Belangrijke Kunstveiling

Academic year: 2022

Share "Belangrijke Kunstveiling"

72

(1)Ioó k.. I. Prijs. f2.50'. bij Abonnement f 5.—. per jaar. Belangrijke Kunstveiling OMVATTENDE DIVERSE PARTICULIERE COLLECTIES EN INZENDINGEN. 0-Cn\. ~. OP DINSDAG 26 OCTOBF.R 1943 EN VOLGENDE DAGEN DES VOORMIDDAGS 10 UUR. KIJKDAGEN: VRIJDAG 22, ZATERDAG 23 EN ZONDAG 24 OCTOBER 1943 VAN 10-4 UUR. Directie varMarle a. Bignell LANGE VOORHOUT 58 ’s-GRAVENHAGE TEL. 114324.

(2) GALERIE ESHER SURREY DIRECTEUR C. J. R. BIGNELL. OUDE SCHILDEKIJEN. DEN HAAG •. LANGE VOORHOUT 58 - TEL. 114324.

(3) Ilis Ca fa Iog us van een belangrijke verzameling. ZEER. KOSTBARE. ANTIQUITEITEN. w.o. Fraaie Meubelen, wb. Kasten, Commodes, Stoelen, Fauteuils, Klokken en Pendules, Blauw= en gekleurd Chineesch- en Japansch Porselein,. Polychrome en Blauw Delffsch Aardewerk, divers Porselein en Aarde¬ werk, w.o. zeer fraaie Saksische* en Franscbe Eetserviezen, Bronzen, Koper= en Tin* werken, en. Japanscbe en Cbineescbe Kunstvoorwerpen, Zilverwerken, Juweelen. Goudwerken, verder van Schilderijen, uit de 16e=, 17e=, 18e=, 19e en 20e. Eeuw, Boeken, Prenten en Gravuren, Curiosa, zeer fraaie Gobelins en fraaie. Perzische- e.a. Tapijten. waarvan de veiling zal plaats bebben op DINSDAG 26 OCTOBER 1943 EN VOLGENDE DAGEN. onder directie van VAN MARLE EN BIGNELL te VGravenhage. Kijkdagen: VRIJDAG 22, ZATERDAG 23 EN ZONDAG 24 OCTOBER 1943 VAN 10 TOT 4 UUR.

(4) \. FOTO’S ATELIER DINGJAN.

(5) Verkoop-Conditiën De verkoop geschiedt a contant met 11 pCt. verhooging van den koopprijs te betalen in handen van VAN MARLE & BIGNELL. Alles wordt verkocht voetstoots, gezien of niet gezien, zooals de goede¬ ren zich bij de toewijzing bevinden en zonder dat de koopers eenige reclame kunnen doen gelden; wordende ook door verkoopers niet ingestaan voor de juiste benaming of aanduiding. De gekochte voorwerpen komen bij toewijzing dadelijk voor rekening en risico van de koopers en zullen onmiddellijk na iedere veiling tegen betaling van het verschuldigde in ontvangst genomen moeten worden en in ieder geval uiterlijk 3 November 1943 zijn weggevoerd. Voor goederen, die binnen drie dagen niet afgehaald zijn, wordt bewaarloon gerekend. Verkoopers behouden zich het recht voor, nummers te splitsen of bij elkaar te voegen, of van de volgorde af te wijken, alsook onmiddellijk na de toe¬ wijzing betaling te vorderen en bij gebreke daarvan de goederen terstond of later voor rekening van den in gebreke zijnden kooper te verkoopen. Gelijk recht behouden de verkoopers zich voor, indien de gekochte goederen niet bin¬ nen 8 dagen na de veiling tegen betaling zijn afgehaald. In beide gevallen onver¬ minderd de verdere rechten der verkoopers op den in gebreke zijnden kooper. Biedingen door Van Marle & Bignell kunnen zijn gedaan voor rekening van koopers of wel voor rekening van eigenaren. Nadere informatiën te bekomen bij VAN MARLE & BIGNELL, Lange Voorhout 58, te ’s-Gravenhage, die zich tevens kosteloos belasten met de uit¬ voering van orders, indien deze schriftelijk worden opgegeven. Voor orders aan personeel wordt 2lk pCt. berekend..

(6) 4. ooping. Volgorde I. , *. '. Dinsdag 26 October 1943, v*m* 10 uur* Nos. ff. f t. f f. ff. 464-- 513. 514-- 590. 150. 1 368. 304 1306--1331.. Gekleurd Chineesch porselein. Blauw Chineesch porselein. Schilderijen. Meubelen. Tapijten en gobelins.. Woensdag 27 October 1943, v*m* 10 uur* *■. Nos. ff. ff. ff. ff. 591-- 625. 626-- 652. 653-- 780. 1365--1419. 1420--1596.. Blauw Delftsch aardewerk. Gekleurd Delftsch aardewerk. Europeesch porselein en aardewerk Juweelen en goudwerken. Zilverwerken.. Donderdag 28 October 1943, v*m* 10 uur* Nos. ff. ff. 781-- 831. 151-- 303. 832--1036.. Koper- en tinwerken. Schilderijen. Japansche en Chineesche kunst.. Vrijdag 29 October 1943, v*m* 10 uur* Nos. „ „ „ „. 1037—1157. 1158—1250. 1251—1305. 369— 463* 1332—1364.. Curiosa. Boeken, prenten, enz. Koper- en tinwerken. Meubelen. Tapijten..

(7) SCHILDER IJ EN. J. AKKERINGA. 1. «.. Nettenboeten.. •. •. /. Gemerkt.. Doek, hoogte 40 c.M., breedte 30 c.M.. A. M. d’ANDREA 2. Bloemstilleven.. 3. Gemerkt en gedat.. 1831. V ruchtenstilleven.. Aquarel, hoogte 32 c.M., breedte 36 c.M.. Gemerkt en gedat. 1822.. Aquarel, hoogte 32 c.M., breedte 36 c.M.. L. APOL 4. Winter. Gemerkt.. 5. Aquarel, hoogte 8 c.M., breedte 24 c.M.. Winterlandschap. Gemerkt.. Doek, hoogte 25 c.M.', breedte 38 c.M.. H. ARMAND 6. Zonsonderang.. »*. Gemerkt.. (. *. Doek, hoogte 51 c.M., breedte 65 c.M,. C. ARTZ. 7. Eendjes. Gemerkt.. 8. Paneel, hoogte 40 c.M., breedte 50 c.M.. M. BACHMANN • *. Gemerkt.. 9. t. '. c. Berglandschap.. t. Doek, hoogte 52 c.M., breedte 42 c.M.. 5. Berglandschap.. ’. t. <*. ‘1. Gemerkt.. Doek, hoogte 52 c.M., breedte 42 c.M.. V. BAUFFE. 10. Eendenjacht. Doek, hoogte 62 c.M., breedte 100 c.M.. Gemerkt.. C. BEELT 11. In de kuiperij. Paneel, hoogte 40 c.M., breedte 53 c.M.. Gemerkt.. D. BEEN. 12. Stilleven. Doek, hoogte 75 c.M., breedte 54 c.M.. Gemerkt. A. VAN BEIJEREN 13. :. Vischstilleven.. 1. «. ,. i. Twee groote visschen in een mand, en andere kleinere op een steenen tafel. Doek, hoogte 70 c.M., breedte 64 c.M. Zie plaat XV * *. 1. H. BELLIS 14. i. Stilleven. Gemerkt.. •. *. Paneel, hoogte 22 c.M., breedte 32 c.M.. W. BEAUQUESNE 15. Le 7e cuirassiers chargeant les dragons royaux. Gemerkt.. Doek, hoogte 55 c.M., breedte 65 c.M.. C. P. BERCHEM 16. Herders met vee. Sepia, hoogte 26 c.M., breedte 32 c.M.. W. BILDERS VAN BOSSE 17. Landschap. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 27 c.M..

(8) SCHILDERIJEN. 6. S. BISSCHOP ROBERTSON 18. Boerenvrouw. Crayon, hoogte 30 c.M., breedte 24 c.M.. Gemerkt Atelier S. Robertson.. DAVID BLES 19. Voor de spiegel. Doek, hoogte 40 c.M., breedte 29 c.M.. Gemerkt.. B. J. BLOMMERS 20. Aan de wasch. Paneel, hoogte 40 c.M., breedte 57 c.M.. Met expertise Bremmer.. H. MOMMERS 1623—1647. 21. Italiaansch stadsgezicht met markt. Doek, hoogte 98 c.M., breedte 92 c.M. Zie plaat XIII. TH. DE BOCK 22. In het bosch. Doek, hoogte 45 c.M., breedte 28 c.M.. Gemerkt.. 23. In het bosch. Paneel, hoogte 20 c.M., breedte 32 c.M.. Gemerkt.. 24. In de polder. Crayon, hoogte 27 c.M., breedte 40 c.M.. Gemerkt.. H. BOGMAN 25. Landschap. Paneel, hoogte 22 c.M., breedte 30 c.M.. Gemonogrammeerd H.B.. H. L. BOGMAN 26. Landschap met vee. Doek ,hoogte 40 c.M., breedte 60 c.M.. Gemerkt.. B. BONGERS 27. Intérieur. Doek, hoogte 45 c.M., breedte 35 c.M.. Gemerkt.. 28. W. BEAUQUESNE Artillerie en cavallerie. 2 Paneelen, hoogte 18 c.M., breedte 24 c.M.. Gemerkt.. J. BOSBOOM 29. Stalintérieur. Aquarel, hoogte 13 c.M., breedte 19 c.M.. Gemonogrammeerd J. B.. 30. Kerkintérieur. Gemerkt.. 31. Intérieur van boerenhuis. Gemerkt.. 32. Aquarel, hoogte 38 c.M,., breedte 26 c.M. Aquarel, hoogte 20 c.M., breedte 30 c.M.. Kerkintérieur. Gemerkt.. 33. Aquarel, hoogte 41 c.M., breedte 32 c.M.. Kerkintérieur. Gemerkt.. 34. Sepia,( hoogte 25 c.M., breedte 38 c.M.. Kerkintérieur. Gemerkt.. Teekening, hoogte 37 c.M., breedte 26 c.M.. BOURGUIGNON 35. Ruitergevecht. Doek, hoogte 103 c.M., breedte 156 c.M.. J. N. BOUWENS 36. Winter. Gemerkt.. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 30 c.M..

(9) SCHILDERIJEN. 7. L. BRAMER 37. De huwelijksinzegening. Paneel, hoogte 30 c.M., breedte 23 c.M.. H. BRINK 38. Intérieur. Gemerkt.. Doek, hoogte 40 c.M., breedte 60 c.M.. A. BRONDGEEST 39. Scheepswerf. Paneel, hoogte 35 c.M,, breedte 46 c.M.. A. BQONEN 40. Damesportret. Gemonogrameerd A. B. D.. Paneel, hoogte 50 c.M., breedte 38 c.M.. G. TER BRUGGHEN Copie naar 41. De minstreel. Doek, hoogte 90 c.M., breedte 73 c.M.. J. BURGARITZKY 42. Berglandschap. Gemerkt.. Doek, hoogte 110 c.M., breedte 160 c.M.. J. CARABAIN 43. Bij de boschvijver. Paneel, hoogte 22 c.M., breedte 30 c.M.. Gemerkt.. A. CARACCL 44. De vermaning. Doek, hoogte 23 c.M., breedte 28 c.M.. P. TEN CATE 45. Vijver in het Haagsche bosch. Gemerkt.. Doek, hoogte 80 c.M., breedte 120 c.M.. CATALAANSCHE SCHOOL 46. De opdracht van Jezus in de tempel. Paneel, hoogte 110 c.M., breedte 80 c.M.. 47. Bijbelsche voorstelling. Paneel, hoogte 104 c.M., breedte 76 c.M.. A. CHARPIN 48. Moederweelde. Gemerkt.. Paneel, hoogte 22 c.M., breedte 27 c.M.. J. DE CLAAEUW 49. Vanitas. Stilleven met doodshoofd, gouden voorwerpen en boeken. Paneel, hoogte 65 c.M., breedte 55 c.M.. CLOUET (SCHOOL VAN) 50. Damesportret. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 22 c.M.. 51. J. C. W. COSSAAR Intérieur van de San Marco. Gemerkt.. 52. Paneel, hoogte 30 c.M., breedte 24 c.M.. Marina. Gemerkt en gedat. 1915.. Pastel hoogte 95 c.M., breedte 67 c.M.. CH. DANKMEYER 53. Landschap. Gemerkt.. 54. Doek, hoogte 75 c.M., breedte 100 c.M.. Zeegezicht bij zonsondergang. Gemerkt.. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 80 c.M..

