• No results found

LES 1. GROEP 3 t/m 8 HOCKEY DOELSTELLINGEN:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "LES 1. GROEP 3 t/m 8 HOCKEY DOELSTELLINGEN:"

Copied!
6
0
0

Bezig met laden.... (Bekijk nu de volledige tekst)

Hele tekst

(1)

LES 1. GROEP 3 t/m 8 HOCKEY

DOELSTELLINGEN:

Groep 3/4

- De leerlingen houden de hockeystick op de juiste manier vast.

- De leerlingen kennen de regels wat betreft de veiligheid van hockey.

- De leerlingen weten dat de hockeystick niet boven de knie uit mag komen!

Groep 5/6

- De leerlingen weten hoe ze een hockeystick op de juiste manier vast moeten houden.

- Ook kunnen de leerlingen veilig met een hockeystick omgaan.

- De leerlingen weten dat de hockeystick niet boven de knie uit mag komen!

- De leerlingen kunnen zich voortbewegen met de bal aan de stick. Zij kunnen dit in dribbeltempo.

- De leerling schakelt tussen de rol van aanvaller en verdediger in een twee tegen twee situatie.

Groep 7/8

- De leerlingen weten hoe ze een hockeystick op de juiste manier vast moeten houden.

- Ook kunnen de leerlingen veilig met een hockeystick omgaan.

- De leerlingen weten dat de hockeystick niet boven de knie uit mag komen!

- De leerlingen kunnen zich voortbewegen met de bal aan de stick. Zij kunnen dit in dribbeltempo, waarbij zij de bal ook van links naar rechts kunnen bewegen.

- De leerling schakelt snel tussen de rol van aanvaller en verdediger in een twee tegen twee

situatie.

(2)

LES 1. GROEP 3 t/m 8 HOCKEY

MATERIAAL:

Groep 3/4 Inleiding:

- Geen Vak 1:

- 6 pylonen

- 2 Hockeyballen of tennisballen - 8 sticks

Vak 2:

- 6 stokken

- 6 ringen of hoepels - Dopjes om een vak af

te zetten of kegels die omgegooid moeten worden

Vak 3:

- 10 Hoepels - Bingokaarten Zelf printen op

www.hi5ambacht.nl/lessen Materialen die als obstakel kunnen dienen zoals:

- Pylonen - Kegels - Blokjes - Palen

- Voor iedere leerling een stick en een bal Afsluiting:

- 30 stokken

Groep 5 t/m 8 Inleiding:

- Voor iedere leerling een bal en een stick Vak 1:

- 8 pylonen - 8 hockeysticks - 2 hockeyballen - 1 bank

Vak 2:

- 4 pylonen - 6 hockeysticks - 1 hockeybal

Vak 3:

- 10 Hoepels - 10 Bingokaarten - 16 kaarten met een

plaatje erop Zelf printen op

www.hi5ambacht.nl/lessen - Fiches of blokjes - 10 hockeyballen - 10 hockeysticks Afsluiting:

- 30 stokken

(3)

LES 1. GROEP 3 t/m 8 HOCKEY

OPSTELLING VAN HET MATERIAAL:

Groep 3/4

Groep 5 t/m 8

Speel de keeper uit Curling

Drijven en stoppen

Twee tegen twee Scoren aan de achterkant

Drijven en stoppen

(4)

LES 1. GROEP 3/4 HOCKEY

INLEIDING. Bokje springen

- Er worden twee tikkers aangewezen.

- Als je getikt wordt ga je als een ‘bokje’ staan, voorover gebogen en met je handen op je knieën.

- Je bent weer vrij als iemand ‘bokje’ over je heen springt.

- Is dit te lastig? Laat leerlingen op de knieën op de grond zitten en laat andere er dan over heen springen.

VAK 1. Speel de keeper uit.

- De leerlingen maken een rij achter elkaar ongeveer 10 meter vanaf het doel.

- Iedere leerling heeft een bal en een stick.

- In het doel staat één keeper (wel door wisselen).

- De keeper blijft in het doel.

- De andere leerlingen proberen om de beurt een doelpoging te doen.

- Probeer eerst dichter bij het doel te komen en dan te scoren.

- Wie maakt de meeste doelpunten?

Uitbreiding:

- Start in tweetallen met één bal en probeer door over te spelen de keeper uit te spelen en te scoren.

VAK 2. Curling.

- Twee leerlingen werken samen.

- Op de grond staat een cirkel. Het midden van de cirkel is 2 punten, de buitenste ring is 1 punt.

- De leerlingen schuiven de ring met de stok weg vanaf de pylon.

- Om de beurt twee keer schuiven en de punten bij elkaar op tellen.

