Veilinghuis Van Spengen

Academic year: 2022

Share "Veilinghuis Van Spengen"

51

Veilinghuis Van Spengen

Art, Antiques, Collectibles

Started 12. Feb 2018 19:00 MEZ (18:00 GMT)

Koninginneweg 25 - 1217 KR Hilversum NL Netherlands

Lot Description

1 Hollandse noten theetafel met gecontourneerd blad, gebogen front waarin 2 laden en rustend op gebogen poten, Louis XV-stijl, 19e eeuw, h. 75, br. 79, d. 48 -coll. Kanunik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

2 eiken dossierkast met rechte laden, geflankeerd door afsluitbare zijde, circa 1900, h. 193, br. 68 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath.

kerk Aalsmeer-

3 mahonie chiffonniére met 6 laden, versierd met bronzen grepen en rustend op tapstoelopende poten, circa 1800, h. 143, br. 100, d. 42 - coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

4 orgelgebogen eiken commode met 3 laden, versierd met bronzen grepen,18e eeuw, h. 69, br. 69, d, 49 cm.

5 vergulde wandtafel met marmeren blad, versierd met reliëf van zon- en bladmotieven, rustend op gecanneleerde poten, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 82, br. 81, br. 36 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

6 eiken empire boekenkast met timpaanvormige kap, 2 deuren bespannen met gaas en stof, geflankeerd door bronzen fleur-de-lis en zonmotieven, rustend op rechte poten, circa 1810, h. 247, br. 195, d. 49 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

7 mahonie directoire hoekkastje met gebogen front warin lade en jaloeziedeur, geflankeerd door satijnhouten biezen en rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 97 -gemaakt voorschuine hoek- -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

8 wortelnoten Louis XIV commode met gecontourneerde rand, gebogen front waarin 4 laden versierd met bronzen grepen en rustend op 'bracket' poten, 18e eeuw, h. 80, br. 89, d. 53

9 Hollands Iepen Louis XV bureau met gebogen schrijfklep, dubbelgebogen onderkast waarin 3 landen en rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 110, br. 130, d. 60

10 Heriz375 x 270

11 Keshan 390 x 294

12 Qoum 170 x 120

13 mahonie empire bedombouw versierd met bronzen guirlandes, circa 1810, binnenmaat: 100 x 200 cm. -coll. Kanunik J. Spaans, oud- Kath. kerk Aalsmeer-

14 Hollands wortelnoten Louis XV kabinet met gecontourneerde kap, 2 deueren waarin verdiepte panelen, in de gebogen onderkast 3 laden en rustend op bolpoten, 18e eeuw, h. 241, br. 183, d. 65 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

15 mahonie commode met 3 laden, geflankeerd door kariatiden en rustend op blokpoten,empire-stijl, 19e eeuw, h. 80, br. 82, d. 49 -coll.

Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

16 Franse noten gueridon met hexagonaal blad, rustend op gedraaide poot versierd met verguld bronzen guirlandes en kariatiden,h. 75, br.

47 -coll. Kanunik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

17 mahonie Louis XVI secretaire met rechte schrijfklep, lade en 2 deurtjes, versierd met gestoken zonmotief, geflankeerd door afgeschuinde gecanneleerde zijden, circa 1780, h. 141, br. 106, d. 44 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

18 Franse eiken hangkastje bekroond door wapenschild, met 1 deur versierd met bronzen strikmotief en florale motieven, 19e eeuw, h. 80, br. 56 -reconstructies- -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

19 eiken kardinaalsstoel met hoge rug en armleggers, voorzien van cassetteverdeling en zitting voorzien van kamergemak, 17e/18e eeuw, h. 152, br. 73, d. 57

20 Hollands mahonie Louis XV bureau met cilindervormige klep, gebogen front waarin 3 laden en versierd met bronzen montuur, 18e eeuw, h. 116, br. 116, d. 61 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

21 mahonie vitrine met 2 beglaasde deuren, ingelegd met satijhouten bies en rustend op gebogen poten, h. 144, br. 89, d. 46 -coll.

22 Esphahan 340 x 250

23 Oosters tapijt 306 x 300

24 Oosters tapijt 332 x 249

25 eiken portemanteau met spiegel, versierd met acanthusbladmotief en in de teruglopende onderkast met leeuwenmascarons, 19e eeuw, h. 231, br. 119 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

26 Hollandse eiken renaissance kast met 4 deuren, versierd metverdiepte panelen en geflankeerd door gecanneleerde zijde, 17e eeuw, h.

200, br. 172, d. 71 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

27 noten barok commode met 4 laden ingelegd met satijnhouten bies en versierd met bronzen grepen en rustend op bolpoten, 1e helft 18e eeuw, h. 87, br. 98, d. 57

28 noten spiegel met gecontourneerde bovenrand, bekroond met vergulde cartouche, 19e eeuw, h. 77, br. 38 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

29 Hollandse mahonie biedermeier bank, met gebogen armleggers en rustend op gebogen poten, bekleed met gestreepte velours, circa 1830, br. 210 cm.

30

Friese eiken staartklok bekroond door koperen engelen en atlas, met beschilderde wijzerplaat waarop maan- en datumaanduiding, in de lange windkast: het vrijmetselaarssymbool (passer, winkelhaak en een vlammende ster), h. 146 cm. -coll. Kanunnik J. Spaans, oud- Kath. kerk Aalsmeer-

31 Friese stoelklok met beschilderde wijzerplaat omgeven door metalen zeemeerminnen, 19e eeuw, h. 75 cm. -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

(3)

32 bronzen kroonlamp met 8 gebogen armen, bekroond door spiegeltjes en tweekoppige arend, 19e eeuw, h. 68 cm. -coll. Kanunnik J.

Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

33 Keshan 223 x 148

34 Perzisch tapijt 241 x 170

35 Perzische loper 205 x 81

36 eiken hoekkast met geprofileerde kap en rechte deur versierd met panelen, 19e eeuw, h. 198, br. tot de hoek 57

37 eiken balpoottafel versierd met gezwartte vlakken en rustend op gedraaide poten verbonden doorregel, renaissance-stijl, 19e eeuw, h.

75, bladmaat: 104 x 66

38 eiken en wortelnoten ladenkastje met orgelgebogen front waarin 2 laden en rustend op gebogen poten, Louis XIV-stijl, 19e eeuw, h. 73, br. 70, d. 47

39 set van 9 Engelse noten stoelen met gebogen rug, versierd met fleur-de-lis en rustend op gebogen poten, 19e eeuw -1 stoel extra en licht afwijkend- -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

40 mahonie biedermeier coulissentafel met rond uitschuifbaar bladen diabolovormige kolompoot, circa 1830, h. 76 maximale bladmaat met 8 tussenbladen 137 x 550

41 mahonie empire trumeau met rechte lade, versierd met bronzen details en rustend op ronde zuilen met bronzen kapitelen, circa 1810, h.

80, br. 75, d. 40

42 Hollandse noten Louis XVI bakbarometer met timpaanvormige kap en tinnen schaalplaten, adres: A. Reballio, Rotterdam, 18e eeuw, h.

117 cm.

43 eiken linnenpers met lade en 2 deurtjes versierd met ebben vlakken en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 190 cm.

44 bronzen kerkkandelaar voorzien vankaarsenhouders, rustend op gedraaide stam en driepoot, circa 1900, h. 111 cm. -coll. Kanunnik J.

45 koperen tafellessenaar bekleed met velours en vergulde houten lessenaar, beide 19e eeuw -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

46 3 eiken stoeltjes met rechte rug en overtrokken met leer, 19e eeuw

47 Gelderse eiken renaissance kussenkast met geprofileerde kap, versierd met gestoken putti en ranken, met 2 deuren opgehoogd met ebben kussens en geflankeerd door gecanneleerde zijden, rustend op zwarte bolpoten, 17e eeuw, h. 200, br. 174, d. 74

48 Nain met zijde 440 x 295

49 Lori 317 x 174

50 Perzisch tapijt 300 x 196

(4)

51 Duitse mahonie babyvleugel, merk: C.C. Bender, H. Wolfframm, Dresden, br. 147 cm.

52 set van 6 mahonie stoelen waarvan 2 met armleggers, met gecontourneerde rug bekroond door kuifje en rustend op gebogen poten, 19e eeuw

53

korte staartklok met verhoogde gecontourneerde kap bekroond door goudbeschilderde engelen en atlas, de fries versierd metgoud op glasbeschildering enbeschilderde wijzerplaat, uurwerk voorzien van met maan- en datumaanduiding, adres: N. van Berchum, Schijndel,anno 1805, h. 125 cm.

54 Engelse staande klok in mahonie gefineerde kast, bekroond door bronzen arend, met beschilderde wijzerplaat, adres: John Bryson, Dalkeith, 19e eeuw, h. 224 cm.

55 Franse comtoise met emaille wijzerplaat, voorzien van koperen front en uitgerust met slagwerk en3 bellen, 19e eeuw

56 mahonie spiegel bekroond door balusters en omlijst met koperen bies, 19e eeuw, h. 103, br. 84

57 mahonie biedermeier trumeau met marmeren blad omlijst door eierlijsten, rustend op gebogen zuilen op basement, 19e eeuw, h. 80, br.

121, d. 37

58 Perzisch tapijt 305 x 218 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

59 Perzisch tapijt 187 x 131

60 2 diverse Perzische tapijten

61 vergulde Louis XV spiegel bekroond door cartouche, c-voluten enranken, 18e eeuw, h.186, br. 81

62 mahonie commode met 4 laden in gebogen front versierd met bronzen grepen, deels 18 eeuws, h. 74, br. 100, d. 52 cm.

63 beschilderde hardhouten Engels koloniale bank met gecontourneerde rug en gebogen armleggers, voorzien van resten vanpolychome beschildering, 18e eeuw, br. 206, h. 115

64 beschilderde Hindeloper kist met opklapbaar deksel enlade, versierd met decor van bloemen en landschap in cartouche, 19e euew, h.

51, br. 113

65 eiken halvemaans kastje met jalouziedeur en lade, rustend op gecanneleerde pootjes, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 73, br. 73

66 Gelderse eiken dekenkist met zadelvormig deksel en versierd met panelen in het front, 18e eeuw, h. 73, br. 115

67 eiken bedsteebankje rustend op gedraaide pootjes, renaissance-stijl, 19e eeuw, h. 46, bladmaat: 80 x 39

68 Duitse mahonie biedermeier kast bekroond door gestoken blad- en fruitmotief, met 2 deuren opgehoogd met panelen, lade en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 192, br. 107, d. 55

69 Engelse Victoriaanse palissander tafel met rechthoekig blad, rustend op gecanneleerde zuilvormige voet, uitlopend op driesprant, h. 74, bladmaat 138 x 98en set van 4 bijpassendestoelen, 19e eeuw

(5)

70 wortelnoten Amsterdams staand horloge met oplopende kap bekroond door atlas, met gegraveerde verzilverde wijzerplaat en uurwerk met volledige kalender, adres: Arie van Eeden, Haarlem, 18e eeuw, h. 283 cm.