(10) SCHILDERIJEN. 8. CH. DANKMEYER 55. Koeien in de wei. Doek, hoogte 28 c.M., breedte 42 c.M.. Gemerkt.. 56. Stadsgezicht. Doek, hoogte 45 c.M., breedte 60 c.M.. Gemerkt.. 57. A. F. DESPORTES Doode vogels en konijn. Het konijn hangt aan een boom. Vier vogels liggen erbij. Landschap op de achtergrond. Doek, hoogte 75 c.M., breedte 90 c.M.. J. J. DESTRÉE 58. Ijsvermaak. Gemerkt en gedat. 1873.. Doek, hoogte 50 c.M., breedte 74 c.M.. C. DROOCHSLOOT 59. Bethesda. Gemonogrammeerd C. D.. Paneel, hoogte 60 c.M., breedte 84 c.M. Zie plaat XII. DUITSCHE SCHOOL 60. Frederik de Groote. Borstbeeld naar links.. 61. Doek, hoogte 53 c.M., breedte 42 c.M.. Portret van een voorname dame. Paneel, hoogte 27 c.M., breedte 23 c.M.. O. EERELMAN 62. Hond. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 26 c.M., breedte 33 c.M.. IG. ETTMINGER 63. In de wijngaard. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 32 c.M., breedte 22 c.M.. E. FRANKFORT 64. De geleerden. Gemerkt en gedat. 1889.. 65. Doek, hoogte 75 c.M., breedte 98 c.M.. FRANSCHE SCHOOL 18e EEUW Heerenportret. _. 66. Ovaal doek, hoogte 8 c.M., breedte 6 c.M.. Landschap met figuren. Doek, hoogte 35 c.M., breedte 28 c.M.. P. J. C. GABRIËL (?) 67. Polderlandschap. Gemerkt.. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 90 c.M.. J. GEERLINGS. 68. Landarbeid. Gemerkt.. Doek, hoogte 71 c.M., breedte 100 c.M.. B. TE GEMPT 69. Honden. Gemerkt.. 70. Paneel, hoogte 20 c.M., breedte 23 c.M.. Honden. Gemerkt en gedat. 1864.. Paneel, hoogte 18 c.M., breedte 23 c.M.. GENISSON 71. Kerkintérieur. Gemerkt.. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 36 q.M.. M. v. GINNEKEN 72. Kloek en kuikens. Gemerkt en gedat. 1869.. 73. Doek, hoogte 27 c.M., breedte 37 c.M.. GIORGIONE Copie naar Italiaansch landschap met musiceerende groep personen. Doek, hoogte 65 c.M., breedte 85 c.M..

(11) SCHILDERIJEN. 9. TH. GOEDVRIEND 74. Landschap. Gemerkt.. Rood krijt, hoogte 11 c.M., breedte 14 c.M.. A. M. GORTER 75. Landschap met beek. Gemerkt.. Doek, hoogte 37 c.M., breedte 26 c.M.. A. GOSSLER 76. Boerderij aan het water. Gemerkt.. 77. Doek, hoogte 30 c.M., breedte 40 c.M.. A. H. GOUWE Binnenhalen van de oogst. Gemerkt.. Doek, hoogte 70 c.M., breedte 85 c.M.. A. J. GROENEWEGEN 78. Landarbeid. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 32 c.M., breedte 47 c.M.. H. VAN DER HAAR 79. Berglandschap. Gemerkt.. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 57 c.M.. A. HAMMAN 80. Rozen Gemerkt en gedat. 1883.. Aquarel, hoogte 27 c.M., breedte 37 c.M.. J. G. HANS 81. Landschap. Gemerkt.. Paneel, hoogte 21 c.M., breedte 34 c.M.. H. J. HAVERMAN 82. Moeder en kind. Gemerkt.. 83. Doek, hoogte 87 c.M., breedte 69 c.M.. J. HAVERMAN Portret van Louis Bouwmeester. Gemerkt en gedat. 1897.. Crayon, hoogte 32 c.M., breedte 25 c.M.. E. VAN HEEMSKERCK 84. Zingende boeren. Paneel, hoogte 17 c.M., breedte 13 c.M.. G. HENDRIKS 85. De overzetveer. Gemerkt.. 2 Doeken, hoogte 36 c.M., breedte 46 c.M.. J. J. HEPPENER. 86. Dorpsgezicht. Gemerkt.. Paneel, hoogte 26 c.M., breedte 32 c.M.. G. VAN HERP 86a. Saul en David. Doek, hoogte 82 c.M., breedte 102 c.M.. J. HILVERDINK 87. Aan de kust. Paneel, hoogte 31 c.M., breedte 44 c.M.. Gemerkt en gedat. 1855.. D. DE HOOP. 88. Stilleven met tinnen kan. Doek, hoogte 50 c.M,., breedte 41 c.M.. Gemerkt.. HOYNCK VAN PAPENDRECHT 89. Soldatenkamp. Gemerkt en gedat. 1906.. Doek, hoogte 95 c.M., breedte 160 c.M.. J. HOYNCK VAN PAPENDRECHT 90. Schietbaan. Gemerkt en gedat. 1887.. Aquarel, hoogte 28 c.M., breedte 47 cl.M..

(12) SCHILDERIJEN. 10. 91. HOLLANDSCHE SCHOOL Portret van een heer. Paneel, hoogte 81 c.M., breedte 67 c.M.. 92. Musiceerend gezelschap. Doek, hoogte 36 c.M., breedte 49 c.M.. 93. Intérieur met drie boeren. Paneel, hoogte 33 c.M., breedte 40 c.M.. 94. Oude burcht aan het water. Paneel, hoogte 33 c.M., breedte 38 c.M.. 95. HOLLANDSCHE SCHOOL 19e EEUW Bloemstiileven. Volgens exp. Bremmer. Rachel Rtiys. 96. Doek, hoogte 70 c.M., breedte 53 c.M. Zie plaat XVI. Riviergezicht bij avond. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 31 c.M.. 97. HOLLANDSCHE SCHOOL 18e EEUW De waarzegster. Aquarel, hoogte 8 c.M., breedte 13 c.M.. 98. De gierigaard. Ovaal doek, hoogte 26 c.M., breedte 21 c.M.. 99. Twee kinderen bij een raam. Koper, hoogte 27 c.M., breedte 24 c.M.. 100. HOLLANDSCHE SCHOOL 17e EEUW Geschiedkundige voorstelling (Satire). Paneel, hoogte 105 c.M., breedte 73 c.M.. 101. Winter. Rechts een groot gebouw en een steenen brug. Links op het ijs verschillende menschen. Paneel, hoogte 29 c.M., breedte 40 c.M.. 102. HOLLANDSCHE SCHOOL ± De kleine jager.. 1700. Doek, hoogte 112 c.M., breedte 90 c.M.. F. HOOGERWAARD 103. Landschap. Gemerkt.. Doek, hoogte 100 c.M., breedte 160 c.M.. L. HOPMAN 104. Zeegezicht. Gemerkt.. 105. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 90 c.M.. P. IN T HOUT Boerderij aan het water. Gemerkt.. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 60 c.M.. A. v. HOUTEN 106. Stilleven. Gemerkt.. 107. Paneel, hoogte 21 c.M., breedte 27 c.M.. J. HUCHTENBURG Landschap met jachtgezelschap. Rechts beneden gemonogrammeerd.. Paneel, hoogte 33 c.M., breedte 44 c.M. Zie plaat XIV. J. B. HUET (Toegeschreven aan) 108. Herder met vee. Pastel, hoogte 23 c.M., breedte 31 c.M.. G. VAN HUFFELEN. 109. Jongenspret. Gemerkt.. Doek, hoogte 75 c.M., breedte 66 c.M..

(13) SCHILDERIJEN. 11. F. L. HUYGENS. 110. Landschap met vee. Gemerkt.. Crayon, hoogte 24 c.M., breedte 32 c.M.. O. A. v. I. C.. 111. Bloemstuk. Gemonogrammeerd.. Ovaal doek, hoogte 71 c.M., breedte 58 c.M.. C. IMMERZEEL. 112. Landschap. Gemerkt.. Doek, hoogte 25 c.M,., breedte 40 c.M.. H. A. VAN INGEN 113. Koe. Gemerkt.. 114. Paneel, hoogte 20 c.M., breedte 24 c.M.. Landschap. Gemerkt.. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 31 c.M.. ITALIAANSCHE SCHOOL 115. Madonna. Paneel, hoogte 52 c.M., breedte 38 c.M.. 116. ITALIAANSCHE SCHOOL 17e EEUW Christus in Emmaeus. Christus en zijn discipelen zitten aan een tafel in een wijdsche architectuur. Doek, hoogte 82 c.M., breedte 120 c.M.. 117. Christuskop. Op de achterkant van het schilderij eveneens een teekening van een Christuskop. Paneel, hoogte 45 c.M., breedte 38 c.M.. 118. De boetvaardige Magdalena. Doek, hoogte 34 c.M., breedte 25 c.M.. J. F. H. 119. Winter. Gemonogrammeerd J. F. H.. Aquarel, hoogte 31 c.M., breedte 41 c.M.. J. JORDAENS. 120. Jongenskop. Ovaal paneel, hoogte 17 c.M., breedte 14 c.M.. TON KELDER. 121. Belleblazen. Doek, hoogte 35 c.M., breedte 30 c.M.. Gemerkt.. 122. Stierengevecht. Gemerkt.. 123. Paneel, hoogte 52 c.M., breedte 66 c.M.. Stilleven. Gemerkt.. 124. Doek, hoogte 45 c.M., breedte 71 c.M.. Naaktfiguur. Gemerkt.. 125. Naaktfiguur. Gemerkt.. 126. Doek, hoogte 22 c.M., breedte 15 c.M. Teekening, hoogte 38 c.M., breedte 14 c.M.. Don Quichotte. Gemerkt.. Paneel, hoogte 35 c.M., breedte 26 c.M.. TH. KLATTE 127. Heuvelachtig landschap. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 22 c.M., breedte 30 c.M.. L. J. KLEYN 128. Winter. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 14 c.M., breedte 19 d.M.. A. KNIKKER 129. In de polder. Gemerkt.. Doek, hoogte 40 c.M., breedte 60 c.M..

(14) SCHILDERIJEN. 12. B. C. KOEKKOEK 130. Landschap. Doek, hoogte 60 c.M., breed 85 c.M,.. Onduidelijk gemerkt.. J. H. B. KOEKKOEK. 131. Schipbreuk aan de Normandische kust. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 66 c.M.. Gemerkt.. H. B. KOEKKOEK (?) 132. Landschap met boerenhoeve. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 39 c.M.. -. 133. E. KOSTER Stadsgezicht met brug. Paneel, hoogte 27 c.M., breedte 44 c.M.. Gemerkt.. 134. De Dom te Utrecht. Sepia, hoogte 42 c.M., breedte 32 c.M.. Gemerkt.. H. v. KRUININGEN 135. Stilleven. Doek, hoogte 34 c.M., breedte 45 c.M.. Gemerkt.. C. KUYPERS 136. Hooitijd. Gemerkt.. /. Paneel, hoogte 18 c.M., breedte 37 c.M.. G. VAN DER LAAN 137. Zeegezicht. Gemonogrammeerd G. v. d. L.. Doek, hoogte 12 c.M., breedte 13 c.Mi.. JAN LIEVENS 138. Landschap. Teekening, hoogte 14 c.M., breedte 19 c.M.. Gemerkt Jean Lievens.. J. LEURS 139. $. Bij de hoeve. Paneel, hoogte 29 c.M., breedte 35 c.M.. Gemerkt.. J. K. LEURS 140. Boerderij. Paneel, hoogte 30 c.M., breedte 40 c.M.. Gemerkt.. E. LIGTELIJN »'. 141. Landschap met vee. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 34 c.M.. Gemerkt.. F. LINTZ 142. De fijnproever. Gemerkt.. 143. Aquarel, hoogte 25 c.M., breedte 20 c.M.. De plaaggeest. Gemerkt.. 144. Aquarel, hoogte 35 c.M., breedte 25 c.M.. Bij de woekeraar. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 30 c.M., breedte 24 c.M.. M. 145. Heuvelachtig landschap. Gemonogrammeerd M. 1909.. Paneel, hoogte 38 c.M., breedte 45 c.M.. M. v. d. MAAREL. •. 146. j. Ezeldrijvers. Gemerkt.. 147. Doek, hoogte 51 c.M., breedte 75 c.M.. Winter in het bosch. Doek, hoogte 72 c.M., breedte 55 c.M.. 148. H. MAGERER Bloemenmarkt aan de Belgische kust. Gemerkt.. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 100 c.M.. *.

