aardewerk en glas
2500 Frankrijk, blauw wit aardewerk glazen- koeler, zgn. 'verriére', 18e eeuw, de samen-gedrukte bolvormige kom met geplooide rand en oren in de vorm van cherubijn kopjes heeft plaats voor acht glazen. Voorzien van schilde-ring van een heraldisch wapen omschilde-ringd door wapentuig. Op bijhorende onderschotel. (chips, frits en haarlijnen). h. 23 cm, diam. 35 cm.
[2] € 800/1200
2501 Delft, aardewerk knobbelvaas en paar knobbelvazen, 18e eeuw, met Chinoiserie decor (licht glazuurslijtage) h. 37 en 41 cm.
[3] € 500/800
2502 Delft, een blauw-wit aardewerken vijfdelig kaststel, 18e eeuw, bestaande uit een set van drie balustervazen en deksels en een paar trom-petvazen, elk beschilderd met een vissersvrouw uitkijkend over de haven, gemerkt voor De Lampetkan (defecten) h. 26,5-38,5 cm.
[5] € 800/1200
2503 Italie, Montelupo, majolica siroop- of wijnkan, eind 17e eeuw, met tuit en decor van wijnranken (restauratie en schilfer aan voet, glazuurslijtage) h. 25 cm. [1] € 200/250 2504 Delft, een paar blauw-wit aardewerken
vazen, 18e eeuw, beschilderd met een dorps-gezicht, gemerkt voor De Klaauw (chips en frits) h. 23 cm. [2] € 100/150 2505 Delft, een paar blauw-wit aardewerken
vazen, 18e eeuw, beschilderd met een dorps- gezicht, gemerkt voor De Klaauw (defecten)
h. 21,5 cm. [2] € 80/120
2506 Delft, acht aardewerk borden, 18e eeuw, in drie soorten (vijf met schilfers) diam. 23 cm.
[8] € 100/150
2507 Delft, aardewerk schotel, 18e eeuw, met blauw-wit decor van dame met hoorn des overvloeds (randschilfers) diam. 35 cm.
[1] € 80/120
2508 Delft, serie van drie blauw-wit aardewerk schotels en gelijkend bord, 18e eeuw, met decor van dame met hoorns des overvloeds en gesponste bomen (één schotel hersteld, alle randschilfers, bord schilfer) diam. 36 en 22 cm.
[4] € 150/250
2509 Delft, serie van drie polychroom aardewerk schotels, 18e eeuw, met decor van dame met hoorn des overvloeds (randschilfers)
diam. 34 cm. [3] € 150/250
2510 Delft, een blauw-wit aardewerken tabakspot, De Vergulde Blompot, laat 18e eeuw, gedecoreerd met rokende figuren bij tabaks-potten en inscriptie N=1, met messing deksel (beschadigingen) h. 31 cm. [1] € 100/200 2511 Delft, een blauw-wit aardewerken
Chinoise-rie kom, 18e eeuw, gedecoreerd in Chinese stijl met figuren in een doorlopend landschap (chips en frits) diam. 20,8 cm. [1] € 200/300 2512 Delft, een witgeglazuurd aardewerken model van een melkmeid en koe, 18e eeuw, de meid zittend onder de koe op plint gemodelleerd met een kikker (defecten en restauraties)
w. 17,5 cm. [1] € 300/500
2513 Duitsland, aardewerk schenkkan, waar-schijnlijk 17e eeuw, met blauw-wit Wanli decor en tinnen klep (beschadigd) h. 32 cm.
Provenance: nalatenschap van een Amsterdam-se juwelier-antiquair [1] € 100/150 2514 Paar aardewerk kalebasvazen naar antiek
voorbeeld, geribd en met bloesemdecor in vakwerk. Gemerkt KB h. 45 cm. Provenance:
nalatenschap van een Amsterdamse
juwelier-antiquair [2] € 150/250
2515 Delft, twee blauw aardewerk schotel, 18e eeuw, één met bol plat en decor van tulp diam. 30 en 34 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair
[2] € 80/140
2516 Delft/Hanau, blauw-wit aardewerken schotel, ca. 1700, met Wanli Chinoiserie decor van boogschutter te paard, de rand met vakwerk (barst, restauraties) diam. 39,5 cm.