71 eiken en noten wandklok, zgn. hangende Amsterdammer bekroond door verguld houten engelen en atlas, met opengewerkte staart, beschilderde en gegraveerde wijzerplaat, uurwerk met mechaniek van molen, adres: Brookes Amsterdam, 18e eeuw, h. 69 cm.

72 mahonie biedermeier tafel met rond marmeren blad, rustend op gestoken kolompoot, 19e eeuw, h. 58, diam. 100

73 Franse directoir commode met rood geaderd marmeren blad, uitspringend front waarin 3 laden, geflankeerd door 3/4 ronde gecanneleerde zuilen en rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 97, br. 131, d. 52

74 mahonie empire chiffoninère met 6 massieve laden, geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, rustend op tapstoelopende poten, 1e kwart 19e eeuw, h. 159, br. 100, d. 51

75 Luiks eiken hoekkastbekroond door gestoken kuif en4 bolle deuren waarvan 2 met beglaasde panelen, 18e eeuw, h. 226, br. tot de hoek 67

76 mahonie salontafel met rond marmeren blad, rustend op diabolovormige poot, h. 62, diam. 80

77 set van 6 eiken stoelen bekleed met leer en versierd met koperen siernagels

78 Keshan 292 x 202

79 Mir tapijt 325 x231

80 Perzisch tapijt 278 x 188

81 set van 4 Louis XV fauteuils met gebogen rug, armleggers en poten, versierd met gestoken rozetten en bekleed met tapisserie van dieren en florale motieven, waarvan 3 18e eeuws en 1 van latere datum

82

Hollands noten Louis XV topbureau met oplopende kap versierd met gestoken cartouche,2 deuren waarin spiegels omgeven door rocailles en waarachter interieur met vakken en laden, in de dubbelgebogen onderkast een gebogen schrijfklep en 4 laden, rustend op klauwpoten, circa 1750, h. 264, br. 165, d. 6 ...[more]

83 Hollandse eiken porseleinkast met gecontourneerde kap, stel beglaasde deuren met roedeverdeling en stel paneeldeuren onderin, rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 190, br. 160, d. 36

84 vergulde spiegel bekroond door guirlandes en bladmotieven en omlijst door parelrand, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 135, br. 72 -coll.

85 mahonie bakbarometer met timpaanvormige kap en tinnen schaalplaat, h. 106 cm.

86 stel eiken sierzuilen met gestoken kapitelen en gecanneleerde stam, h. 153 cm. en 2 bijpassende kleinere exemplaren, allen 19e eeuw

87 ovale Louis XVI tafel ingelegd met satijnhouten bies,lade in de fries en rustend op tapstoelopende poten, circa 1800, h. 71, bladmaat 100 x 67

(6)

88 ovale tafel met tapstoelopende poten, versierd met bronzen mascarons, circa 1800, h. 74, br. 115, d. 94en set van 6 mahonie biedermeier stoelen met geprofileerde rug en rustend op gebogen poten, 19e eeuw

89 groen geaderde marmeren piëdestal op vierkant basement, h. 103 cm.

90 royale ovale mahonie coulissentafel ingelegd met koperen bies en rustend op 8 gedraaide poten met wieltjes, circa 1830, h. 76, maximale bladmaat inclusief8 tussenbladen: 146 x 512

91 noten- en teakhouten bureau plat met afgeronde hoeken, 2 laden en deurtje en rustend op conische poten, mogelijk Scandinavisch, jaren '50, h. 74, bladmaat: 170 x 80

92 Hollands mahonie Louis XVI kabinet bekroond door gezaagde galerijrand, met 2 deuren versierd met zonmotieven en in de rechte onderkast 3 laden, geflankeerd door gecanneleerde zijden, circa 1780, h. 239, br. 161, d. 55

93 mahonie biedermeier linnenkastje met 2 rechte deuren waarin verdiepte panelen en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 162, br. 106, d.

47

94 eiken halvemaans kastje met opklapbaar blad, het bolle front versierd met schijndeurtjes, rustend op tapstoelopende poten, circa 1800, h. 79, br. 76, d. 38

95 mahonie biedermeier coulissentafel met rond blad, rustend op octagonale kolompoot, 19e eeuw, h. 75, maximale bladmaat inclusief3 tussenbladen: 125 x 228

96 Fries eiken kabinet bekroond door timpaan met gezwart houten vaas, met 2 deuren en enkelgebogen onderkast waarin 3 laden, circa 1800, h. 254, br. 161, d. 51

97 wortelnoten Amsterdam staand horloge bekroond door vergulde engelen en atlas, met gegraveerde wijzerplaat en uurwerk met volledige kalender, adres: Nicolaes Weijlandt, Amsterdam, circa 1750, h. 280 cm.

98 zeldzame Noord-Hollandse hangklok in noten kast, bekroond door koperen bollen en c-voluten, met verzilverde wijzerplaat en uurwerk met maan- en datumaanduiding, Amsterdam of Zaandam, circa 1730, h. 63 cm. -compleet met 3 gewichten

99 Hollandse eiken renaissance linnenpers met gecanneleerde zijden, versierd met ebben vlakken, met gestoken lade en rustend op flessenpoten, 17e eeuw, h. 124, br. 56

100 dubbelgebogen wortelnoten gefineerd bureau met 3 laden en schuingeplaatste schrijfklep, rustend op klauwpoten, h. 101, br. 95, d. 45

101 eiken gatelegtafel met gecontourneerd blad, opklapbare zijden en rustend op getorste poten, circa 1900, h. 73, br. 51, d. 90

102 Engelse wortelnoten gefineerde breakfront boekenkast met 4 beglaasde deuren ,boven versierd met roedeverdeling en 4 deuren in de onderkast, h. 216, br. 212, d. 48 -naar antiek voorbeeld-

103 royale Hollandse mahonie biedermeier boekenkast met holle fries, 4 deuren bekroonddoor halfronde bogen en rustend op bolpoten, circa 1840, h. 236, br. 289, d. 64

104 Perzisch tapijt 300 x 200

105 Tabriz 295 x 200

(7)

106 Perzisch tapijt 201 x 192

107 empire tafel met rond hardstenen blad, rustend op 3 ronde zuilen met fraaie verguld bronzen kapitelen rustendop basement met wieltjes, circa 1810, h. 71, diam. 98

108 stel mahonie empirefauteuils met rechte rug, gebogen armleggers en rustend op gebogen poten versierd met bladmotieven, bekleed met ribfluweel, 1e helft 19e eeuw

109 Hollandse mahonie biedermeier chiffonnière met geprofileerde kap versierd met robbenlijsten, met 6 laden, 19e eeuw, h. 160, br. 103, d. 49

110 Franse mahonie gefineerde commode met marmeren bovenblad, voorzien van 4 laden met bronzen beslag, 19e eeuw, h. 90, br. 122, d.

50

111 noten en wortelnoten gefineerde theetafel met opstaande rand, lade versierd met bronzen grepen en rustend op gebogen poten, 18e/19e eeuw, h. 73, bladmaat: 75 x 50

112 Engelse eiken dresser met 5 laden versierd met bronzen grepen en 2 deurtjes versierd met boogvormige panelen en geflankeerd door initialen R & O en anno 1748, h. 87, br. 187, d. 54

113 eiken Louis XVI kabinet bekroond door gestoken guirlandes en bladmotieven, met 2 deuren waarin gecontourneerde panelen, in de enkelgebogen onderkast 3 laden, 2e helft 18e eeuw, h. 242, br. 190, d. 60

114 beschilderde schouwspiegel versierd met vergulde rocailles en bladmotieven, 18e/19e eeuw, h. h. 266, br. 52

115 Engels mahonie wijntafeltje met rond blad, rustend op gedraaide poot, 19e eeuw, h. 72, diam. 96 -blad van latere datum-

116 mahonie gefineerde empire commode met 4 laden, voorzien van koperen beslag en versierd met halfzuilen, circa 1820, h. 92, br. 14. d.

62

117 Hollands mahonie gefineerde Louis XVI kabinet met stel paneeldeuren en 3 laden, versierd met galerijrand, rozetten en cannelures, circa 1790, h. 228, br. 160, d.55

118 Hollandse mahonie biedermeier coulissentafel met rond blad, rustend op diabolovormige poot, circa 1840, h. 74, maximale bladmaat met 6 tussenbladen:414 x 139

119 Engels mahonie kabinet met rechte kap, 2 deuren versierd met panelen en 4 laden versierd met bronzen grepen rustend op bracket poten, 19e eeuw, h. 218, br. 136, d. 64

120 Franse mahonie empire tafel met rond marmeren blad, rustend op 3 ronde zuilen met verguld bronzen kapitelen op basement, circa 1810, h. 75, diam.101

121 mahonie gefineerd bureau met teruglopende opstand waarin laden en ingelegd met satijnhouten bies, het blad ingelegd met leer waaronder 3 laden en rustend op tapstoelopende poten op koperen wieltjes, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 105, br. 148, d. 79

122 noten 2-zitsbankje bekleed met velours, eind 19e eeuw

123 noten Engels staand horloge met oplopende 'Amsterdamse' kap met ajourgezaagde zijden engegraveerde koperen wijzerplaat, adres:

Anthony Herbert, London, 18e eeuw, h. 262 cm.

(8)

124 2 Engelse Hepplewhite stoelen met ronde rug versierd met spijlen en rozetten, rustend op gecanneleerde poten, 18e eeuw en voetenbankje op gebogen poten, 19e eeuw

125 gebeitste mahonie tabouret bekleed met bruin leer en versierd met gestoken rozetten, rustend op gebogen poten, Louis XV-stijl, 19e eeuw

126 Engelse mahonie serveertafel met opklapbare zijden en rustend op gecanneleerde poten, h. 51, br. 105, br. 65

127 Perzisch tapijt 305 x 200

128 Perzisch tapijt 360 x 258

129 Perzisch tapijt 364 x 265

130 set van 12 Engelse mahonie stoelen waarvan 4 met armleggers, met gespijlde rug versierd met gestoken bladmotieven en rustend op tapstoelpoende poten, naar 18e eeuws voorbeeld

131 stel wit beschilderde fauteuils bekleed met florale damast en met gecanneleerde stijlen en poten, Louis XVI-stijl

132 wit beschilderde Louis XVI medaillonstoel met gebogen armen, rustend op gecanneleerde poten en versierd met goudbeschilderde meanderranden en acanthusbladmotieven, 18e eeuw

133 Hollandse mahonie biedermeier coulissentafel met rond uitschuifbaar blad en rustend op vaasvormige poot, 19e eeuw, h. 74, maximal bladmaat met 3 tussenbladen: 125 x 263

134 Engelse mahonie tallboy met 8 laden versierd met bronzen grepen enhangoortafeltje met opklapbare zijden, rustend op gebogen poten, beide naar antiek voorbeeld

135 wortelnoten Louis XIV commode met gecontourneerd blad, in het orgelgebogen front 2 laden en rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h. 75, br. 80, br. 51

136 Hollands wortelnoten gefineerd miniatuur bureau met interieur achter schuingeplaatste schrijfklep en voorzien van 3 laden in de dubbelgebogen onderkast, 18e eeuw, h. 50, br. 42, d. 26

137 Friese stoelklok met beschilderde wijzerplaat en versierd met beschilderde en vergulde metalen ormamenten, 19e eeuw, h. 76 cm.