(15) SCHILDERIJEN. 13. J. v. MARLE 149. Zeegezicht. Gemerkt.. Paneel, hoogte 18 c.M., breedte 25 c.M.. TH. MARTENS 150. Italiaansch meer. Gemerkt.. Paneel, hoogte 30 c.M., breedte 45 c.M,.. A. MAUVE. 151. Herder met schapen. Gemerkt.. 152. Aquarel, hoogte 20 c.M., breedte 28 c.M.. Winter. Gemerkt en gedat. 1903.. Crayon, hoogte 30 c.M., breedte 48 c.M.. H. W. MESDAG 153. Op de vischvangst. Aquarel, hoogte 50 c.M., breedte 30 c.M.. S. MESDAG—VAN HOUTEN 154. Heide met schapen. Gemerkt S. M. v. H.. 155. Doek, hoogte 81 c.Mj., breedte 115 c.M.. Heide met schapen. Gemerkt S. M. v. H.. Doek, hoogte 81 c.M., breedte 115 c.M.. G. METSU (Toegeschreven aan) 156. Het gebed voor de maaltijd. Expertise Prof. Vogelsang.. Doek, hoogte 57 c.M., breedte 43 c.M.. N. MOLENAER 157. Dorpsgezicht. Rechts een herberg met verschillende boeren en reizigers ervoor. Een steenen brug over een riviertje. Links een uitzicht op een vlak landschap. Paneel, hoogte 63 c.M., breedte 79 c.M.. 158. F. MONDRIAAN Klaprozen in glazen pot. Gemerkt.. Mailbord, hoogte 75 c.M., breedte 57 c.M.. G. MORGENSTIERNE MUNTHE 159. Pinken aan het strand. Gemerkt en gedat. ’23.. 160. Mailbord, hoogte 30 c.M., breedte 24 c.M.. In de branding. Mailbord, hoogte 31 c.M., breedte 24 c.M.. Gemerkt en gedat. ’22.. MORIN 161. Houttransport in de bergen. Gemerkt.. 162. Doek, hoogte 27 c.M., breedte 41 c.M.. L. MORITZ De strijd tusschen Hector en Achillis. Doek, hoogte 82 c.M., breedte 99 c.M.. S. MORNY 163. Winterlandschap. Doek, hoogte 37 c.M., breedte 55 c.M.. MOULYN 164. Kasteel aan het water. Gemonogrammeerd M. en gedat. 1926.. Doek, hoogte 50 c.M., breedte 70 c.M.. W. C. NAKKEN 165. Paard. Gemonogrammeerd W. C. N.. 166. Mailbord, hoogte 26 c.M., breedte 34 c.M.. Landschap. Gemerkt.. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 40 c.M..

(16) SCHILDERIJEN. 14. 167. NEDERLANDSCHE SCHOOL 16e EEUW Christus in het voorgeborchte. Paneel, hoogte 40 c.M., breedte 50 c.M.. 168. L. VAN NIEROP Stilleven van haas, dood gevogelte, vruchten enz. Doek, hoogte 80 c.M., breedte 100 c.M.. Voluit gemerkt.. J. NEUHUYS 169. Landschap. Paneel, hoogte 44 c.M., breedte 28 c.M.. Gemerkt en gedat. 76.. A. OFFERMANS 170. Landschap met vee.. •. Paneel, hoogte 22 c.M., breedte 28 c.M.. Gemerkt.. T. T. OOSTINGA 171. In de kuiperij. Gemerkt.. Paneel, hoogte 47 c.M., breedte 37 c.M.. OLDEWELT 172. Stilleven. Gemerkt.. 173. Doek, hoogte 33 c.M., breedte 43 c.M.. ONBEKEND Stilleven van dood gevogelte. Paneel, hoogte 64 c.M., breedte 55 c.M.. 174. Heerenportret. Paneel, hoogte 76 c.M., breedte 57 c.M.. 175. Venus en Adonis. Doek, hoogte 102 c.M., breedte 80 c.M.. 176. Monnik. Doek, hoogte 175 c.M., breedte 110 c.M.. 177. Jachtstilleven. Doek, hoogte 95 c.M., breedte 72 c.M.. 178. Meisjesportret. Doek, hoogte 30 c.M., breedte 24 c.M.. 179. De schipbreuk. Paneel, hoogte 21 c.M., breedte 31 c.M.. 180. Engelsch stadsgezicht. Teekening, hoogte 22 c.M., breedte 17 c.M.. 181. Zigeuners. Doek, hoogte 28 c.M., breedte 40 c.M.. 182. Bloemstuk. Doek, hoogte 65 c.M., breedte 50 c.M.. 183. Bloemstuk. Doek, hoogte 65 c.M., breedte 50 c.M.. 184. Bloemstuk. Doek, hoogte 65 c.M., breedte 50 c.M.. 185. Bloemstuk.. • Doek, hoogte 65 c.M., breedte 50 c.M.. 186. Bloemstuk. Doek, hoogte 65 c.M., breedte 50 c.M.. 187. Rivier bij maanlicht. Doek, hoogte 53 c.M., breedte 70 c.M.. 188. Portret. Paneel, hoogte 26 c.M., breedte 19 c.M.. 189. Stilleven van bloemen en vruchten. Doek, hoogte 61 c.M., breedte 46 c.M..

(17) SCHILDERIJEN. _. 15. ONBEKEND 190. In de stal. Doek, hoogte 51 c.M., breedte 61 c.M.. 191. Intérieur. Paneel, hoogte 38 c.M., breedte 29 c.M.. 192. Intérieur. Paneel, hoogte 38 c.M., breedte 29 c.M.. 193. Landschap met vee en herders. Onleesbaar gemerkt.. 194. Paneel, hoogte 23 c.M., breedte 30 c.M.. Landschap met vogels. Doek, hoogte 51 c.M., breedte 70 c.M.. 195. Herder met schapen. Paneel, hoogte 23 c.M., breedte 33 c.M.. 196. In de storm. Doek, hoogte 25 c.M., breedte 30 c.M.. 197. Allegorische voorstelling. Doek, hoogte 105 c.M., breedte 120 c.M.. 198. Portret. Doek, hoogte 76 c.M., breedte 63 c.M.. 199. Winter. Paneel, hoogte 75 c.M., breedte 127 c.M.. 200. Landschappen. Vier wandschilderingen. 201. 114/224,. 114/224,. 114/196,. 110/120 c.M.. Piëta. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 23 c.M.. 202. Portret. Paneel, hoogte 22 c.M., breedte 18 c.M.. 203. De strooper. Onleesbaar gemerkt.. 204. Mailbord, hoogte 76 c.M., breedte 64 c.M.. Stilleven. Doek, hoogte 52 c.M., breedte 80 c.M.. 205. Landschap met watermolen. Doek, hoogte 30 c.M., breedte 40 c.M.. 206. Damesportret. Pastel, hoogte 45 c.M., breedte 35 c.M.. 207. Kinderportret. Pastel, hoogte 56 c.M., breedte 43 c.M.. 208. De graflegging. Paneel, hoogte 51 c.M., breedte 38 c.M.. 209. De fluitspeler. Doek, hoogte 62 c.M., breedte 75 c.M.. 210. Symbolische voorstelling. Doek, hoogte 135 c.M., breedte 85 c.M.. 211. Engelen. Onduidelijk gemonogr.. Schoorsteenstuk, hoogte 86 c.M., breedte 91 c.M.. G. J. J. VAN OS. 212. V ruchtenstilleven. Gemerkt.. Paneel, hoogte 14 c.M., breedte 19 c.M.. A. VAN OSTADE (Toegeschreven aan) 213. De schoolmeester. Hij onderwijst een jongen. Links, rechts en verder naar achteren schrijvende kinderen. Paneel, hoogte 45 c.M., breedte 38 c.M..

(18) SCHILDERIJEN. 16. d. P. 214. Bloemenmeisje. Doek, hoogte 32 c.M., breedte 25 c.M.. Gemonogrammeerd.. P. PALAMEDES 215. Ruitergevecht Paneel, hoogte 32 c.M., breedte 43 c.M.. PERONNEAU (?) 216. Damesportret. Pastel, hoogte 58 c.M., breedte 47 c.M.. 217. P. F. PETERS In het Beiersche hooggebergte. Doek, hoogte 32 c.M., breedte 38 c.M. ; '•. Gemerkt.. PINORIO. 218. Venetië. Aquarel, hoogte 30 c.M., breedte 19 c.M.. Gemerkt.. VAN DER PLANK 219. De vischverkoopster. Paneel, hoogte 33 c.M., breedte 76 c.M.. Gemerkt en gedat. 1855.. G. PLETSER 220. Stilleven. Doek, hoogte 32 c.M., breedte 40 c.M.. Gemerkt.. 221. Stilleven. Doek, hoogte 58 c.M., breedte 80 c.M.. Gemerkt.. 222. G. POGGENBEEK Landschap met wilgen. Gemerkt met stempel atelier Poggenbeek.. 223. Bij de boerderij. Gemerkt met stempel atelier Poggenbeek.. 224. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 30 c.M.. Polderlandschap. Gemerkt met stempel atelier Poggenbeek.. 225. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 27 c.M.. Koe. Gemerkt met stempel atelier Poggenbeek.. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 30 c.M,. ! ; i i '-*• ; - i I Paneel, hoogte 23 c.M., breedte 39 c.M.. E. QUITTON 226. Dood gevogelte. Gemerkt en gedat. 1882.. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 19 c.M.. REMBRANDT (Toegeschreven aan) 227. Zelfportret. Borstbeeld naar links met muts en gouden ketting. Vergelijk het schilderij in het Louvre van 1634 (Bredius no. 19). Doek, hoogte 55 c.M., breedte 42 c.M.. J. VAN RHIJNNEN 228. Winter. Gemerkt.. 229. Aquarel, hoogte 34 c.M., breedte 25 c.M.. Dorp aan het water. Gemerkt.. 230. Aquarel, hoogte 12 c.M., breedte 18 c.M.. Oud huisje aan het water. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 35 c.M., breedte 55 c.M.. N. RIEGEN 231. Bij de vuurtoren. Gemerkt en gedat. 1857.. Doek, hoogte 56 c.M., breedte 83 c.M. Zie plaat XI.

(19) SCHILDERIJEN. 17. D. RIJCKAERT 232. Aan het spinnewiel. Doek, hoogte 45 c.M., breedte 62 c.M.. J. RIJKELIJKHUIZEN 233. In het bosch. Doek, hoogte 53 c.M., breedte 43 c.M.. Gemerkt.. W. RIP 234. Polderlandschap. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 9 c.M., breedte 28 c.M.. CH. ROCHUSSEN 235. Oude Burcht, Aquarel, hoogte 28 c.M., breedte 38 c.M.. W. ROELOFS 236. Landschap bij maanlicht. Doek, hoogte 40 c.M., breedte 70 c.M.. H. RONNER 237. Spelende poesjes. Gemerkt.. Paneel, hoogte 25 c.M., breedte 35 c.M.. P. P. RUBENS Copie naar 238. Bijbelsche voorstelling. Doek, hoogte 164 c.M., breedte 190 c.M.. 239. Mozes en de koperen slang. Paneel, hoogte 50 c.M., breedte 72 c.M.. P. P. RUBENS School van 240. Oude man. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 50 c.M.. PHILIP SADEE 241. Oostersch tafreel. Gemonogrammeerd Ph. S. Paris 20 Sept. ’89.. 242. Paneel, hoogte 35 c.M., breedte 53 c.M.. Aan het strand. Gemonogrammeerd Ph. S. en gedat. ’68.. 243. Paneel, hoogte 46 c.M., breedte 25 c.M.. VAN DER SANDE—BAKHUYZEN Landschap met vee. Gemerkt.. 244. Sepia, hoogte 22 c.M., breedte 28 c.M.. A. J. SAP VAN DRENTHE Winter in het bosch. Gemerkt.. 245. Paneel, hoogte 23 c.M., breedte 35 c.M.. C. SAFTLEVEN Stilleven met koperen pan, vaten en een mand. Paneel, hoogte 35 c.M., breedte 45 c.M.. 246. H. SATTLER Landarbeider met paarden. Gemerkt.. 247. Boerenpaarden. Gemerkt.. 248. Mailbord, hoogte 34 c.M., breedte 50 c.M. Mailbord, hoogte 35 c.M., breedte 50 c.M.. Draverij. Gemerkt.. Mailbord, hoogte 33 c.M., breedte 48 c.M.. A. SCHELFHOUT 249. Bij de boerderij. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 15 c.M., breedte 26 c.M..

