Veilinghuis Van Spengen

Academic year: 2022

Share "Veilinghuis Van Spengen"

54

Veilinghuis Van Spengen

Art & Antiques

Started Dec 11, 2017 7pm CET (6pm GMT)

Koninginneweg 25 - 1217 KR Hilversum NL Netherlands

Lot Description

1 kaarttafelmahonie Louis XV kaarttafeltje met opklapbaar blad, lade en rustend op gebogen poten, eind 18e eeuw, h. 72, br. 75, d, 37

2 kist met koperen sierbandenkamferkist met leren bekleding en koperen beslag, 2e helft 19e eeuw, h. 50, br. 106, d, 54

3 wortelnoten davenportEngelse wortelnoten gefineerde davenport met leren schrijfblad en versierd met floraal snijwerk, circa 1870, h. 83, br. 57, d. 61

4 Franse klepsecretaireFranse rozenhouten secretaire met marmeren bovenblad, gebogen front waarin schrijfklep en 2 deuren, rustend op bronzen klauwpoten, overgang Louis XV/XVI, circa 1770, h. 128, br. 97, br. 43

5 eiken commodeHollandse eiken commode met 3 laden in het dubbelgebogen front, rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 78, br. 90, d.

46

6 set van 6 mahonie stoelenset van 6 mahonie eetkamerstoelen met spijlen in de rug, bekleed met blauwe stof en rustend op tapstoelopende poten, 19e eeuw

7 Engelse stoelEngelse eiken armstoel met paneel in de rug en rustend op poten verbonden door regel, 18e/19e eeuw

8 wandkapstok Thonetgebogen beuken wandkapstok met spiegel, paraplubak en handschoenenvakje, gemerkt: Thonet Wien, circa 1900, h. 190 br. 146 d. 31 cm.

9 Spaanse tafelSpaanse kastanjehouten tafel met rechthoekig blad waaronder 3 laden, rustend op poten verbonden door ijzeren regel, 17e/18e eeuw, h. 81, bladmaat: 147 x 71

10 Engelse commodeEngelse noten commode met 3 rechte laden en rustend op bracket poten, circa 1800, h. 77, br. 85, d. 53

11 3-delig pendulestel3-delig albasten en verguld bronzen pendulestel met emaille wijzerplaat, Louis XVI-stijl, 2e helft 19e eeuw, h. 45 cm

12 Perzisch tapijt 197 x 125Perzisch tapijt 197 x 125

13 Perzisch tapijt 300 x 200Perzisch tapijt 300 x 200

14 Tabriz 295 x 200Tabriz 295 x 200

15 Japanse hokkerJapanse rozenhouten piedestal met marmeren bovenblad en versierd met florale ornamenten, circa 1900, h. 90

16 vlinderbankHollandse mahonie Willem III vlinderbank met gecontourneerde rug versierd met gestoken kuiven, rustend op gebogen poten, circa 1870, br. 172 cm.

17 stel marmeren zuilenstel 2-kleurige marmeren sierzuilen op vierkante voet, h. 114 cm.

18 mahonie bridgetafelnoten gefineerde bridgetafel met uitklapbaar speelblad ingelegd met vilt, rustend op bewerkte kolompoot, 19e eeuw, h. 74, br. 92, d. 45

19 gatelegtafelantieke eiken gatelegtafel met ovaal blad, 18e eeuw, h. 76, bladmaat: 98 x 120

20 2 Louis XVI voltairesstel beschilderde Louis XVI voltaires bekroond door strik, met medaillonvormige rug, rustend op gecanneleerde poten en bekleed met geborduurde stof waarop pagode, 18e eeuw

21 schildersezelmahonie schildersezel versierd met gestoken bladmotieven, eind 19e eeuw

22 ladenkastjeEngelse noten gefineerde ladenkast met 4 laden voorzien van koperen grepen, rustend op gebogen poten, 19e eeuw, h. 78, br. 97, d. 52

23 2 biedermeier voltaires2 Hollandse mahonie biedermeier voltaires beide bekroond door gestoken kuif en rustend op gebogen poten, 19e eeuw

24 rond mahonie drankenkastjerond mahonie drankenkastje met wit marmeren bovenblad, 19e eeuw, hoogte: 72 diameter: 38 cm.

25 Engels staand horloge, John Buffet, ColchesterEngels staand horloge met wijzerplaat voorzien van datumaanduiding en randdecoratie, adres: John Buffet, Colchester, 18e eeuw, hoogte: 222 cm.

26 eiken kussenkastHollandse eiken barok kussenkast met geprofileerde kap versierd met knorlijsten, met 4 deuren opgehoogd met ebben kussens en rustend op zwarte bolpoten, 2e helft 17e eeuw, h. 191, br. 191, d. 79

27 Queen Anne hoekkastjemahonie hoekkastje met gecontourneerde opstaande rand, deurtje en rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h.

70, d. tot de hoek 46

28 antieke commodewortelnoten Louis XV commode met gecontourneerde rand en gebogen front waarin 4 laden met bronzen grepen, 18e eeuw, h. 86, br. 92, d. 57

29 Windsor schommelstoeltjeEngelse beuken Windsor kinderschommelstoel, 2e helft 19e eeuw

30 bureau platwortelnoten bureauplat met leer ingelegd schrijfblad rustend op stel ladeblokken met koperen beslag, h. 79, bladmaat: 154 x 92

31 set van 6 stoelenset van 6 eiken stoelen rustend op gecanneleerde poten en bekleed met okerkleurige geschoren velours, Louis XVI- stijl, 19e eeuw

32 noten trumeauHollandse noten Willem III trumeau met afneembaar blad, de fries versierd met gestoken guirlandes, rustend op gecanneleerde zuilen met gestoken kapitelen op blad versierd met acanthusbladmotief, circa 1880, h. 80, br. 89, d. 44

33 mahonie kaptafelmahonie Victoriaanse kaptafel met kantelbare spiegel in opstand met laden en rustend op teruglopende voet, 19e eeuw, h. 159, br. 106, d. 46

34 butlerspiegelgoudbeschilderde butlerspiegel versierd met noppen, diam. 33 cm.

(3)

35 stel beschilderde consoles met bladstel gecanneleerde zandstenen consoles versierd met reliëf van fruitmotieven, 18e eeuw, h. 84, br.

blad: 205, waarop glazen en gemarmerd kunststof blad

36 Hinderloper tafeltjeHinderloper beschilderd tafeltje met gecontourneerd blad, beschilderd met man met hoorn in landschap met hert, rustend op gedraaide poten, 18e eeuw, h. 63, br. 69, d. 37

37 2 armfauteuilsstel noten Nieuwe Kunst armfauteuils met rechte rug en aflopende armleggers, circa 1910

38 mahonie coulissentafelHollandse mahonie biedermeier coulissentafel met uitschuifbaar bldd, rustend op 4-zijdige uitlopende zuil op gestoken klauwpoten, circa 1830, h. 76, maximale bladmaat met 4 tussenbladen: 118 x 316

39 chiffoniereHollandse mahonie empire chiffonière met 6 brede laden versierd met houten knoppen en geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, rustend op blokpoten, circa 1810, h. 159, br. 122, d. 57

40 Engelse breakfront boekenkastEngelse wortelnoten gefineerde breakfront boekenkast met 4 beglaasde deuren boven versierd met roedeverdeling en 4 deuren in de onderkast, h. 216, br. 212, d. 48 -naar antiek voorbeeld-

41 fauteuil, Louis XVI-stijlbeschilderde fauteuil met rechte rug, rustend op gecanneleerde poten, Louis XVI-stijl

42 dekenkisteiken dekenkist met bol deksel, versierd met smeedijzeren stootbanden en hoekstukken, gedateerd: anno 1824 en met monogrammen: MC en BM, h. 65, br. 120, d. 60

43 Qoum 170 x 120Qoum 170 x 120

44 Perzisch tapijt 208 x 146Perzisch tapijt 208 x 146

45 Kashan 355 x 250Kashan 355 x 250

46 bureauHollands wortelnoten gefineerd bureau met schuingeplaatste schrijfklep, in het enkelgebogen front 3 laden, versierd met bronzen grepen, 18e eeuw, h. 113, br. 110, d. 58

47 eiken kabinetHollands eiken kabinet met stel paneeldeuren en 3 laden, versierd met galerijrand, rozetten en gezwarte zuilen, empire, circa 1810, h. 230, br. 162, d. 59

48 eiken kakstoelEngelse eiken kakstoel met boogvormige rug, in de zitting een klep en rustend op rechte poten, 18e eeuw en 2 Perzische kussens

49 Franse commodeFranse rozenhout gefineerde Louis XV commode met marmerem blad, voorzien van 2 laden in het gebogen front, versierd met bronzen beslag en rustend op gebogen pootjes, circa 1760, h. 84, br. 67, d. 40

50

Frans rozenhouten hoekkastjeFrans rozenhouten Louis XV hoekkastje met marmeren bovenblad, gebogen front ingelegd met marquetterie van kraanvogels in landschap in esdoornwortel en fijnhout, rustend op teruglopende poten, 18e eeuw, h. 89, br. tot de hoek 50

51 Engelse geelkoperen skeletklokEngelse geelkoperen skeletklok met carillon in de vorm van katedraal, 2e helft 19e eeuw, hoogte 68 cm.

onder perspex stolp

52 etageretafeltjeEngels mahonie serveertafeltje met 4 ronde plateau's, rustend op gecanneleerde poten, circa 1900, h. 83 cm.

(4)

53 mahonie empire chiffoniereHollandse mahonie gefineerde empire chiffonière met 6 laden, versierd met halfzuilen en koperen beslag, circa 1820, h. 159, br. 105, d. 48

54 sofaFranse mahonie sofa met aflopende gecontourneerde rug, gebogen zijden en rustend op gestoken klauwpoten, versierd met acantusbladmotief, circa 1830, br. 176 cm.

55 schildpad kunstkabinetjeVlaams ebben en schildpad belijmd kunstkabinetje met 10 laatjes en deurtje achter stel deuren met cassette verdeling, rustend op onderstel metgetorste poten, Barok, 17e eeuw, h. 100, br. 55, d. 35

56 Frans vruchtenhouten tafel met 2 ladenFranse kastanjehouten tafel met 2 zijladen en rustend op rechte poten, 18e eeuw, h. 72, bladmaat: 138 x 70

57 commode met marmeren bladgebombeerde rozenhouten gefineerde commode met marmeren blad, voorzien van 2 laden met florale intarsia en bronzen beslag, Louis XV-stijl, h. 90, br. 123, d. 50

58

bonheurHollandse esdoornwortel gefineerde Willem III bonheur-du-jour bekroond door gezwarte timpaanvormige lijst, met 2 gebogen beglaasde deuren, geflankeerd door balusters en kaarsendragers, in de gebogen onderkast 1 deur en 2 zijdeuren, rustend op gebogen poten, circa 1870, h. 187, br. 112, d. 57

59

vitrinekastHollandse noten Willem III vitrinekast met opstand waarin etagère, spiegelachterwand en gecontourneerde zijden bekroond door kuifje, met 2 gebogen deuren waarin beglaasde panelen, omlijst door gezwart houten randen en rustend op gebogen poten, circa 1870, h. 204, br. 101,d. 57

60 Sarouck 500 x 350Sarouck 500 x 350

61 Perzische loper 545 x 74Perzische loper 545 x 74

62 Tabriz 255 x 178Tabriz 255 x 178

63 kroonluchterroyale 10-lichts koperen kroonlamp versierd met geslepen kristallen pegels, h. 128 cm.