138 Friese stoelklok met beschilderde en vergulde metalen ornamenten en beschilderde wijzerplaat, h. 72 cm. -naar antiek voorbeeld-

139 biedermeier kinderfauteuil met rechte armleggers en rustend op gebogen poten met wieltjes, bekleed metgele stof, 19e eeuw

140 Frans mahonie Louis XVI bureau met bronzen galerijrand, cilindrische schrijfklep, ingelegd met koperen bies en 3 laden geflankeerd door geprofileerde bronzen zijden en rustend op tapstoelopende poten, circa 1780, h. 100, br. 97, d. 51

141 Engelse noten vitrinekast met oplopende kap, 2 deuren waarin beglaasde panelen en ingelegd met florale satijnhouten marquetterie, in de gebogen onderkast 3 laden en rustend op verhoogde gebogen poten, 19e eeuw, h. 220, br. 154, d. 40

(9)

142 Engelse noten tafel met gecontourneerde rand, ingelegd met florale satijnhouten marquetterie en rustend op gebogen poten en set van6 bijpassende stoelen waarvan 2 met armleggers, 19e eeuw, afm. tafel: 75 bladmaat: 109 x 73

143 Victoriaans noten naaitafeltje met opklapbaar blad, ingelegd met florale marquetterie en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw, h. 75, br. 55, d. 39

144 mahonie gefineerde empire secretaire met lade, interieur achter schrijfklep en stel deurtjes onderin, versierd met bronzen kariatiden en beslag, afgedekt met marmeren blad, circa 1815, h. 144, br. 98, d. 47

145 wit beschilderde bureaustoel met gebogen armen, versierd met bladmotief en rustend op draaibare voet, bekleed met bruin leer, Louis XVI stijl, 19e eeuw

146 Franse comtoise met geprofileerde houten rand en harpslinger, adres: Les Fr. Ferrenet a Foncine, 19e eeuw

147 mahonie art nouveau schouwspiegel bekroond door ingelegde satijnhouten bloem, de fries beschilderd met rozen in een vaas, gesigneerd F. Reijenga, circa 1900, h. 186, br. 106

148 noten vintrinekast met timpaanvormige kap met deur waarin beglaasd paneel en rustend op verhoogte voet en versierd metintarsia en parquetterie, h. 184, br. 84, d. 35 cm.

149 Esphahan 320 x 220

150 Keshan tapijt 380 x 285

151 Mir loper 288 x 81

152 Heriz loper 326 x 90

153 Engels koloniale Militairy campaign split chest met rechte schrijfklep en 4 laden, rustend op wieltjes, 19e eeuw, h. 107, br. 101, d. 49

154 royale 18-lichts bronzen bolkroon met gebogen armen, brede vetvangers en hangend aan zwarte ijzeren staaf, 19e eeuw, h. 120 cm.

(gemeten excl. stang en ketting) -met electrische inrichting van latere datum-

155 royale 18-lichts bronzen bolkroon met gebogen armen, brede vetvangers en hangend aan zwarte ijzeren staaf, 19e eeuw, h. 150 cm.

156 Hollands eiken panelenkast, de kap versierd met getanden lijsten, met 2 deuren voorzien van verdiepteebben panelen en geflankeerd door gecanneleerde zijden, deels17e eeuws, h. 212, br. 175, d. 70 cm.

157 stel beuken houten ridderstoelen met gebogen armleggers rustend op klauwpoten en bekleed met gobelin, 19e eeuw

158 mahonie ziekentafeltje met opklapbaar blad, rustend op zuilvormige poot op basement, 19e eeuw, h. 70, br. 68

159 Hollands mahonie Louis XVI klapbuffet met opklapbaar blad, versierd met getande lijsten, met 2 laden en 2 deurtjes, geflankeerd door afgeschuinde gecanneleerde zijden, rustend op tapstoelopende poten, circa 1780, h. 96, br. 120, d. 62

160 3-lichts koperen boulilotte lamp met verstelbarre beschilderd metalen kap, h. 70 cm.

(10)

161

Hollandse esdoornwortel gefineerde Willem III bonheur-du-jour bekroond door gezwarte timpaanvormige lijst, met 2 gebogen beglaasde deuren, geflankeerd door balusters en kaarsendragers, in de gebogen onderkast voorzien vandeur en 2 zijdeuren, rustend op gebogen poten, circa 1870, h. 187, br. 112, d ...[more]

162 Franse mahonie sofa met aflopende gecontourneerde rug, gebogen zijden en rustend op gestoken klauwpoten, versierd met acantusbladmotief, circa 1830, br. 176 cm.

163 Duitse noten en wortelnoten biedermeier secretaire bekroond door timpaan, met rechte schrijfklep en 4 laden, rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 185, br. 102, d. 53

164 Engels mahonie George IIIbureau met schuingeplaatste klep en 4 laden versierd met bronzen grepen en ingelegd met satijnhouten bies, circa 1790,h. 107, br. 105, d. 55 cm.

165 mahonie empire secretaire a abattant met lade, rechte schrijfklep en 2 deuren, geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, rustend op blokpoten, h. 153, br. 98, br. 57

166 gestoken eiken kastje met 2 deurtjes versierd met reliëf van cirkelmotieven, rustend op verhoogde gedraaide voet, 19e eeuw, h.144, br.

96, d. 36

167 Hollandse mahonie biedermeier coulissentafel metrond blad, rustend op sluiervormige poot, circa 1830, h. 75, maximale bldmaat met 2 tussenbladen 112 x 202

168 7 mahonie biedermeier eetkamerstoelen waarvan 1 met armleggers, rustend op sabelpoten en bekleed met ribfluweel, 19e eeuw

169 mahonie empire fauteuil met rechte rug, armleggers gedragen door kariatiden en rustend op klauwpoten, 1e kwart 19e eeuw

170 Hollands mahonie empire kabinet met rechte geprofileerde kap, 2 deuren geflankeerd door halfronde zuilen met bronzen kapitelen, in de rechte onderkast 3 laden versierd met bronzen grepen en rustend op tapstoelopende poten, circa 1810, h. 208, br. 150, d. 59

171 mahonie empire commode met hardstenen blad, 4 laden versierd met bronzen knoppen en geflankeerd door halfronde zuilen, circa 1820, h. 102, br. 124, d. 60 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

172 mahonie Louis XIVtheetafel met opstaande rand, schijnlade en 2 zijladen versierd met bronzen grepen en rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h. 73, br. 78, d. 49

173 mahonie biedermeier fauteuil met gebogen rug, armleggers versierd met reliëf van acanthusblad en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw

174 Franse rozenhout gefineerdeLouis XV commode met gecontourneerd marmeren bovenblad, voorzien van 3 laden in het gebogen front en versierd met bronzen beslag, circa 1750, h. 88, br. 102, d. 49

175 beschilderde houten halbank met rijkgestoken rugleuning versierd met rocailles, c-voluten en bladmotieven, 1e helft 18e eeuw, h. 113, br. 160, d. 33

176 mahonie Louis XVI bureau met schuingeplaatse schrijfklep waaronder 3 laden versierd met bronzen grepen en geflankeerd door afgeschuinde gecanneleerde zijden, rustend op tapstoelopende poten, circa 1780, h. 112, br. 114, d. 57

177 fraaie 3-slags schildpad spiegel met gecontourneerde bovenrand, kantelbaar middendeel en rustend op ivoren bolpootjes, 19e eeuw, h.

81, br. uitgeklapte 105

(11)

178 mahonie empire gueridon met zwart hardstenen bovenblad, gedragen door 3 bewertkte zuilen versierd met beestenkoppen en verbonden door een marmer plateau, circa 1820, h. 86, diam. 49

179 stel Engels koloniale vergulde stoelen met gecontourneerde rug en fraai gestoken reliëf van ranken en galerijranden, rustend op gestoken poten, zgn. Maids of honour chairs, 16/17e eeuw, herkomst volgens overlevering: Hampton Court

180 Hollands palissander gefineerd Louis XIV kabinet met oplopende kap bekroond door gestoken cartouche, met 2 deuren en 3 laden in

"bakwaaier", circa 1740, h. 235, br. 174, d. 64

181 mahonie empire buffet met uittrekbaar buffetrek en 2 deurtjes geflankeerd door halfzuilen, circa 1810, h. 85, br. 94, d. 60

182 Engels mahonie bibliotheektrapje met opklapbare boventrede, gecontourneerde zijden en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 70, d. 79

183 mahonie vitrinekast met opengewerkte fries, 2 deuren waarin beglaasde panelen en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 185, br. 90, d.

45

184 mahonie biedermeier coulissentafel met uitschuifbaar rond blad, ingelegd met satijnhouten bies, rustend op opengewerkte kolompoot op basement, 1e helft 19e eeuw, h. 78, maximale bladmaat inclusief5 tussenbladen 373 x 128 -3 bladen niet bijpassend-

185 mahonie biedermeier coulissentafel met rond uittrekbaar blad, rustend op sluiervormige poot, 19e eeuw, h. 75, diam. 108 -zonder tussenbladen

186 set van 6 mahonie empire stoelen met rechte rug en rustend op sabelpoten, 1e kwart 19e eeuw

187 Zaanse mahonie en eiken stoelklok bekroond door bel en met stoffen wijzerplaat, h. 64 cm. -vervaardigd van oude delen-

188 antiek gobelin met voorstelling van dansende figuur met tamboerijn naast boom, omgeven door florale sierrand, vermoedelijk Frankrijk, 17e eeuw, h. 244, br. 124

189 Heriz tapijt 290 x 168

190 Chinees tapijt 155 x 95

191 6 moderne leren designstoelen met gebogen armleggers, circa 1980

192 Engelse mahonie en noten gefineerde salontafel met ovaal blad, 19e eeuw, bladmaat: 136 x 98 en wortelnoten butlertray

193 Zeeuwse eiken renaissance kast met geprofileerde kap versierd met ebben robbenlijsten en mascarons, met 4 deuren opgehoogd met ebben kussens en geflankeerd door kariatiden, rustend op zwarte bolpoten, 17e eeuw, h. 160, br. 166, d. 68

194 Hollandse eiken renaissance kast met geprofileerde kap, gestoken fries versierd met ranken en vaas, met 4 deuren waarin verdiepte panelen, geflankeerd door gecanneeleerde zijden en rustend op flessepoten, 17e eeuw, h. 190, br. 145, d. 62

195 Engels eiken buffetkast met vitrine opstand, voorzien van 2 deuren, de onderkast voorzien van twee deuren en twee laden, circa 1880, h. 197 br. 106 d. 43 cm.