(20) SCHILDERIJEN. 18. 250. A. SCHELFHOUT Heuvelachtig landschap. Gemerkt. Paneel, hoogte 20 c.M., breedte 26 c.M.. P. v. SCHENDEL 251. De veroordeelde. Gemerkt en gedat 1837. Expertise Bremmer.. 252. Paneel, hoogte 32 c.M., breedte 28 c.M.. J. C. SCHOTEL Visscherschepen aan het strand. Gemonogrammeerd J. C. S.. Paneel, hoogte 36 c.M., breedte 50 c.M.. SCHRÖDER v. d. COOLWIJK 253. Intérieur. Gemerkt.. Doek, hoogte 90 c.M., breedte 55 c.M.. L. SCHULMAN 254. Huisje in het bosch. Gemerkt.. Doek, hoogte 70 c.M., breedte 60 c.M.. SCHWARTZ 254a. Beyersche herberg. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 53 c.M.. H. SEEGER 255. In de duinen. Gemerkt.. Doek, hoogte 85 c.M., breedte 115 c.M.. A. SIEBERG 256. Landschap met rivier. Gemerkt.. 257. Paneel, hoogte 30 c.M., breedte 40 c.M.. J. H. SIKEMEIER De Cuneratoren te Rhenen. Gemerkt.. Doek, hoogte 46 c.M., breedte 50 c.M.. P. G. SJAMAAR 258. Kaarslichtjes. 2 Paneelen, hoogte 21 c.M., breedte 16 c.M.. J. J. SPOHLER 259. Ijsvermaak. Gemerkt.. Doek, hoogte 63 c.M., breedte 93 c.M. Zie plaat X. W. STEELINK 260. Heide met schapen. Gemerkt.. Aquarel, hoogte 37 c.M., breedte 64 c.M.. JAN STEEN (Toegeschreven aan) 261. Schoolintérieur. De schoolmeester is in slaap gevallen. De kinderen maken zich vroolijk over hem. Doek, hoogte 18 c.M., breedte 23 c.M.. P. STORTENBEKER 262. Vee in de weide. Gemerkt.. 263. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 45 c.M.. G. M. TAMSON Boerderij in de duinen. Doek, hoogte 45 c.M., breedte 60 c.M.. J. TAVENRAAT 264. Duinlandschap. Gemerkt.. 265. Paneel, hoogte 28 c.M., breedte 36 c.M.. D. TENIERS Copie naar Intérieur. Boeren en soldaten bij het dobbelen. Doek, hoogte 42 c.M., breedte 52 c.M..

(21) SCHILDERIJEN. 266. 19. D. TENIERS (Toegeschreven aan) Vier rookende boeren om een ton. Paneel, hoogte 45c.M., breedte 38 c.M.. J. H. TOOROP 267. Aanbidding. Gemerkt en gedat. 1924.. Crayon, hoogte 50 c.M., breedte 33 c.M.. TROYON 268. Stier. Gemerkt.. 269. Doek, hoogte 48 c.M., breedte 31 c.M.. H. VALKENBURG Intérieur van boeren huis. Gemerkt.. 270. Doek, hoogte 53 c.M., breedte 66 c.M.. W. VAN DER VELDE Zeegezicht met visschersschepen. Paneel, hoogte 27 c.M., breedte 40 c.M.. 271. C. VERBRUGGHEN Bloemen in landschap. 2 Doeken, hoogte 75 c.M., breedte 130 c.M.. 272. Bloemen in vaas. Doek, hoogte 46 c.M., breedte 38 c.M.. J. VERBURGH 273. Rivier bij maanlicht. Paneel, hoogte 40 c.M., breedte 55 c.M.. A. VERHOESEN 274. Ossenkop. Paneel, hoogte 20 c.M., breedte 27 c.M.. Gemerkt.. W. VERSCHUUR 275. In de stal. Paneel, hoogte 14 c.M., breedte 21 c.M.. Gemerkt.. P. G. VERTIN (?) 276. Stadsgezicht. Aquarel, hoogte 18 c.M., breedte 16 c.M.. P. G. VERTIN 277. Oud stadje. Gemerkt.. Doek, hoogte 33 c.M., breedte 46 c.M.. J. VETH 278. Portret van een professor. Gemerkt en gedat. 1905.. Pastel, hoogte 45 c.M., breedte 32 c.M.. VIGÉE LE BRUN naar 279. Marie Antoinette. Onduidelijk gemerkt.. 280. Doek, hoogte 21 c.M., breedte 26 c.M.. VLAAMSCHE SCHOOL ± 1700 Bijbelsche voorstelling. Doek, hoogte 125 c.M., breedte 75 c.M.. 281. VLAAMSCHE SCHOOL Landschap met ruïne. Doek, hoogte 66 c.M., breedte 85 c.M.. 282. De evangelist Marcus. Hij wijst in de open bijbel.. 283. Doek, hoogte 97 c.M., breedte 81 c.M.. Landschap. Paneel, hoogte 45 c.M., breedte 63 c.M.. 284. Twee kinderen met bloemen. Doek, hoogte 86 c.M., breedte 69 c.M..

(22) SCHILDERIJEN. 20. P. G. VÖLZ 285. Winter. Gemerkt.. Paneel, hoogte 45 c.M., breedte 48 c.M.. J. TH. VOORN BOERS 286. Winterlandschap. Gemerkt.. 287. Doek, hoogte 37 c.M., breedte 50 c.M.. M. WACHSMUTH In een Beiersche herberg. Gemerkt.. Doek, hoogte 46 c.M., breedte 55 c.M.. -m. WEISS , 288. Bloemstukken. Gemerkt.. 2 Paneelen, hoogte 150 c.M., breedte 40 c.M.. J. H. WEISSENBRUCH 289. Polderlandschap. Gemerkt.. 290. Paneel, hoogte 24 c.M., breedte 37 c.M.. In de haven. Gemerkt.. 291. Aquarel, hoogte 32 c.M., breedte 22 c.M.. D. WIGGERS Landschap met watermolens. Gemerkt.. Doek, hoogte 48 c.M., breedte 66 c.M.. W. WINCK 292. Portret. Gemerkt.. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 80 c.M.. H. WINTER 293. De schrijver. Gemerkt.. 294. Paneel, hoogte 18 c.M., breedte 13 c.M.. WINTER (?) Landschap met vee en boerenmeisjes. Onduidelijk gemerkt.. 295. Doek, hoogte 26 c.M., breedte 32 c.M.. J. DE WIT Mythologische voorstelling. Gemerkt en gedateerd 1745.. Doek, hoogte 198 c.M., breedte 117 c.M.. E. WITKAMP 296. Portret. Gemerkt.. Doek, hoogte 54 c.M., breedte 43 c.M.. W. 297. V.. WORP. Stilleven. Gemerkt.. •. Doek, hoogte 60 c.M., breedte 45 c.M.. A. WOUTERS. 298. Aan het spinnewiel. Gemerkt.. Paneel, hoogte 40 c.M., breedte 28 c.M.. PH. WOUWERMAN (?) 299. Valkenjacht. Aquarel, hoogte 15 c.M., breedte 22 c.M.. J. ZON 300. Aan de kust. Gemerkt.. 301. Paneel, hoogte 33 c.M., breedte 40 c.M.. ZUID NEDERLANDSCHE SCHOOL 17e EEUW Allegorische voorstelling. In het midden de figuur van Adam. Links een vrouwenfiguur met het bijschrift Liberalt. Artis. Rechts beneden twee konijnen. Doek, hoogte 115 c.M., breedte 105 c.M.. 302. W. DE ZWART De vrouw van de schilder. Doek, hoogte 85 c.M., breedte 67 c.M.. 303. De rijtoer. Gemerkt.. .>. Doek, hoogte 32 c.M., breedte 42 c.M..

(23) MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES 304. 305. 306. 307 308. 309. 310. 311. 312. 313. 314. 1 Wortelnoten tweedeurskast, voorzien van effen strak geprofileerde deuren en bijpassende kroonlijst. Het meubel rust op bolpooten en is inwendig voor¬ zien van drie planken en vier laden. Nederlandsch werk tweede helft 19e eeuw. 1 Miniatuur meubel in de vorm van een commode. Het meubeltje rust op co¬ nisch toeloopende pootjes en is voorzien van drie, zich over de geheele frontbreedte uitstrekkende, laden. Het meubeltje is gefineerd met verschillende houtsoorten in de vorm van rechthoeken. Einde 18e Eeuw. 1 Mahoniehouten bureau. Het gebuikte front vertoont drie laden, voorzien van koperen beslag. De gebogen pooten zijn op de randen eveneens van dergelijk beslag voorzien. Het bovengedeelte sluit met een cylindervormige rol. Bij opening hiervan komt het schrijfblad te voorschijn. Achter de cylinder een aantal laadjes. Mecaniek defect. Nederlandsch werk tweede helft 18e Eeuw. 1 Staande klok van gevernist hout. Wijzerplaat met dag-, datum-, zon- en maanaanduiding. 1 Fauteuil van wit met goud geschilderd notenhout. Het meubel rust op vier gebogen pooten en die in de eveneens gebogen armsteunen en rugleuning overgaan. De voorzitregel en de zwikken aan de voorzijde zijn evenals de bovenregel van de rugleuning versierd met naturalistisch gesneden bloem¬ ornamenten. Fransch werk tweede helft 18e Eeuw. Zie reproductie. 1 Breede geheel vergulde fauteuil in Louis XVI-stijl met een lage rug, voor¬ zien van gesneden bloemen en conisch toeloopende pooten. Bekleeding ge¬ bloemde zijden damast. 1 Palisander houten tweedeurskast. De beide deuren zijn geheel effen gehou¬ den en omgeven door gladde holle lijsten. Een eveneens strak gehouden kroonlijst sluit het meubel af. De kast rust op bolpooten en is inwendig voorzien van twee laden. Nederlandsch werk tweede helft 19e Eeuw. 1 Notenhouten fauteuil voorzien van gebogen pooten en armstukken. De vlakke rug is door een gebogen raam omgeven, De zwikken der voorpooten en het midden der voorzitregel zijn evenals de bovenregel van de rugleuning met bloemornamenten versierd. De fauteuil is bekleed met blauw-grijze damast. Wellicht Fransch werk uit de tweede helft der 18e Eeuw. 1 Damesbureautje, rustend op vier gebogen pooten. Het bovengedeelte wordt afgesloten door een klep die aan de voorzijde is voorzien van marquetterie van rozen en palissanderhout voorstellende een patroon van een stermotief en ruiten. Het overige meubel is eveneens op deze wijze met marquetterie versierd. Het blad kan open geklapt worden en dient als schrijfblad. Hier¬ achter bevinden zich een aantal eveneens van marquetterie voorziene laad¬ jes. In het ondergedeelte van het meubel bevinden zich twee laden die even¬ als de pooten en de sleutelgaten, versierd zijn met bronzen beslag. De beide laden zijn aan de binnenkant van de volgende signatuur voorzien: A.N.C. Montbellard. Fransch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. Zie reproductie. 1 Haagsch ebbenhouten tafelklokje. Het uurwerk is aan de achterzijde door een koperen gegraveerde plaat afgesloten en aan de voorzijde voorzien van de naam I. van Ceulen. Le jeune. Fécit. Hagae. 1 Notenhouten bergère rustend op gebogen pooten, verbonden met de even¬ eens gebogen armstutten. De zwikken der voorpooten en het midden der voorzitregel zijn evenals het midden der bovenregel van het rugraam met gebeeldhouwde bloemornamenten voorzien. Gesigneerd L. Delanois. Beklee¬ ding gestreept en gebloemd zijden damast. Fransch werk tweede helft der 18e Eeuw..