64 Engels eiken buffetEngels eiken buffetkast met vitrine opstand, voorzien van 2 deuren, de onderkast voorzien van twee deuren en twee laden, circa 1880, h. 197 br. 106 d. 43 cm.

65 royale sofaroyale mahonie sofa met rechte rug, met gebogen armleggers versierd met cannelures en acanthusbladmotief, rustend op gebogen poten, circa 1830, bekleed met gestreepte stof en met uitneembare kussens, br. 204 cm.

66 Engelse hangoortafelEngelse eiken gatelegtafel met opklapbare zijden, rustend op gedraaide poten, 17e eeuw, h. 74, br. 125, d. 47

67 coulissentafelroyale ovale mahonie coulissentafel ingelegd met koperen bies en rustend op 8 gedraaide poten met wieltjes, circa 1830, h. 76, maximale bladmaat met 8 tussenbladen: 146 x 512

68 8 stoelenset van 8 Engelse mahonie Victoriaanse stoelen met ronde rug en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw

69 Fries eiken kabinetFries eiken kabinet bekroond door timpaan met gezwart houten vaas, met 2 deuren en enkelgebogen onderkast waarin 3 laden, circa 1800, h. 254, br. 161, d. 51

70 Hollandse commode, 18e eeuwHollandse mahonie gefineerde commode met marmeren bovenblad, voorzien van 2 laden in het gebogen front, versierd met bronzen beslag, Transition-periode circa 1775, h. 83, br. 90, d. 42

(5)

71 kisthardhouten kist versierd met ijzeren hoekstukken en grepen, 18e eeuw, h. 37, br. 80, d. 56

72 Frans tafeltjenoten art nouveau tafeltje met fraai gestileerd motief van libellen en lotusbladeren, rustend op takvormige poten verbonden door een etagére, ecole-de-Nancy, circa 1900, h. 77, br. 35

73 schouwspiegelfraaie gestoken houten empire schouwspiegel met holle lijst waarin gestoken vaasmotief en zon- en bladmotieven, 1e kwart 19e eeuw, h. 143, br. 75

74 empire bankmahonie empire bank met bolle zijden en rechte rug, geheel overtrokken met geschoren velours, het front ingelegd met koperen bies en rustend op goudbeschilderde gestoken houten poten, circa 1810, br. 220 cm.

75

stel bronzen lampenstel fraaie kapitale deels verguld bronzen staande lampen met 6 armen waarop vergulde opengewerkte bobèches met albasten kappen, rustend op gepatineerde stam versierd met palmetten en acanthusbladmotief, op basement met 3 kariatiden uitlopend in klauwen, op verhoogde houten voet, ...[more]

76 verguld bronzen lantaarnzware verguld bronzen hallantaarn, de fries versierd met meanderrand en acanthusbladmotieven, met 4 gebogen armen omgeven door gebogen glazen panelen, h. 73 cm. (gemeten exclusief ketting)

77 eiken commodeeiken empire commode met 4 laden, geflankeerd door halfronde zwarte zuilen, 1e kwart 19e eeuw, h. 92, br. 97, d. 47

78 Friese staartklokFriese eiken staartklok bekroond door koperen engelen en atlas, met beschilderde wijzerplaat, 19e eeuw, h. 146 cm.

79 kapspiegelEngelse mahonie George II kapspiegel met kantelbare spiegel, schuingeplaatste klep waarachter nest met vakken en laden waaronder gebogen front met 3 laden, rustend op bracket pootjes, 18e eeuw, h. 88, br. 57

80 portugese tafelPortugese notenhouten barok tafel met rechthoekig blad, omlijst door een getorste rand, met 6 laden in de fries, rustend op getorste bolpoten, verbinden door een getorste dwarsregel, 17e eeuw, h. 81, bladmaat 153, x 87

81 mahonie bureaustoelmahonie bureaustoel bekleed met rode stof, Nieuwe Kunst, circa 1900

82 stel mahonie fauteuilsstel mahonie armfauteuils met gecontourneerde rug en bekleed met zwarte stof, 19e eeuw

83 mahonie biedermeier boekenkastroyale Hollandse mahonie biedermeier boekenkast met holle fries, 4 deuren bekroond door halfronde bogen en rustend op bolpoten, circa 1840, h. 236, br. 289, d. 64

84 ladenkastHollandse eiken ladenkast met 6 laden, geflankeerd door halfronde zuilen en rusten dop blokpoten, 1e helft 19e eeuw, h. 158, br. 100, d. 47

85 eiken topbureauHollands eiken topbureau met vitrine opstand, uitgerust met interieur achter schrijfklep en 3 laden in de dubbelgebogen onderkast, rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 240, br. 120, d. 48

86 antieke duwsledeantieke Hollandse duwslede met beschilderde florale motieven en gestoken sierornamenten, gedateerd 1671, h. 97

87 Engels eiken bureau platroyaal Engels eiken bureau plat ingelegd met zwart leer met aan 2 zijden 3 laden, rustend op gedraaide poten, 19e eeuw, h. 77, bladmaat: 268 x 129

88 spiegelgoudbeschilderde spiegel bekroond door medaillon omgeven door ranken en omlijst door geprofileerde lijst, 19e eeuw, h. 132, br. 73

(6)

89 secretaireHollandse wortelnoten Louis XV secretaire met schuingeplaatste schrijfklep en dubbelgebogen onderkast waarin 3 laden en rustend op gestoken klauwpoten, circa 1750, h. 112, br. 105, d. 63

90 Keshan 243 x 243Keshan 243 x 243

91 zijden Tabriz 195 x 142zijden Tabriz 195 x 142

92 Oosters tapijt 332 x 249Oosters tapijt 332 x 249

93 Oosters tapijt 306 x 300Oosters tapijt 306 x 300

94 Louis XVI spiegelvergulde Louis XVI spiegel bekroond door korenaren en guirlandes en omgeven door geprofileerde lijst, circa 1790, h.

144, br. 63

95 Louis XVI boekenkastjemahonie Louis XVI boekenkastje met lade en 2 beglaasde deurtjes, geflankeerd door gecanneleerde afgeschuinde zijden en rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 158, br. 97, d. 41

96 Engels koloniale bankbeschilderde hardhouten Engels koloniale bank met gecontourneerde rug en gebogen armleggers en rustend op gecontourneerde voet, met resten van polychome beschildering, 18e eeuw, br. 206, h. 115

97 noten barometerHollandse noten Louis XVI bakbarometer met timpaanvormige kap en tinnen schaalplaten, adres: A. Riballio, Rotterdam, 18e eeuw, h. 117 cm.

98 houten kartelklokgestoken en verguld houten Louis XVI kartelklok met emaille wijzerplaat, versierd met vaasornament, bladmotieven en rozet, 18e eeuw, h. 87

99

Amsterdams staand horloge Gerrit Tervooren & Soonfraai Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast, bekroond door vergulde engelen en atlas, met ajourgezaagde zijden, en uurwerk met kalender en mechaniek van de Slag bij de Doggersbank (1781) geflankeerd door de vlootcomandanten Hyde Parker en Joha ...[more]

100 mahonie Louis XVI kabinetHollands mahonie gefineerde Louis XVI kabinet met stel paneeldeuren en 3 laden, versierd met galerijrand,rozetten en cannelures, circa 1790, h. 228,br. 160, d.55

101 18e eeuwse noten commodenoten barok commode met 4 laden ingelegd met satijnhouten bies en versierd met bronzen grepen en rustend op bolpoten, 1e helft 18e eeuw, h. 87, br. 98, d. 57

102 Franse directoire commodeFranse directoir commode met roodgeaderd marmeren blad, uitspringend front waarin 3 laden, geflankeerd door 3/4 ronde gecanneleerde zuilen en rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 97, br. 131, d. 52

103 vleugelfraaie moderne Zwitserse zwart gepolitoerde vleugel, merk: Hermann Jacobi, br. 146 cm. met bijpassende pianokruk merk:

Andexinger, -nieuwprijs enkele jaren geleden ?15.000,=-

104

noten topbureauHollands noten Louis XV topbureau met oplopende kap versierd met gestoken cartouche, met 2 deuren waarin spiegels omgeven door rocailles en waarachter interieur met vakken en laden, in de dubbelgebogen onderkast een gebogen schrijfklep en 4 laden, rustend op klauwpoten, circa 1750, h. ...[more]

105

wortelnoten schrijfkabinet topbureau 18e eeuwHollands wortelnoten gefineerd Louis XV topbureau met oplopende kap, versierd met gestoken cartouche, met 2 deuren versierd met rocailles, met schuingeplaatste schrijfklep, in de dubbelgebogen onderkast 3 laden, rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 250, br ...[more]

(7)

106 Ruempol klokLarense stoelklok bekroond door boogvormige kap en vergulde fries, met beschilderde wijzerplaat en uurwerk met wekkermechaniek, gesigneerd: Hendrik Ruempol, Laren, anno 1767, h. 75 cm. -compleet met 4 gewichten-

107 Friese stoelklokFriese stoelklok met beschilderde wijzerplaat en mechaniek waarop landschappelijk tafereel, 19e eeuw, h. 70 cm.

108 eiken commodeHollandse eiken commode met gecontourneerd blad, orgelgebogen front waarin 3 laden met bronzen grepen en rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h. 79, br. 89, d. 48

109 Poolse kroonlamproyale 8-lichts bronzen bolkroon, bekroond door 2-koppige arend, luitspelende figuren en versierd met mascarons, 19e eeuw, h. 87 cm.