[1] € 400/600
2517 Collectie polychrome aardewerken wand-schotels met geschulpte randen, 18e eeuw, met polychrome florale decoratie (chips en frits) diam. 33 cm max. [4] € 160/200 2518 Frankrijk / België, witgeglazuurd
aardewer-ken model van een fruitmand, 19e/20e eeuw, (enkele frits en chips) diam. 29 cm
[1] € 160/260
2530 Meissen, porseleinen inkstel met 'groene Ming draak', decoratie, ca. 1920; lang- werpige schotel met twee inktpotjes met deksel.
Hierbij een inktvloeier en een briefopener met dezelfde decoratie. l. 28 cm, d. 19 cm.
[5] € 500/800
2531 Frankrijk, paar wit en verguld porseleinen schuitvormige manden, Empire, de ruitvormi-ge voet op vier klauwpoten (één defect, aantal stukken aanwezig, niet compleet) l. 32, h. 25,
d. 17 cm. [2] € 150/200
2532 Meissen, porseleinen bolle theepot, 18e eeuw (1730-1763) met geschilderd bloemdecor en bloem als knop (tuit en knop restauratie) h. 20 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair
[1] € 200/300
2533 Ernst Bohne & Söhne, Rudofstadt, paar porseleinen groepjes van musicerend koppel, ca. 1900; hierbij een paar porseleinen groepjes van bloemenmeisjes, Fasold & Stauch en twee andere. (beschadigingen). h. 15 - 21 cm.
Provenance: nalatenschap van een Amsterdam-se juwelier-antiquair [6] € 150/250 2534 Duitsland, twee bisquit plaquettes, begin 20e eeuw, met relief van landarbeiders. Gesigneerd C.F. Becker 18,5 x 14, incl lijst 27 x 23 cm.
Provenance: nalatenschap van een Amsterdam-se juwelier-antiquair [2] € 60/100 2535 Paar kristallen compotiers, 19e eeuw;
compleet met paraplustop. Hierbij een paar bij-horende coupes. Allen voorzien van ruit slijpsel en vierkante voet. h. 15 - 26 cm, diam. 21 cm.
[4] € 400/500
2536 Paar kristallen geslepen coupes, 19e eeuw;
voorzien van ruit slijpsel, op vierkante voet.
(één voet met chip). h. 15,5 cm, diam. 22 cm.
[2] € 150/250
2537 Kristallen botervloot met zilveren montu-ren, 19e eeuw, kantig geslepen, knop in de vorm van een roos. Op ronde onderschotel met zilveren deels gegraveerde rand. Hiebij twee kristallen bonbon schaaltjes, een vaas en een waterkan, allen voorzien van zilveren montu-ren. h. 17 cm. [6] € 250/350 2538 Drie tegeltableaus van elk vijftien blauw
Delfts aardewerk tegels, 18e eeuw, met voorstelling van landschapjes (enkele tegels beschadigd) 65 x 40 cm. [3] € 200/300 2539 Gebrandschilderde glas-in-lood ruit,
waar-schijnlijk 16e eeuw, met voorstelling van fami-liewapens en opschrift 'Jacob Schauer Bonn bry der Zitt wamhaft zu stact...1564' (meerdere barsten) 42 x 32 cm. Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1] € 300/500 2519 Frankrijk / België, twee ronde aardewerken
dekselterrines, 19e eeuw, beide met polychro-me decoratie, een polychro-met wijnranken de ander met eikenblad (frits en kleine chips)
diam. 21,3 16,4 cm [2] € 50/100 2520 Tichelaar, polychroom aardewerk geribd
vijfdelig kaststel, begin 20e eeuw, geribd en met Chinoiserie bloesemdecor (stelvazen beschadigd) h. 32 en 42 cm.
[5] € 150/200
2521 De Porceleyne Fles, twee blauw aardewerk schotels en Makkum, par polychroom schotels, 20e eeuw diam. 27-38 cm.
[4] € 100/200
2522 Makkum, een blauw-wit en polychroom aardewerken plaquette, 19e eeuw,
gedecoreerd met een Hollands rivierlandschap (defecten) 29,5 x 21 cm. [1] € 80/120 2523 Holland, een mangaan en polychroom
tegel-tableau van een kanarie, ca. 1800, bestaande uit negen tegels, beschilderd met een kanarie in zijn kooi (herstellingen) 39,5 x 39,5 cm.