(24) 22 315. 316. 317. 318. 319 320 321 322 323 324. 325. 326. MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES 1 Staande secretaire, opgelegd met rozen- en andere houtsoorten. De onder¬ kast is voorzien van twee deuren en de bovenkast wordt afgesloten door twee volgens het markiezen systeem, aan zij en achterkant verdwijnende deuren. Ruimte tusschen onder- en bovenkast wordt ingenomen door een lade en een opklapbaar schrijfblad. In het plint een lade die evenals de andere laden en de bovenkast aan de binnenzijde beplakt is met gebloemd papier op zwart fond. Vermoedelijk Duitsch werk uit de 18e Eeuw. Zie reproductie. 1 Wortelnotenhouten kabinet. Het ondergedeelte heeft drie zich over de geheele breedte uitstrekkende laden en is gebuikt. Het bovengedeelte is voor¬ zien van twee groote deuren en heeft inwendig drie planken en twee laden. De S- en C-vormig gebogen kap is in het midden door een gesneden houten sleutelstuk met Louis XV-ornamenten versierd. Verguld koperen beslag uit lateren tijd. Nederlandsch werk tweede helft 18e Eeuw. 1 Notenhouten chaise-longue rustend op acht gebogen pooten. Rondom is het zitraam in de zwikken der pooten en in de daartusschen gelegen gedeel¬ ten met bloemornamenten versierd. De leuningen aan rug en voeteneinde, die eveneens gebogen zijn hebben dergelijke versiering. Fransch werk om¬ streeks midden 18e Eeuw. Zie reproductie. 1 Mahoniehouten bureau. In de onderkast bevinden zich, zich over de geheele frontbreedte uitstrekkende laden. In de bovenkast die met twee deuren gesloten wordt, drie kleine laden en vakverdeeling. Tusschen deze bovenkasten ondergedeelte, de klep die naar voren geslagen kan worden. Hierachter het uitschuif bare schrijfblad met een verstelbare lesse¬ naar. Tevens drie laden met vakverdeeling. Het schrijfblad is met een ovaal¬ vormig medaillon, voorstellende een vaas, in marquetterie versierd. Bijpas¬ sende eenvoudige versieringen bevinden zich op de deuren van de boven¬ kast op de laden en de smalle diepe laden onder het schrijfblad. 1 Commode in de Engelsche William and Mary-stijl, voorzien van vier laden met koperen beslag. 1 Ovaal verguld tafeltje in de Louis XVI-stijl, voorzien van een bruin geaderd witmarmeren blad. 1 Ameublement bestaande uit 1 canapé en 4 fauteuils, in de Louis XVI-stijl, voorzien van conisch toeloopende pooten en rechte ruggen. 1 Ronde pianokruk, passend bij het voorgaand ameublement en eveneens in de Louis XVI-stijl. 1 Ronde bloemenbak met door ramskoppen bekroonde pooten. Het bovenge¬ deelte rond de bloemenbak is door riet afgesloten. Louis XVI-stijl. 1 Verguld en donkergroen bronzen pendule met bijbehoorende kandelaars. De pendule wordt versierd door de gevleugelde figuur van de Tijd met de zeis, gezeten op een rots, waarin het uurwerk zich bevind. De kandelaars die elk 5-lichts zijn worden versierd door donkergroen bronzen vrouwenfiguren. 19e Eeuwsch, vermoedelijk Fransch werk. 2 Kleine verguld notenhouten fauteuils. De vier gebogen pooten zijn met de eveneens gebogen armstutten en rugleuning zonder onderbreking ver¬ bonden. Aan de voorzijde in de zwikken en in het midden van de voorzitregel, evenals in het midden van het rugraam versieringen van bloemen. Tapisseriebekleeding uit later tijd. Fransch werk tweede helft 18e Eeuw. Zie reproductie. 1 Rozenhouten Louis XV commode. Het meubel is voorzien van twee breede laden. De voorzijde is gebuikt en de zijkanten zijn naar binnen gewelfd. De laden zijn gefineerd met rozen en palissanderhout en versierd met rijke ver¬ guld bronzen ornamenten. Ook de pooten en de zijkanten zijn op deze wijze versierd. Het meubel is gedekt door een roodbruin geaderd marmeren blad..

(25) MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES. 23. met een geprofileerde rand. Onder het marmeren blad gesigneerd Delorme. Fransch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. Zie reproductie. Wortelnoten staande klok. Wijzerplaat met dag-, datum- zon- en maanaanduiding en het adres van Paulus Bramer Amsteldam. Speelt verschillende aria’s. Fraaie notenhouten kussenkast, rustend op bolpooten. De stijlen met ge¬ beeldhouwde ranken. Inwendig 3 planken en 2 laden. Louis XVI tafel. Gefineerd met mahonie-, rozen- en andere houtsoorten, rustend op vier conisch toeloopende pooten en voorzien van uitschuifbare bladen. Deze bladen zijn zoowel als het middenblad met ovale waaiervor¬ mige motieven in marquetterie van verschillende houtsoorten versierd. Nederlandsch werk einde 18e Eeuw. In Louis XIV-stijl uitgevoerde fauteuil op gebogen door een geslingerd raam verbonden pooten en met S-vormig gerekte armleggers. Voor- en zijkanten van het zitraam met gesneden schelp- en bladwerk versierd. Dergelijke ornamenten eveneens op de armleuningen. Notenhouten Louis XV-fauteuil op gebogen pooten en met gebogen armstutten en rugraam. Aan de voorzijde en in de zwikken der pooten, evenals in het midden der bovenzijde van het rugraam met gebeeldhouwd bloem¬ werk versierd. Fransch werk tweede helft 18e Eeuw. Aubusson-bekleeding. Notenhouten Louis XV fauteuil, op gelijke wijze als het voorgaand nummer versierd. Fransch werk tweede helft 18e Eeuw. Fauteuil in dergelijke vorm, met eenvoudiger versiering. Fransch werk, tweede helft 18e Eeuw. Breede fauteuil in notenhout in gebogen vormen en versieringen van blad¬ werk. Fransch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw.. 327. 1. 328. 1. 329. 1. 330. 1. 331. 1. 332. 1. 333. 1. 334. 1. 335. 1 Klein gebogen Louis XV meubeltje, met aan de voorzijde onder 1 lade en boven 1 schijnlade. Op zij 1 diepe lade. Opgelegd met rozen en palissander¬ hout. Aan de voorzijde koperen beslag. Boven de laden een uittrekbaar blaadje. Het meubel wordt gedekt met geaderd zwart marmeren blad. Fransch werk.uit het midden der 18e Eeuw. 1 Engelsche tafelklok in moderne kast. Wijzerplaat met dag-, datum- en maandaanduiding. Adres James Smith, London. 1 Mahoniehouten speeltafeltje op vier conisch toeloopende pooten. De twee achterste pooten kunnen achteruitgeschoven worden en dienen dan tot steun van het voor de helft achteruitklapbare bovenblad. Nederlandsch werk tweede helft 18e Eeuw. 1 Klein kastje met drie laadjes in Louis XVI-stijl, op conisch toeloopende pooten. Gefineerd met verschillende houtsoorten. 1 Schrijftafel in Louis XV-stijl. Gefineerd met rozen- en palissanderhout en versierd met rijke bronzen ornamenten. Het blad is omgeven door een zware geprofileerde lijst in hetzelfde materiaal. Onder het blad drie laden. 1 Louis XV-fauteuil van gebogen vormen en met snijwerk van rocaille orna¬ menten aan de voorzitregel en de bovenregel van het rugraam. Gerestau¬ reerd, gedeeltelijk 18e Eeuwsch werk. 1 Louis XVI-toilettafel met in het midden een groote en aan weerszijde twee kleine laden, waarvan de bovenste schijnladen zijn. Het blad kan in het mid¬ den opgeklapt worden en vertoont aan de achterzijde een spiegel, terwijl het linker- en rechter gedeelte naar buiten opgeklapt kan worden. Het blad is versierd met marquetterie paneelen, voorstellende een bloemenmand en medaillons. Op de zijkanten en de laden aan de voorkant zijn eenvoudige marquetterie versieringen aangebracht. Boven de middenlade bevindt zich een uitschuifbaar blaadje. Duitsch werk tweede helft 18e Eeuw. 1 Louis XV-stoel van gebogen vormen en met gesneden bloemversieringen. 336 337. 338 339. 340. 341. 342.

(26) MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES. 24. in de zwikken der voorpooten, het midden der voorzitregel en de boven¬ regel van het rugraam. Klein Louis XV-tafeltje op dunne gebogen pooten met een kleine lade. Ge¬ fineerd met rozen- en palissanderhout. Het fineer van het gebogen blad is gedeeltelijk beschadigd. Fransch werk tweede helft 18e Eeuw. Groen met goud geschilderde Louis XV-fauteuil, gebogen vormen, met ver¬ sieringen van bokkepoot aan de pooten en een gesneden bloemornament in de bovenregel van de rugleuning. Commode in laat Louis XV-stijl voorzien van drie laden en versierd met marquetterie, in het midden bestaande uit aan een strik opgehangen bloe¬ menmand, aan de zijkanten uit ruitvormige versieringen. Zwart-grijs mar¬ meren blad. Rond Louis XVI-taf eitje, waarvan het blad door een koperen rand omgeven is en in het midden van een in gelaten marmeren plaat voorzien is. Louis XV-fauteuil van gebogen vormen met gesneden bloemversieringen aan de zwikken der voorpooten, de voorzitregel en het midden der boven¬ regel van de rugleuning. Bekleed met groen gebloemde damast. Tweede helft 18e eeuw. Louis XV-fauteuil van gebogen vormen met gesneden bloemversieringen aan de zwikken der voorpooten, de voorzitregel en het midden der boven¬ regel van de rugleuning. Bekleed met groen gebloemde damast. Tweede helft 18e Eeuw. Eikenhouten dressoir in Gothische stijl, samengesteld uit gedeeltelijk oude paneelen en voorzien van twee deurtjes. Louis XIV bergère op gebogen door geslingerd raam verbonden pooten en met gebogen armstutten. De rechte rug heeft ter hoogte van de ooren uit¬ springende steunsels. Vermoedelijk werk uit het begin der 18e Eeuw.. 343. 1. 344. 1. 345. 1. 346. 1. 347. 1. 348. 1. 349. 1. 350. 1. 351. 1 Louis XIV bergère op gebogen door geslingerd raam verbonden pooten en met gebogen armstutten. De rechte rug heeft ter hoogte van de ooren uit¬ springende steunsels. Vermoedelijk werk uit het begin der 18e Eeuw. 1 Groote statiezetel in Gothische stijl. Rugleuning met gothisch traceerwerk versierd. De stijlen aan weerszijden hiervan met een mannen- en vrouwen¬ figuur onder gothische baldakijnen. 1 In Louis XIV-stijl uitgevoerde fauteuil op gebogen door een geslingerd raam verbonden pooten en met s-vormig gerekte armleggers. Voor- en zij¬ kanten van het zitraam met gesneden schelp- en bladwerk versierd. Der¬ gelijke ornamenten eveneens op armleuningen. 1 In Louis XIV-stijl uitgevoerde fauteuil op gebogen door een geslingerd raam verbonden pooten en met s-vormig gerekte armleggers. Voor- en zijkanten van het zitraam met gesneden schelp- en bladwerk versierd. Dergelijke orna¬ menten eveneens op de armleuningen. 1 Donker gebeitste eikenhouten kist met eenvoudig gesneden versieringen van zonnen en in het midden van het bovenraam een boom. Het onderraam draagt in het midden het jaartal 1783. 1 Tabouret op gestrekte s-vormige pooten, door een geslingerd raam verbon¬ den. Moderne bekleeding. 1 Bergère, met conisch toeloopende pooten en gewelfde rug. Vermoedelijk Fransch werk uit het einde der 18e Eeuw. Restauraties. 1 Rond tafeltje in Louis XVI-stijl, rustend op vier conisch toeloopende pooten en versierd met paarlranden en rosetten. Een lade, gebroken marmeren blad. 1 Eikenhouten tafel met ovaal blad en effen onversierde wangpooten. Het meubel is uit verschillende deelen samengesteld. 1 Gebeitst eikenhouten kabinet met twee groote en twee kleine laden in het ondergedeelte. Het bovengedeelte wordt afgesloten door twee deuren en is. 352. 353. 354. 355. 356 357 358 359 360.