196 Engels mahonie gefineerd staand horloge, met inlegwerk, voorzien van 8-daags uurwerk, adres: Kidd Whitby, hoogte: 211 cm.

(12)

197 Engels eiken staand horloge met rechte kap voorzien van beschilderde wijzerplaat en florale motieven, 19e eeuw, hoogte: 208 cm.

198 eiken hoekkastje met paneeldeurtje, 18e eeuw, h. 102, d. tot de hoek 52 cm -reconstructies-

199 set van 6 coromandel art deco stoelen met rechte rug en rustend op sledepoten, circa 1920

200 antieke eiken gatelegtafel met ovaal blad, 18e eeuw, h. 76, bladmaat: 98 x 120

201 spiegel in mahonie gefineerde lijst, versierd met halfzuilen en koperen ornamenten, 19e eeuw, h. 134, br. 66

202 Hollandse eiken hoekkast met gebogen front waarin 2 jaloeziedeuren en lade, circa 1780-1800, h. 225,br. tot de hoek 63

203 Engels eiken staand horloge met timpaanvormige kap, bekroond door arend en koperen bollen, met verzilverde wijzerplaat, adres:

Seraflon Snainton, circa 1800, h. 231 cm. (slinger defect)

204

Hollands wortelnoten gefineerd Louis XV topbureau met oplopende kap, versierd met gestoken cartouche, met 2 deuren versierd met rocailles, met schuingeplaatste schrijfklep, in de dubbelgebogen onderkast 3 laden, rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 250, br. 135, d. 62

205 vruchtenhouten Frans ladenkastje met 3 lades en rustend op gebogen poten, h. 89 cm.

206 eiken dekenkist versierd met gotische motieven in de panelen, circa 1900, h. 58, br. 100

207 Gelderse eiken kussenkast met geprofileerde kap, de fries versierd met gestoken ranken, met 2 deuren opgehoogd met ebben kussens en rustend op zwarte bolpoten, 17e eeuw, h. 212, br. 179, d. 72

208 set van 8 Engelse eiken stoelen met rechte rug en zitting, circa 1900

209 fraaie gepolitoerde Hollandse mahonie biedermeier salontafel met rond blad, rustend op sluiervormige poot, circa 1830, h. 64, diam. 94

210 5-lichts bronzen kroonlamp versierd met strengen geslepen kristallen kralen, geslepen pegels en hangende pegels, h. 67 (gemeten exclusief ketting)

211 Engels palissander gefineerd Victoriaans naaitafeltje met opklapbare zijden, lade en wolzak en rustend op liervormige poot, 19e eeuw, h. 69, br. 49, d. 45

212 beschilderde houten Louis XVI wandtafel met marmeren blad, versierd met gestoken rozetten en rustend op gecanneleerde tapstoelopende poten, circa 1780, h. 90, br. 84, d. 61

213 Hollandse noten barok pastoorskast met geprofileerde kap, 2 deuren waarin verdiepte panelen, lade en rustend op bolpoten, 18e eeuw, h. 205,. br. 190, d. 70

214 Spaanse kastanjehouten reistafel rustend op schragenpoten, verbonden door 2 gekruiste ijzeren stijlen, 17e eeuw, h. 76, bladmaat: 108 x 66

215 mahonie empire tafel met pietra dura ingelegd marmeren blad versierd met bloemenvaas met vlinders en vogels, rustend op cilindrische zuil op basement, met bronzen montuur, circa 1810, h. 71, diam. 82

(13)

216 Spaanse vruchtenhouten kast met stel deuren voorzien van cassette verdeling en smeedijzeren slot, rustend op slofpoten, 18e eeuw, h.

168, br. 113, d. 60

217 mahonie empire fauteuil met rechte rug, de armleggers gedragen door gestileerde zwanenhalzen en rustend op klauwpoten, 1e helft 19e eeuw

218 Engelse vruchtenhouten pembroke tafel met opklapbare zijden en rustend op gedraaide poten met wieltjes, 19e eeuw, h. 71, br. 108, d.

64

219 Qhoum 220 x 140

220 Kurdistan 275 x 175

221 vergulde spiegel met meanderrand, de fries versierd met reliëf van mascaron en ranken, 19e eeuw, h. 109, br. 68

222 marmeren zuil versierd met verguld bronzen kapitelen en rustend op vierkant basement, 19e eeuw, h. 111 cm.

223 Franse vergulde wandtafel met marmeren blad, rustend op gecanneleerde poten, verbonden door een gebogen rgel, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 75, bladmaat: 100 x 60 -blad met restauraties-

224 stel beschilderde zachthouten renaissance zuilen met gestoken kapitelen en reliëf van palmbladeren, 17e eeuw, h. 99 cm.

225 3 moderne stoelen met kuipvormige rug, rode kussens en gepolijst metalen achterzijde, ontwerp: El Lissitzky, uitvoering Tecta, circa 1990

226 Spaanse kastanjehouten bank met rechte rug en armleggers, 18e/19e eeuw, br. 175 cm.

227 flipperkast, merk Bally, model The Six Million Dollar Man, 1978

228 8 Italiaanse designkuipstoeltjes met kunststof rug en zitting, bekleed met rode stof en rustend op verchroomd metalen draaipoot, circa 2000, model Sina Swivel Chair, ontwerp: Uwe Fischer voor B & B

229 glazen design bijzettafeltje met zwarte druppelvormige voet, h. 53, diam. 45

230 moderne kersenhouten tafel met 2 laden, rustend op tapstoelopende poten met aluminium sokken, h. 76, bladmaat: 240 x 85

231 lange spiegel met goudbeschilderde rand versierd met floraal reliëf, h. 256, br. 47 -matige staat-

232 eiken tafel rustend op schragenpoten en13 diverse boeren stoelen, afm. tafel: 75, bladmaat: 180 x 84

233 beschilderde smeedijzeren bank met gebogen zijden en gestoffeerd kussen, 19e eeuw, br. 141 cm.

234 Engelse mahonie tafel met rond blad, rustend op kolompoot en4 bijpassende balloonback stoelen, 19e eeuw, afm. tafel: 75, diam. 125

235 eiken scabello versierd metkinderkopje en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw

(14)

236 gebeitst beuken stoel met rotan rug en zitting, omlijst met gestoken stijlen en rustend op gebogen poten, Louis XV-stijl, 19e eeuw

237 Friese eiken staartklok bekroond door verguld houten engelen en atlas en voorzien van beschilderde wijzerplaat versierd metbruidskrans, 19e eeuw, h. 149 cm.

238 Chinese kast met opklapbaar blad in 2 delen en 2 deurtjes, versierd met bronzen slotplaten, h. 92, br. 94, d. 54

239 Chinees 8-slags kamerscherm met geborduurde afbeelding van landschappen en op de achterzijde versierd met kaligrafie, h. 172, br.

180

240 antieke Hollandse duwslede met beschilderde florale motieven en gestoken sierornamenten, gedateerd 1671, h. 97

241 octagonale Amsterdamse school tafel rustend op 4 gecanneleerde zuilen op basement, afm.: 74, br. 140 en set van 10 bijpassendestoelen, circa 1925

242 coromandel Amsterdamse school drankenkastje met opklapbaar blad en interieur met glazenhouders, circa 1925, h. 75, br. 50, d. 55

243 eiken art deco kapstok met verchroomde haken, waaronder wandkleed met art deco motieven, gemerkt: Wimba, circa 1920, br. 101 cm.

244 Perzisch tapijt 187 x 125

245 poef 50 x 50

246 moderne wortelnoten bakbarometer met timpaanvormige kap in Louis XVI-stijl, h. 126 cm.

247 spiegel met vergulde kuif en omlijst door geprofileerde zwarte lijst, 19e eeuw, h. 110, br. 49

248 mahonie biedermeier kapspiegel met gebogen zijden, 19e eeuw

249 set van 6 Engelse windsor stoelen waarvan 2 met armleggers, met gespijlde rug en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw

250

Franse eiken boekenkast bekroond door gestoken fruitmand, met 2 beglaasde deuren geflankeerd door fruit- en bladmotieven en 2 deuren versierd met opgehoogde gestoken panelen, rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h. 225, br. 136, d. 51 -coll. Kanunnik J.

251 Engelse eiken gatelegtafel met opklapbare zijden, rustend op gedraaide poten, circa 1700, h. 76, br. 107

252 wortelnoten porseleinkast met oplopende kap, 2 deuren waarin beglaasde panelen, in de dubbelgebogen onderkast 3 laden, rustend op klauwpoten, h. 223, br. 190, d. 50 -naar antiek voorbeeld-

253 orgelgebogen wortelnoten bureau met schuingeplaatste schrijfklep, 3 laden en rustend op klauwpoten, h. 110, br. 107, d. 49 -naar antiek voorbeeld-

254 mahonie biedermeier kaarttafel met opklapbaar halfrond blad, rustend op gedraaide poten, 19e eeuw, h. 74, br. 70

255 moderne Italiaanse glazen tafel rustend op RVS poten, ontwerp: Marco Zanuso, uitvoering: Zanotta, 1984, h. 70, bladmaat: 90 x 200

(15)

256 moderne Italiaansezwart marmeren tafel met ovaal blad, rustend op 2 halfronde poten, uitvoering: Cappelini, h. 74, bladmaat: 210 x 110

257 modern 3-delig Italiaans glazen kamerscherm versierd met met geblokt glas, ontwerp: Vittorio Livi voor Fiam, h. 164, br. 3 x 65

258 gepatineerde metalen schemerlampvoet versierd met palmetten en klauwpootjes, circa 1900, h. 64 cm

259 Hollandse zwartgepolitoerde Willem III breistoel met kuipvormige rug en rustend op gecanneleerde pootjes, circa 1870

260 mahonie theekastje met afneembaar dienblad, geslepen glazen ruitjes en rustend op tapstoelopende poten, circa 1900, h. 79, br. 86, d.

