eeuw. h. 16 cm, b. 31 cm, d. 27 cm.
[2] € 200/300
2425 Rijnlanden, een zeldzame stenen piëta, 15e eeuw; voorstellende Maria met het lichaam van Christus. (Resten van polychromie, uitge-holde achterzijde, beschadigingen). Dit sculp-tuur heeft waarschijnlijk in een kerk gestaan in een opstelling van Het Heilig Graf of Calvarie, de lijdensweg van Christus. h. 53 cm, b. 50 cm, d. 13 cm. 16 kg. Provenance: Particu-lier kunstcollectie, Bergen € 1500/2500 2426 Limoges, gelobd emaille schaaltje, 4e kwart
17e eeuw; centrale voorstelling van een heilige vrouw en annotatie 'Anne Malzac De La Sale'.
Op de onderzijde een voorstelling van een klooster in een landschap. Toegeschreven aan Jacques II Laudin (1653 - 1729).
Diam. 13,5 cm, h. 4 cm. [1] € 1000/1500 2427 Frankrijk, Limoges, emaille plaquette,
16e eeuw; met voorstelling van Opstanding van Christus, staande op tombe, geflankeerd door soldaten en gebouwen op de achtergrond. Met deels vergulde accenten 13,5 x 10,5 cm (zonder omlijsting) Provenance: Particulier
kunstcol-2428 Frankrijk, Limoges, emaille plaquettte, 16e eeuw, met voorstelling van de aanbidding van Christuskind. Gesigneerd met monogram SC, mogelijk (omgeving) Suzanne de Court, werkzaam 1575-1625. De bovenzijde getoogd, in verguld houten omlijsting plaquette 19 x 14, geheel 25 x 20 cm. Provenance:
Particulier kunstcollectie, Bergen
[1] € 1200/1600
2429 Frankrijk, Limoges, emaill plaquette, 16e eeuw, met voorstelling van Christus Hemelvaart omringd door vele heiligen. In houten gestoffeerde omlijsting (meerdere restauraties) 21 x 14,5 cm. Provenance:
[1] € 600/1000
2430 Noord Europa, mogelijk Vlaams, gestoken houten en polychroom beschilderd sculptuur, midden 16e eeuw, Heilige of wellicht voorstel-lende Maria Magdalena. Staand met gevouwen handen, de blauwe mantel opgehoogd met florale decoraties. Polychromie origineel (beschadigingen, restauraties). h. 86 cm.
[1] € 1500/2500
2431 Frankrijk, ivoren Corpus Christi, 19e eeuw;
zeer fijn gestoken figuur, geplaatst op een geëboniseerd houten kruis, tevens voorzien van een ivoren schildje 'INRI' (Iesus Nazarenus, Rex Iudaeorum) en een ivoren schedeltje met gekruiste beenderen, memento mori. h. 25 cm.
Kruis h. 58 cm, b. 32 cm. [1] € 600/800 2432 Spanje, polychroom beschilderde houten
Corpus Christi, 18e eeuw; uitgevoerd met glazen ogen. (beschadigingen, vingers en teen manco). h. 52 cm, b. 48 cm. Provenance:
nalatenschap van een Amsterdamse
juwelier-antiquair [1] € 300/500
2433 Zuid-Europa, polychroom beschilderd hou-ten sculptuur van Maria met kind, 18e eeuw;
Maria heeft een blauwe mantel, in haar hand een vergulde bol, met haar voet vertrapt zij een kronkelende slang. Gezeten op een gemamerde basement. h. 52 cm.
[1] € 2000/3000
2434 Frankrijk, Limoges, emaille plaquette, 16e eeuw, met voorstelling van de legende van Christoffel. Christoffel met Christuskind op de schouder, wadend door de rivier (restauraties en inschilderingen) 7,5 x 6,5 cm. Provenance:
[1] € 300/400
2435 Spanje, verguld en gestoken houten taberna-keldeur, 18e eeuw, met relief voorstelling van Engel Gabriel (houtworm en vleugel bescha-digd) 38 x 20 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] € 200/300
2445 Polychroom houten sculptuur, waarschijn-lijk omgeving Brabant, circa 1580-1610;
Anna te Drieen. Anna gezeten op bank, Maria staand met Christuskind op de arm. Christus met druiventros in de hand (één barst) h. 70, br. 44, d. 24 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] , € 2000/3000 2446 Gegoten stenen sculptuur in Gotische stijl
Madonna met kind op de arm h. 49, br. 15, d. 9 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie,
Bergen [1] € 150/200
2447 Noord Frankrijk, zandstenen sculptuur;
Heilige Christoffel met Christuskind op de arm h. 54, br. 28, d. 22 cm. Provenance:
[1] € 400/800
2448 Zuid Duitsland, gestoken houten sculptuur, Barok, 18e eeuw; Madonna met Christuskind op de knie, gezeten met verguld mantel op plint met voluten. De gezichten met polychroom (reconstructies, o.a. rechterhand later) h. 78, br. 37, d. 19 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair
[1] € 1500/2000
2449 Neurenberg, gedreven en geponste koperen offerandeschotel, 18e eeuw; met voorstelling van Adam en Eva. diam. 36,5 cm.