(27) MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES. 25. inwendig voorzien van vijf laden en drie planken. Een kleine houten balu¬ strade met een gesneden rankenpaneel in het midden sluit het meubel af. Koperen beslag op laden en deuren. Nederlandsch werk eind 18e of begin 19e Eeuw. Mahoniehouten secretarie, versierd met koperen banden. Het onderge¬ deelte heeft twee deuren. Het bovengedeelte een klep die als schrijfblad dienst doet en waarboven zich een breede lade bevindt. Achter de klep zes laden en vakwerk. Einde 18e Eeuwsch werk. Notenhouten kast, rustend op bolpooten en voorzien van twee, door effen holle lijsten ingesloten deuren. Het meubel wordt afgesloten door een strak¬ ke geprofileerde kap. Inwendig drie planken en vier laden. Nederlandsch werk. Tweede helft 19e Eeuw. Mahoniehouten rechthoekige tafel op conisch toeloopende pooten die van cannelures zijn voorzien. Aan ieder der korte zijden van het meubel bevindt zich één lade. Nederlandsch werk einde der 18e Eeuw. Schrijftafel in Empire-stijl, met opklapbaar schrijfblad, waaronder zich een lade bevindt. Als opzet dient een kastje met twee glazen deurtjes ter weers¬ zijden waarvan vier laden. Hermenvormige pilasters aan pooten en aan bovenkastje. Zeer groote grijs-groen met goud geschilderde aanrechttafel in Louis XVvormen. Het meubel rust op vie r zware gebogen pooten, is voorzien van drie groote laden en gedekt door een (beschadigd) lichtbruin marmeren blad. Marmeren pendule met bronzen beeld en 2 bijpassende vazen.. 361. 1. 362. 1. 363. 1. 364. 1. 365. 1. 366. 1. 367 368. 1 Met koper ingelegd zwart houten kastje gedekt met wit-marmeren blad. 1 Smalle penantspiegel in vergulde gesneden houten lijst. Het snijwerk bestaat uit bladwerk en bloemen in rocaille vormen. Nederlandsch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. 1 Spiegeltje in eikenhouten lijst. 1 Beschilderde Friesche stoeltjesklok. 1 Eikenhouten Zaanlandsche klok. 1 Eikenhouten hangvitrientje. 1 Ingelegd mahoniehouten tafeltje met een lade en koperen beslag. 1 Notenhouten Louis XV-fauteuil met riet bekleed en los tapisseriekussen. Het meubel is versierd met rocaille motieven aan de pooten, voorzitregel en rugregel. Fransch werk midden der 18e Eeuw. 1 Dergelijke fauteuil met gebeeldhouwde bloemversiering. Fransch werk mid¬ den der 18e Eeuw. 1 Eenvoudige notenhouten Louis XV-fauteuil in gebogen vormen. Los kus¬ sen met damastbekleeding. Rug beschadigd. Fransch werk tweede helft 18e Eeuw. 1 Ijzeren beschilderde geldkist. 1 Eenvoudige Louis XV notenhouten fauteuil met gebogen vormen en rietbekleeding. Fransch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. 1 Eenvoudige Louis XV notenhouten fauteuil met gebogen vormen en rietbekleeding. Fransch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. 6 Notenhouten Louis XV-stoeltjes in gebogen vormen met gesneden en ge¬ beeldhouwde versiering van bladwerk. Zitting en rug met riet bekleed. Fransch werk. 1 Notenhouten Louis XV-fauteuil met gebeeldhouwde bloemen en bladversieringen. Fransch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. Zitting en rugleuning met riet bespannen. 1 Dergelijke eenvoudige fauteuil, eveneens met riet bespannen en voorzien van een los kussen op de zitting en een bekleeding op de rug in groen gebloemd damast.. 369 370 371 372 373 374. 375 376. 377 378 379 380. 381. 382.

(28) 26 383. 384 385 386. 387. 388 389. 390 391 392 393. 394. 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405. MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES 1 Louis XV notenhouten fauteuil in gebogen vormen. Zitting en rug met riet bespannen. Voorzien van los kussen op de zitting en bekleeding op de rug van groen gebloemd damast. Fransch werk midden der 18e Eeuw. 1 Notenhouten tafel rustend op gebogen pooten in Louis XV-vormen, ver¬ sierd met schelp en bladmotieven. Twee uittrekbare bladen. 1 Eikenhouten met andere gekleurde houtsoorten ingelegde kist voorzien van het jaartal 1650. Gedeeltelijk modern werk. 1 Gefineerde kast met intarsiën van verschillende houtsoorten. Voorzien van een deur door halfzuilen geflankeerd, waaronder een lade. Het paneel van de deur is omgeven door beeldhouwwerk in barokmotieven en wordt bekroond door een gesneden engelenkop. Fraai gegraveerd slot. Duitsch werk 17e Eeuw. 1 Louis XVI-naaitafeltje. Opgelegd met palissander- en rozenhout en versierd met banden van verguld koper. Het blad kan volgens het markiezensysteem achteruit geschoven worden en vertoont diverse vakken. Eind 18e Eeuwsch werk. 1 Fransche consoleklok in Louis XV-vormen, versierd met marquetterie van koper en schildpad op rooden grond. 1 Mahoniehouten platte piano z.g. spinet, versierd met marquetterie van een lichte houtsoort. Maker Pape a Paris. Fransch werk omstreeks het midden der 19e Eeuw. 1 Notenhouten stoel op torspooten, rugleuning met gebeeldhouwd paneel. Daar¬ boven het jaartal 1686. Vermoedelijk Duitsch werk. 6 Mahoniehouten stoelen met gewelfde pooten en ruggen. Gebeeldhouwde palmettenversiering in het midden. Omstreeks het midden der 19e Eeuw. 6 Stoelen in Louis XV-vormen, zittingen bekleed met blauw gestreepte zijde. Ruggen met riet bespannen. 1 Louis XVI-canapé, wit met goud geschilderd, rustend op acht conisch toeloopende pooten. Het zitraam is tusschen de pooten beschilderd met slingers en bloemen in groen, blauw, geel en rood. Opengewerkte leuning aan hoofd en voeteneinde met dooreengestrengelde ornamenten. Einde der 18e Eeuw. 1 Notenhouten groote fauteuil op vier gebogen pooten, bekleed met een bruine fluweelen stof. Ter weerszijde van de rugleuning zijn ter hoogte van het hoofd vooruitspringende kussens aangebracht. Vermoedelijk Duitsch werk omstreeks het midden der 18e Eeuw. 1 Ingelegde satijnhouten miniatuur commode met drie laden. 1 Eikenhouten hangvitrientje. 1 Met koper ingelegde en versierde console klok. 1 Ingelegde kolompendule. 1 Eikenhouten tweedeurs kastje op kruisvoet. 1 Met koper ingelegd mahoniehouten damesbureautje. 1 Eikenhouten theetafel. 1 Mahoniehouten Empire ameublement bestaande uit 1 bank, 2 fauteuils en 4 stoelen, bekleed met velours. 1 Mahoniehouten Empire tafel. De gebogen pooten zijn versierd met verguld bronzen gevleugelde leeuwenkoppen. 1 Ronde notenhouten tafel met glazen dekblad ,■waaronder een geborduurd kleedje. 1 Notenhouten tafel met marmeren blad en 1 lade. Styl Queen Anne.. 406. 1 Notenhouten dressoirtje met bruin marmeren blad en drie laden. Style Queen Anne.. 407. 1 Gesneden notenhouten fauteuil, met groene gebloemde damast en los kussen. Style Louis XV. 1 Fraaie wortelnotenhouten schrijftafel. Style Clippendale.. 408.

(29) MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES. 27. 409 410 411 412. 1 1 1 1. 413 414 415 416. 1 1 1 1. 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1. 429. 1 Gesneden notenhouten bank, waarvan de zitting is bekleed met velours en de rugleuning met gevlochten riet.. 430. 1 Notenhouten theetafel met een lade. Het blad is uitgevoerd als tegeltableaux met 20 blauw Delftsche tegels. 1 Eikenhouten fauteuil met los kussen.. 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452. Notenhouten fauteuil bekleed met groene damast. Mahoniehouten naaitafeltje. Ingelegde ovale satijnhouten theetafel met glazen dekblad. Satijnhouten commode, ingelegd met diverse houtsoorten en gedekt met mar¬ meren blad. Koperen beslag op laden, pooten en zijkanten. Ingelegde ronde satijnhouten tafel met koperen beslag. Smeedijzeren geldkist. Gesneden eikenhouten kerkbank. Gesneden notenhouten fauteuil op gebogen pooten. De zitting is bekleed met gestreepte stof, de rugleuning met gevlochten riet. Eikenhouten tweedeurs kussenkast op bolpooten. Zwarthouten met koper versierde consoleklok op console. Fraai gesneden eikenhouten vierdeurs kast. Notenhouten kast met gebeeldhouwde kap en deuren. Zwart gelakt tafeltje met fraai beschilderd blad. Koperen pendule en twee vier-lichts kandelaars. Verguld koperen pendule. Gesneden houten vergulde pendule. Verguld koperen pendule met twee kandelaars. Notenhouten fauteuil met lederen zitting en rugbekleeding. Eikenhouten kinderfauteuiltje. Gesneden eikenhouten fauteuil.. 2 Vergulde gesneden notenhouten stoelen, bekleed met wijnroode damast. Style Louis XV. 1 Ronde salontafel van ingelegd notenhout. 1 Eikenhouten linnenpers op onderkast. 1 Spiegeltje in notenhouten lijst. 1 Gesneden notenhouten fauteuil. 1 Ovale notenhouten uitschuiftafel. 1 Spiegeltje in mahoniehouten lijst. 1 Met koper ingelegd mahoniehouten bijzettafeltje. De drie blaadjes zijn voor¬ zien van geborduurde kleedjes en afgedekt met glas. 1 Vergulde console met marmeren dekblad. 1 Notenhouten fauteuil met gebloemde damast en los kussen. 1 Mahoniehouten nachtkastje met jalouziesluiting en marmeren dekblaadje met galerierand. 1 Rond mahoniehouten bijzettafeltje. 1 Fraai gesneden verguld ameublement, bestaande uit een bank en twee fauteuls, bekleed met gebloemde damast. 1 Moorsche tafel met groot koperen blad. 1 Notenhouten bijzettafeltje met één lade. 1 Mahoniehouten toiletje. Style Empire. 1 Ronde eikenhouten bijzettafel. 1 Notenhouten gueridon. 1 Ijzeren bijzettafeltje, waarvan het blad versierd is met negen Delftsche tegels. 1 Ingelegd rond bijzettafeltje. 1 Mahoniehouten ameublement bestaande uit een ovalen tafel, 1 bijzettafeltje, 1 bank, 2 fauteuls, 4 stoelen en 2 tabouretten. De bekleeding is uitgevoerd.

(30) MEUBELEN, KLOKKEN EN PENDULES. 28. 453. 1. 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 463a 643b 463c. 1 1 1 1 1 1 1 1 3 1 1 1 1. in gebloemde damast, terwijl het geheel is versierd met koperen beslag. Style Empyre. Satijnhouten, met rozenhout ingelegd ééndeurskastje, een lade in de voet. De deur is versierd met een Japansch goudlakpaneel. Vermoedelijk Fransch werk 18e Eeuw. Verguld koperen pendule met twee kandelaars. Ingelegde mahoniehouten thee-emmer met koperen ketel en comfoor. Driehoekig eikenhouten kleptafeltje. Verguld koperen hangklokje. Wortelnotenhouten porseleinkast met een groote en een kleine lade in de voet. Eikenhouten vierdeurs kussenkast op bolpooten. Spiegel in gesneden verguldhouten lijst. Eikenhouten tafel. Iepenhouten stoelen. Gebogen wortelnotenhouten vitrine met drie laden in de voet. Verguld koperen pendule. Wit pendulestel. Witte kolompendule.. GEKLEURD CHINEESCH en JAPANSCH PORSELEIN 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488. 2 Gekleurde Japansch porseleinen vaasjes. 3 Familie Rosé koppen en vier schotels. Bloemdécor in vakken. Geëmailleerd. 1 Zeer fraai Familie Rosé trekpotje. Décor van chrysanten en herten. Geëmail¬ leerd. 2 Tuitflesschen. Décor van vlinders en personen in een scheepje. De hals is voorzien van chineesche letterteekens. 2 Rouge de feu puntfleschjes. Gestyleerd décor van bloemen en ornamenten. 1 Kom. Décor van bloemen en opschrift. 1 Bord. Vol décor van personen en randversiering van bloemen. Canton. 2 Diepe Imari schalen. Décor van bloemen en vogel. 6 Familie Rosé haantjesborden. Geëmailleerd. 2 Gegolfde schaaltjes. Vol décor van bloemen en landschappen in perken. 1 Bord. Ornamentdécor. 8 Kopjes en schoteltjes. Décor van bloemen en ornamenten. 1 Trekpot met deksel. Décor van lijzen en zotjes. 4 Geschulpte diepe borden. Décor van personen en randversiering van bloe¬ men. Geëmailleerd. 1 Bleu-poudré kom. Décor van landschappen in medaillons. 2 Mandarijn kommen. Personendécor. 1 Zeer fraaie vierkante Canton vaas. Décor v. personen, landschappen, bloe¬ men en vogels. Opgewerkt met goud. 1 Fraaie Canton vaas. Décor van personen, vogels en bloemen in vakken. Op¬ gewerkt met goud. 4 Diepe borden. Bloemdécor, opgewerkt met goud. 1 Familie Verte bord. Décor van bloemen, vogels en vlinders. 1 Drie-deelig Imari serviesje. Bloemdécor, opgewerkt met goud. 1 Sang de boeuf vaaslamp met geborduurde zijden kap. Hoogte der vaas 58 cm. 2 Chineesche gekleurde bloembakken. 2 Zeer fraaie vazen. Décor van personen, landschappen en bloemen. Hoogte 85 cm. Zie reproductie. 1 Blauw geglazuurde pul in de vorm van een vrucht..