Let op:

- Is het niet mogelijk om een cirkel uit te zetten, gebruik dan kegels.

- Zorg ervoor dat de leerling die wacht niet in de buurt staat van de leerling die aan het schuiven is.

VAK 3. Drijven en stoppen (bingo)

- Iedere leerling heeft een stick en een bal en begint bij een eigen hoepel (huis).

- In de hoepel ligt een bingokaart met fiches.

- In de zaal liggen de platen die ook op de bingokaart te zien zijn.

- Start allemaal tegelijk.

- Ga met de bal aan de stick naar een plaatje en leg daar de bal stil. (Het plaatje laten liggen).

- Ga daarna weer terug naar je eigen hoepel.

- Leg een fiche of blokje op het plaatje waar je geweest bent.

- Ga daarna naar het volgende plaatje

- Wie heeft als eerste de hele kaart vol en dus bingo.

- Benadruk dat er eerlijk gespeeld moet worden.

Tip:

- Let op dat de leerlingen de knieën buigen (laag zitten) in plaats van dat ze bukken.

AFSLUITING. Stokkenspel.

- Alle leerlingen staan in de kring met de rug naar elkaar.

- Om en om hebben de leerlingen een stok voor zich op de grond staan, deze houden ze vast zodat ie blijft staan.

- Op het teken van de leerkracht schuiven alle leerlingen een plaatsje op met de klok mee en laten hun stok staan.

- Iedereen moet snel verplaatsen, zodat de volgende leerling de stok vast kan pakken en de stok hierdoor niet valt.

- Om het moeilijker te maken kun je de kring steeds groter maken.

(5)

LES 1. GROEP 3/4 HOCKEY

INLEIDING. Bokje springen

- Er worden twee tikkers aangewezen.

- Als je getikt wordt ga je als een ‘bokje’ staan, voorover gebogen en met je handen op je knieën.

- Je bent weer vrij als iemand ‘bokje’ over je heen springt.

- Is dit te lastig? Laat leerlingen op de knieën op de grond zitten en laat andere er dan over heen springen.

VAK 1. Twee tegen twee

- Er wordt twee tegen twee gespeeld op twee veldjes.

- Probeer te scoren in het doel van het andere team.

- Alleen scoren op de helft van de tegenstander.

- Na een doelpunt wisselen met de leerlingen die eventueel aan de kant zitten. (of wanneer het te lang duurt, wisselt de docent)

Veiligheid:

- De stick komt niet boven de knie uit.

- De stick altijd met twee handen vasthouden - Alleen vanaf de voorkant de bal afpakken.

Tactiek:

- Verdedig met een keeper en een verdediger.

- In de aanval verlaat de keeper het doel om mee aan te vallen.

VAK 2. Scoren via de achterkant.

- Er wordt drie tegen drie gespeeld.

- Het is de bedoeling om te scoren bij de tegenstanders.

- Let op! Dit kan alleen via de achterkant van het doel.

Techniek: linkerhand bovenaan de stick, rechterhand in het midden van de stick.

Regels:

- Elkaar niet aanraken.

- Alleen vanaf de voorkant de bal afpakken.

- De bal niet met de voet aanraken.

- De stick niet hoger dan de knie.

- Niet hard slaan. Gebruik de pushslag.

VAK 3. Drijven en stoppen (bingo)

- Iedere leerling heeft een stick en een bal en begint bij een eigen hoepel (huis).

- In de hoepel ligt een bingokaart met fiches.

- In de zaal liggen de platen die ook op de bingokaart te zien zijn.

- Start allemaal tegelijk.

- Ga met de bal aan de stick naar een plaatje en leg daar de bal stil (het plaatje laten liggen).

- Ga daarna weer terug naar je eigen hoepel.

- Leg een fiche of blokje op het plaatje waar je geweest bent.

- Ga daarna naar het volgende plaatje

- Wie heeft als eerste de hele kaart vol en dus bingo.

- Benadruk dat er eerlijk gespeeld moet worden.

Tip:

- Let op dat de leerlingen de knieën buigen (laag zitten) in plaats van dat ze bukken.

AFSLUITING. Stokkenspel.

- Alle leerlingen staan in de kring met de rug naar elkaar.

- Om en om hebben de leerlingen een stok voor zich op de grond staan, deze houden ze vast zodat ie blijft staan.

- Op het teken van de leerkracht schuiven alle leerlingen een plaatsje op met de klok mee en laten hun stok staan.

- Iedereen moet snel verplaatsen, zodat de volgende leerling de stok vast kan pakken en de stok hierdoor niet valt.

- Om het moeilijker te maken kun je de kring steeds groter maken.