55

261 noten gefineerde commode met 5 laden versierd met biesintarsia, voorzien van marmeren blad in twee delen, circa 1900, h. 77, br. 112, d. 60

262 koloniale hardhouten kist versierd met koperen hoekstukken en slotplaat, 18e/19e eeuw, h. 33, br. 56, d. 43

263 koloniale teakhouten scheepskistje met koperen beslag en handgrepen, 19e eeuw, h. 19, br. 46, d. 27

264 stel eiken hoekbanken bekleed met groene velours en rustend op gedraaide poten verbonden door een regel, 19e eeuw

265 eiken halbank met rechte armleggers, versierd met panelen in de rug en rustend op getorste poten, 19e eeuw, br. 105 cm. -coll.

266 Engelse mahonie George II hangoortafel met opklapbare zijden, rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h. 70, br. 121

267 eiken herenfauteuil met hoge rechte rug en armleggers en mahonie biedermeier fauteuil met gebogen armleggers, beide 19e eeuw

268 zwart lederen designfauteuil met verchroomd buisframe armleggers en draaibare poot, model: EA 124,ontwerp: Charles Eames,uitvoering: Vitra

269 stel moderne stoelen met hoge kuipvormige rug, rustend op tapstoelopende poot op verchroomde viersprant, zgn.Cone chairs, ontwerp:

Verner Panton

270 glazen design salontafel met afgeronde hoeken, jaren '80, h. 37, blad,maat 142 x 90

271 Gispen design fauteuil met gebogen rug en armleggers en verende verchroomd buis zitting, model412, uitvoering Van der Stroom, Asperen

272 wortelnoten hangvitrine met beglaasde deur in 18e eeuwse stijl, h. 69 cm.

273 mahonie biedermeier bank met rechte rug, gebogen armleggers en rustend op gebogen poten, circa 1830, br. 171 cm.

274 Engels eiken staand horloge met rechte geprofileerde kap bekroond door koperen bollen, met gegraveerde wijzerplaat, adres: Richard Scholfield, 18e eeuw, h. 217 cm.

275 Friese stoelklok omlijst door beschilderde en verguld metalen ornamenten en beschilderde wijzerplaat, 19e eeuw, h.68 cm.

(16)

276 spiegel in verzilverde lijst met afgeronde hoeken, 19e eeuw, h. 67, br. 51

277 mahonie boekenkast met stel beglaasde deuren in de terugliggende bovenkast, voorzien van stel paneeldeurtjes en laden onderin, versierd met cannelures en gestoken motieven, h. 220 , b. 107, d. 44

278 eiken halbank met rechte rug, versierd met panelen en bekroond door leeuwenmascarons, rustend op gedraaide poten verbonden door een kruisregel, 19e eeuw, br. 115

279 Engels mahonie bureau ministre met 10 laden, versierd met bronzen grepen en ingelegd met bruin leer, 19e eeuw, h. 80, bladmaat122 x 180

280 Duitse noten ladenkast met 3 rechte laden, versierd met bronzen grepen en rustend op tapstoelopende poten, 18e eeuw, h. 90, br. 118, d. 51

281 Hollandse eikenbiedermeierklepsecretaire met 4 laden en interieur achter schrijfklep, circa 1840, h. 168, br. 113, d. 52

282 eiken scheepssecretaire met interieur voorzien van vakverdeling en laatjes, voorzien van bronzen grepen, 19e eeuw, h. 53, br. 95, d. 30

283 gebogen beuken 2-zitsbankje met pitriet zitting, toegeschreven aan Thonet, circa 1900

284 leren clubfauteuil met brede armleuningen, h. 83, br. 90, d. 95

285 mahonie gefineerde empire commode met marmeren bovenblad, voorzien van 4 laden geflankeerd door zuilen, versierd met verguld beslag, circa 1820, h. 100, br. 130, d. 57

286 Hollandse mahonie gefineerde wandetagère met spiegelachterwand en gecontourneerd bovenblad, circa 1830, h. 97, br. 100, d. 44

287 beschilderde houten Louis XVI wandconsole met spiegel en marmeren blad, versierd met gestoken rozetten, vaasornament en cannelures, circa 1780, h. 72, d. 60, d. 26, spiegel: 72 x 40

288 mahonie Charles X tafel met rond witmarmeren blad, rustend op vaasvormige kolomvoet uitlopend in gestoken klauwen, circa 1830, h.

73, diam. 105 cm.

289 Hollandse mahonie empire chiffonnière met 6 brede laden versierd met houten knoppen en geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, rustend op blokpoten, circa 1810, h. 159, br. 122, d. 57

290 Hollands wortelnoten Louis XV kabinet met oplopende kap versierd met gestoken cartouche omgeven door c-voluten, met 2 deuren, in de dubbelgebogen onderkast 4 laden, rustend op klauwpoten, circa 1750, h. 225, br. 167, d. 61

291 Engelse joint stool rustend op gedraaide poten verbonden door een regel, 19e eeuw

292 Engelse eiken gatelegtafel met opklapbare zijden en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw, h. 72, br. 75, d. 34

293 mahonie Louis XVI kinderstoel met rechte rug, gebogen armleggers en rustend op gecanneleerde poten, 18e eeuw

294 Hollands mahonie Louis XIV wandtafel met opstaande gewelfde rand, in het orgelgebogen front 2 lade en rustend op gebogen klauwpoten, 2e kwart 18e eeuw, h. 78, br. 82, d. 50

(17)

295 mahonie empire buffet met marmeren bovenblad, 2 laden en 2 rechte deurtjes, geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, circa 1810, h. 100, br. 123, d. 55 -blad gebroken-

296 decoratieve goudbeschilderde spiegel versierd met reliëflijst en acanthusbladmotief, h. 65, br. 32

297

Hollandse eiken renaissance kast met geprofileerde kap, gestoken fries waarop figuren, ranken en mascarons,4 deuren waarin panelen met gestoken vogels omgeven door ebben lijsten en geflankeerd door gecanneleerde zuilen, rustend op bolpoten, 17e eeuw, h. 212, br.

175, d. 74

298 stel verchroomd metalen draadfauteuils, jaren '60

299 verchroomd metalen serveertafeltje met 2 glazen bladen, jaren 30

300 eikenvoltaire bekleed met velours, circa 1890

301 Hollandse wortelnotenn gefineerde Louis XV porseleinkast met gecontourneerde kap, stel beglaasde deuren met roedeverdeling en 3 laden in de dubbelgebogen onderkast, rustend op klauwpoten, circa 1750, h. 250, br. 218, d. 55

302 Duits noten biedermeier penantkastje met lade en 2 deurtjes, rustend op bolpootjes, 19e eeuw, h. 80, br. 80, d. 48

303 Hollands mahonie gefineerd klapbuffet voorzien van jaloeziedeur en rustend op gebogen pootjes, overgang Louis XV/Louis XVI, circa 1775, h. 96, br. 98, d. 60

304 Hollandse iepen commode met gecontourneerd blad en recht front waarin 4 laden, 18e eeuw, h. 75, br. 82, br. 58

305 mahonie theetafel met afneembaar glazen blad, voorzien van neerklapbare wangen en spijlen in de zijkanten, rustend op gebogen poten, circa 1900, h. 78

306 eiken kussenkastje met deur voorzien van 4 panelen, versierd met cannelures en rustend op bolpoten, eind 19e eeuw, h. 151, br. 100, d. 50

307 noten biedermeier bank met gebogen rug en rustend op gebogen poten, 19e eeuw, br. 184 cm.

308 eiken halvemaan kastje voorzien van 2 jaloeziedeurtjes, laaatje en galerijrand, rustend op tapstoelopende poten, 19e eeuw, h. 82, br.

79, d. 41

309 mahonie tilttop tafeltje met rond blad, 19e eeuw, h. 73, diam. 53

310 2-zitsbankje en fauteil met blauwe kussens enverchroomd metalen montuur, model: LC2, ontwerp: Le Corbusier, uitvoering: Cassina

311 stel armfauteuils met gebogen armen, rustend op draaibare metalen voet, ontwerp: Geoffrey Harcourt, uitvoering Artifort

312 moderne zwartleren fauteuil met gebogen armleggers

313 designstoel met gezwart houten armleggers, rustend op verchroomd verendbuisframe poot, uitvoering: Ahrend, jaren '50

(18)

314 stel gecanneleerde zandstenen consoles versierd met reliëf van fruitmotieven, 18e eeuw, h. 84, br. blad: 205, afgedekt met glazen en gemarmerd kunststof blad

315 palissander gefineerde speeltafel met vilt ingelegd blad en voorien van lade, rustend op tapstoelopende poten, circa 1800, h. 78, br. 86, d. 42

316 eiken dekenkistje met 2 panelen in het front en versierd met cannelures, 17e eeuw, h. 60, br. 88, d. 43

317 Hollandse eiken hoekkast met lade en 4 schijn jalouziedeuren in het gebogen front, 1e kwart 19e eeuw, h. 220, br. 90, d. 56

318

Hollandse eiken renaissance kast met geprofileerde kap, de fries versierd met gestoken ranken, met 4 deuren waarin verdiepte panelen en geflankeerd door gecanneleerde zijden, 2 laden geflankeerd door gestoken mascarons en rustend op zwarte bolpoten, 17e eeuw, h.

