Gasbewaring van Lombarts Calville op de Verenigde veilingen Zuid-Beveland te Goes : seizoen 1955 - 1956

Academic year: 2021

Share "Gasbewaring van Lombarts Calville op de Verenigde veilingen Zuid-Beveland te Goes : seizoen 1955 - 1956"

4

Instituut voor Bewaring en Verwerking van 'Tuinbouwproducten, Haagsteeg 6, Wageningen,

tel.2045-K 8370.

RAPPORT NO : 733 UITGEBRACHT AAN;

ONDïïüïZEP B 18. Gasbewaring van Lombarts

Cal-ville op de V.V.Z.B, te Goes. Seizoen 1955-'56.

B 18. Gasbewaring van Lombarts Calville op de V.V.Z.B, te Gross. Seizoen 1955-1956.

Aansluitend op de proef van 1954-1955 werden de vruchten voor zover mogelijk van dezelfde telers betrokken.

Een teler kon zijn medewerking niet verlenen, daar er on-voldoende vruchten aanwezig waren. In de plaats hiervan werden-vruchten van het onderstammenproefveld vanSieland's Proeftuin betrokken.

De vruchten werden op 10/10'55 geplukt en de daarop volgende dag al of niet gewikkeld in de proefgascelletjes geplaatst. Het personeel van het pakstation V.Y.Z.B, te Goes wikkelde de vruchten. Op 9/3'56 is de proef in zijn geheel geruimd, waarna de verkregen gegevens in procenten van het eindgewicht zijn berekend.

Sen andere berekening, waarbij steeds van het netto begingewicht wordt uitgegaan, was hierbij niet mogelijk, omdat de vruchten

aan hst begin van de proef niet op netto gewicht waren afgewogeix TABEL I en II

Vergelijken wij de uitkomsten, dan zien vre dat tussen de

ongewikkelde en gewikkelde vruchten zeer belangrijke verschil-len voorkomen.

De ongewikkelde vruchten, in de gascel bewaard, vertonen een zeer hoog percentage Scald tegenover de gewikkelde vruchten, waar-in zelfs een laag percentage Scald voorkomt.

Bij de vruchten afkomstig van het onderstammenproefveld zien v/e eenzelfde beeld, alleen met dit verschil dat in de ongewikkelde vruchten per onderstam enige schommeling voorkomt. Bij de gewik-kelde vruchten zien we deze schommeling niet optreden.

Bezien v/e de controlepartij, die in do gewone cel is bewaard, dan ligt het beeld geheel omgekeerd, n.1. het percentage gaaf is hierbij betrekkelijk hoog, terwijl het percentage Scald laag ge-noemd mag worden.

Het verschil tussen de ongewikkelde en gewikkelde vruchten is hierbij belangrijk ten gunste van de ongewikkelde vruchten. Het zelfde zien we ook bij de vruchten van het onderstammenproefveld, waarbij kan worden opgemerkt, dat het percentage gaaf nog ongeveer

(3)

2

-Ook hierbij zien we verschillen tassen ongewikkelde en gewik-kelde vruchten die echter ten gunste van de gewikgewik-kelde partij uit-vallen.

Vergelijkt men tot slot de controle met de vruchten die gewik-keld in de gascel hebben gestaan, dan treden in de bovenste groep belangrijk grotere verschillen ,o-p,die in het voordeel van de gasbe-waring zlja..

Het percentage uitval aan stek en rot is zeer gering, vooral bij de vruchten afkomstig van Zeeland's Proeftuin.

I.B.V.T. no: 6047«

vdP/leC. Wageningen, 12 februari 1957. Coll. :5|.

(4)

B 1 8 . Lombarts C a l v i l l e fo c o2- 12 fo 0o V . V , Z.B. Goes 1955-1956 Herkomst Krijger en W.P. Herkomst Z e e l . P r o e f t . Z e e l . P r o e f t . t y p e I I I IV IX XVI I I I IV IX XVI Ongewikkeld Bew. Gas Contr Bew. Gas C o n t r . Gaaf 8.5 7.2" 15.7 7 . 8 5 .79.2 2 8 . 3 1 9 . 7 0 1 1 . 8 2 9 . 7 •97.9 8 6 . 2 83.1 9 2 . 8 6 0 . 6 P a r a s i t a i r Stek 0.1 0 0.1 0 . 0 5 0 . 3 0 0 0 0 0 0 1.5 0 0 . 5 1 .0 Hot 1.8 2 . 6 4 . 2 2 . 1 2 . 6 4 . 8 0 1.0 0 . 3 0 . 5 0 0 1 .0 1.5 0 S c a l d 8 9 . 2 9 0 . -179.2 8 9 . 6 0 1 7 . 8 6 6 . 4 8 0 . 3 9 8 . 7 87.7 6 9 . 3 1.7 1 1 . 6 1 5 . 4 5.1 3 8 . 3 S t i p 0.1 0.1 0 . 0 5 -0 0 0 0 0 * 0 0 0 0 0 Gewik Gaaf 9 2 . 6 9 2 . 9 185.5 9 4 . 7 5 7 2 . 2 9 9 . 3 9 9 . 2 9 9 . 7 9 9 . 3 9 9 . 5 9 3 . 7 9 6 . 0 8 7 . 0 8 3 . 4 9 8 . 4 k e l d Je 3,X*clS ÜteTT 0 0 0 0 2 . 7 0 0 . 3 0 0 . 0 , 0 0 1.0 2.1 0 i t a i r "Hot 0 . 3 1.3 1.6 0 . 8 0 3 . 4 0 . 3 0 . 3 0 0 . 3 0 . 2 5 0 0 0 9 . 9 0 S c a l d 3.9 2 . 8 6.7 3.35 2 1 . 6 0 0 0 . 2 0 0 5.5 3.9 11.9 4.1 1.5 S t i p 3 . 2 2 . 8 5 . 8 2 . 9 0 0 :

o

0 0 0 0 0 0 0 0 -r

De cosmetische hand-, nagel- en/of voetbehandeling zijn binnen de beschikbare tijd, volgens de geldende kwaliteitsen bedrijfsrichtlijnen en naar tevredenheid van de cliënt

De arbeidsinspectiedienst “Toezicht sociale wetten” (TSW) van de FOD WASO is de enige inspectiedienst die bevoegd is voor het toezicht op de naleving van de

De twee aangestipte probleemstellingen geven aan ieder van beide hoofdstukken een zekere eenheid, want zoals Dekker het zelf zegt wanneer hij van het eerste een samenvatting poogt

We studied DNA methylation markers during high-dose metho- trexate treatment in pediatric acute lymphoblastic leukemia (ALL) in relation to developing oral mucositis.. Materials

• (relevante) kennis in en vaardigheden met gereedschappen en hulpmiddelen ten behoeve van het bewerken en verwerken van materialen voor de realisatie van complex metselwerk

Eet zal noodig zijn een grootere hoeveelheid te fracti enneeren, om meer van de vaste stof te krijgen (wij hadden slechts 200 mg)* Elementair-Msaalyse van dé stof zal wellicht

The cost per hour, estimated for different functions of the hospital personnel, is calculated by dividing the annual cost per full-time equivalent (FTE) by the number of