[1] € 200/300
2524 Twaalf blauw aardewerk tegels (gemonteerd) en kist met diverse tegels, vnl 19e eeuw Provenance: Particulier kunstcollectie, Bergen [1+ kist] , € 100/200 2525 Collectie van twintig blauw-wit en mangaan
tegels, 17e t/m 19e eeuw, o.a. roofvogel, bloemenmand, kinderspelen (zes beschadigd)
[ds] € 100/200
2526 Delft, de Klaauw, blauw-wit aardewerk olie-azijnstel (greep defect, restauratie) en Tichelaar, haringschaal (randschilfers) en mand h. 18 l. 27, diam. 24 cm. Provenance:
juwelier-antiquair [3] € 60/90
2527 Utrecht, een blauw-wit aardewerk model van een muiltje, 19e eeuw, gedecoreerd met figuren in een landschap en bloemen (chips en frits) l. 16 cm. [1] € 80/120 2528 Friesland, een blauw-wit aardewerken
miniatuur stoofje, ca. 1800, met een open zijde en opengewerkte bovenzijde, beschilderd met bloemen (frits, kleine chips) h. 4 cm.
[1] € 50/100
2529 Meissen, ovale porseleinen dienschaal en twee ajour borden, 19e en 20e eeuw (een bord hersteld) l. 40 en diam. 23 cm. Provenance:
juwelier-antiquair [3] € 150/200
2540 Een groen glazen buikfles, zgn. 'kattenkop', 18e eeuw; korte hals, diepe ziel. Resten van was rondom de bovenzijde van de hals. Licht geïrriseerd. h. 17 cm, diam. 15 cm.
[1] € 80/120
2541 Duitsland, een 'Hofkellerei' pasglas met geëmailleerd wapen van Saxen, ge-dateerd 1688, voorzien van de initialen 'I.G.D.D.H.Z.S.I.C.V.B.C.' (Johann Georg der Dritte Herzog zu Sachsen, Jülich, Cleve und Berg Churfürst). h. 32,5 cm.
[1] € 600/1000
2542 Drie slingerglazen, 18e eeuw; op ronde voet met transparante slingers in de stam, hoge kelk.
(allen met chips aan de voet). Hierbij een groen glas met transparante slinger in de stam, een blankglazen roemer en een wijnglas met rad-gravure op de kelk, 18e eeuw. h. 13 - 19 cm.
[6] € 200/300
2543 Engeland, paar kristallen geslepen scheeps-karaffen, 19e eeuw; met vergulde decoratie van guirlande, bloemen en strikken. De hals met vier knopen, kantig geslepen stop. Barst in de hals h. 24 cm, diam. 21 cm.
[2] € 300/500
2544 Vier glazen glazen, 18e eeuw, twee facetgesle-pen, twee met luchtbel in de stam h. 12-18cm.
[4] € 150/200
2545 Gebrandschilderd glas in lood fragement, 17e/18e eeuw; met voorstelling van heraldische wapens, dubbele gekroonde arend. Hierbij twee 18e eeuwse blauw witte tegels met voorstelling van schip en edelman. h. 19 cm, b. 15,5 cm.
[3] € 100/200
2546 Engeland, set van vier drinkglazen, ca 1790, de trechtervormige kelk met radgegraveerde band van vruchtdragende wijnranken met gepo-lijste details h. 13,5 cm. [4] € 160/180 2547 Behemen, amberkleurige kristallen bokaal,
19e eeuw, met geslepen voostelling van Joodse symbolen en tekst h. 16. diam. 11 cm.
[1] € 200/300
2548 Frankrijk, paar verguld porseleinen vazen, Empire, met geschilderd decor van figuren in interieur, oren in vorm van zwanenhalzen (één oor hersteld) h. 26 cm [2] € 100/200 2549 Meissen, porseleinen groep, 19e eeuw; Amor
en Psyche (handen bechadigd). Hierbij twee defecte beeldjes h. 21 cm. [3] € 200/400 2550 Majolica tegeltableau, 20e eeuw, bestaande
uit zes tegels met geschilderde voorstelling van een figuur met twee ossen in een landschap.
(beschadigingen). h. 52 cm, b. 69 cm.
[1] € 200/300