207, br. 75, d. 66

319 eiken credens met 1 deur, versierd met reliëf van ranken en vogels, rustend op verhoogde gedraaide voet, renaissance-stijl, 19e eeuw, h. 163, br. 80, d. 42 -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

320 eiken mangelbak met 4 rollen, circa 1900

321 3 smeedijzeren tafeltjes voorzien van blad ingelegd met 16e eeuwse tegels, afmetingen: 50 x 60 x 60 en 47 x 30 x 30

322 Franse comtoise met emaille wijzerplaat voorzien vancentrale secondewijzer, 19e eeuw, diam. 30 cm

323 pendule in noten behuizing voorzien van bronzen wijzerplaat met gegraveerde cijferring, 19e eeuw, h. 33 cm

324 eiken bureau plat ingelegd met groen leer, met 2 laden in de fries en rustend op getorste poten verbonden door een H-regel, 19e eeuw, h. 75, bladmaat: 199 x 99

325 mahonie nachtkastje met marmeren bovenblad, voorzien van lade en paneeldeurtje, circa 1860, h. 75, br. 40, d. 35

326 beschilderde grenen stokbrodenkast, circa 1900, h. 86, br. 33, d. 32

327 bronzen 6-lichts kroonlamp met gebogen armen, circa 1700, h. 48 cm. (exclusiefophangstang)

328 eiken theetafel met rechthoekig blad, rustend op bewerkte poten verbonden door etagèreblad, circa 1900, h. 72, bladmaat: 70 x 53

329 schouwspiegel met vergulde geprofileerde lijst versierd met floraal reliëf, 19e eeuw, h. 139, br. 82

330 Hollandse mahonie biedermeier stomme knecht met uitklapbaar bovenblad, laatje en etagèreblad, circa 1840, h. 93, br. 53, d. 44

331 verchroomd metalen lounge chair, model LC4, ontwerp: Le Corbusier, uitvoering jaren '80/'90

332 eiken hangvitrine met oplopende kap, versierd met gestoken kuif enbeglaasde paneeldeur, 19e eeuw, h. 89, br. 94

333 moderne staande verchroomd metalen design schemerlamp met holle kap en 2 ronde buizen als stam, uitvoering: Dijkstra, h. 200 cm. - 1 lichtje mist-

(19)

334 Italiaanse glazen design tafel met glazen blad, rustend op aluminium voet verbonden door eiken plank, model M.T. Minimum, ontwerp:

Phillippe Stark, 1998,uitvoering Cassina, h. 71 cm, 210 x 85 cm en 8 bijpassende kersen stoelen bekleed met rood leer

335 5 Italiaanse design kunststof klapstoeltjes met gezwarte metalen frame, ontwerp: Andries Onck & Kazuma Yamaguchi

336 set van 4 modernezwarte kunststof krukjes op verchroomd metalen poot, ontwerp: Marco Maran, uitvoering Max design

337 set van 4 moderne oranje kunststof krukjes op verchroomd metalen poot, ontwerp: Marco Maran, uitvoering Max design

338 2 blauw stoffen Italiaanse designpoefen

339 wortelnoten porseleinkast met oplopende kap, bekroond door cartouche, met 2 beglaasde deuren en dubbelgebogen onderkast waarin 3 laden, rustend op klauwpoten, Louis XV-stijl, h. 228, br. 159, d. 50

340 Hollands mahonie biedermeier penantkastje met lade en 2 deurtjes waarin gecontourneerde panelen, rustend op bolpoten, 19e eeuw, h.

94, br. 99, d. 45

341 antieke blauw geschilderde trap, h. 168 cm.

342 bronzen godslamp met 8 lichtpunten, 17e/18e eeuw, h. 40 cm

343 eiken miniatuur linnenpers, zogenaamd meesterstukje, voorzien van 3 laatjes, 19e eeuw, h. 70 cm

344 stel beschilderde houten zuilen met gecannleerde stam en vierkant bovenblad, h. 125 cm.

345 mahonie gefineerd kapspiegeltje voorzien van basement met 2 laatjes, circa 1860, h. 60 cm

346 Hollandse eikenen palissander kussenkast met rechte kap, stel deuren metcassetteverdeling en lade onderin, versierd met gezwarte stukken en rustend op bolpoten, 17e eeuw, h. 205, br. 190, d. 75

347 Larense stoelklok bekroond door boogvormige kap en vergulde fries, met beschilderde wijzerplaat en uurwerk met wekkermechaniek, gesigneerd: Hendrik Ruempol, Laren, anno 1767, h. 75 cm. -compleet met 4 gewichten-

348 Amerikaanse mahonie pubklok ingelegd met fijnhouten bies en omlijst door gecontourneerde rand en gestoken takmotieven, adres: F.

Dutten, Boston, 19e eeuw, h. 81 cm.

349 Engelse tafelklok in noten behuizing, voorzien van verzilverde wijzerplaat, circa 1900, h. 35 cm

350 Franse oeuil de boeuf klok met zwarte gecontourneerde rand, 19e eeuw, h. 37 cm.

351 oeuil de boeuf wandklok met ovale wijzerplaat in gezwarte lijst met floraal decor, circa 1880, h. 28

352 4 kersen gefineerde multiplex design stoelen met kuipvormige rug en rustend op conische poten, bekleed met zwart leer en kussens

353 moderne wit kunststof tafel rustend op vierkante zuil, h.72, bladmaat 135 x 135

(20)

354 stel vierkante kunststof designfauteuils op chromen plateau, bekleed met blauw vilt, jaren '80

355 Edra designbank

356 wenge houten buffetkast met 8 witte deurtjes voorzien van rechte grepen, rustend op ijzeren pootjes, ontwerp: Cees Braakman, uitvoering: Pastoe, jaren '50, h. 180, br. 185, d. 45

357 Friese stoelklok omlijst door beschilderde en verguld metalen ornamenten en beschilderde wijzerplaat, op fraai gestoken stoel, 19e eeuw, h. 75 cm.

358 Friese stoelklok omlijst door beschilderde en verguld metalen ormamenten en beschilderde wijzerplaat, 19e eeuw, h. 72 cm.

359 Franse rozenhouten secretaire met marmeren bovenblad, gebogen front waarin schrijfklep en 2 deuren, rustend op bronzen klauwpoten, overgang Louis XV/XVI, circa 1770, h. 128, br. 97, br. 43

360 stel noten Nieuwe Kunst armfauteuils met rechte rug en aflopende armleggers, circa 1910

361 Franse comtoise bekroond door zonmotief en hoornen des overvloeds, met geëmailleerde wijzerplaat, adres: Chevenart a Corbeil, met vouwslinger met glazen lens, 19e eeuw

362 schemerlamp met gepatineerde en verguld bronzen voet en rustend op marmeren basement, empire-stijl, h. 68 cm

363 8-lichts messing kroonlamp versierd met geslepen kristallen kralen en pegels, h. 70 cm. (exclusiefkettting)

364 Hollands mahonie bieremeier wangentafeltje met gecontourneerd blad en lade, rustend op gebogen poten, circa 1860, h. 76, bladmaat:

70 x 53

365 mahonie biedermeierwangentafeltje met vierkant blad voorzien van 4 gecontourneerde wangen, rustend op kolompoot, circa 1860, h.

72, bladmaat: 42 x 42

366 mahonie biedermeier armfauteuil versierd met gestoken rozetten en florale motieven, cireca 1830

367 lot divers waaronder mahonie salontafel, kuipvormige dienblad, mahonie thee-emmer en gedeeltelijk kinderserviesje, allen 19e eeuw

368 faux bamboo plantentafeltje met vierkant blad ingelegd met florale tegels, circa 1890, h. 74

369 eiken halbank met opklapbare zitting en hoge rugleuning, versierd met gestoken panelen en cannelures, 18e eeuw, h. 110, br. 110, d.

47

370 mahonie ladenkastje met 3 laden en uitschuifbaar schrijfblad ingelegd met leer, versierd met intarsia, h. 67, br. 88, d. 50

371 kuipvormige mahonie bank met gebogen armleggers en rustend op ingesnoerde poten, circa 1900, br. 123 cm.

372 eiken kastje met 2 deurtjes en gestoken deurtje, voorzien van marmeren blad en roodkoperen beslag, gemerkt: Pander, circa 1900, h.

96, br. 122, d. 57

373 stel design banken bekleed met bruin leer, rustend op gebogen metalen voet, ontwerp Geoffrey Harcourt voor Artifort

(21)

374 moderne zwart buisframe stoel met gebogen zijden, bekleed met blauwe hopsak, de rug bekleed met bloemdecor, model: groeten uit Holland-stoel, ontwerp: Rob Eckhardt

375 Italiaanse noten gefineerde design eettafel ingelegd met satijnhouten bies en rustend op tapstoelopende poten verbonden doorkruisregel, h. 73 bladmaat 230 x 105

376 set van 4 design eetkamerstoelen met gebogen buisframe rug en rechte kunststof zitting, model: Dr Glob, ontwerp: Phillippe Starck, uitvoering Kartell

377 Engelse eiken gatelegtafel met opklapbare zijden, rustend op gedraaide poten, 17e eeuw, h. 74, br. 125, d. 47

378 spiegel met vergulde gestoken houten lijst versierd met gestoken ribben, circa 1800, h. 76, br. 61

379 2 schemerlampen op gestoken houten en vergulde voet, beide voorzien van ovale goudkleurige kap, h. 56 en 69 cm

380 metalen reiskist met stootbanden, circa 1900, h. 37, br. 103, d. 50 en vruchtenhouten bijzettafeltje, h. 44, br. br.75, d. 38

381 Friese eiken kortstaartklok, zgn. dikkop, bekroond door baluster en bollen, met beschilderde wijzerplaat waarop mechaniek van scheepjes, 19e eeuw,h. 114 cm.

382 set van 11 verchroomd metalen design armstoelen met wit leren zitting en rug, jaren '80

383 design bank met rood gestofferde kussens op stalen voet, ontwerp: Geoffrey Harcourt, uitvoering Artifort, jaren 60/70, br. 180

384 design stoel met gebogen armleggers en rustend op draaibaar onderstel, bekleed met bruin leer, ontwerp: Geoffrey Harcourt, uitvoering Artifort, jaren '60

385 modernedesign hanglamp met geborsteld metalen dubbele stam en discusvormige matglazen kap, merk: Steinhauer, h. 125 cm.

386 Franse eiken Art Deco buffet met opstand en marmeren bladen, circa 1930, h. 190, br. 163, d. 50

387 Hollandse mahonie banjobarometer met timpaanvormige kap en gegraveerde verzilverde schaalplaten, 19e eeuw, h. 104 cm.

388 2 gehouten cilindrische zuilen op ronde voet, h. 107 cm.

389 mahonie kastje voorzien van jalouziedeurtje en rustend op gebogen klauwpootjes, circa 1830, h. 78, br. 43, d. 34

390 schoollamp met opaline glazen kap aan koperen buis, h. 80 cm.

391 goudbeschilderde spiegel bekroond door strik en omlijst door bladmotieven, naar Louis XVI voorbeeld, h. 140, br. 62

392 Engels mahonie tillttoptafeltje met rond blad rustend op gedraaide poot uitlopend op driesprant, 19e eeuw en wijntafeltje van latere datum

393 6-hoekige groen en oker beschilderde tafel met 4 bijpassende stoelen voorzien van biezen zitting

(22)

394 Chinese salontafel met rechthoekig laqué blad versierd met ivoren oplegwerk van heilige op kraanvogel en 2 spelende kinderen, blad 19e eeuw, h. 46, br. 75, d. 118

395 Italiaanse design salontafel met 2 vrijgevormde bladen op verschilldende hoogte, merk: Saporiti, jaren '90, afmetingen:160 x 120

396 2 royale moderne banken bekleed met ruwe blauwe kanvas, ontwerp: Giorio Saporiti

397 bronzen kroonlamp met 15 gebogen armen en versierd met acanthusbladmotief, 19e eeuw, h. 75 cm. -coll. Kanunnik J. Spaans, oud- Kath. kerk Aalsmeer-

398 eiken poortkastje met lade en stel paneeldeuren, versierd met cannelures en floraal snijwerk, renaissance-stijl, 19e eeuw, h. 154, br.