(6)

LES 1. GROEP 7/8 HOCKEY

INLEIDING. Bokje springen

- Er worden twee tikkers aangewezen.

- Als je getikt wordt ga je als een ‘bokje’ staan, voorover gebogen en met je handen op je knieën.

- Je bent weer vrij als iemand ‘bokje’ over je heen springt.

- Is dit te lastig? Laat leerlingen op de knieën op de grond zitten en laat andere er dan over heen springen.

VAK 1. Twee tegen twee

- Er wordt twee tegen twee gespeeld op twee veldjes.

- Probeer te scoren in het doel van het andere team.

- Alleen scoren op de helft van de tegenstander.

- Na een doelpunt wisselen met de leerlingen die eventueel aan de kant zitten. (of wanneer het te lang duurt, wisselt de docent)

Veiligheid:

- De stick komt niet boven de knie uit.

- De stick altijd met twee handen vasthouden - Alleen van de voorkant de bal afpakken.

Tactiek:

- Verdedig met een keeper en een verdediger.

- In de aanval verlaat de keeper het doel om mee aan te vallen.

VAK 2. Scoren via de achterkant.

- Er wordt drie tegen drie gespeeld.

- Het is de bedoeling om te scoren bij de tegenstanders.

- Let op! Dit kan alleen via de achterkant van het doel.

Techniek: linkerhand bovenaan de stick, rechterhand in het midden van de stick.

Regels:

- Elkaar niet aanraken.

- Alleen vanaf de voorkant de bal afpakken.

- De bal niet met de voet aanraken.

- De stick niet hoger dan de knie.

- Niet hard slaan. Gebruik de pushslag.

VAK 3. Drijven en stoppen (bingo)

- Iedere leerling heeft een stick en een bal en begint bij een eigen hoepel (huis).

- In de hoepel ligt een bingokaart met fiches.

- In de zaal liggen de platen die ook op de bingokaart te zien zijn.

- Start allemaal tegelijk.

- Ga met de bal aan de stick naar een plaatje en leg daar de bal stil (het plaatje laten liggen).

- Ga daarna weer terug naar je eigen hoepel.

- Leg een fiche of blokje op het plaatje waar je geweest bent.

- Ga daarna naar het volgende plaatje

- Wie heeft als eerste de hele kaart vol en dus bingo.

- Benadruk dat er eerlijk gespeeld moet worden.

Tip:

- Let op dat de leerlingen de knieën buigen (laag zitten) in plaats van dat ze bukken.

Versie 2: Speel met tweetallen.

- Nummer 1 gaat naar een plaatje en nummer 2 wacht bij de hoepel.

- Nummer 1 speelt de bal naar nummer 2, deze ontvangt de bal.

- Nummer 2 gaat naar een ander plaatje en nummer 1 wacht nu bij de hoepel

AFSLUITING. Stokkenspel.

- Alle leerlingen staan in de kring met de rug naar elkaar.

- Om en om hebben de leerlingen een stok voor zich op de grond staan, deze houden ze vast zodat ie blijft staan.

- Op het teken van de leerkracht schuiven alle leerlingen een plaatsje op met de klok mee en laten hun stok staan.

- Iedereen moet snel verplaatsen, zodat de volgende leerling de stok vast kan pakken en de stok hierdoor niet valt.

-

Om het moeilijker te maken kun je de kring steeds groter maken.

Referenties

GERELATEERDE DOCUMENTEN

Een van de dingen die je bij economie gaat leren is kijken hoe mensen aan geld komen en welke keuzes ze maken bij het uitgeven van geld.. In deze opdracht gaan jullie hier zelf al

De talen Frans en/of Duits en/of Engels kunnen facultatief aangeboden worden vanaf het derde jaar gewoon lager onderwijs, op voorwaarde dat de leerlingen het Nederlands

Dit ontwerp is eigendom van KOMPAN BV en representeert

De gemeente Diemen is ge ïnteresseerd in een inventarisatie van de overwegingen van ouders en leerlingen in groep 8 die dit schooljaar een keuze hebben gemaakt voor een school

- De leerlingen met de basketbal proberen naar de overkant te dribbelen zonder geraakt te worden door de bal van de jagers!. - De leerlingen die de overkant halen leggen

• Lever de brief met de unieke code in bij de balie van onze locatie, zorg ervoor dat het Maris College Statenkwartier op 1 staat. • Lever de brief met de unieke code in bij

Als een school haar kwaliteit heeft vastgesteld (fase 1), is het zaak te meten wat anderen vinden van de kwaliteit van de school (fase

▫ Maak duidelijk aan de leerlingen op welke manier en wanneer ze bij jou terecht kunnen met vragen over jouw leerstof.. Maak de drempel zo