110 balkroonbronzen 6-lichts bolkroon met gebogen armen, 19e eeuw, h. 60 cm. (gemeten excl. ketting)

111 dekenkist 1781eiken dekenkist met gestoken front versierd met geteld-geld-motieven en Anno 1781, h. 69, br. 131, d. 56

112 kussenkastGelderse eiken kussenkast met geprofileerde kap, de fries versierd met gestoken ranken, met 2 deuren opgehoogd met ebben kussens en rustend op zwarte bolpoten, 17e eeuw, h. 212, br. 179, d. 72

113 set van 8 mahonie stoelenset van 8 Engelse mahonie stoelen met gespijlde rug en rustend op gecanneleerde poten

114

coulissentafelmahonie biedermeier coulissentafel met uitschuifbaar rond blad, ingelegd met satijnhouten bies, rustend op opengewerkte kolompoot op basement, 1e helft 19e eeuw, h. 78, maximale bladmaat met 5 tussenbladen 373 x 128 -bladen niet bijpassend, 2 bijpassende bladen aanwezig-

115 hangvitrineHollandse eiken Louis XV hangvitrine met oplopende kap, deurtje waarin beglaasde panelen, geflankeerd door afgeschuinde zijden en interieur van gecontourneerde planken, 18e eeuw, h. 108, br. 116

116 Heriz 365 x 262Heriz 365 x 262

117 Perzisch tapijt 201 x 192Perzisch tapijt 201 x 192

118 Kashan 340 x 245Kashan 340 x 245

119 eiken kabinetHollands dubbelgebogen eiken kabinet met gecontourneerde kap, stel paneeldeuren en 3 laden onderin, rustend op klauwpoten, 18e eeuw, h. 240, br. 182, d. 57

120 empire tafel met marmer bladFranse mahonie empire tafel met rond marmeren blad, rustend op 3 ronde zuilen met verguld bronzen kapitelen op basement, circa 1810, h. 75, diam.101

121 stel mahonie fauteuilsstel mahonie fauteuils met rechte rug, gebogen armen versierd met cannelures, Franse lelies en uitlopend in hoornen des overvloeds en rustend op gebogen poten, 19e eeuw

122 eiken tafel met 3 ladeneiken tafel met rechthoekig blad waaronder 3 laden, rustend op tapstoelopende poten, h. 76, bladmaat: 200 x 90

123 hoekkastHollandse eiken hoekkast met gebogen front waarin 2 jaloeziedeuren en lade, circa 1780-1800, h. 225, br. br. tot de hoek 63

(8)

124

Amsterdams staand horloge Jan HenkelsAmsterdam staand horloge in wortelnoten gefineerde kast, bekroond door ajourgezaagde kap met vergulde engelen en atlas, met gegraveerde en verzilverde wijzerplaat, uurwerk met datum-, maan- en datumaanduiding, adres:

Jan Henkels, Amsterdam, circa. 1750, h. 258 cm ...[more]

125 zakkroonlamproyale verguld bronzen zakkroon omlijst door guirlandes, bladmotieven en Wedgwood plaquettes met voorstelling van strijders, met 5 lichtpunten, h. 150 cm. (gemeten incl. ketting)

126 2-lichts bouilottelamp groene kap2-lichts bouillotte lamp met verstelbare groen metalen kap rustend op rond basement, h. 57 cm.

127 handwerktafetjeEngels mahonie handwerktafeltje met opklapbare zijden, ingelegd met satijnhouten bies, met 2 laden en wolzak, rustend op gedraaide poten, 1e helft 19e eeuw, h. 70, br. 36, d. 56

128 2 antieke spiegeltjes2 antieke spiegel waaronder in mahonie gefineerde lijst versierd met rozetten, 19e eeuw, h. 45 en 38

129 Engels staand horloge, 19e eeuwEngels staand horloge in mahonie gefineerde kast, voorzien van bronzen wijzerplaat en verzilverde cijferring, uitgerust met seconde en datumaanduiding, adres: Clifton, Liverpool, circa 1e helft 19e eeuw, h. 230

130 palissander bakwaaier kabinetHollands palissander gefineerd Louis XIV kabinet met oplopende kap bekroond door gestoken cartouche, met 2 deuren en 3 laden in bakwaaier, circa 1740, h. 235, br. 174, d. 64

131 mahonie empire spiegelmahonie empire spiegel met geprofileerde lijst, de fries versierd met bronzen strijdwagen, de spiegel geflankeerd door kariatiden, 19e eeuw, h. 187, br. 106

132 mahonie empire tafelmahonie empire salontafel met rond blad, ingelegd met koperen stermotief en rustend op 3 kariatide-vormige zuilen, circa 1810, h. 75, diam. 90

133 eiken kistje met geteld geld snijwerkeiken dekenkist met 3 gestoken panelen in het front, rustend op balpoten, 17e eeuw -met reconstructies- h. 67, br. 105, d. 60

134 mahonie naaitafeltjemahonie biedermeier naaitafeltje met opklapbaar blad, lade en wollade, rustend op verhoogde gekruiste poten op basement, 19e eeuw, h. 78, br. 44

135 Keshan, 366 x 242Keshan, 366 x 242

136 Keshan 390 x 294Keshan 390 x 294

137 Perzisch tapijt 305 x 200Perzisch tapijt 305 x 200

138 Noord Hollandse klokzeldzame Noord-Hollandse hangklok in noten kast, bekroond door koperen bollen en C-Voluten, met verzilverde wijzerplaat en uurwerk met maan- en datumaanduiding, Amsterdam of Zaandam, circa 1730, h. 63 cm. -compleet met 3 gewichten

139 Zaanse stoelklokZaanse stoelklok bekroond door strijder op bel, omgeven door opengewerkte koperen fries, wijzerplaat op stof, geflankeerd door getorste zuilen, deels 18e eeuw, h. 77 cm. -reconstucties-

140 beeldenkastkapitale eiken beeldenkast met 4 deuren voorzien van cassetteverdeling en ebben inlegwerk, versierd met zuilen, gestoken rozetten, leeuwenkoppen en mascarons, rustend op bolpoten, renaissance-stijl, 19e eeuw, h. 210, br. 170, d. 72

141 spiegelgoudbeschilderde spiegel bekroond door cartouche en omlijst door reliëf van ranken, Louis XV-stijl, h. 126, br. 78

(9)

142 bronzen pendule met fonteintjeFranse verguld bronzen pendule met voorstelling van dame en heer bij wandfontein, circa 1870, h. 49 cm

143 Engels koloniale Militairy campang split chestEngels koloniale Militairy campang split chest met rechte schrijfklep en 4 laden, rustend op wieltjes, 19e eeuw, h. 107, br. 101, d. 49

144 secretaireesdoornwortel gefineerde secretaire met schuingeplaatste schrijfklep waarachter interieur met vakken en laden, in het orgelgebogen front 6 laden versierd met gegraveerde bronzen slotplaten en grepen, 18e eeuw, h. 113, br. 116, br. 56

145 trumeaumahonie biedermeier trumeau met gecontourneerd blad, rustend op gebogen zuilen in in de achterwand een spiegel, circa 1860, h. 80, br. 70, d. 41

146 Duitse credens, 19e eeuwDuits mahonie biedermeier credens met 2 deurtjes, geflankeerd door ronde zuilen, bekroond door timpaan en rustend op verhoogde voet, circa 1830, h. 156, br. 94, d. 54

147 kleine dekenkisteiken dekenkistje met 3 panelen in het front, 18e eeuw, h. 48, br. 98, d. 41

148 kabinetHollands wortelnoten Louis XV kabinet met oplopende kap versierd met gestoken cartouche omgeven door C-voluten, met 2 deuren, in de dubbelgebogen onderkast 4 laden, rustend op klauwpoten, circa 1750, h. 225, br. 167, d. 61

149 eiken gatelegtafeleiken gatelegtafel met gecontourneerd blad, opklapbare zijden en rustend op getorste poten, circa 1900, h. 73, br. 51, d. 90

150 commode, Louis XVIrozen- en satijnhouten Louis XVI commode met opstaande rand, 1 deurtje ingezet met Japans laqué paneel en rustend op tapstoelopende poten, 18e eeuw, h./ 87, br. 74, d. 43

151

Frans damesbureau gesigneerd I.P. Latzbijzonder Frans mahonie Louis XV damesbureau met opklapbaar schrijfblad, waaronder kelder met uitklapbaar nest waarin schijfgedeelte, aan de achterzijde met uitklapbaar scherm, rustend op gebogen poten versierd met verguld bronzen tenen, gesigneerd: I.P. Latz (= ...[more]

152

trumeau gemerkt: P. van Dorenzeldzame Hollandse mahonie trumeau met marmeren bovenblad, rechte lade in de fries waaronder een spiegel geflankeerd door gebogen pilaster, aan de zijden deurtjes en rustend op recht basement, gemerkt: P. van Doren, circa 1825, h.

81, br. 76, br. 43

153 voltaire en 2 stoelenHollandse mahonie biedermeier voltaire en 2 Engelse baloonback stoelen, allen 19e eeuw

154 Louis XVI kastjemahonie Louis XVI penantkastje met lade versied met bronzen grepen en 2 deurtjes, geflankeerd door gecanneleerde afgeschuinde zijden en rustend op tapstoelopende poten, 18e eeuw, h. 83, br. 85, d. 43

155 stel empire lampenstel tafellampen met verguld en gepatineerd bronzen stam vervaardigd van empire kandelaars, versierd met palmetten en rustend op octagonale voet, h. 47 cm. -excl. kappen-

156 2-lichts bouillottelamp Maison CharlesFranse 2-lichts bouillotte lamp met verstelbare groen metalen kap en armen in de vorm van hoornen des overvloeds rustend op rond basement, gemerkt: Maison Charles, h. 55 cm.

157

mahonie gefineerd bureau plat met opstandmahonie gefineerd bureau met teruglopende opstand waarin laden en ingelegd met satijnhouten bies, het blad ingelegd met leer waaronder 3 laden en rustend op tapstoelopende poten op koperen wieltjes, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 105, br. 148, d. 79

158 eiken kistEngelse eiken kist met klep en 2 laden in het front versierd met panelen, 19e eeuw, h. 83, br. 111, d. 51

(10)

159 Franse kersenhouten eettafel met 1 ladeFranse kersenhouten tafel met rechthoekig blad, lade en rustend op tapstoelopende poten, h.

78, bladmaat: 200 x 82

160 Hollands eiken kabineteiken Louis XVI kabinet bekroond door gestoken guirlandes en bladmotieven, met 2 deuren waarin gecontourneerde panelen, in de enkelgebogen onderkast 3 laden, 2e helft 18e eeuw, h. 242, br. 190, d. 60

161 moskeelampArabische geëmailleerd koperen hanglamp met opengewerkt floraal decor en Arabische teksten, h. 58 cm.

162 Welsh dresserWelsh eiken dresser met etagereopstand, de onderkast voorzien van 5 laden met bronzen grepen, 18e eeuw, h. 201 br.

155 d. 45 cm.

163 pastoorskastWalnoten gefineerde pastoorskast met recht kap, voorzien van stel paneeldeuren en lade onderin, rustend op bolpoten, circa 1700, h. 190, br. 174, d. 70

164 antiek kistje met ijzeren bandenKoloniale hardhouten geldkist versierd met smeedijzeren stootbanden en hoekstukken, 17e eeuw, h. 27, br. 45

165 Engels staand horlogeEngels eiken staand horloge met oplopende kap versierd met koperen bollen, met gegraveerde koperen wijzerplaat en uurwerk waarop datum en secondenaanduiding, adres: Rider Fecit, 2e helft 18e eeuw, h. 240 cm.

166 naaitafeltjeHollands mahonie biedermeier naaitafeltje met opklapbaar blad, lade en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw, h. 80, br. 59, d. 43

167 Perzisch tapijt 305 x 200Perzisch tapijt 305 x 200

168 Kashan 360 x 235Kashan 360 x 235

169 Hollands Louis XVI kabinetHollands mahonie Louis XVI kabinet bekroond door gestoken vaasmotief, met 2 deuren, geflankeerd door gecanneleerde halfzuilen, in de enkelgebogen onderkast laden en rustend op klauwpoten, circa 1780, h. 241, br. 177, d. 63

170 bureau platFrans mahonie bureau plat met rechthoekig schrijfblad ingelegd met leer, voorzien van 3 laden, versierd met bronzen randen en beslag, rustend op tapstoelopende poten, gesigneerd: Krieger Paris, Directoire-stijl, 19e eeuw, h. 76, bladmaat: 140 x 78

171

Amsterdams staand horloge, Otto van MeursAmsterdams mahonie staand horloge met ajourgezaagde kap bekroond door engelen en atlas, met gegraveerde wijzerplaat waarop resten van verzilvering, uurwerk met volledige kalender, adres: Otto van Meurs, Amsterdam, circa 1750, h. 291 cm.