115, d. 53

399 polychroom deel van wagenschot versierd met smeedijzeren krullen en reliëf van draken, 19e eeuw, br. 94 cm.

400 deuren met glas-in-lood ramen met lambrisering, h. 135,5 cm, b. 176,5 cm.

401 mahonie wandtafeltje met halfrond blad, rustend op gebogen poten en versierd met bronzen details, 19e eeuw, h. 78, br. 66

402 moderne teakhouten tuinbank met gespijlde rug en rechte zitting, br. 210 cm.

403 Engelse mahonie tafel met rond blad, rustend op kolompoot op rond basement, 19e eeuw, h. 75, diam. 120

404 mahonie tafel met uitschuifbaar blad, ingelegd met leer en rustend op tapstoeloende poten, 19e eeuw, h. 78, bladmaat 107 x 150 - matige staat- -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

405 Engelse Victoriaanse mahonie spiegel bekroond door gestoken kuif, 19e eeuw, h. 109, br. 77

406 Engelse beuken Windsorstoel met gespijlde rug en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw

407 Spaanse kastanjehouten kist op 2 losse potenvoorzien van smeedijzeren slot en handgrepen, 17e/18e eeuw, h. 70, br. 90, d. 53

408 koperen hallamp met geribde persglazen inzet, h. 42 cm. exclusiefketting

409 Friese eiken staartklok, zgn. kantoortje bekroond door goudbeschilderde atlas, met beschilderde wijzerplaat, gesigneerd onleesbaar, 19e eeuw, h. 115 cm.

410 Franse haantjescomtoise met bolle geëmailleerde wijzerplaat, en bekroond door haan, 18/19e eeuw, hoogte 37 cm. -voorzien van metalen stoel-

411 Franse rozenhout gefineerde zuilpendule met intarsia, voorzien van geëmailleerde wijzerplaat en verguld montuur, midden 19e eeuw, h.

45 cm

412 Chinees laqué kamerscherm met polychroom decor van kraanvogels en prunus, vastgezetin 4 panelen, h. 123, br. 181

413 palissander gefineerde banjobarometer, 19e eeuw, h. 104 cm.

(23)

414 noten gefineerde bridgetafel met uitklapbaar speelblad ingelegd met vilt, rustend op bewerkte kolompoot, 19e eeuw, h. 74, br. 92, d. 45

415 2 Perzische tapijtjes

416 royale 8-lichts koperen kroonlamp versierd met geslepen kristallen pegels en gebogen armen waarop kristallen kelken, h. 127 cm.

exclusiefketting

417 tafellamp met zwarte kap, rustend opCharles X voet met klauwpoten, h. 58 cm.

418 2 Engelse noten armfauteuils met hoge rug en rustend op gedraaide poten met wieltjes, 19e eeuw, bekleed met moderne florale stof

419 Italiaanse met leer bekleede kist voorzien van smeedijzeren beslag en sloten, afgezet met nagels en rustend op gestoken houten poten, 17e eeuws, h. 54, br. 118, d. 52

420 mahonie biedermeier armstoel, 19e eeuw, bekleed met geschoren velours en hokker met marmer blad

421 mahonie biedermeier naaitafeltje met opklapbaar blad, lade en wollade, rustend op verhoogde gekruiste poten op basement, 19e eeuw, h. 78, br. 44

422 hardhouten vitrinekast met gestoken opstand, 2 beglaasde deurtjes en 2 deurtjes versierd met gestoken panelen, waarachter glas, Ceylon, 19e eeuw, h. 162, br. 118, d. 33

423 Hollandse eiken hangvitrine met oplopende kap, versierd met gestoken kuif en met beglaasde deur, 19e eeuw, h. 101, br. 83 -coll.

501 Munthe Gehard Morgenstjerne (1875-1927)karton, 20 x 15, bomschuit in de branding,gesigneerd l.o. '24

502 Johannes Hermanus Barend Koekkoek (1840-1912)paneel,15 x 20, jonge vissersvrouwmet kind op duintop, gesigneerd l.o.

503 Piet van Wijngaerdt (1873-1964)doek, 80 x 68, rode en witte amaryllis, gesigneerd rechtsboven

504 Jan Simon sr. Knikker (1889-1957)paneel, 19 x 29, hengelaar in praam, gesigneerd r.o.

505 Jan Simon sr. Knikker (1889-1957)doek, 30 x 40, landarbeiders in landschap bij ochtendlicht, gesigneerd l.o.

506 Johan Ponsioen (1900-1969)doek, 28 x 35, stilleven met eieren en zoutstrooier, gesigneerd linksboven

507 Frits Fred Klein (1898-1990)doek, 38 x 46, figuren aan het strand, gesigneerd r.o.

508 Cornelis de Bruin (1870-1940)doek, 40 x 60, Harderwijk, gesigneerd l.o.

509 Cor Noltee (1903-1967)karton, 33 x 29, zelfportret met sigaret, gesigneerd r.o.

510 Cor Noltee (1903-1967)doek, 20 x 24, afgemeerd platbodem aan kade vande Merwede, gesigneerd r.o.

511 Adrien Jean Madiol (1845-1892)paneel,56 x 46, jong gezin in interieur bij haardvuur,gesigneerd l.o. 1872 -verfverlies-

(24)

512 Matthieu Wiegman (1886-1971)paneel 55 x 46, stilleven met anenomenen fruit, gesigneerd r.o.

513 Nikolaj Nikolaevic Zolotarev (1915-1989)karton49 x 35 en35 x 46, landarbeidsters en bouwvakkers, 1 gesigneerd verso

514 Francois Albert Mooy (1884-1968)doek, 91 x 111, figuren bijhei stelling aan kade, gesigneerd r.o.

515 Dirk Oudes (1895-1969)triplex, 41 x 47, hooitijd, gesigneerd r.o.

516 Johann Georg Caspel (1870-1928)doek 118 x 57, jongensportret van 3-jarige Frankje, gesigneerd r.o.

517 Johan Willem Kiesewetter (1883-1951)karton, 19 x 24, goudvis, gesigneerd l.b.

518 doek, 60 x 90, zeilschepen bij haveningang,gesigneerd r.o. onleesbaar

519 Bart Peizel (1887-1974)doek, 60 x 70, voetgangersveer over het Spaarne te Haarlem, gesigneerd l.o.

520 Jan Hoynck van Papendrecht (1858-1933)aquarel, 31 x 47, rustpauze van cavalerie officieren en soldaten op bergplateau in Beieren van Pruisisch regiment in Eerste Wereldoorlog, gesigneerd r.o.

521 Jan Hoynck van Papendrecht (1858-1933)inkt en aquarel, diameter 26, strijdende cavalerie, niet gesigneerd, mogelijk vervaardigd door Jan Hoynck van Papendrecht (1858-1933)

522 Jan Hoynck van Papendrecht (1858-1933)aquarel,43 x 24, Duitse artillerist, gemonogrammeerd l.o. en gedateerd1901

523 Pieter Willem Sebes (1827-1906)aquarel, 9 x 12, figuren op zandweg langs rivier in heuvellandschap, gesigneerd l.o.

524 Hermanus Antonius van Daalhoff (1867-1953)paneel, 18 x 24, vrouw met was bij droogrek, gesigneerd r.o.

525 Aris Knikker (1887-1962)marouflé, 16 x 21, vrouw bij roeiboot tussen riet, gesigneerd r.o.

526 Hendrik Johannes Haverman (1857-1928)potlood en pastel, 31 x 19, meisje bij venster, gemonogrammeerd H.J.H. '06

527 Jan Cremer (1940-)doek,28 x 36, dennenbomen in besneeuwd landschap,gesigneerd verso '99

528 Ans Wortel (1929-1996)doek, 24 x 30, 'Moeders handen en handenbinders', gesigneerd linksboven '73

529 Ans Wortel (1929-1996)gouache,14 x 20, 'Tussen de bodem en de blauwe lucht', gesigneerd rechtsboven '77

530 Hermanus Berserik (1921-2002)ets, 30 x 27, 'Grandall's Lively Horseman', gesigneerd r.o., oplage 40/60

531 Hermanus Berserik (1921-2002)ets, 42 x 48, helikopter en olielamp,gesigneerd l.o., oplage 182/190

532 Johan Dijkstra (1896-1978)gewassen inkttekening, 37 x 64, kerkje, gesigneerd l.o.

(25)

533 Herman Jozef Wijngaard (1922-2012)doek, 60 x 90, schepen op rivier, gesigneerd r.o.

534 David Schulman (1881-1966)triplex, 39 x 60, 'Spakenburg', gesigneerd l.o.

535 doek, 36 x 56, afgemeerde platbodems,gesigneerd r.o. J. Bieshaar

536 Nicolaas Bruynesteyn (1893-1950)triplex, 18 x 18, steengoed kruik met fruit,gesigneerd rechtsboven

537 Filippus Gerardus Koster (1873-1962)doek, 52 x 52, stilleven met tulpen en fruit, gesigneerd middenonder 1917

538 Gerardus Johannes Delfgaauw (1882-1947)doek, 60 x 100, bedrijvigheid in Rotterdamse overslaghaven,gesigneerd r.o.

539 Gerardus Johannes Delfgaauw (1882-1947)doek, 50 x 70, boer in praam bij boerderij aan water, gesigneerd r.o.

540 Herman Bosboom (1920-1993)aquarel, 17 x 27, havengezicht, gesigneerdr.o.

541 Marinus Johannes de Drulman (=pseudoniem M. de Jongere) (1912-1978)doek,40 x 60, molens aan plas in landschap, gesigneerdr.o.