[1] € 150/250
2450 Spanje, kapitaal kruis, 19e eeuw, vervaardigd van acht grote polychroom tegels. Gemonteerd op plank. h. 122, br. 87 cm. Provenance:
[1] € 300/500
2451 Rusland, Ikoon, 18e eeuw; Moeder Gods Hodegetria (Zij wijst de weg) van Smolensk.
Incl. certificaat van echtheid door Heutink Ikonen. h. 49,5 cm b. 39 cm. Heutink Ikonen
2006. [1] € 500/700
2452 Rusland, ikoon, vroeg 19e eeuw; Het martelaarschap van Johannes. Met zes rand-heiligen 40 x 35 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] € 500/800 2453 Rusland, messing en geemailleerde ikoon,
19e eeuw; Graflegging van Maria 29 24 cm.
Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen
[1] € 300/350
2454 Rusland, geemailleerde reisikoon en
processie-ikoon, 19e eeeuw 13 x 13, h. 37 cm.
[2] € 200/300
2455 Rusland, ajour messing drieluiks reisikoon, 18e/19e eeuw, elk luik met geschilderde scenes op paneel. 12x 7cm, uitgeklapt l. 20 cm.
[1] € 150/200
2436 Gestoken vruchtenhouten sculptuur, ca.
1800; Pieta. Met polychromie h. 36, br. 19, d. 14 cm. Provenance: Particulier
kunstcollec-tie, Bergen [1] € 200/300
2437 Antiek eikenhouten beelden groep en poly-chroom en vergulde vruchthouten beelden-groep, beide met voorstelling van Aanbidding van de drie Koningen (eikenhouten groep met barsten) h. 50, br 28, d. 10 en h.39, br 34, d. 6 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie,
Bergen [2] € 500/800
2438 Gestoken houten sculptuur, ca. 1800; Heilige met baard en geplooid gewaad (arm mist) h. 63 cm. Provenance: Particulier
kunstcollec-tie, Bergen [1] € 150/250
2439 Spanje, polychroom beschilderde houten Madonna met kind, 17e eeuw; uitgevoerd met een lange mantel in goud-, groen-, en rood tinten. (restauraties). h. 73 cm.
[1] € 3000/4000
2440 Jeruzalem, crucifix op driehoekige basis, 18e-19e eeuw; uitgevoerd met gegraveerd en deels gezwart parelmoer en benen bandwerk, opgelegd op olijfhout.(restauraties).
h. 51 cm, b. 22 cm. [1] € 600/1000 2441 Italië, een processie pop, 18e/19e eeuw;
de terracotta kop,-, handen- en voeten zijn realistisch vormgegeven. Het gezicht fraai geschilderd en voorzien van glazen oogjes. De torso-, armen- en benen gevuld met zeegras en paardenhaar omwikkeld met vlas. Geplaatst op een houten sokkel onder hoge glazen stolp.
h. 62 cm. [1] € 1500/2500
2442 Gestoken eikenhouten sculptuur, 17e eeuw;
Johannes de Doper, gekleed in dierenvel met Lams Gods op de arm (rechterarm en voorpoten lam licht beschadigd) h. 51, stand 20 x 20 cm.
€ 400/800
2443 Gestoken eikenhouten sculptuur, 19e eeuw;
Evangelist Lucas, schrijvend en met gevleu-gelde os liggend aan zijn voeten h. 50, voet br 17, d. 15 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] € 200/400 2444 Eikenhouten sculptuur, vroeg 17e eeuw,
mogelijk omgeving Utrecht; Anna te Drieen.
Anna gezeten op gotische zetel met brief- panelen. Maria met loshangend haar, op schoot zogend Christuskind (enkele barsten, aan de plint missen twee stukken lijstwerk) h. 60, br. 30, d. 19 cm. Provenance: Particulier kunst-collectie, Bergen [1] € 1500/2500
2456 Collectie messing reisikonen, 18e en 19e eeuw 6-17 cm. Provenance: Particulier kunst-collectie, Bergen [zkj] € 150/200 2457 Rusland,twee kleine ikonen, ca. 1800,
Madonna/Heilige 18 x 13 en 19 x 11 cm.
[2] € 100/150
2458 Twee antiek houten Corpus Christi en houten paneel met gestoken reliëf Christus Doornenkroon l. 28 en 30 x 23 cm.
€ 100/200
2459 Italië, albasten plaquette (beschadigd) en benen bijbelrug, 17e eeuw, met voorstelling van figuren in boot (op meer van Galilea?) h. 10 en 9 x 5 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [2] € 200/300 2460 Drie antieke eikenhouten (kastdeur)panelen
met gestoken reliëf van heiligen/intocht 40 x 15 en 25 x 50 cm. (ex omlijsting)
[3] € 60/100
2461 Italiaanse School, geschilderde voorstel-ling op paneel in Renaissance stijl; 'Jesu E Giovanni' 32 x 19 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] € 100/150 2462 Wasili Wasin (geb. 1957 kapitale
openge-werkte ikoon; Opdracht in de tempel. Gestem-peld en gedateerd op de achterzijde W Wasin 2001 82 x 70 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] € 200/400 2463 Rusland, kalender ikoon voor maand april,
19e eeuw; met vier registers met afbeelding van de heiligen en feesten voor de maand april. 32 x 28,5 cm. [1] € 1600/1800 2464 Rusland, ikoon, 19e eeuw; Heilige Nikita
