• No results found

Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2021

Share "Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud"

Copied!
44
0
0

Bezig met laden.... (Bekijk nu de volledige tekst)

Hele tekst

(1)

Getal &

Ruimte Junior

(2)

Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud Leerlijn optellen & aftrekken tot 100 Vragen Getal & Ruimte Junior

Inhoud

(3)

Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud Leerlijn optellen & aftrekken tot 100 Vragen Getal & Ruimte Junior

Inhoud

(4)
(5)

Groei centraal De kracht van de leerkracht Voor alle vakken en over de grenzen van vakken heen Op het juiste niveau en zinvol aan het werk

(6)

Groei – elk kind

groeit. Als je stap

voor stap ervaart

dat je iets leert

(7)

De kracht van

de leerkracht

(8)

Op het juiste

niveau en zinvol

aan het werk

Lekker bez ig!

(9)

Over de

grenzen van

(10)

Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud Leerlijn optellen & aftrekken tot 100 Vragen Getal & Ruimte Junior

Inhoud

(11)

Je komt verder

met Getal &

Ruimte Junior

(12)
(13)
(14)
(15)

Herhaling

Zichtbare doelen

Op het eigen niveau

Iedereen doet mee

Instructie

Langer aandacht voor één onderwerp

Tijd om te oefenen

Effectief leren

(16)
(17)

Een systematisch opgebouwde leerlijn.

Instructie in heldere stappen.

Veel herhalen en oefenen.

Eerst begrip, dan strategie en dan context.

(18)
(19)

Drie pijlers van

Getal & Ruimte Junior

Aandacht

Zelfvertrouwen

Eigenaarschap

(20)

Les 1 Voorbereiding Ophalen van

voorkennis/preteaching

Les 2 Oefenen Introductie van het

onderwerp van de week

Les 3 Oefenen Verdieping van het onderwerp en oefenen

Les 4 Toepassen Het onderwerp toepassen in een context.

Les 5 Weet je nog? Algemene herhaling en automatisering van de basisvaardigheden.

(21)
(22)

Les: differentiatie

(23)

Les: Meesterwerk

(24)

Les

(25)
(26)

Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud Leerlijn optellen & aftrekken tot 100 Vragen Getal & Ruimte Junior

Inhoud

(27)

Onderwerpen

• Belang van de leerlijn optellen en aftrekken tot 100

• Overzicht van die leerlijn in Getal & Ruimte Junior

• Introductie van de leerlijn voor de leerlingen

• Didactische uitgangspunten en keuzes bij het optellen en

aftrekken tot 100

(28)

Belang van de leerlijn

• Optellen en aftrekken is een

basisbewerking (fundament)

• Een belangrijke stap om te

komen tot automatisering

(power)

• Voorwaardelijk voor

succesvol rekenen in de

bovenbouw (preventieve

werking)

(29)

Hoe ziet de leerlijn eruit in GRjr?

Optellen • 1 + 2 = • 7 + 2 = • 11 + 2 = • 8 + 4 = • 23 + 6 = • 19 + 3 = • 50 + 20 = • 40 + 6 = • 41 + 2 = • 48 + 4 = • 26 + 20 = • 32 + 34 = • 48 + 24 = aftrekken • 4 – 3 = + en – t/m 5 • 9 – 5 = + en – t/m 10 • 16 – 3 = + en – tussen 10 en 20 • 12 – 5 = + en – over de 10 • 27 – 5 = + en – t/m 30 • 21 – 4 = • 80 – 30 = + en – van tientallen

• 85 – 2 = + en – t/m 100 van TE met eenheden • 70 – 3 =

• 72 – 6 =

• 78 – 30 = + en – t/m 100 van TE met tientallen • 46 – 22 = + en – t/m 100 van TE met TE

(30)

Introductie van optellen en

aftrekken tot 100?

De introductie berust op drie pijlers :

• Getalbegrip

• Bouwen op het optellen en aftrekken tot 20

• Introductie met praatplaat

Denk aan het

hoofd-fasenmodel

Begripsvorming

Betekenis verlenen

(31)
(32)

Optellen en aftrekken tot 20

Groep 3, blok 1, les 7

(33)

Optellen tot 20 over het tiental

Groep 3, blok 5, week 2, les 13 Groep 3, blok 3, week 2, les 3

(34)

Introductie

leerlijn + en – tot 100

vervolg van + en – t/m 20

• Start → optellen en aftrekken met

tientallen.

• Ophalen van benodigde voorkennis

• Kiezen van een rijke context

(stroopwafels in pakken van 10)

• Praatplaat

(35)

Aanwijzingen voor de leerkracht

(handleiding)

• De eerste bladzijde van het weekthema

• Leerdoel • Strategie

• Voorbeeld uitwerking

• Handelingsniveaus volgens handelingsmodel ERWD • Voorkennis

• De introductie van het weekthema (de 2e les van de week) • Klassikale instructie

• startvraag bij praatplaat

• Start vraag voor de leerling die de blauwe route volgen

• De plaats voor controle van begrip vragen van het EDI-model.

• Verlengde instructie (tips en suggesties voor verlengde instructie) • Speltip

(36)

Introductie weekthema

(37)

Introductie weekthema: Les 2 (instructie)

(38)

Rekenmodellen en strategie

• Eierdoos

• Getallenlijn

• Tussenstappen notatievorm

• TE-model (geld model)

Kenmerkend voor Getal en Ruimte Junior is het

gebruik van de rijgstrategie!

(39)

Rekenmodellen en didactiek

• Hoofdfasenmodel • Handelingsmodel

• Drieslagmodel in

o.a. contextopgaven

(40)

Op weg naar het formele

rekenniveau….

(41)
(42)

Week

Automatiseren - speltip

(43)

Getal & Ruimte Junior in Junior Cloud Leerlijn optellen & aftrekken tot 100 Vragen Getal & Ruimte Junior

Inhoud

(44)

Je komt verder

met Getal &

Ruimte Junior

Referenties

GERELATEERDE DOCUMENTEN

welke vaardigheden een leerling al beheerst en welke nog niet, waar nog verdere oefening nodig is. De academische vaardigheden kunnen vaak gecom- bineerd aangeboden worden. In

Kijk maar eens naar de foto en de 2 huizen links?. Welk

De cursist kent de evidence based neurologische theorie en weet hoe een haperende sensorische informa=everwerking problemen op par=cipa=eniveau veroorzaakt.. Dit doel wordt

integratie 21st century skills evidence based werken *. *effectmeting Trajectcoaching, Donche &

• Oefen met Romeinse cijfers door uw kind verschillende getallen met Romeinse cijfers te laten schrijven, zoals hun geboortedatum, het geboortejaar van de (groot)ouders, het

Het aanbod wordt altijd verzorgd door opleidingspartners uit zowel de sport als het onderwijs... Op dit moment wordt onderzocht of er landelijke afspraken gemaakt kunnen worden

male capaciteit dus aanzienlijk bij- gesteld. In het gebouw zijn op de twee bovenste verdiepingen één- persoonskamers ingericht. Het is de bedoeling dat deze kamers ook voor

Slaat een probleem over en gaat door met een andere deel van zijn werk (ook ander vakgebied) Zet door bij een taak die hij moeilijk. of eng vindt (iets vragen aan andere