172 Friese staartklok in mahonie kastFriese staartklok in mahonie kast bekroond door engelen en atlas, met gedreven koperen wijzerplaat, 19e eeuw

173 noten empire commodemahonie gefineerde empire commode met 4 laden, voorzien van koperen beslag en versierd met halfzuilen, circa 1820, h. 92, br. 14. d. 62

174 2 empire bergeresstel Franse mahonie empire bergeres met geborduurde bekleding, rustend op gebogen pootjes, circa 1820

175 empire tafelFranse mahonie gefineerde empire tafel met rond natuurstenen blad, rustend op driehoekige poot met gestoken zwanenkoppen, circa 1820, h. 77, diam. 115

(11)

176 mahonie empire secretairemahonie empire secretaire a abattant met lade, rechte schrijfklep en 2 deuren, geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, rustend op blokpoten, h. 153, br. 98, br. 57

177 dekenkisteiken dekenkist versierd met panelen in het front omlijst door meandermotieven en rustend op slofpoten, 18e eeuw, h. 74, br.

132, d. 57

178 eiken halbankeiken halbank met gebogen armleggers, versierd met panelen in de rug en rustend op gebogen poten, 19e eeuw, br. 147

179 3-lichts bouillotte lampbronzen 3-lichts bouillotte lamp met groenbeschilderde kap, h. 52 cm

180 tafellamp harpmodeltafellamp met stoffen kap en verguld bronzen voet n de vorm van een lier, rustend op ronde voet, h. 67 cm.

181 schrijftafeltje met leer ingelegd bladmahonie schrijftafeltje ingelegd met groen leer, met 3 laden en rustend op taps toelopende poten, 19e eeuw, h. 74, br. 91, d. 45

182 secretaireHollandse mahonie Louis XVI secrtaire bekroond door opengewerkte koperen galerijrand, met rechte schrijfklep en 2 deurtjes, geflankeerd door gecanneleerde zijden en rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 153, br. 90, d. 45

183 Perzisch tapijt 200 x 139Perzisch tapijt 200 x 139

184 Bidjar 292 x 200Bidjar 292 x 200

185 MeshedMeshed 308 x 204

186 naaikist met inlegwerknoten naaikist met bol deksel ingelegd met esdoorn en rozenhouten bies en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 52 cm.

187 Louis XVI-stijl penantspiegelgoudbeschilderde penantspiegel bekroond door vaasmotief en omlijst met meanderrand, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 113, br. 25

188 tafel met 4 stoelenHollandse mahonie biedermeier coulissentafel met geschulpt blad, rustend op gestoken kolompoot, h. 77, diam. 129 en bijpassende set van 4 stoelen, allen 19e eeuw -tafel zonder tussenbladen-

189 mahonie kabinetHollands mahonie Louis XVI kabinet met timpaanvormige kap versierd met strikmotieven, met uitstekend front waarin 4 deuren, geflankeerd door gecanneleerde zijden en rustend op rechte poten, circa 1780, h. 255, br. 182, d. 58

190 Friese eiken keeftkastFriese eiken renaissance keeftkast met geprofileerde kap, bolle fries, 2 deuren versierd met gestoken mascarons, geflankeerd door halfronde gecanneleerde zuilen en rustend op zwarte bolpoten, 17e eeuw, h. 196, br. 176, d. 76

191

kussenkastHollandse palissander barok kussenkast met geprofileerde kap bekroond door gestoken schild versierd met mascarons van saters, 2 deuren opgehoogd met gestoken ebben kussens en geflankeerd door halfronde zuilen met gestoken kapitelen, rustend op 3 bolpoten, 2e helft 17e eeuw, h. 232, br. 209 ...[more]

192 boekenkasteiken boekenkast met 2 beglaasde deuren, geflankeerd door gedraaide zuilen en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 210, br.

140, d. 56

193 secretaireHollandse mahonie directoire secretaire bekroond door opengewerkte koperen galerijrand, met rechte schrijfklep en 2 deurtjes, ingelegd met koperen bies en rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 157, br. 99, d. 47

(12)

194 kroonlamp pegels5-lichts bronzen kroonlamp versierd met strengen geslepen kristallen kralen, geslepen pegels en hangende pegels, h.

67 (gemeten exclusief ketting)

195 commode met intarsia, Louis XVI-stijlnoten en satijnhouten gefineerde commode met 3 laden, versierd met intarsia van mdeaillon van figuren in landschap, florale motieven en cannelures, Louis XVI-stijl, h. 95, br. 130, d. 55

196 goudbeschilderde spiegelgoudbeschilderde empire spiegel met geprofileerde lijst, de hoeken versierd met zonmotieven, de fries versierd met strijdwagen, 19e eeuw, h. 145, br. 63

197 stel marmeren tafeltjesstel marmeren piedestals met vierkant blad, rustend op afgekante balustervormige zuil, h. 57, bladmaat 40 x 40

198 Chinese dekenkistChinese laqué kist versierd met gestoken panelen, omgeven door goudbeschilderd decor van draken, h. 45, br. 69

199 Japans kamerschermJapans laqué kamerscherm met voorstelling van vliegende kraanvogels, 20e eeuw, h. 183, br. 4 x 41

200

3 plus 3 stoelen W. Dudokset van 3 plus 3 zwart gepolitoerde De Stijl stoelen met gespijlde hoge rug, doorlopend tot onder de zitting, rustend op 4 rechte poten en met uitneembare gestoffeerde zittingen, ontwerp: W. M. Dudok, waarvan 3 originele exemplaren uit circa 1924, afkomstig uit de woonkamer ...[more]

201 2 Josef Hoffmann fauteuilsstel zwart houten kubus fauteuils met blauw velours bekleding, ontwerp Josef Hoffman (1870-1956), uitvoering: Wittmann Austria, jaren '90, h. 76, br. 68, d. 68

202 desingfauteuil 1-2-3 stoel Verner Pantondesignfauteuil met gebogen verchroomd buisframe armleggers en gecapitonneerde roodstoffen rug en zitting, rustend op ronde voet, Model 1-2-3, ontwerp: Verner Panton, uitvoering jaren '80

203 Charles eames fauteuilverchroomd metalen designfauteul bekleed met hopzak, model EA 124, ontwerp: Charles Eames, uitvoering:

Herman Miller

204 Rob Eckhardt, groeten-uit-Holland-stoelmoderne zwart buisframe stoel met gebogen zijden, bekleed met blauwe hopsak, de rug bekleed met bloemdecor, model: groeten uit Holland-stoel, ontwerp: Rob Eckhardt

205 verrijdbare dossierkast, jaren '50metalen open dossierkast rusten dop wieltjes, jaren '50/'60

206 Pastoe Amsterdammermoderne wit-multiplex kast met kunststof jaloeziedeur, zgn. Amsterdammertje, ontwerp: Pastoe, h. 221 cm.

207 4 draadstalen stoelenset van 4 verchroomde draadstalen stoelen, voorzien van zitting met kussentje, jaren '50/'60

208 3-lichts bouilotte lampbronzen bouillotte lamp met 3 armen in de vorm van zwanen en voorzien van groene kap, h. 55 cm

209 A. Mourier, verzilverde bouillottelampverzilverde 3-lichts bouillotte lamp met verstelbare groen metalen kap, gemerkt: A. Mourier, h. 47 cm.

210 grote passpiegel op onderstelEngelse mahonie passpiegel, gemerkt: Day & Sons, circa 1870, h. 165

211 Keshan 310 x 247Keshan 310 x 247

212 Tabriz 345 x 266Tabriz 345 x 266

(13)

213 Perzisch tapijtPerzisch tapijt 360 x 258

214 MeshedMeshed 336 x 232

215 mahonie empire trumeaumahonie empire trumeau met rechte lade, versierd met bronzen details en rustend op ronde zuilen met bronzen kapitelen, circa 1810, h. 80, br. 75, d. 40

216 stoelEngelse mahonie Victoriaanse stoel met gecontourneerde rug, gebogen zijden waarnaast verplaatsbaar koperen en houten dienblad, rustend op gebogen poten met wieltjes, 19e eeuw

217 kussenkastHollandse eiken en noten kussenkast met geprofileerde kap versierd met mascarons, met 2 deuren, lade en rustend op zwarte bolpoten, 18e eeuw, h. 198, br. 168, d. 67

218 klapbuffetHollands mahonie Louis XVI klapbuffet met opklapbaar blad, versierd met getande lijsten, met 2 laden en 2 deurtjes, geflankeerd door afgeschuinde gecanneleerde zijden, rustend op tapstoelopende poten, circa 1780, h. 96, br. 120, d. 62

219 Louis XV spiegelFranse Louis XV spiegel in gestoken en vergulde houten lijst, versierd met c-vluten en florale motieven, circa 1750, h.

132, br. 61

220 Franse mahonie commode met marmerFranse mahonie gefineerde commode met marmeren bovenblad, voorzien van 4 laden met bronzen beslag, 19e eeuw, h. 90, br. 122, d. 50

221 Queen Anne theetafelmahonie tafel met gecontourneerde opstaande rand, lade en rustend op gebogen poten, 18e eeuw, h. 75, bladmaat: 84 x 54 -imperfecties, sleutel mist-

222 Hollands staand horlogeHollands staand horloge met gestoken bloemmotieven in de halfronde kap, de wijzerplaat voorzien van spiegelmonogram, met secondewijzer en datumaanduiding, 18e eeuw, hoogte: 278 cm.

223 Engels noten gefineerd staand horlogeEngels noten gefineerd staand horloge met halfronde kap, geflankeerd door halfzuilen, het uurwerk voorzien van datum, zon- en maanaanduiding en secondewijzer, adres: Thomas Clare, Warrington, 18e eeuw, hoogte: 213 cm.

224 Hollands 2-deurs kabinetHollands wortelnoten gefineerd Louis XIV kabinet met oplopende kap, 2 deuren versierd met boogvormige panelen, in de rechte onderkast 4 laden versierd met bronzen grepen, 1e helft 18e eeuw, h. 232, br. 172, d. 54 -1 binnenlade ontbreekt-

225 eiken commodeLuikse eiken commode met 3 laden in het orgelgebogen front, versierd met gestoken bladmotieven en rustend op gebogen pootjes, circa 1770, h. 86, br. 132, d. 62

226 2-deurs buffetkastje met opstandmahonie empire buffet met uittrekbaar buffetrek en 2 deurtjes geflankeerd door halfzuilen, circa 1810, h. 85, br. 94, d. 60

227 kantoortjeFriese eiken notarisklok, zgn. kantoortje bekroond door koperen bollen, met beschilderde wijzerplaat, circa 1850, h. 110 cm.

228 stoelklokFriese stoelklok met beschilderde wijzerplaat, h. 72 cm.

229 mahonie tafel met marmeren bladmahonie Charles X tafel met rond witmarmeren blad, rustend op vaasvormige kolomvoet uitlopend in gestoken klauwen, circa 1830, h. 73, diam. 105 cm.