31x 26 cm. [1] € 150/200
2465 Frankrijk, ivoren Corpus Christi, vroeg 18e eeuw; uitgevoerd met gesloten ogen.
Gemonteerd op een blauw fluwelen ondegrond in verguld houten lijst. Hierbij een kleine ivoren Corpus Christi, Dieppe, 19e eeuw. (beschadi-gingen, restauraties). h. 23 cm, b. 16 cm.
Provenance: nalatenschap van een Amsterdam-se juwelier-antiquair [2] € 200/300 2466 Antiek ivoren corpus en zilveren pyxis,
binnenzijde verguld, in lederen etui. Afkomstig uit klooster te Huizen l. 14, diam. 6 cm.
[2] € 120/180
2467 Vruchtenhouten heiligenbeeld, 18de eeuw;
Christus op de koude steen h. 35 cm.
[1] € 400/500
2468 Langwerpig (altaar?)kleed met goud en zilverdraad. Mogelijk Joods 50 x 185 cm.
[1] € 100/200
2469 Uitgebreide kerstgroep, ontwerp en uitvoe-ring J. P. Maas (1861-1941), Haarlem, ca.
1900; uitgevoerd in gips en fraai polychroom beschilderd. Compleet met kindje Jezus, Jozef en Maria, de drie Wijzen uit het Oosten, ka-meel, os, ezel, verschillende schapen en andere figuren. h. 16 - 64 cm. [19] € 1200/1600 2470 Staand Jezuskind, begin 18e eeuw met een
opgeheven hand en beschilderde ogen. Met oude polychromie (beschadigingen). h 38 cm.
[1] € 800/1200
2471 Spanje, houten corpus, 15e eeuw, met resten van polychrome beschildering. Gemonteerd op een modern kruis. h. 50 cm, b. 45 cm.
[1] € 1000/1500
2472 Rusland, serie van drie ikonen, 19e eeuw Moeder Gods, Johannes de Voorloper, Christus 47 x 38 cm. € 600/900 2473 Zuid Europa, houten gestoken sculptuur
'Maria met kind', 18e eeuw; uitgevoerd met gedecoreerd gewaad en kroon. Vormgegeven in een nis met wolkenpartij. h. 115 cm, b. 52 cm,
d. 18 cm. [1] € 400/800
2474 Frankrijk, ivoren gestoken sculptuur voor-stellende Christus, 18e eeuw; in zittende pose met reliekhouder op schoot. (neus beschadigd).
h. 9 cm. [1] € 200/300
2475 Rusland, twee ikonen, 19e/20e eeuw;
Madonna met kind (ingeschilderd)/Christus Pantocrator, met zilveren rizza 36 x 31 en
22 x 18 cm. [2] € 150/200
2476 Rusland, Anastasis ikoon, 19e eeuw, Met cen-traal de wederopstanding, waaromheen zestien feestdagen en twaalf lijdensscenes. De hoeken met de 4 evangelisten. Met diverse documenta-tie en aankoopnota Kasteel 'de Wijenburgh' te Echteld, 1978. 31 x 36 cm.
[1 + map] ] € 500/800
2477 Rusland, feestdagenikoon, 19e eeuw, centraal wederopstanding 31 x 26,5 cm.
[1] € 160/200
2478 Rusland, ikoon, 19e eeuw; Heilige Barbara
36 x 29 cm. [1] € 160/180
2479 Griekenland, geëmailleerde gouden icoon in Byzantijnse stijl, 19e eeuw, voorstellende Christus aan het kruis, geflankeerd door twee engelen, de Maagd Maria en Johannes de Evangelist. Uitgevoerd in 18 kt (of hoger) goud met cloisonné email. Met zwart velours beklede standaard.(het hoofd van Christus bescha-digd). h. 11,7 cm, b. 8,2 cm. bruto gewicht 55 gr. The Frits Philips Collection, Sotheby's
2006. [1] € 1500/2500
2480 Rusland, ikoon, ca. 1800; met voorstelling van Maria Wladimirskaja. Tevens in de rand de Heilige Helena. Met latoen koperen riza.
2481 Rusland, ikoon, 19e eeuw; met voorstelling van de Heilige Sint Nicolaas. h. 36 cm,
b. 30 cm. [1] € 100/200
2482 Spanje, gestoken houten Corpus Christi, 18e eeuw, de armen los gestoken, met resten van polychromie. (herstellingen). h. 99 cm, b. 82 cm [1]
2483 Frankrijk, sculptuur van een monnik, 18e/19e eeuw; uitgevoerd met een reliekhou-der. Polychroom beschilderd. h. 36 cm.
[1] € 100/200