(31) GEKLEURD CHINEESCH EN JAPANSCH PORSELEIN. 29. 489 490 491 492. 2 3 1 1. 493 494 495 496 497 498. 12 1 5 1 1 2. 499 500 501 502. 1 2 1 1. 503. 2 Fraaie zeskantige Familie Verte flesschen. Décor van bloemen en vogels. Geëmailleerd. 1 Kaststel van 5 stuks. Bloemdécor. 1 Familie Rosé kaststel van 4 stuks. Décor van chrysanten. Geëmailleerd. 1 Sang de boeuf vaas op gesneden houten voet. 1 Vaaslamp. Bloemdécor in perken. 1 Pot met deksel. Décor van draken in medaillons, bloemen en ornamenten. 1 Vaaslamp. Décor van personen en bloemen. 1 Groote Canton pot met deksel. Fraai décor van personen, bloemen en vlimders. Hoogte 61 cm. 1 Groote Familie Verte cachepot. Décor van bloemen en personen in perken en randversiering van kraanvogels. Hoogte 35 cm. 1 Imari trekpotje. Décor van personen, bloemen, opgewerkt met goud. 1 Trekpotje. Décor van personen in medaillon en bloemen.. 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513. Fraaie vierkante Imari flesschen. Bloemdécor. Opgewerkt met goud, Fraaie Imari flesschen. Bloemdécor, opgewerkt met goud. Zeer fraai trekpotje. Opgewerkt décor van bloemen en ranken. Vaas. Décor van bloemen op zwart fond. Met houten voet. Zie reproductie. Koningsblauwe schoteltjes. Opgewerkt met goud. Schaaltje. Décor van personen. Koningsblauwe borden. Opgewerkt met goud. Schaaltje. Bloemdécor. Met standaard. Schotel. Drakendécor in medaillon en randversiering van bloemen. Bijzonder fraaie potten in koperen montuur. Décor van dieren en bloemen. Familie Verte. Zie reproductie. Pot met deksel. Décor van bloemen en ornamenten. Potten. Décor van bloemen en ornamenten. Rouge de feu. Drie-deelig Canton kaststelletje. Décor van personen en bloemen. Vijf-deelig Familie Rosé kaststelletje. Haantjesdécor. Geëmailleerd.. BLAUW CHINEESCH PORSELEIN 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532. 12 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1. Achtkantige koppen en schotels. Décor van lyzen en bloemen. Zesmerks. Vaas. Décor van bloemen en vogel. Kaststel van drie stuks. Décor van draken en bloemen. Hoogte 61 cm. Gemberpot met deksel. Personendécor. Gemberpot met deksel. Personendécor. Gemberpot met deksel. Personendécor. Gemberpot. Décor van zotjes in perken en bloemen. Oorvaasje. Lijzendécor. Zesmerks. Gemberpot met deksel. Décor van zotjes in perken en bloemen. Vaasje met deksel. Décor van lijzen en bloemen. Vaasje. Décor van personen en bloemen. Gemerkt het Blaadje. Kom. Décor van landschap in medaillon en bloemen in vakken. Vaas. Landschapdécor. Met gesneden houten voet. Gekartelde kom. Décor van bloemen en personen in vakken. Zesmerks. Kastkom. Décor van krijgers en bloemen. Zesmerks. Gekartelde schotel met zilveren hengsel. Volbloemdécor. Kom. Décor van vogels en bloemen. Dubbelbord. Volbloemdécor. Met houten standaard. Gemberpot. Landschapdécor..

(32) BLAUW CHINEESCH PORSELEIN. 30 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579. 1 Gemberpot met deksel. Landschapdécor. » 1 Gemberpot met deksel. Landschapdécor. 1 Gemberpot met deksel. Landschapdécor. 1 Gemberpot met deksel. Landschapdécor. 1 Gemberpot met deksel. Landschapdécor. 1 Kom. Décor van lijzen, zotjes en landschappen. Zesmerks. 1 Diepe schaal. Landschapdécor. 6 Pulletjes. Different. 1 Theebus met zilveren montuur. Décor van lijzen en bloemen. 1 Vijf-deelig kaststelletje. Décor van landschap en tempel. 1 Kaststelletje van 5 stuks. Landschapdécor. 1 Trekpotje. Décor van lijzen en bloemen. 2 Vaasjes. Different. 3 Pulletjes. Different. 2 Eierschaal koppen en schotels. Décor van bloemen en ornamenten. Zes¬ merks. 1 Schotel. Décor van boomen en bloemen. 1 Schotel. Bloemdécor. 1 Terrine met deksel en onderschotel. Décor van personen en bloemen. 2 Borden. Décor van bloemen en ornamenten. 3 Borden. Different. 1 1 1 1 1 1 1 11 1 1 2 1 4 1 1 1 1 2 1 2 1 1 6 2 2 1 1. Fruitschaal met onderschotel. Décor van boomen, bloemen en vogels. Kom. Bloemdécor. Kom. Décor van personen in landschap. Kom. Décor van lijzen, zotjes en bloemen. Zesmerks. Kom. Décor van lijzen, zotjes en bloemen. Zesmerks. Gekartelde schotel. Décor van bloemen en vogel. Bord. Décor van bloemen en ornamenten. Borden. Décor van bloemen in medaillon en vakken. Kom. Décor van lijzen en zotjes. Kom. Bloemdécor. Groote schotels. Tempeldécor. Diameter 48 cm. Schotel. Décor van bloemen en ornamenten. Diameter 36 cm. Borden. Different. Diep bord. Bloemen en ornamenten. Bord. Bloemen in vakken. Diepe schotel. Décor van bloemen en ornamenten. Diameter 34 cm. Trekpotje met zilveren montuur. Bloemdécor. Ajour kommen. Bloemdécor. Gemberpot met houten voet en deksel. Bloemdécor. Bekers. Bloemendécor. Vaaslamp. Décor van dieren en bloemen. Met rosé zijden kap. Pot met deksel. Décor van bloemen en ornamenten. Borden. Décor van bloemen, opgewerkt met goud. Bloembakken. Décor van bloemen in landschap. Cachepöts. Bloemdécor. Beker. Landschapdécor. Diepe schaal. Décor van vogels, bloemen en ornamenten.. 580. 1 Schotel. Vol bloemdécor. Gemerkt het Blaadje. Diameter 40 cm.. 581. 1 Diepe schotel. Décor van bloemen in medaillon en vakken. Diameter 36 c.M. Viermerks. 1 Diepe schotel. Bloemdécor. Diameter 37 cm. 1 Cachepöt op gesneden houten voet. Bloemdécor. 1 Gemberpot met houten voet en deksel. Bloemdécor.. 582 583 584.

(33) BLAUW CHINEESGH PORSELEIN 585 586 587 588 589 589a 590. 31. 1 Vaas. Gestyleerd décor van bloemen en ornamenten. Hoogte 31 cm. 1 Vaas. Décor van bloemen en vogels. 2 Groote potten met deksels. Fraai décor van bloemen en ranken. Hoogte 54 cm. 1 Pulletje en 1 vaasje. Different. 5 Pulletjes. Different. 1 Schotel. Décor van bloemen en vogels. 1 Schotel. Décor van ornamenten, veer in flesch en randversiering van bloemen.. BLAUW DELFTSCH AARDEWERK 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 625a. 1 Tabakspot met koperen deksel. Décor van rookende mooren. Gemerkt A.-P. 1 Tabakspot met koperen deksel. Décor van rookende moor en tabaksblade¬ ren. Gemonogrammeerd. V.O.C. Fabriek B.P. 2 Vazen met koperen montuur. Décor van vogel en bloemen. 2 Waaierhangertjes. Eén exemplaar gemerkt B-P 2. 2 Waaierhangertjes. Fabriek de Klaauw. 1 Hangertje. Bloemmanddécor. Gemerkt D 8. 1 Schaaltje. Landschapdécor. 1 Schaaltje. Décor van vogel en bloemen. Gemerkt J. T. Descha. 2 Borden. Bloemdécor. 3 Borden. Bloemdécor. 2 Borden. Décor van bloemmand en randversiering van bloemen. 2 Borden. Bloemen- en vogeldécor. 1 Melkkannetje. Décor van vogels en bloemen. 1 Vaasje. Décor van bloemen en vlinders. Gemerkt J. T. Descha. 2 Muiltjes. Bloemdécor. 1 Schotel. Décor van engel in medaillon. 2 Gekartelde hangertjes. Bloemdécor. 2 Theeboomschotels. 2 Kommen. Décor van bloemen in vakken. Gemerkt Lambert van Eenhorn. 1 Pannekoekbord. Bloemdécor. 3 Borden, Bloemdécor in medaillon. 3 Borden. Different. 1 Diepe schotel. Landschapdécor. 2 Diepe schotels. Décor van vrouw in tuin. 1 Schaaltje. Bloemdécor. 3 Zalfpotten met koperen deksels. Wapendécor. 2 Zalfpotten met opschriften. 2 Zalfpotten. 2 Fraaie geribde knobbelflesschen. Bloemdécor. Gemerkt L. J. 2 Apothekerskannen met koperen deksels. Décor van opschrift. 1 Tabakspot met deksel. Décor van rookende mooren. Gemerkt A. Pijnacker. 1 Tabakspot met deksel. Décor van rookende mooren. Gemerkt P: C:. 1 Verzameling van 116 tegels met diverse décors. 1 Schaaltje. Décor van personen in landschap en bloemen. Gemerkt Dextra. 1 Tegeltje. Décor van Neptunes en zeemeermin. 1 Fraaie pauwenschotel..

(34) GEKLEURD DELFTSCH AARDEWERK 626 627 628 629 630 631 -632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652. 1 Placquette. Décor van landschap met herderin en schapen. 1 Bord. Bloemdécor. 1 Pannekoekbord. Ornamentdécor. 2 Pannekoekborden. Décor van bloemen en ornamenten. Polychroom. 1 Gekarteld polychroom waaierbord. Fabriek de Lampetkan. 1 Liggende koe. Bloemdécor. Polychroom. 2 Polychroom botervlootjes met dierfiguren. Gemerkt J. Verburg. 2 Fraaie polychroom stoofjes met testjes. Gemerkt 1676. 2 Gepolychromeerde staande bokken. 1 Gepolychromeerde appel met bladeren. 2 Polychroom muiltjes. 2 Fraaie polychroom muiltjes. Bloemdécor. Petit feu. 1 Gepolychromeerde druiventros op blad. 1 Gepolychromeerd horloge met opschrift. Delft. 1 Polychroom appeltje met twee blaadjes. 2 Gepolychromeerde Ho-Tei’s. 1 Gepolychromeerd kaststelletje van vier stuks. Bloemdécor. Gemerkt A. Pijnacker. 1 Staand paard. Gemerkt Justus de Berg. 1 Gepolychromeerde fruitschaal met vruchten. 1 Polychroom pannekoekbord. Bloemdécor. 1 Liggende koe. Bloemdécor. 1 Placquette. Décor van villa met tuin. 1 Bijzonder fraaie placquette. Chineesch décor. Polychroom. 2 Witte staande koeien met melkers. 1 Bijzonder fraaie pot met tinnen montuur. Rijk décor van personen in vak¬ ken en bloemen. Gedateerd 24 Januari 1765. Zie reproductie. 1 Tableau van zes tegels. Décor van bijbelsche voorstellingen. 1 Tegeltableau, z.g. vogelkooi.. EUROPEESCH PORSELEIN EN AARDEWERK. 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665. 666 667. 668 669. 1 Zeldzaam fraai zeer uitgebreid gekleurd Saksisch eetservies, 283-deelig. Zie reproductie. 1 Gekleurd aardewerk servies. Bloemdécor. 34-deelig. 2 Gekleurd aardewerk cachepots. Bloemdécor. 1 Gekleurd Saksisch porseleinen botervlootje met deksel. Décor van bloemen en vlinders. 2 Gekleurde Saksisch porseleinen schotels. Bloemdécor. 7 Gekleurde Saksisch porseleinen fruitborden. 2 Gekleurde Saksisch porseleinen borden. Décor van bloemen en vogels. 8 Gekleurde Saksisch porseleinen fruitborden. 19 Gekleurde Saksisch porseleinen bordjes. Bloemdécor. 70 Gekleurde Saksisch porseleinen borden. Bloemdécor. 2 Gekleurde Saksisch porseleinen fruitborden. 3 Gekleurd porseleinen borden. Bloemdécor. 6 Gekleurd Engelsch porseleinen koppen en schotels. Landschapdécor. 1 Gekleurd aardewerk blad. Bloemdécor. 3 Gekleurd porseleinen placquettes. 1 Blauw aardewerk placquette. Décor van personen in landschap. 1 Wedgewood fruitmand. Ajour..