230 empire tafelFranse mahonie empire haltafel met rond witmarmeren blad, rustend op onderstel met gestoken en vergulde houten poten verbonden door etagère blad, versierd met galerijrand, circa 1815, h. 74, diam. 68

(14)

231 eiken kussenkastHollandse eiken en noten gefineerde kussenkast met rechte kap, stel deuren en laden onderin, versierd met leeuwenmascarons en rustend op balpoten, 17e eeuw, h. 190, br. 186, d. 67

232 armfauteuilEngelse armfauteuil geheel overtrokken met florale stoffering waarop decor van vogels en rustend op koperen wieltjes, gemerkt: Minty design furniture, Oxford

233 beschilderde vitrinekastbeschilderde grenen vitrinekast met stel beglaasde deuren in de opstand en voorzien van paneeldeurtjes onderin, h. 266, br. 140, d. 33

234 eiken hangoortafeleiken hangoortafel met opklapbare zijden en rustend op rechte poten, 19e eeuw, h. 73, bladmaat ingeklapt: 129 x 66 cm.

235 hangvitrineHollandse eiken Louis XV hangvitrine met oplopende kap, bekroond door cartouche en met deurtje waarin beglaasde panelen, 18e eeuw, h. 101, br. 93

236 coulissentafelmahonie biedermeier coulissentafel met rond blad, rustend op octagonale kolomvoet, 19e eeuw, h. 75, maximale bladmaat met 3 tussenbladen: 125 x 228

237 8 stoelenset van 8 Engelse eiken stoelen met rechte rug en zitting, circa 1900

238 spiegel in mahonie lijstspiegel in mahonie gefineerde lijst, versierd met halfzuilen en koperen ornamenten, 19e eeuw, h. 134, br. 66

239 Louis XVI tafeltjeFranse beschilderde Louis XVI bijzettafel met dik marmeren blad (van latere datum), gestoken fries versierd met rozetten en rustend op gecanneleerde poten, 18e eeuw, h. 72, bladmaat: 78 x 57

240 Pastoe buffetwenge houten buffetkast met 8 witte deurtjes voorzien van rechte grepen, rustend op ijzeren pootjes, ontwerp: Cees Braakman, uitvoering: Pastoe jaren '50, h. 180, br. 185, d. 45

241 Gispen bureaubureau plat met zwart beschilderde ladeblokken in verchroomd metalen buisframe en voorzien van rechthoekig blad, ontwerp: W.H. Gispen, uitvoering: Dutch Originals, h. 75, br, 153, d. 75

242 4 Gispen diagonaal stoelenset van 4 Gispen diagonaalstoelen met gebogen rug, gebogen armleggers en rustend op verchroom buis frame en bekleed met rotan, ontwerp: W. Gispen, uitvoering: Dutch originals

243 empire klapbuffetmahonie empire klapbuffet met opklapbaar blad, 2 rechte laden en 2 deurtjes, geflankeerd door halfronde zuilen met bronzen kapitelen en rustend op tapstoelopende poten, circa 1810, h. 83, br. 110, d. 54

244 Mazlaghan 104 x 78Mazlaghan 104 x 78

245 Perzische loper 301 x 82Perzische loper 301 x 82

246 Perzisch tapijtPerzisch tapijt

247 2 eiken halfzuilenstel eiken Korinthische halfzuilen bekroond door conische kapitelen en met gecanneleerde stam, 19e eeuw, h. 252 cm.

248 spiegel Louis XVI-stijl, 19e eeuwbeschilderde spiegel bekroond door strik en guirlandes en omlijst door meanderrand, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 55, br. 38

(15)

249 secretaireHollandse mahonie biedermeier secretaire met holle fris waarin lade, rechte schrijfklep en 2 deurtjes, rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 170, br. 106, d. 46

250 bibliotheektrapnoten bibliotheektrap voorzien van gedraaide spijlen, h. 174

251 verstelbare lessenaarverstelbare mahonie lessenaar met kantelbaar blad, rustend op koperen en getorst mahonie stam op smeedijzeren 4-sprant, 19e eeuw

252 grote vergadertafel, Lipsgrijsgelakte metalen vergadertafel met linoleum werkblad en rustend op 2 poten, gemerkt: Lips, jaren '50, h. 77, bladmaat: 400 x 150

253 moderne vitrinekastmoderne witkunststof vitrinekast met 3 beglaasde zijden, h. 180, br. 50, d. 40

254 Engelse boekenkastEngelse mahonie Victoriaanse vitrinekast met 3 beglaasde deuren, waarachter interieur met laden, 19e eeuw, h.

207, br. 187, d. 59

255 naaitafeltjemahonie biedermeier naaitafeltje met rond draaibaar blad, waaronder wolzak en rustend op getorste poot, 19e eeuw, h. 73 cm.

256 kussenkasteiken en palissander barok Zeeuwse kast met geprofileerde kap, 4 deuren opgehoogd met ebben kussens en rustend op zwarte bolpoten, circa 1700, h. 193, br. 176, d. 69

257 boekenmolenEngelse noten boekenmmolen ingelegd met zonmotief en met gespijlde zijden, circa 1930, h. 76, br. 43

258 tafel met 4 stoeleneiken tafel met vruchtenhouten blad, lade in de fries en rustend op tapstoelopende poten, h. 78, bladmaat: 184 x 84 en set van 4 antieken iepen boeren stoeltjes met gecontourneerde rug en rusten dop gedraaide pootjes

259 ladekastje met vitrineopstandeiken vitrine met 2 beglaasde deurtjes waaronder enkelgebogen onderkast met 4 laden, vervaardigd van 18e eeuwse linnenpers, h. 174, br. 84, d. 52

260 kroonluchterroyale 8-lichts koperen kroonlamp versierd met geslepen kristallen pegels en gebogen armen waarop kristallen kelken, h.

127 cm. (gemeten excl. ketting)

261 kruispoot commodeeiken comode met orgelgebogen front voorzien van 2 laden, rustend op kruispoot, 18e eeuw en later, h. 72, br. 103, d. 54

262 Engels mahonie staand horlogeEngelse staande klok in mahonie gefineerde kast, bekroond door bronzen arend, met beschilderde wijzerplaat, adres: John Bryson, Dalkeith, 19e eeuw, h. 224 cm.

263 Engels staand horloge, Kidd WhitbyEngels mahonie gefineerd staand horloge, met inlegwerk, voorzien van 8-daags uurwerk, adres:

Kidd Whitby, hoogte: 211 cm.

264 Perzisch tapijtPerzisch tapijt 250 x 153

265 lot van 5 Perzische tapijtjes5 Perzische tapijtjes

266 lot van 6 Perzische tapijtjes6 Perzische tapijtjes

(16)

267 zonneklokvergulde houten zonneklok met emaille wijzerplaat, 19e eeuw diam. 41 cm

268 zonneklokzonneklok omlijst door stralenkrans, 20e eeuw, diam. 77 cm.

269 mahonie empire secretairemahonie gefineerde empire secretaire met lade, interieur achter schrijfklep en stel deurtjes onderin, versierd met bronzen kariatiden en beslag, afgedekt met marmeren blad, circa 1815, h. 144, br. 98, d. 47

270

breakfront Louis XVI kabinetHollands mahonie Louis XVI kabinet met timpaanvormige kap versierd met guirlandes en getande lijsten, met breakfont waarin 2 deuren en 3 laden, geflankeerd door afgeschuinde gecanneleerde zijden en rustend op tapstoelopende poten, circa 1780, h. 243, br. 167, d. 60

271 verguld bronzen tafel met marmerverguld bronzen gueridon met marmeren bovenblad, rustend op 3 gebogen poten versierd met arendkoppen en acanthusbladmotieven, 19e eeuw, h. 81, diam. 41

272 Chinees kastje met ladenChinees ladenkastje met 3 laden versierd met gestoken front en rustend op gebogen pootjes, h. 53, br. 88, d.

46

273 Chinese armstoelChinese hardhouten armstoel met hoge rug, gebogen armleggers en rustend op rechte poten, bekleed met rotan

274 designschemerlamp, Serpente, Elio MartinelliItaliaanse wit staande designlamp met kunststof kap, model: Serpente, ontwerp: Elio Martinelli voor Martinelli Luce, jaren '70, h. 125

275 2-zits designbank2-zits designbank op verchroomd metalen onderstel, model: c683 ontwerp: uitvoering: Artifort, jaren '70

276 H. Wegner, eiken salontafelDeense eiken salontafel met recht blad, rustend op rechte poten, ontwerp; Hans Wegner uitvoering:

Andreas Tuck, h. 52, bladmaat: 82 x 140

277 H. Wegner, eiken salontafelDeense eiken salontafel met recht blad, rustend op rechte poten, ontwerp; Hans Wegner uitvoering:

Andreas Tuck, h. 48, bladmaat: 85 x 85

278 Schotse ladenkastSchotse mahonie ladenkast met 5 laden versierd met houten knoppen en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw ,h.

112, br. 110, d. 57

279 chaise longuechaise longue met gecapitonneerde zitting en bekleed met geschoren velours, rustend op gedraaide poten, br. 190 cm.

280 Duitse linnenkastDuitse noten en wortelnoten gefineerde linnenkast met geprofillerde kap, 2 deuren geflankeerd door gecanneleerde zuilen en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 187, br. 116, d. 61

281 Engelse tafelklokEngelse wortelnoten gefineerde tafelklok met boogvormige kap en uurwerk met maanaanduiding, adres: J. Smith, London, h. 38, -naar 18e eeuws voorbeeld-

282 wotelnoten theetafelnoten en wortelnoten gefineerde theetafel met opstaande rand, lade versierd met bronzen grepen en rustend op gebogen poten, 18e/19e eeuw, h. 73, bladmaat: 75 x 50

283 antieke gobelinantieke gobelin met voorstelling van dansende figuur met tamboerijn naast boom, omgeven door florale sierrand, vermoedelijk Frankrijk, 17e eeuw, h. 244, br. 124

284 3 diverse tapijten3 Perzische tapijtjes

(17)

285 lot van 6 tapijten6 Perzische tapijtjes

286 Perzische loper 301 x 82Perzische loper 301 x 82

287 klapstoelnoten klapstoel met getorste spijlen en gestoken ornamenten in de rug, 2e helft 19e eeuw

288 tafel met palissander bladtafel met rechthoekig palissander gefineerd blad en rustebd op zwart metalen onderstel, jaren '50/'60, h. 76, bladmaat: 250 x 100

289 set van 12 vergaderstoelen, jaren '60set van 12 vergaderstoelen voorzien van kunstlederen en stoffen bekleding, rustend op 5-poot met zwenkwieltjes

290 Friese staartklokFriese staartklok in eiken kast, voorzien van beschilderde wijzerplaat, 19e eeuw, h. 125

291 Engels staand horlogeEngels eiken staand horloge met timpaanvormige kap, bekroond door arend en koperen bollen, met verzilverde wijzerplaat, adres: Seraflon Snainton, circa 1800, h. 231 cm. (slinger defect)

292 bakbarometerHollandse mahonie bakbarometer met timpaanvormige kap, ingelegd met satijnhouten blokrand, met tinnen schaalplaten, adres: Hk Hen, Amsterdam, 18e eeuw, h. 126 cm.