542 Franciscus Leonardus Corsius (1933-2013)doek, 60 x 90, houtvesters met tweespan, gesigneerd r.o.

543 Fedor van Kregten (1871-1937)doek, 66 x 88, koeien bij sloot in landschap, gesigneerd r.o.

544 Felicien Bobeldijk (1876-1964)doek, 107 x 83, aardappelschilster, gesigneerd r.o.

545 Xeno Munninghof (1873-1944)doek,33 x 43, koeien in landschap, gesigneerd r.o.

546 Adrianus Johannes Zwart (1903-1981)doek, 50 x 70, houtvesters bij Mallejan, gesigneerd r.o.

547 Martinus Jacobus Nefkens (1866-1941)doek, 65 x 55, schaapsherder met kudde op zandweg,gesigneerd l.o.

548 Jan Simon sr. Knikker (1889-1957)doek, 52 x 82, visser in praam bij molen aan plas, gesigneerd r.o.

549 Jan Simon sr. Knikker (1889-1957)doek, 35 x 50, ploegende boer met tweespanop akker, gesigneerd r.o.

550 doek,37 x 47, stilleven met brood, mes en boek, onbekend

551 Jaap Nieweg (1877-1955)doek, 70 x 60, tulpen in aardewerk bak, met initialen r.o. 1944

552 ovaal pendant, doek, 66 x 51, stillevens met rozen, onbekend, 19e eeuw

553 John Brinkworth (1920-)doek, 60 x 50,bloemstilleven, gesigneerd r.o. nov. 69

554 paneel, 22 x 27, winterlandschap met schaatsers bij stadswal, gesigneerd l.o. W. van Straaten

(26)

555 Willem Korteling (1889-1964)doek, 65 x 60, bloeiende boom, gesigneerd r.o.en verso 1929 -defect-

556 Hans Hermann (1858-1942)doek,50 x 75, Prinsengracht bij Papeneiland te Amsterdam, gesigneerd r.o.

557 Cornelius Wouter Bouter (=pseudoniem C. Verschuur) (1888-1966)doek, 61 x 101, paarden bij voederbak,gesigneerd l.o.

558 Hendrik Johannes Duiverman (1906-1973)pastel, 36 x 26, boer met kippen bij schuur,gesigneerd l.o.

559 aquarel, 40 x 28, man met hond op bank bijde Plouch Inn, onbekend, gemonogrammeerdl.o.

560 doek, 24 x 55, scenes uit het leven van De Heilige Franciscus: Franciscus ontvangt instructies tot het stichten van een orde en zijn aanbieding van de orderegels aan de Paus, Spaanse School, 17e/18e eeuw -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

561 Frits Schiller (1886-1971)doek, 70 x 111, Amsterdam 's Gravelandse veer in de sneeuw, gesigneerd l.o.

562 Philip Sadee (1837-1904)aquarel, 35 x 30. Amsterdamse visverkoper bij Schreierstoren, gesigneerd l.o.

563 Willy Sluiter (1873-1949)krijt en aquarel, 35 x 25, 'Volendam', gesigneerd l.o. -met opdracht aan prof. dr. W. Martins 1 jan. 1926-

564 Arie Marthinus Luyt (1879-1951)aquarel, 33 x 21, drie converserende ruiters, Luitenant Parmentier de heer Wurfbain (op de rug gezien) en Mathieu (rode rok), met initalenA.M.L.

565 Ernest Marie Pernelle (1861-1950)triplex, 19 x 24, 'Le vieux Barrage', gesigneerd l.o.

566 Emanuel Ernst Ger van der Ven (1866-1944)doek, 52 x 47, stilleven met Oostindische kers, gesigneerd l.o. 1915

567 Jo Anemaet (1911-2004)doek, 56 x 45, visvrouw te Curaçao, gesigneerd r.o. '59

568 Louis Stutterheim (1873-1943)doek, 61 x 50, afgemeerde platbodems in vaart, gesigneerd l.o.

569 Marinus Johannes de Drulman (=pseudoniem M. de Jongere) (1912-1978)doek, 40 x 60, havengezicht, gesigneerd r.o.

570 Lucio Fontana (1899-1966)porseleinen plaquette, "Concetto spaziale taglio", gesigneerd verso: Lucio Fontana (1899-1968), nummer 8/75, uitvoering 1968 door Rosenthal, by cortesy of Marlborough, 42.5 cm x 26 cm x 3 cm.

571 Victor Vasarely (1906-1997)zeefdruk, 61 x 61, ruiten in cirkel, gesigneerd r.o. oplage 39/50

572 Victor Vasarely (1906-1997)zeefdruk, 51 x 27, compositie met kubussen, gesigneerd r.o.

573 Victor Vasarely (1906-1997)zeefdruk, 39 x 44, 2 zebra's, gesigneerd middenonder, oplage 74/124

574 Jannes de Vries (1901-1986)doek, 65 x 90, 'Warme wolken, donkere lucht',gesigneerd l.o. '84

575 Jannes de Vries (1901-1986)doek, 100 x 80, 'Profeet', Elia, gesigneerd r.o.

(27)

576 doek, 50 x 61, elegante dame in park, gesigneerd onleesbaar

577 doek, 63 x 85, hengelaar en afgemeerde hooischuit aan rivieroever in landschap, onbekend

578 paneel, 18 x 24, molen bij haven, gesigneerd Zwart

579 marouflé, 34 x 20, boerenvrouw met mand, gesigneerd Vincent

580 Henri Lebasque (1865-1937)aquarel, 20 x 26, 'Terrace près de la mer', gesigneerd r.o.

581 Willem Roelofs (1822-1897)doek 31 x 43, het Gein bij Abcoude, gesigneerd r.o.

582 Zwart Willem Hendrikus Petrus Johannes de (1862-1931)paneel, 39 x 30, portret van Maria Reevers, gesigneerd r.o.

583 paneel, 18 x 24, vrouw met kinderen in de duinen, gesigneerd Zwart

584 paneel, 26 x 34, winterlandschap met figuren op het ijs, onbekend, 19e eeuw

585 Maurits Cornelis Escher (1898-1972)litho,36 x25, 3werelden, gesigneerd l.o., uitgave Vaevo -opgeplakt en verkleurd-

586 Gerard Johannes Josephus de Boer (1874-1935)marouflé, 16 x 26,bosnimfen, gesigneerd r.o.

587 Francois Albert Mooy (1884-1968)doek, 90 x 110, figuren op havenkade, gesigneerd r.o.

588 Baruch Lopez de Leao Laguna (1864-1943)doek, 50 x 40, geraniums, gesigneerd r.o.

589 Petrus Paulus Schiedges (1813-1876)doek, 39 x 53, afgemeerde zeilschepen aan de havenmond bij rustig weer, gesgineerd r.o. '66

590 paneel, 19 x 28, zeilschepen op woelige zee, onbekend

591 Frans Simon Hoos (1884-)paneel, 40 x 54, dorpsstraatje, gesigneerd l.o.

592 doek, 74 x 60, portret van adellijke dame met parelcollier, onbekend, 19e eeuw

593 doek, 22 x 17, vrouw met knapzak bij venster, 19e eeuw, gesigneerd onleesbaar

594 Marinus van Raden (1832-1879)paneel, 22 x 28, figuren aan rivieroever in berglandschap, gesigneerd r.o.

595 paneel, 32 x 24, jong meisje in klederdracht met rozenkrans, gesigneerd Dubasty 1872

596 doek,75 x 100, Christus aan de maaldtijd, gesigneerd onleesbaar -coll. Kanunnik J. Spaans, oud-Kath. kerk Aalsmeer-

597 Anna Veegens (1850-1942)doek, 50 x 63, jachtstilleven met fazant en vijzel, gesigneerd l.o.-verfverlies-

(28)

598 paneel, 64 x 46, paardenhoofd met hoofdstel, gesigneerd middenonder Arnaud de Kat 1885

600 paneel,31 x 40, schepen en vissers aan het strand, onbekend, 17e/18e eeuw, in de manier van Abraham Willaerts (1603-1669) -paneel defect-

601 Gerrit Jan Schouten (1815-1878)doek, 57 x 73, rustende reizigers met ezels bij rivier in heuvellandschap, gesigneerd r.o.

602 Gijsbertus Craeyvanger (1810-1895)paneel, 24 x 33, militair te paard bij boerderij,gesigneerd r.o.

603 olie op metaal, 20 x 29, reizeigers in een landschap i de zomer, navolger Pieter Bout

604 Nicolaas Wicart (1748-1815)zwartkrijttekening, 17 x 25, man op brug in landschap, gesigneerd r.o.

605 Jacobus van Looy (1855-1930)triplex, 36 x 27, stilleven met steengoed kruik, niet gesigneerd, tentoonstelling Frans Hals museum Haarlem, 13-11 '82t/m 9-1-'83

606 Walter Visser (1952-)paneel, 45 x 54, stilleven met koffiemolen en knoflook, gesigneerd l.o.

607 Albertus Verhoesen (1806-1881)paneel, 12 x 15, haan en kippen in landschap,gesigneerd l.o.

608 Albertus Verhoesen (1806-1881)pendant, paneel, 13 x 17, haan, kippen en fazant in landschap, beide vervaardigd door en 1 gesigneerd l.o.

609 Kees Maks (1876-1967)stel krijttekeningen, 12 x 16, ploegpaarden en 13 x 19, circuspaard, niet gesigneerd, mogelijk vervaardigd door Kees Maks (1876-1967)

610 Edlef ter Haar Romeny (1926-)acryl op doek, 65 x 100, 'Cote sauvage Bretagne', gesigneerd middenonder '04

611 ets, 13 x 20, figurenmet honden bij molens tijdens onweer, gesigneerd r.o.met initialen A.S. in de druk (=mogelijk Andreas Schelfhout.

1787-1870)

612 Lodewijk 'Louis' Soonius (1883-1956)2 studietekeningen in 1 lijst met voorstelling van vrouwen, 1 gesigneerd r.o. 1916

613 aquarel, 12 x 22, volgetuigde Nederlandse schepen op zee, gesigneerd r.o. W.J.Cohen Stuart (met aan achterzijde uitleg betreffendede schepen)

614 Carel Nicolaas Storm van 's-Gravesande (1841-1924)aquarel, 16 x 34, de vecht bij Weesp, gesigneerd l.o.

615 Corneille (1922-2010)kleurenlitho, 20 x 25, vogels en bloem, gesigneerd Corneille '99 (1922-2010) oplage 144/200

616 Anton Heyboer (1924-2005)ets, 53 x 39, vrouw zijn, gesigneerd l.o.

617 Anton Heyboer (1924-2005)Oost Indische inkttekening, 63 x 95, compositie, gesigneerd

Punt P is het midden van lijnstuk

[r]

[r]

De cilinder wordt scheef doorgesneden en vervolgens worden de twee losse delen zo aan elkaar vastgemaakt dat het.. cirkelvormige grondvlak en bovenvlak van de

[r]

Uit eerder onderzoek is gebleken dat het ethisch klimaat en de cultuur binnen een organisatie van invloed zijn op de ethische besluitvor- ming door de werknemers (Victor en Cullen,

Aalsmeer - Op zaterdag 27 maart wordt voor iedereen van 18 jaar en ouder een Bacardi Beach Party ge- organiseerd in ’t Podium van Dorps- huis Kudelstaart.. Denk aan de Ca-

Timmers koos uiteindelijk voor een beeld van Christus die vanaf zijn kruis naar beneden reikt om.. mensen naar boven te