(35) EUROPEESCH PORSELEIN EN AARDEWERK 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685. 686 687. 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715. 33. 1 Gekleurde aardewerk schotel. Decor van landschap en vlinders. 1 Achtkantige blauw aardewerk schotel. Décor van bloemmand en randversie¬ ring van bloemen. 2 Gekleurde Engelsch porseleinen zoutvaatjes. 1 Gekleurd porseleinen blaadje. Décor van personen in landschap en insecten. 1 Gekleurd Engelsch porseleinen inktstel. 1 Fraaie gekleurde aardewerkpot met deksel. Opgewerkt décor van bloemen en ranken. Gemerkt MB : E. 1 Italaansch aardewerk placquette. Madonna. 2 Gegolfde Italiaansche blauw aardewerk schotels. Décor van landschap en bloemen. 2 Gekleurd aardewerk tegeltjes. Décor van bloemen en vogels. 1 Fraaie Saksisch porseleinen groep. Zegewagen met engelen. 1 Wit porseleinen groep. Danspaar. 5 Gekleurde Engelsch porseleinen koppen en 6 schotels. Bloemdécor. 1 Blauw aardewerk haringschaaltje. „De Porceleyne Fles”. 3 Gekleurd porseleinen borden. 1 Gekleurd aardewerk bord met opschrift. Gouda. 3 Gekleurd aardewerk bordjes. 1 Blauw aardewerk herinneringsbord. „De Porceleyne Fles”. 1 Fraaie gegolfde blauw aardewerk schotel. Vol bloemdécor.. Delft. 1 Gekleurd Saksisch porseleinen beeldje. 1 Gekleurd aardewerk groepje. Jongen met hond. 1 Gekleurd porseleinen groepje. Kind met druiventros. 1 Gekleurd aardewerk beeldje. Vrouwenfiguur. 1 Gekleurd porseleinen beeldje. Vrouw met visch. 1 Fraaie gekleurde Saksisch porseleinen vogelgroep. 1 Fraaie gekleurde Saksisch porseleinen vogelgroep. 1 Saksisch porseleinen beeldje. Danseres. 1 Gekleurd Saksisch porseleinen groepje. Jongen op geit. 1 Gekleurd aardewerk cachepot. Décor van bloemen, vogel en vlinders. 2 Gekleurd porseleinen bloemdragertjes. 1 Gekleurd Saksisch porseleinen groepje. Engelenfiguurtje. 1 Gekleurd Saksisch porseleinen groepje. Engelenfiguurtje. 1 Gekleurd Saksisch porseleinen groepje. Engelenfiguurtje. 1 Gekleurd porseleinen groepje. Vrouw met poes. 1 Fraai gekleurd Saksisch porseleinen beeldje. Danseres. 2 Gekleurd porseleinen groepjes. Dame en heer. 1 Gekleurd porseleinen groep. Muzikanten. 1 Gekleurd porseleinen beeldje. Muzikant. 1 Gekleurde Saksisch porseleinen groep. 1 Fraaie gekleurde Saksisch porseleinen groep. Naar een gegeven uit de Grieksche Mythologie. 2 Biscuitgroepen. Spelende kinderen. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord Groningen 1672—1922 „De Porceleyne Fles”. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Middelburg 1574—1924. De Porceleyne Fles. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Leiden 1574 — 1924. De Porceleyne Fles. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Vlissingen 1572—1922. De Porceleyne Fles. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Alkmaar 1573—1923. De Porceleyne Fles. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Zutphen 1920—1924. De Porceleyne Fles..

(36) 34 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762. EUROPEESCH PORSELEIN EN AARDEWERK 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Bergen op Zoom 1622—1922. De Porceleyne Fles. 1 Blauw Delftsche herinneringsbord. Veere 1572—1922. De Porseleyne Fles. 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. Dordrecht 1572—1922. De Porceleyne Fles. . : ; 7 Blauw Delftsche herinneringsbordjes 1914—1920. ,,De Porceleyne Fles". 1 Blauw Delftsch herinneringsbord. ,.Pelikaan December 1933". ,,De Porce¬ leyne Fles". 1 Gekleurde aardewerk vaas. ,,Colenbrander". 5 Biscuit beeldjes. 4 Fraaie wit porseleinen groepen. De jaargetijden. 2 Gekleurd porseleinen ganzen. 1 Goudsch plateel jeneverstel en een rookstel. 1 Gekleurd aardewerk kan. Décor van bloemen en opschrift. Gemerkt F.B.C.B. 1 Gekleurde Fransch porseleinen kop en schotel. 1 Gekleurd porseleinen wierookbrander. 1 Bruin aardewerk theebusje met zilveren montuur. 1 Gekleurde Oostenrijksche schotel met wapen. 1 Gekleurde aardewerk schotel. Ornamentdécor. 1 Fraaie gekleurde Saksisch porseleinen groep. Een boerenknecht met ossen¬ span. 1 Grijs aardewerk bierkan. 6 Aardewerk pulletjes. Different. 1 Gekleurd porseleinen groepje. Musiceerende Mexicaan. 1 Gekleurd porseleinen dierfiguur. Wild zwijn. 1 Fraai gekleurd Saksisch porseleinen koffieservies, bestaande uit: 1 koffie¬ kan, 1 melkkan, 1 suikerpot, 6 koppen en 12 schotels. 23 Stuks blauw Delftsch aardewerk. ,,De Porceleyne Fles", 1 Bruin aardewerk kruik. 1 Saksisch porseleinen serviesje, bestaande uit: 1 theepot, 1 melkkan, 11 kop¬ pen en 11 schotels. 2 Gekleurde Saksisch porseleinen vazen. Décor van bloemen in medaillon en opgewerkt met goud. 1 Witte Saksisch porseleinen vaas. 1 Wedgewood fruitmand met onderschotel. Ajour. 1 Wedgewood fruitmand met onderschotel. Ajour. 1 Keulsche aardewerk bierkruik. 1 Aardewerk tuitfleschje. 1 Gekleurde Italiaansch aardewerk kom. 1 Gekleurde Rozenburg vaas. 1 Keulsch aardewerk bierkruik met tinnen deksel. 1 Gekleurd aardewerk bierpul met tinnen deksel. 1 Gekarteld aardewerk schaaltje. 1 Gekleurd Duitsch aardewerk schaaltje. Bloemdécor. 1 Gekleurde Fransch porseleinen vaas. Landschapdécor. 1 Bruin aardewerk kan. 1 Bruin aardewerk baardmankruik. 1 Aardewerk kinderservies je. 14-deelig. 2 Gekleurd porseleinen beeldjes. Danseresjes. 1 Gekleurde Saksisch porseleinen fruitschaal. 1 Gekleurde Saksisch porseleinen fruitschaal. 1 Gekleurde Saksisch porseleinen fruitschaal. 2 Gekleurd porseleinen vazen. Opgewerkt met goud. 1 Gekleurd aardewerk tegeltje in lijst, een wit aardewerk potje en een groen gekleurd vaasje..

(37) EUROPEESCH PORSELEIN EN AARDEWERK 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 780a 780b. 1 1 3 1 1 1 2 1 1 1 5 2 1 1 1 1 1 1 1 1. 35. Gekleurd porseleinen theebusje met zilveren montuur. Spaansche bruin aardewerk waterflesch. Gekleurd porseleinen beeldjes. Gele Saksisch porseleinen vaas met zilveren montuur. Gekleurde Rozenburg vaas. Duitsch aardewerk vaas. Blauw aardewerk vazen. Gekleurd porseleinen schemerlampje met koperen montuur. Gekleurde Saksisch porseleinen cachepot. Biscuit klokkast en twee beelden. Biscuit groepjes. Saksisch porseleinen kannen, 5 koppen en 7 schotels. Gekleurd aardewerk bierkan met tinnen deksel. Gekleurd aardewerk bierkan met tinnen deksel. Gekleurd Engelsch aardewerk kinderservies je. 15-deelig. Gekleurd Fransch porseleinen eetservies 150-deelig. Eind 18e Eeuw. Gekleurd Fransch porseleinen dessertservies. 60-deelig. Verguld Moorsch schoteltje. Gekleurd tegeltableau. ,,De Porceleyne Fles”. Saksisch porseleinen trekpot met comfoor.. KRISTAL EN GLASWERK 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801. 1 1 2 2 2 6 1 1 2 1 5 1 1 10 6 5 2 2 1 1 1. 802 803 804 805 806 807 808 809 810. 1 12 1 18 1 1 1 14 8. Geslepen kristallen kan. Ruitjesslijpsel. Geslepen kristallen compote. Ruitjesslijpsel. Geslepen kristallen compotes met deksels. Geslepen kristallen karaffen. Geslepen kristallen karaffen. Geslepen kristallen glazen. Venetiaansch kristallen karaf je. Geslepen kristallen compote met deksel. Kristallen karafjes. Geslepen kristallen olie- en azijnstel in plated montuur. Beschilderde bloemvazen. Geslepen kristallen schaal met zilveren montuur. Kristallen flacon. Kristallen glazen. Different. Geslepen groen kristallen glazen. Groene Rijnwijnglazen, z.g. doorloopers. Kristallen glazen met zilveren montuur. Geslepen kristallen compotes met deksels. Rood kristallen schaaltje. Geslepen kristallen karaf met zilveren montuur. Kristallen Zuid-Duitsche bierkruik met zilveren montuur, opgewerkt met half edelsteenen. Geslepen kristallen fruitmand je met onderschotel. Geslepen kristallen fluitglazen. Geslepen rood kristallen schaaltje met zilveren montuur. Geslepen kristallen glazen. Geëtste kristallen beker met opschrift. Groen kristallen beker. Geslepen kristallen likeurstel. 8-deelig. Stuks divers kristal. Geslepen kristallen schaaltjes..

(Belangrijk: DivX VOD inhoud wordt beschermd door een DivX DRM (Digital Rights Management) systeem dat afspelen beperkt in geregistreerde DivX Gecertificeerde toestellen. Indien u

By die verkeerde man; daar's baie ander Wat jou die storie goed agtermekaar, En met 'n les daarby, en meer begrip Van al die politiek ook, kan vertel As ek: ek weet maar uit my eie

“We hadden al belangstelling voor de overname van het café toen Eddy Druyts het verkocht”, legt Jef uit, “maar toen lukte het.. niet.” Nu

Bruin aardewerk haardxnankruik* Zeer fraaie gekleurde Saksisch porseleinen groep.. Gekleurde Saksisch

De flexibele verwarmingselementen in verschillende vormen (rond, vierkant of D-vormig) worden geleverd in verschillende maten en kunnen met de hand worden gebogen in vrijwel ieder

De betreffende bepalingen zienmeer specifiek op de informatie die aan consumenten moet worden verstrekt en het moment van verstrekking daarvan (zie onder meer de bij

Je bent tevreden als alles gaat zoals je wilt.. En als je niets meer

De vrees voor de dood is weg wanneer de ziel enkel en gewoon kijkt naar de Heer Jezus en gelooft dat Hij stierf in zijn plaats, en leed voor zijn zonden op het kruis.. De gelovige