293 comtoise in kastFranse comtoise in hoge grenen kast, met geëmailleerde wijzerplaat, adres: Bois Freres, 19e eeuw, h. 229 cm.

294 stel art deco stoelenstel fraaie art deco fauteuiltjes met holle rug, coromandelhouten armleggers uitlopend in de vorm van hoornen en rustend op omgeslagen poten, bekleed met zwart geribde stof, circa 1925

295 Franse eiken Art Deco buffetFranse eiken Art Deco buffet met opstand en marmeren bladen, circa 1930, h. 190, br. 163, d. 50

296 art deco kapstoksmeedijzeren art deco porte manteau bekroond door gesatineerde lamp, met spiegel in de achterwand geflankeerd door marmeren plateau's en onderin 3 paraplubakken, circa 1920, h. 208, br. 160, d. 24

297 Amsterdamse School bijzettafeltjemahonie Amsterdamse School bijzettafeltje met rond blad, rustend op trapvormige armen op 4 poten, circa 1925, h. 64, diam. 61

299 Pander salontafelcoromandel gefineerde art deco salontafel met rond blad, rustend op 4 rechte poten waarachter lectuurvakken, ontwerp: Paul Bromberg, uitvoering en gemerkt: Pander, circa 1920, h. 56, diam. 80 -fineerschade-

300 Modern tapijt, 350 x 164, 'Ben je Boos', Maarten Vrolijkmodern tapijt, 350 x 164, 'Ben Je Boos?', ontwerp: Maarten Vrolijk

301 beukenmultiplex designfauteuilbeukenmultiplex designfauteuil met gebogen zijden, zgn: Oto-chair ontwerp: Peter Karpf, uitvoering Pulpo

302 set van 4 stoelen P. Starkeset van 4 stoelen met gebogen buisframe rug en rechte kunststof zitting, model: Dr Glob, ontwerp: Phillippe Starck, uitvoering Kartell

303 RVS designstoel 'Erick'gevouwen metalen designstoel gemerkt: Erick

304 stel design armstoeltjesstel verchroomd metalen armstoelen met zwart kunstlederen bekleding, 'jaren '40 -armleggers beschadigd-

(18)

305 staande lampstaande lamp met stel melkglazen kappen, vermoedelijk Frankrijk jaren '50, h. 138

306 moderne salontafelmoderne salontafel met dik glazen blad, rustend op kruisende verchroomde poten verbonden door een palissander etagère, h. 48, diam. 90

307 Amsterdamse School kastjeeiken Amsterdamse School kastje met 4 deurtjes versierd met coromandel bogen, circa 1920, h. 110, br.

57, d. 33

308 2-deurs vitrinekastjemahonie vitrinekast met opengewerkte fries, 2 deuren waarin beglaasde panelen en rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 185, br. 90, d. 45

309 schouwspiegelschouwspiegeltje met geprofileerde lijst en in de hoeken versierd met ovalen, 19e eeuw, h. 75, br. 40

310 set van 4 Hugues Chevalier stoelenset van 4 moderne Franse kersenhouten stoelen met uitlopende armleggers, rustend op rechte poten en bekleed met blauw leer, uitvoering: Hugues Chevalier, 1999

311 Chinees tapijtChinees tapijt

312 5 Louis XVI eetkamerstoelenset van 5 mahonie Louis XVI stoelen waarvan 2 met armleggers, met gespijlde rug en rustend op gecanneleerde poten, 18e eeuw - 1 stoel extra doch in matige staat-

313 staande schemerlampstaande schemerlamp met bronzen voet versierd met cannelures en bladmotieven, hoogte inclusief kap: 180 cm

314 hallantaarnkoperen hallantaarn met gebogen armen omgeven door 6 beglaasde zijden, h. 52 cm. (gemeten excl. ketting)

315 pastoorskastHollandse noten barok pastoorskast met geprofileerde kap, 2 deuren waarin verdiepte panelen, lade en rustend op bolpoten, 18e eeuw, h. 205,. br. 190, d. 70

316 Engels staand horloge Rob C. Hower, RetfordEngels eiken staand horloge met rechte geprofileerde kap, gestoken fries, verzilverde wijzerplaat waarop seconde en datumaanduiding, adres: Rob C. Hower, Retford, 18e eeuw, h. 227 cm.

317 tafel ingelegd met leermahonie Louis XVI uitschuiftafel ingelegd met leer en rustend op tapstoelopende poten op koperen wieltjes, h. 75, maximale bladmaat met 2 afwijkende tussenbladen: 99 x 181 -restauraties-

318 Perzische loper 438 x 82Perzische loper 438 x 82

319 Perzisch tapijtPerzisch tapijt 364 x 265

320 design eettafelcoulissentafel met rond noten gefineerd blad op zwart metalen onderstel, jaren '50, h. 72, maximale bladmaat inclusief 2 tussenbladen: 230 x 130

321 11 designstoelenset van 11 verchroomd metalen design armstoelen met witlederen zitting en rug, jaren '80

322 wortelnoten tafel en butlertrayEngelse mahonie en noten gefineerde salontafel met ovaal blad, 19e eeuw, bladmaat: 136 x 98 en wortelnoten butlertray

323 set van 4 stoelen en wortelnoten tafelwortelnoten gefineerde tafel met ovaal blad, rustend op bewerkte kolompoot, h. 78, bladmaat: 150 x 110 en 4 noten stoelen met pitriet rug en zittinge bekleed met velours

(19)

324 banjobarometerEngelse palissander banjobarometer met spitse kap en tinnen schaalplaten, adres: W. Green, Grantham, 19e eeuw, h.

93 cm.

325 banjobarometerEngelse Victoriaanse banjobarometer versierd met Japans laqué decor van pagodes en figuren in landschap, met verzilverde wijzerplaten, 19e eeuw, h. 111 cm.

326 lamp, spiegel, kapstok en 2 knaapjeskoperen hanglamp, spiegel in mahonie lijst, noten kapstok en stel gezwarte houten kledinghangers

327 damessecretairenoten en rozenhout gefineerde damessecretaire met 4 laden en interieur achter schrijfklep, versierd met parquetterie en bronzen beslag, Louis XV-stijl, h. 126, br. 63, d. 33

328 wortelnoten porseleinkastdubbelgebogen wortelnoten gefineerde porseleinkast met gecontourneerde kap, stel beglaasde deuren en 3 laden, rustend op klauwpoten, naar 18e eeuws voorbeeld, h, 224, br. 157, d. 47

329 biedermeier linnenkastHollandse mahonie biedermeier linnenkast met gestoken kuif en stel paneeldeuren, circa 1860, h. 230, br. 130, d.

45

330 2 kuipstoeltjes en noten bureau, naar antiek voorbeeldstel noten kuipstoeltjes met pitriet bekleding en wortelnoten bureau met leer ingelegd schrijfblad, h. 76, br. 115, d. 54

331 design 'Handchair' jaren '80design handchair, met rug in de vorm van vingers, geheel overtrokken met oranje stof, jaren '80

332 design tafeltjedesign salontafeltje met rond glazen blad op verchroomde poot, h. 50, diam. 50

333 beschilderde Amsterdamse school stoelroodbeschilderde Amsterdamse School stoel met hoge gecontourneerde rug en bekleed met rood leer, circa 1920

334 perzisch tapijt met vogels en florale motieven 211 x 146perzisch tapijt met vogels en florale motieven 211 x 146

335 Perzisch tapijt 197 x 133Perzisch tapijt 197 x 133

336 Chinees borduurwerk en rol stofChinees borduurwerk met voorstelling van draken en rol stof

337 glazen tafeltje en plexiglas tafeltjeItaliaanse glazen bijzettafel met etagère blad, gemerkt: Fiam Italy en plexiglazen salontafel op zwenkwielen

338 Engelse tafelklokroyale Engelse mahonie tafelklok bekroond door verguld bronzen pinakels, en omlijst door bronzen ranken, met verzilverde wijzerplaat, Louis XVI-stijl, 19e eeuw, h. 64 cm.

339 staartklok, tafelklok en pendulekleine staartklok met beschilderde wijzerplaat en voorzien van metalen engelen en atlas, naar antiek voorbeeld, Engelse noten tafelpendule met metalen wijzerplaat, hoogte: 23 cm. en wortelnoten pendule, circa 1900, hoogte: 15 cm.

340 staande smeedijzeren Art Deco lamp met gekleurd glazen kapstaande smeedijzeren art deco lamp met gekleurde gesatineerd glazen kap rustend op gehamerde zuil, h. 174 cm.

341 Art Deco schaallampalbast schaallamp, de rand versierd met reliëf van lauerkrans en gehangen aan koorden, circa 1920, diam. 57 cm.

(20)

342 noten regulateur wandklok, circa 1880noten regulateur bekroond door zwarte balusters en omlijst door halfzuilen, circa 1880, h. 89 cm.

343 mahonie empire commodemahonie empire commode met lade en 2 deurtjes, geflankeerd door kariatiden en ingelegd met koperen bies, circa 1810, h. 84, br. 96, d. 43

344 mahonie empire chiffoniereHollandse mahonie empire chiffonière met 6 laden, geflankeerd door ronde zuilen met bronzen kapitelen, rustend op blokpoten, circa 1810, h. 174, br. 100. d. 49

345 2-deurs boekenkastjemahonie boekenkastje met lade, 2 deuren waarin rode vaste panelen (van latere datum), geflankeerd door afgeschuinde zijden en rustend op tapstoelopenbde poten, circa 1800, h. 150, br. 85, d. 43

346 serveertafel en halkastjenoten serveertafeltje en sidetable met jalouziedeurtjes, h. 72, br. 100, d. 30

347 Thonet kinderstoelgebogen houten kinderstoel met pitriet zitting, gemerkt: Thonet

348 dekenkisteiken dekenkist versierd met gotische motieven in de panelen, circa 1900, h. 58, br. 100

349 ridderfauteuil en tafelnoten salontafeltje rustend op gedraaide poten en eiken ridderstoel met gebogen armleggers en rustend op klauwpoten, beide circa 1900

350 2 armstoelen en tafelstel noten armstoelen, Louis XV-stijl en mahonie biedermeier salontafel met gecontourneerd blad, circa 1860, h.

70, bladmaat: 100 x 71

351 biedermeier tafelHollandse mahonie biedermeier tafel met rond blad rustend op diaboolvormige poot, 19e eeuw, h. 73, dia. 97

352 4 beschilderde stoelenset van 4 witbeschilderde eetkamer stoelen, Louis XVI-stijl, eind 19e eeuw

353 3 Louis XVI stoelen3 Hollandse iepen Louis XVI stoelen, circa 1790

354 smeedijzeren kroon met schip5-lichts smeedijzeren kroonlamp versierd met een model van een schip

355 plafoniere met kristalkoperen plafonnière ingezet met geslepen kristallen kralen en omlijst door guirlandes, h. 30, diam. 50 cm.

356 koloniale kist op voetKoloniale hardhouten kist met gezwart houten lijsten en rustend op verhoogde voet beschilderd met fabelfiguren en met 2 laden, afkomstig uit Ceylon, h. 92, br. 95, d. 49

357 eiken tafel en 6 stoeleneiken flessenpoottafel met rechthoekig blad waaronder uitschruifbladen, h. 78, bladmaat: 120 x 80 en 6 boeren stoelen met biezenzitting, 19e eeuw

358 eiken jachtbuffetMechels eiken buffet bekroond door gestoken hertenkop, gestoken etagères, marmeren blad en 2 laden en 2 deurtjes, versierd met gestoken panelen waarop vogels, 19e eeuw, h. 224, br. 136, d. 56

359 kerkbank en dagobertstoeleiken kerkbank met gebogen armleggers, versierd met gestoken panelen en eiken dagobertstoel versierd met mascarons, neo-renaissance, 19e eeuw

360 klepsecretaire met schuingeplaatste klep, 19e eeuwdubbelgebogen wortelnoten gefineerd bureau met 3 laden en schuingeplaatste schrijfklep, rustend op klauwpoten, h. 110, br. 108, d. 54

(21)

361 Friese staartklokFriese eiken staartklok bekroond door engelen en atlas, met beschilderde wijzerplaat, 19e eeuw, h. 145 cm.

362 secretairedubbelgebogen wortelnoten gefineerd bureau met 3 laden en schuingeplaatste schrijfklep, rustend op klauwpoten, h. 101, br.

95, d. 45

363 beschilderde commode, wandtafel en stoelbeschilderde commode met 2 laden, bijpassende halvemaantafel, spiegel en armstoel

364 ridderstoel en 2 stoven met ketelrijkgestoken noten ridderfauteuil en 2 diverse stoven waaronder exemplaar met koperen ketel

365 mahonie secretairemahonie biedermeier secretaire met holle fries waarin lade, rechte schrijfklep en 3 rechte laden, rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 165, br. 103, d. 47

366 Garache 370 x 280Garache 370 x 280

367 Wollen tapijt 346 x 250Wollen tapijt 346 x 250

368 2 designstoelen2 moderne fauteuils geheel overtrokken met gele en oranje stof, rustend op draaibare verchroomde voet, jaren '70

369 3 diverse design lampen3 diverse designlampen waaronder staande spot, merk: Concord, jaren '70

370 set van 6 chromen stoelenset van 6 verchroomd metalen armstoelen met gezwarte plywood zitting en rug

371 armfauteuilmahonie fauteuil met oplopende rug, versierd met gestoken bladmotief rustend op gebogen poten en bekleed met geschoren damast, 19e eeuw

372 biljartlampbronzen biljartlamp met gebogen armen en 2 melkglazen kappen, h. 105 cm.

373 9 lichts kroon met putty en pegels9-armige koperen kroonlamp met gebogen armen versierd met zittende putti, h. 73 cm. (gemeten excl.

ketting)

374 Spaanse salontafelSpaanse vruchtenhouten salontafel met rechthoekig blad waaronder lade, h. 48, bladmaat: 148 x 59

375 2 mahonie voltaires bekleed met rode stof2 mahonie biedermeier voltaires met boogvormige rug, armleggers en rustend op gebogen poten, 19e eeuw

376 lessenaar op pootbronzen lessenaar met gebogen arm, rustend op gedraaide mahonie kolompoot, 19e eeuw, h. 118 cm. - samengesteld-

377 4 mahonie eetkamerstoelenset van 4 Hollandse mahonie biedermeier stoelen met opengewerkte rug en gebogen poten, 19e eeuw

378 biedermeier tafelmahonie biedermeier tafel met rond blad, circa 1840, h. 75, diam. 93

379 eiken buffeteiken buffetkast met stel laden en paneeldeurtjes, circa 1900, h. 80, br. 130, d. 50

380 lantaarnklokEngelse lantaarnklok bekroond door tinnen bel, versierd met opengewerkte fries en met gegraveerde wijzerplaat, rustend op houten stoel, deels 18e eeuws, h. 53 cm. -reconstructies-

(22)

381 scheepsbarometerkoperen scheepsbarometer met cardanische ophanging, naar antiek voorbeeld

382 6 mahonie thee-emmers6 diverse mahonie thee-emmers met koperen binnenbak en voorzien van sierbiezen, 19e eeuw

383 2-zits bankje, circa 1930beuken 2-zitsbankje bekleed met gestreepte stof, Art Nouveau, circa 1900, h. 90, br. 110, d. 55

384 Hundi lampglazen Hundi met bronzen montuur, uitlopend in arendskoppen, h. 59 cm. (inclusief ketting)

385 6-lichts kroonlamp met pegels6-lichts koperen kroonlamp versierd met geslepen kristallen pegels, h. 52 cm. (gemeten exclusief ketting)

386 eiken kastjeeiken boekenkastje versierd met gestoken leeuwenkoppen en cannelures in renaissance-stijl, 19e eeuw, h. 107, br. 70, d.

31

387 Perzische armstoelPerzische gestoken houten armstoel versierd met florale motieven, parelmoer inlegwerk en tekst in de rug, vermoedelijk Syrië, circa 1900

388 rolluikbureaunoten rolluikbureau bekroond door galerijrand, bolle klep waarachter nest met vakken en laden, rustend op gedraaide poten verbonden door een kruisregel, 19e eeuw, h. 127, br. 90, d. 55

389 eiken bureaustoelEngelse draaibare eiken bureaustoel met kuipvormige rug, gebogen armleggers en rustend op 4-sprant met wieltjes, circa 1900

390 vlinderbankmahonie biedermeier vlinderbank rustend op gebogen poten, 19e eeuw, br. 174 cm.

391 kistbankjeiepen kistbankje met gebogen rug, klep en rustend op sledepoten, vervaardigd van oude delen, br. 110 cm.

392 naaitafeltjeHollands mahonie biedermeier naaitafeltje met gecontourneerd blad, versierd met eierlijsten, met lade en wolzak, rustend op getorste zuilen, 19e eeuw, h. 76, br. 54

393 boekenkastopen eiken boekenkast met geprofileerde kap versierd met knorlijsten, met gecanneleerde zijden en rustend op bolpoten, renaissance-stijl, circa 1900, h. 203, br. 126, d. 36

394 3-zits wachtbankje3-zits wachtkamer bankje met okerkleurige bekleding en rustend op zwart metalen onderstel, jaren '50/'60, h. 80, br.

170

395 eiken klompenkastjeeiken klompenkastje met smeedijzeren haken en gecontourneerde randen, 18e/19e eeuw, h. 104, br. 116

396 bureautjeEngels mahonie bureautje met laden- en vakverdeling achter de schuingeplaatste schrijfklep, 3 grote laden en rustend op klauwpoten, naar antiek voorbeeld, h. 101, br. 77, br. 45

397 buffetHollands eiken Louis XVI buffet met 2 laden en 2 deurtjes, geflankeerd door gecanneleerde zijden, rustend op bracket poten, circa 1780, h. 96, br. 117, d. 57

398 oorfauteuiloorfauteuil met gebogen armen en rustend op gebogen poten, overtrokken met blauwe stoffering, Louis XV-stijl

399 banknoten 2-zitsbankje bekleed met velours, eind 19e eeuw

(23)

400 mahonie fauteuilmahonie biedermeier fauteuil met hoge rug, gebogen armleggers en rustend op gebogen poten, 19e eeuw

401 kroonlamp8-lichts metalen kroonlamp met gebogen armen en versierd met krulmotieven, h. 68 cm. (exclusief ketting)

402 stoelgebeitst beukenhouten armstoel bekroond door gestoken voorstelling van putti met bloemenvaas, rustend op gebogen poten en bekleed met rotan, circa 1900

403 mahonie salontafelmahonie biedermeier salontafel met gecontourneerd blad, circa 1860, h. 57, bladmaat: 117 x 87

404 goudbeschilderde spiegelgoudbeschilderde spiegel bekroond door C-voluten, Louis XV-stijl, h. 96, br. 56

405 rijkgestoken Indische ombouwIndische beschilderde en gestoken houten deurombouw versierd met florale motieven, h. 138, br. 218

406 eiken staand horlogeEngels eiken staand horloge met rechte kap voorzien van beschilderde wijzerplaat en florale motieven, 19e eeuw, hoogte: 208 cm.

407 noten spiegelnoten spiegel met gecontourneerde bovenrand, 19e eeuw, h. 85, br. 47

408 Hollandse kaarsenkroonbronzen 12-lichts balkroon met gebogen armen, circa 1900, h. 60 cm. (gemeten exclusief ketting)

409 theetafelHollandse noten theetafel met opstaande rand, lade versierd met bronzen grepen en rustend op gebogen poten, Louis XV-stijl, 19e eeuw, h. 72, bladmaat: 76 x 51

410 trapjebeschilderd houten bibliotheektrapje

501 M. van Raden, berglandschap met meerpaneel, 22 x 28, figuren aan rivieroever in berglandschap, gesigneerd M. v. Raden (=Marinus van Raden, 1832-1879)

502 J. Ritsema, polderlandschapdoek, 24 x 55, man met praam in polderlandschap, gesigneerd J. Ritsema (=Jacob Ritsema, 1869-1943)

503 Hollandse School, zomer en winterdoek, pendant, 46 x 65, rivierlandschap met schepen en winterlandschap met schaatsers op ijs bij kasteel, onbekend, 19e eeuw

504 D. Been, schepen op strandkarton,26 x 32, driemaster op het droge, gesigneerd D. Been '25 (=Daniel Been, 1885-1967)

505 W.A. Knip, Cagnesdoek, 60 x 50, 'Cagnes', gesigneerd W.A. Knip (=Willem Anton Alexander Knip, 1883-1967)

506 WGF Jansen, schaapsherderdoek, 25 x 35, herderin met kudde in de duinen, gesigneerd W.G.F. Jansen (=Willem George Frederik Jansen, 1871-1949)

507 J. Bles, straatjepaneel, 25 x 20, figuren in straatje bij groenteverkoopsters, gesigneerd Joseph Bles (1825-1875)

508 Jacob Nieweg, stilleven boeket in vaasdoek, 30 x 40, bloemen in vaas, gemonogrammeerd J.N. (=Jacob Nieweg, 1877-1955)

509 Haverman, schilderij, vrouwpaneel, 51 x 30, moeder met kind, gesigneerd Haverman (=Hendrik Johannes Haverman, 1857-1928)

(24)

510 Toon Pluymers, doek, bloemenveiling te Aalsmeerdoek 88 x 103, tulpen op de bloemenveiling te Aalsmeer., gesigneerd Toon Pluymers '39 (1910-1967)

511 atelier A. Mauve, heidedoek, 50 x 90, herder in landschap, gemerkt atelier A. Mauve, vervaardigd door Anton Mauve (1838-1888)

512 J.Baptiste Tetar van Elven, Nieuwe kerk, Amsterdamboard, 22 x 18, In de kerk te Amsterdam, gemonogrameerd J.B en T.V.E (Paul Constantin Dominique Tétar van Elven,1823-1896)

513 J. Destree, landschap met molenpaneel, 14 x 19, landschap met molen, J.J. Destree (Johannes Joseph Destrée,1827-1888)

514 M. Kelting, neushoornvogeldoek, 80 x 60, neushoornvogel op tak, gesigneerd Marie Kelting (1886-1969)

515 Jan Korthals, straatje in Franse staddoek, 50 x 60, straat te Parijs, gesigneerd Jan Korthals (1916-1972)

516 doek, Haven Rotterdam, Evert Moll, 40,5 x 60,5 cmdoek, 40 x 60, bedrijvige haven, gesigneerd Evert Moll (1878-1955)

517 Jan Rijlaarsdam, Rue Vieille...krijttekening, 31 x 13, 'Rue Vielle du Temple Parijs', gesigneerd J. Rijlaarsdam (=Jan Rijlaarsdam, 1911-2007)

518 Jan Rijlaarsdam, Roomsch Couventaquarel, 31 x 44, Roomsch Couvent te Brugge, gesigneerd J. Rijlaarsdam (=Jan Rijlaarsdam, 1911- 2007)

519 Smeerdijk Anton, doek, de Kwakel te Kortenhoefdoek, 30 x 40, 'De Kwakelvaart te Kortenhoef', gesigneerd Ant. Smeerdijk (=Anton Smeerdijk, 1885-1965)

520 H. Koekkoek, paneel, zeilschip bij rotskustpaneel, 20 x 27, zeilboot op woelige zee bij Engelse kust, gesigneerd H. Koekkoek (=Hermanus II Koekkoek, 1836-1909)

521 W. van Dort sr., havendoek, 70 x 100, platbodems, gesigneerd W. v. Dort sr. (=Willem van Dort, 1875-1949)

522 Everdingen A. van, paneel, landschappaneel, 35 x 56, vrouw bij afgemeerde schuit in polderlandschap, gesigneerd A. v. Everdingen (=Adriaen van Everdingen, 1832-1912)

523 Pieter Stortenbeker, koeien in landschapdoek, 56 x 90, koeien in weide bij rivieroever, gesigneerd P. Stortenbeker (=Pieter Stortenbeker, 1828-1898)

524 Dubasty, dame in klederdrachtpaneel, 32 x 24, jong meisje in klederdracht met rozenkrans, gesigneerd Dubasty 1872

525 A. Verhoesen, pendant pluimveependant, paneel, 13 x 17, haan, kippen en fazant in landschap, beide vervaardigd door Albertus Verhoesen (1806-1881) -1 gesigneerd-

526 Tetar van Elven, paneel, kerkinterieurpaneel, 50 x 39, 17e eeuwse figuren in kerk, gesigneerd Tetar van Elven (=Jan Baptist Tetar van Elven, 1805-1879)

527 Paul Bodifee, winteraquarel, 31 x 46, besneeuwde boerderijen, gesigneerd Paul Bodifée (1866-1939)

528 W.G.F Jansen, winterdoek, 26 x 40, herder met kudde bij besneeuwde schaapskooi, gesigneerd W.G.F. Jansen (=Willem George Frederik Jansen, 1871-1949)

(25)

529 E. Schalbroeck, Montelbaanstoren Amsterdamdoek, 48 X 34, Montelbaanstoren Amsterdam, gesigneerd E. Schalbroeck (=Eduard Schalbroeck, 1853-1935)

531 Sara Henze, doek, stillevendoek, 65 x 45, stilleven met anjers, gesigneerd S. Henze (=Sara Henze, 1857-1936)

532 Tetar van Elven, paneel kerkinterieurpaneel, 40 x 29, figuren in kerk, gesigneerd Tetar van Elven

533 D.Schulman, doek, Blaricum in winterdoek, 47 x 66, gezicht op besneeuwd Blaricum, gesigneerd D. Schulman, (=David Schulman,1881-1966)

534 P.J.A. Wagemans, 2 stadsgezichten2 x triplex, 24 x 18 en 18 x 24, 2 stadsgezichten waaronder Haarlem, beide gesigneerd P.J.A.

Wagemans (=Pieter Johannes Alexander Wagemans, 1879-1955)

535 C. Artz, eendenfamiliepaneel, 27 x 24, eend met kuikens aan slootkant, gesigneerd Constant Artz (1870-1951)

536 doek, figuren in interieurdoek, 87 x 71, bij de opkoper, gesigneerd G. v. Urlaub (=Georg Johann Christian von Urlaub, 1844-1914)

537 Adri Pieck, Onweerswolkendoek, 35 x 48, 'Onweerswolken boven 't rijpe koren', gesigneerd Adr. Pieck (=Adri Pieck, 1894-1982)

538 Smits, doek, bloemenmarkt te Amsterdamdoek, 25 x 45, bloemenmarkt te Amsterdam aan het Singel, gesigneerd Smits

539 B. Viegers, doek boerin met geitdoek, 45 x 66, boerin met geit in moestuin, gesigneerd B. Viegers (=Ben Viegers, 1886-1947)

540 Isaac Israels, portretdoek, 65 x 56, portret van Professor Dr. B.J. Kouwer (1861-1933), Gewoon hoogleraar De verloskunde en de leer der vrouwenziekten, ges. Isaac Israels 1927 (=Isaac Lazarus Israels, 1865-1934)

541 J.W. van Borselen, Hollands landschappaneel, 15 x 19, boerder aan water bij landschap, gesigneerd J.W. van Borselen (=Jan Willem van Borselen, 1825-1892)

542 Bogman, doek, St. Nicolaaskerk te Amsterdamdoek, 40 x 50, st. Nicolaaskerk te Amsterdam, gesigneerd H. Bogman (=Herman Bogman. 1890-1975)

543 Bogman, doek, Montelbaanstoren te Amsterdamdoek, 40 x 60, Montelbaanstoren te Amsterdam, gesigneerd H. Bogman jr./

(=Hermanus Adrianus Charles Bogman, 1890-1975)

544 J.B. Kobell, aquarel, koeien in polderaquarel, 26 x 24, koeien in polder, gesigneerd Kobell (=mogelijk Jan II Baptist Kobell, 1778-1814)

545 2 bloemstukken ovaalovaal pendant, doek, 66 x 51, stillevens met rozen, onbekend, 19e eeuw

546 C. J. Mension, aquarel, berenwelpen in de sneeuwaquarel, 34 x 48, berenwelpen in de sneeuw, gesigneerd C.J. Mension (=Cornelis Jan Mension, 1882-1950)

547 Bern A. van der Beek, plasgezichtkarton, 37 x 51, platbodem op meer, gesigneerd Bern A. van. Beek (=Bernard Antoine van Beek, 1875-1941)

548 Harmsen v.d Beek, 4 diverse tekeningen4 diverse inkttekeningen waaronder konijnen bij gebroken ruit en 'La vie de Boheme', alle gesigneerd Harmsen van Beek (=Eelco Martinus ten Harmsen van der Beek ,1897-1953)

(26)

549 Toon Kelder, doek, dame met tulpendoek, 80 x 60, vrouw met bos tulpen, gesigneerd Toon Kelder '21 (1894-1973)

550 Jan Rijlaarsdam, stadsgezichtkarton, 73 x 53, stadsgezicht met brug, dubbel gesigneerd J. Rijlaarsdam (=Jan Rijlaarsdam, 1911-2007)

551 Jan Rijlaarsdam, huizenblokpaneel, 54 x 74, huizenblok, gesigneerd J. Rijlaarsdam (=Jan Rijlaarsdam, 1911-2007)

552 L.J.H. Meijer, paneel, zeegezichtpaneel, 27 x 38, afgemeerde driemaster en figuren in roeiboot bij havenhoofd, gemonogrammeerd L.M.

'56 (= Louis Johan Hendrik Meijer, 1809-1866)

553 visverkoopsterdoek, 81 x 53, vissersvrouw met mand, gesigneerd F. Feyen Perrin 1880 (=François Feyen-Perrin, 1826-1888)

554 Kuytenbrouwer, wild in bospaneel, 75 x 63, hertenjacht, gesigneerd Mart. A. Kuytenbrouwer (=Martinus Antonius Kuytenbrouwer, 1821- 1897)

555 B.J. van Hove, paneel, stadsgezichtpaneel, 24 x 34, figuren en boten aan kade van stad, gesigneerd B.J. van Hove 1874

556 gouache, bergmeergouache, 45 x 59, gezicht op Fjord, gemonogrammeerd W.M.

557 3 ovale aquarellen, portrettenserie van 3 ovale aquarellen, 15 x 12, portretten van 2 dames en heer, onbekend, 19e eeuw

558 portret jongedame, gedateerd 1836doek, 64 x 55, portret van elegante vrouw bij roos op vensterbank, gesigneerd AdHeuser 1836 (=Adeline Jäger, 1809-1897)

559 J. Cambier, roos in een vaasmarouflé, 40 x 16, roos in vaas, gesigneerd J. Cambier

560 doek, winter, Louis Apoldoek, 42 x 54, vrouw op besneeuwde zandweg, gesigneerd Louis Apol (1850-1936)

561 Germ de Jong, stillevendoek, 30 x 30, stilleven met potplant, gesigneerd Germ de Jong (1886-1967)

562 Mommie Schwarz, naaktroodkrijttekening, 44 x 32, vrouwelijk naakt, gesigneerd Schwarz (=mogelijk Mommie Schwarz, 1876-1942)

563 Friderika Bendene Kovacsev, doek, pianospelende damedoek, 60 x 50, vrouw aan piano, gesigneerd Bendene K. Fr. (=Friderika Bendene Kovacson, 1891-1975)

564 A.J. Zwart, doek, schaapskooi bij heidedoek, 40 x 80, plaggenhut in landschap, gesigneerd A.J. Zwart (=Adrianus Johannes Zwart, 1903-1981)

565 Ronner, pastel hondjespastel, 58 x 44, honden op sofa, gesigneerd Henriëtte Ronner (=Henriëtte Ronner, 1821-1909)

566 J.G. Smits, doek, Amsterdamdoek, 56 x 86, Singel met Koepelkerk te Amsterdam, gesigneerd J.G. Smits (=Jan Gerard Smits, 1823- 1910)

567 Lionel Royen, misdienaarspaneel, 61 x 43, misdienaars in kerk, gesigneerd Lionel Royer (=Lionel Royer. 1852-1926)

568 Jan Knikker sr., doek, boerderij bij heidedoek, 50 x 70, boerin bij plaggenhut in landschap, gesigneerd Jan Knikker (=Jan Simon Knikker, 1889-1957)

Heather is, of course, right that “the immediate emotional reaction to any great event is rarely the best indicator of its real significance.” He says that “the sack of Rome was not

While the Neo-Assyrian corpus provides evidence for a seemingly endless num- ber of officials, specialists and labourers, this article has focussed specifically on craftsmen,

In line with existing views about the diffusion of styles, the reader will find that British ideas regarding architecture and urban planning continued to

Thesis: MScEng Mech December 2005 This study involved the modeling and verification of the finger follower valve train arrangement with the focus on the non-linear behaviour of

[12] As pan-Islamism was universally considered a geopolitical force, the German-Ottoman alliance invested many resources in calling Muslims for solidarity with the

From the discussion of regional sequences in the Assur region, the Lower Khabur, the Upper Khabur and the Balikh, it has become apparent that Assyrian repertoires of rule were

Chapter 2 Preventing mood and anxiety disorders in youth: a multicenter Randomized Controlled Trial (RCT) in high risk offspring of depressed and anxious

One of the objectives of this study was to raise awareness of the benefits which ICT can bring to an SME in order for it to stay competitive and in business, and the other